Windows için en iyi Driver güncelleme programları

Windows yüklü bilgisayarınızın driverlarını güncellemek veya sıfırdan kurmak için bu makaledeki sürücü güncelleme programlarını kullanabilirsiniz. Bu listedeki programlardan bazıları ücretliyse de çoğu ücretsizdir.

İşte Windows işletim sistemine sahip bilgisayarınız için en iyi Driver güncelleme programları.

1. Driver Booster

 • Ücretsiz

Driver Booster, sürücünün güncellemesini çok basitleştirdiği ve ücretsiz olduğu için listenin başında yer alıyor. Uygulamayı, eski sürücüleri otomatik olarak bulması için programlayabilirsiniz. Yeni güncellemeleri bulursa, bilgisayar kullanıcısı bu programla kolayca sürücüleri indirmeye başlayabilir ve bunun için üreticinin web sitesini açmanıza gerek yoktur.

En iyi özelliklerinden biri, sürücü kurulmadan önce, sürücünün yeni sürümünün yeni kurulan sürücü ile nasıl karşılaştırıldığını görebilmenizdir. Kurulumda bir sorun olması durumunda, programın sürücü kurulumundan önce bir geri yükleme noktası oluşturması, uygulamanın öne çıkmasını sağlayan bir şeydir.

2. Driver Talent

 • Ücretsiz

Driver Talent, tüm mevcut sürücüler için cihazınızı tarayan son derece kolay ve kullanıcı dostu bir sürücü güncelleyicidir. Yazılım güncel olmayanları, bozulanları ya da eksik sürücüleri tespit eder ve sorunları sadece tek bir tıklamayla düzeltir.

Driver Talent - Aygıt Sürücülerinizi Tarayın, Güncelleyin ve Düzeltin

Yazılımı yükleyip çalıştırdığınızda ve “Tara” seçeneğini tıklattığınızda, sürücülerinizle ilgili tüm ayrıntıları verir. Program ayrıca video için grafik kartı, ses için ses kartı, ağ kablolu ve / veya kablosuz adaptör, anakart, USB, yazıcı, fare, klavye, tarayıcı ve diğer aygıtları kontrol edebilir.

Ek olarak, program mevcut bilgisayar için veya farklı bir bilgisayar için bir sürücü paketi oluşturabilir. Bunun için, Pre-download seçeneğini seçmelisiniz. Ancak, başka bir aygıt için bir sürücü oluşturmak istiyorsanız, donanım profilini almanız gerekir.

Advanced Driver Updater, Systweak Software tarafından tasarlanan ve sürücülerinizi güncellemenize yardımcı olan temiz ve güzel bir yazılımdır. Yapmanız gereken tek şey, yazılım kurulumu tamamlandıktan sonra cihazınızı taramak ve program güncel olmayan sürücüleri tanımlayacaktır. Daha sonra, onları güncellemek için izninizi ister ve güncelleme yapılır.

Ayrıca, program cihazınızda istediğiniz zaman geri kazanılabilecek / geri yüklenebilecek sürücüleri yedeklemenizi sağlar. Tüm Windows XP ve üstü sistemler ile uyumludur.

4. Ninite Updater

 • Ücretsiz versiyon ile Ücretli yükseltme seçeneği var

Ücretsiz bir sürücü güncelleyici yazılımı arıyorsanız, mutlaka Ninite Updater'ı deneyebilirsiniz. Temel özelliklerinden bazıları, arka planda çalışan 90'dan fazla programın güncellemelerini kontrol etmek, güncellemeler için sizi uyarmak ve buna bağlı olarak sürücüleri birkaç tıklamayla yüklemek veya belirli güncellemeleri veya uygulamayı tamamen atlamak ve yok saymaktır.

Kurulduktan sonra, tüm programları izleyebilir ve gerektiğinde bir şey yapmanıza gerek kalmadan güncellemeleri yapabilir. Listede bulunmayan diğer birkaç programla birlikte program için alabileceğiniz tüm uygulamaları içeren önemli bir uygulama listesine sahiptir.

5. Device Doctor

 • Ücretsiz

Device Doctor, bilgisayar donanımınızı tarayan ve aygıtlarınız için yeni sürücü güncellemeleri olup olmadığını kontrol eden ücretsiz bir Windows uygulamasıdır. Ayrıca, Windows Aygıt Yöneticisi'nde "tanımlanamayan aygıtlar" için sürücüleri bulur.

Device Doctor - yeni sürücü güncellemeleri olup olmadığını kontrol eden ücretsiz bir Windows uygulamasıdır.

NOT: Bu araç çok basit ve kullanımı kolay olacak şekilde tasarlanmıştır.

Donanımınızı algılamak için sadece 'Begin Scan'a tıklayın; Device Doctor, üretici sürücü veri tabanımızı sorgular ve bilgisayarınız için doğru sürücü dosyalarını hemen getirir.

6. Smart Driver Updater

 • Ücretli

Smart Driver Updater, sisteminizi tarayan ve sisteminizdeki güncel olmayan sürücüleri güncellemeniz için sizi uyaran başka bir sürücü güncelleme yazılımıdır. Bulunan sonuçları inceledikten sonra, sürücüleri tek bir tıklamayla güncelleyebilirsiniz.

Ayrıca, programın sürücü yedekleme ve sürücüleri geri yükleme özellikleriyle birlikte geri yüklemek için destek sağlar. En iyi bölüm, yazılımın tüm Windows sürümleriyle uyumlu olmasıdır.

7. PerfectUpdater

 • Ücretli

PerfectUpdater, hangi sürücülerin eski olduğunu görmenize yardımcı olmak için PC'nizi taramanıza ve buna göre güncellemenize izin verir. Program yedekleme ve geri yükleme fonksiyonları ile birlikte gelir. Kurulum süreci kolaydır ve kullanıcı arayüzü modern tasarıma sahiptir.

Arayüz, minimum düğmeler ve birçok sekme ile size kolay bir erişim sunar. Herhangi bir yardım için, hem amatörlerin hem de profesyonellerin uygulamayı sorunsuz bir şekilde yönetmesini kolaylaştıran, çok çeşitli “Yardım” içeriği sunar. Ayrıca, yazılım sabit disk sürücünüzün tüm içeriğini taramanıza izin verir ve bu da eski sürücüleri sık sık aramanıza yardımcı olur.

8. DriverPack Solution

 • Ücretsiz

DriverPack Solution, listedeki diğer benzer yazılımlara kıyasla erişmesi kolay bir arayüze sahiptir. Daha az butona sahiptir ve kafa karıştırıcı ekranlar veya seçenekler içermeyen bir arayüz sunar. Ek olarak, yazılım toplu olarak indirmeleri ve otomatik kurulumları destekleyerek herhangi bir kurulum sihirbazına tıklamanıza gerek kalmamasını sağlar.

Programı başlatırken tüm sürücüleri otomatik olarak indirebilir ve yükleyebilir ya da tercihinizi manuel olarak ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, programla birlikte verilen temel sistem bilgilerine ve cihazınıza önerilen bazı programları yükleyebilen bir yazılım indiricisine de başvurabilirsiniz. Program Windows XP ve üstü ile uyumludur.

9. WinZip Driver Updater

 • Ücretsiz versiyon ile Ücretli yükseltme seçeneği var
WinZip Driver Updater - yazılım ve donanım aygıtları için en son ve en güncel sürücülerden oluşan kapsamlı bir veritabanına sahiptir.

 

Adından da anlaşılacağı gibi, WinZip Sürücü Güncelleyici ünlü WinZip'e aittir ve indirmek ücretsizdir. Bilgisayar sürücülerinizi ultra kolay bir şekilde güncellemenizi sağlayan, en kolay ve sezgisel sürücü güncelleyicilerinden biridir. Güncellemeleri basit bir tıklamayla indirebilir ve yükleyebilirsiniz.

Ayrıca, araç güncellemelerden önce mevcut sürücüleri yedekleme seçeneği de sunar ve bu nedenle, yeni sürücülerle ilgili bir sorunla karşılaşmaktan korkuyorsanız bu özelliği atlamamanız daha iyidir. Ayrıca, cihazınızı sürücü güncellemeleri için taramak üzere düzenli aralıklarla ayarlanabilen bir zamanlayıcı ile gelir, bu nedenle manuel olarak işlem yapmanız gerekmez.

10. Driver Reviver

 • Ücretsiz versiyon ile Ücretli yükseltme seçeneği var

ReviverSoft tarafından tasarlanan Driver Reviver, PC'nizde veya dizüstü bilgisayarınızda güncel olmayan sürücüleri belirlemenize yardımcı olan ve sadece tek bir tıklamayla güncellemenizi sağlayan başka bir sürücü güncelleme programıdır. Yazılım, kusurlu ve virüslü bir sürücüyü indirme riskini ortadan kaldırarak sisteminizdeki kötü niyetli sızmalardan korunmanızı sağlar.

Hepsinden iyisi, programın kullanımı çok kolay ve sürücü yedekleme ve geri yükleme gibi birçok diğer özelliklerle gelir.

11. Snappy Driver Installer

 • Ücretsiz

Snappy Driver Installer ücretsiz olarak temin edilebilir ve biraz da DriverPack Solution yazılımına benzer. Bu programın en iyi yanı, çeşitli sistemler için aynı anda birden fazla sürücü indirmenize izin vermesidir. Bir kere indirildikten sonra, internet bağlantısı olmadan güncellemeleri anında yüklemenize olanak tanır.

Programın kullanımı oldukça kolaydır ve kurulmasına gerek yoktur. Bu, indirilen sürücüleri başka bir sisteme aktarmak ve kurmak için harici bir sabit disk içinde kullanabileceğiniz anlamına gelir. Ek olarak, program hiçbir reklam içermez, indirmeleri kısıtlamaz ve herhangi bir kısıtlama olmadan istediğiniz kadar sürücü yükleyebilir.

12. Driver Magician Lite

 • Ücretsiz

Driver Magician Lite ücretsiz bir yazılımdır, sistemdeki tüm donanımı tarar, ilgili sürücülerin yükleme dosyaları listesini çıkarır ve onları seçtiğiniz bir konuma yedekler. Ardından, işletim sisteminizi biçimlendirip yeniden yüklediğinizde/yükselttiğinizde, orijinal sürücü dosyaları elinizdeymiş gibi tüm "kaydedilmiş" sürücüleri geri yükleyebilirsiniz.

13. Driver Easy

 • Ücretsiz versiyon ile Ücretli pro seçeneği var
 

Driver Easy, diğer driver güncelleme yazılımları gibi sistemi tarar ve güncel olmayan veya eksik sürücüleri buldup günceller. Tek yapmanız gereken, tek bir tıklamayla tespit edilen sürücüleri güncellemektir. Ayrıca, sürücüleri yedeklemenizi ve geri yüklemenizi ve hatta silinen donanımın sürücüsünü kaldırmanızı sağlar.

Yazılım, Windows XP ve üzeri sürümlerle uyumludur. Ücretsiz sürümünü, Pro sürümüne yükseltmeden önce deneyebilirsiniz.

14. DriverMax

 • Ücretsiz deneme sürümü ile Ücretli yükseltme seçeneği var
 

DriverMax, güncel olmayan sürücüleri kolay bir şekilde güncelleyen, indirmesi ücretsiz, başka bir büyük sürücü güncelleme programıdır. Ancak, tek dezavantajı bazı durumlarda sınırlamaları vardır.

İlginç olan, eski sürücülerin güncellenmesiyle birlikte, programın yeni yüklenen sürücülerin bir kısmını veya tamamını yedekleyebilmesi, bu yedeklenmiş sürücüleri geri yükleyebilmesi, sürücüleri geri alabilmesi ve hatta tanımlanamayan sürücüleri bulmasıdır. Windows XP'nin üzerindeki tüm Windows sürümleriyle uyumludur.

15. Driver Navigator

 • Ücretsiz versiyon ile Ücretli pro seçeneği var

Driver Navigator, Easeware Technology Ltd. tarafından tasarlanmıştır ve Windows için harika bir sürücü güncelleyici yazılımıdır. Program, listedeki diğer yazılımlar gibi çalışır, eski sürücüleri bulur ve günceller. Artı çok güzel bir arayüz sunar. En iyi bölüm, tüm Windows sürümleriyle uyumludur ve her taramada gelişmiş performans sunar.

16. DriversCloud

 • Ücretsiz

DriversCloud, sisteminizin donanımı ve güncel olmayan sürücüleri içeren yazılımı hakkında ayrıntılı bilgi veren bir programdır. Bu işlem ilk önce internet tarayıcısının bilgisayarınızdan bilgi toplamasını sağlayan bir yazılım indirerek başlar.

Ayrıca, web sitesinde BSOD Analizi, Sürücülerim, Otomatik Çalıştırma, Ağ Yapılandırması gibi kategorilere de göz atabileceğiniz diğer bölümleri bulabilirsiniz. Sürücünün güncellenmesi sırasında, yeni yüklenen sürücülere karşı yeni sürücü detaylarının ne olduğu hakkındaki bilgileri görüntüleyebilirsiniz. Sürüm numarası, üretici, INF dosya adı ve tarihi ve donanım kimliği gibi tüm ayrıntıları görebilirsiniz. Tüm Windows sürümleriyle uyumludur (Windows XP ve üzeri).

17. DriverBackup!

 • Ücretsiz

Sürücülerin yedeklenmesi için hızlı ve kullanıcı dostu ücretsiz bir program. Komut satırı seçenekleriyle geri yükleme ve kaldırma, CD\DVD'den otomatik geri yükleme seçenekleri mevcuttur. DriverBackup!, ayrıca etkileşimli bir komut satırı oluşturucu içerir.

DriverBackup! - Sürücülerin yedeklenmesi için hızlı ve kullanıcı dostu ücretsiz bir program

Özellikler:

 • Windows sürücülerinin yedeklenmesi ve geri yüklenmesi
 • Çevrimdışı veya önyükleme yapmayan sistemden sürücü yedekleme
 • Entegre komut satırı oluşturuculu komut satırı anahtarları
 • 64 bit sistemlerle uyumlu
 • Sürücülerin geri yüklenmesi için otomatik çalıştırma dosyalarının otomatik oluşturulması
 • Kurulum gerektirmez

18. DUMo

 • Ücretsiz versiyon ile Ücretli pro seçeneği var

DUMo (Drivers Update Monitor), gerekli donanım sürücülerinin en son sürümünü kullanarak bilgisayarınızı güncel ve güvenli tutar!

DUMo - donanım sürücülerinin en son sürümünü kullanarak bilgisayarınızı güncel ve güvenli tutar!

Özellikler:

 • Kullanıcı dostu sürücü güncelleyici
 • Kurulu donanımın otomatik olarak algılanması
 • Microsoft Windows sürümünüze göre gerekli sürücüleri algılar
 • Diğer Sürücü Monitörlerinden daha fazla uyumluluk ve daha az yanlış pozitif

Yukarıda listelenen sürücü güncelleme programları, sektördeki en iyi yazılımlardır ve ortak işlevlere sahiptirler. Bu işlev sürücüleri bulmak ve güncellemektir. Bu nedenle, Windows için tercih ettiğiniz sürücü güncelleyici yazılımını indirin ve Windows sisteminizi güncel tutun.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın