Photo by Wes Hicks on Unsplash

En iyi Mac uygulamaları 2022

Her Mac’e önceden yüklenmiş olarak gelen paket yazılım, genellikle kutudan çıkar çıkmaz başlamanıza yardımcı olmak için yeterlidir. Yine de, Mac’inizde OS X’in kullanılabilirliğini ve deneyimini geliştiren yararlı üçüncü taraf uygulamalar vardır. Bu makalede, Mac’inizden daha fazlasını elde etmenize yardımcı olacak bazı temel üçüncü taraf uygulamalarını listeleyeceğiz.

Bu uygulamaların çoğu, App Store simgesine tıklayarak erişebileceğiniz ücretsiz uygulamalardır. App Store, farklı kalitede binlerce uygulamayla doludur; bu nedenle, en iyi Mac uygulamaları listesi bu uygulamalar olmadan olmaz.

1. Bear

Bear, çok yönlü, şifreli ve kullanımı kolay ücretsiz bir not alma uygulamasıdır. Apple, kendi ücretsiz Notes uygulamasında anlamlı iyileştirmeler yapmaya devam ederken, Bear, Notes'un daha iyi yaptığı birçok şeyi yapıyor ve gizliliğinize daha fazla öncelik veriyor. Bear'in ücretsiz sürümü, taşınabilir Markdown'da notlar ve yapılacaklar yazmanıza, notları iç içe etiketlerle düzenlemenize, web sayfalarından varlıkları (görüntüler veya metinler gibi) notlarınıza çekmenize ve hatta bir ekran kalemi kullanarak (çizim için) notlar çizmenize veya dikte etmenize olanak tanır. Bear Pro sürümüne abone olursanız, cihazlar arasında notları senkronize etme, tek tek notları bir parola ile şifreleme veya Bear uygulamasını Face/Touch ID ile kilitleme gibi daha da kullanışlı özellikler elde edersiniz.

Elbette, Mac'inizde zaten yerleşik bir takvim var, ancak Fantastical bunu daha iyi yapıyor. Fantastical'in ücretsiz sürümü, görevlerinizi düzenlemenizi ve neler olduğunu bir bakışta görmenizi kolaylaştıran şık, kullanımı kolay bir takvim sunar.

Aylık bir ücret ödemeye hazırsanız, platformlar arası Fantastical erişimi ve Mac, iPhone, iPad ve Apple Watch arasında senkronizasyon gibi daha kullanışlı özellikler sunan yükseltilmiş sürüme abone olabilirsiniz. Böylece mevcut takvim hesaplarınızı doğrudan Fantastical'e ekler ve tüm etkinliklerinizi ve görevlerinizi senkronize edersiniz. Flexibits hesabınız tüm özel takvim setlerinizi, şablonlarınızı, bildirimlerinizi, hava durumu ayarlarınızı ve daha fazlasını senkronize eder.

3. Spark

MacOS'ta varsayılan mail uygulamasından daha iyisini arıyorsanız, Spark en iyi alternatiflerden biridir. Bu ücretsiz e-posta istemcisi, birbirine e-posta atamak veya gerçek zamanlı olarak ortaklaşa e-posta oluşturmak gibi şeyler yaparak birden fazla kişinin bir gelen kutusunu yönetmesini kolaylaştıran bir araç paketi de dahil olmak üzere, başka uygulamalarda olmayan bir dizi kullanışlı özellik sunar. Ayrıca, gelen kutunuzu düzenlemek, e-postaları planlamak ve doğal dilde arama motorunu kullanarak tam olarak aradığınız mesajı bulmak için mükemmel araçlar sunar. Ayrıca, iOS ve Android'de de Spark istemcileri bulabilir, bu da onu birden fazla cihazda e-postayı yönetmek için harika bir araç haline getirir.

4. Alfred

Alfred, Mac'de ve genel olarak internette dosya aramanın daha iyi bir yoludur. Ancak Alfred bir arama aracından daha fazlasıdır: onu uygulamaları başlatmak, yazım ve tanımlara bakmak, hızlı hesaplamalar yapmak ve genellikle yeni Mac'inizden en iyi şekilde yararlanmak için kullanabilirsiniz. En iyi yanı ücretsiz olmasıdır, ancak lisans satın almak ve iTunes'dan müzik çalma, iş akışları ve kısayol tuşları oluşturma, Alfred'in görünümünü özelleştirme ve daha fazlası dahil olmak üzere daha güçlü özelliklere sahip bir sürüme yükseltmek için tek seferlik bir ücret ödeyebilirsiniz.

5. DaisyDisk

DaisyDisk, güçlü, çok yönlü ve güzel görünmesi nedeniyle Mac için en iyi disk alanı yöneticilerinden biridir. Bu uygulama, Mac'inizin depolama alanının nasıl kullanıldığına dair muhteşem bir etkileşimli haritayı göstermek için depolama sürücülerinizi hızlı bir şekilde tarar ve sürükle ve bırak araçları, dosyaları hızla hareket ettirmeyi ve biraz yer açmayı kolaylaştırır. . Ayrıca, en son sürüm artık Dropbox, Google Drive ve daha fazlası gibi bulut depolama hizmetlerinde sürücülerin taranmasını destekliyor.

6. Meeter

Meeter, Mac'inizin menü çubuğunda bulunan ve FaceTime, Google Meet, Microsoft Teams, Webex, Zoom veya yaklaşık otuz diğer video konferans platformunda, tüm görüntülü aramalarınızı tek bir yerde düzenleyen kullanışlı küçük bir uygulamadır. Normal zamanlarda Meeter uzaktan çalışanlar için idealdir, ancak ailesi ve arkadaşlarıyla düzenli olarak görüntülü görüşme yapan herkes için kullanışlı bir uygulamadır. Ücretsiz sürüm, takviminize bağlanır ve yaklaşan aramalarınız için ayrıntıları otomatik olarak çeker, böylece ne yaptığınızı hızlı bir şekilde görebilir ve tek bir tıklamayla katılabilirsiniz.

CleanShot X, Mac'ler için bir ekran yakalama aracıdır ve masaüstünüzün resimlerini veya videolarını çekme işini çok kolaylaştırı. Size hızlı bir şekilde ekran görüntüsü almayı, düzenlemeyi veya açıklama eklemeyi, diğer ekran görüntüleriyle birleştirmeyi ve ihtiyaç duyduğunuz kişiyle paylaşmayı kolaylaştıran daha güçlü bir ekran yakalama araçları paketi sunar. Ayrıca tıklamalarınızı, tuş vuruşlarınızı veya web kameranızı yakalama seçeneğiyle ekranınızın videosunu (kaydırırken bile) kaydedebilir, ardından bu kaydı hızla buluta yükleyebilir veya bir GIF'e dönüştürebilirsiniz. Sınırsız bulut depolama alanı (temel sürüm size yalnızca 1 GB sağlar), özel alan ve marka seçenekleri ve daha fazlası için Pro sürümüne yükseltin.

Pixelmator Pro, App Store'daki en ucuz fotoğraf düzenleme uygulaması değil, ama kesinlikle en iyilerinden biri. Bu yazı itibariyle, makine öğreniminin gücünden yararlanan fotoğraf düzenleme araçları gibi bazı güzel seçenekler de dahil olmak üzere 50'den fazla resim düzenleme aracı (tam bir vektör araçları seti dahil) sunmaktadır. Pixelmator Pro için yalnızca bir kez ödemeniz gereken ek bonusla Adobe Photoshop'un güçlü bir rakibidir.

Twitter'ı sık kullanıyorsanız, Tweetbot for Mac olmazsa olmaz bir uygulamadır. Bu uygulama, spoiler, sponsorlu tweet'leri ve daha fazlasını engellemenize yardımcı olabilecek güçlü bir filtre paketine erişmenizi sağlayarak Twitter'ı kullanma deneyimini çok daha keyifli hale getiriyor. Hashtag'leri izlemeyi, hesaplar arasında geçiş yapmayı ve kullanıcı profillerinde yalnızca sizin görebileceğiniz notları not almayı kolaylaştıran akışkan bir kullanıcı arayüzüne sahiptir.

10. Spotify

Apple Music kullanmıyorsanız, Spotify kullanıcısı olma ihtimaliniz yüksek. Henüz olmasanız bile, Spotify ücretsiz bir hesap oluşturmayı ve en sevdiğiniz sanatçıları dinlemeyi kolaylaştırır ve macOS masaüstü uygulaması size, çalma listeleriniz üzerinde web uygulamasından daha fazla kontrol sağlar.

Bir video dosyasını oynatmanız gerektiğinde ve Apple'ın QuickTime oynatıcısının bunu destekleyeceğinden emin değilseniz, indirmeniz gereken ilk medya oynatıcı VLC'dir. DVD'ler, ses/video CD'leri ve Xvid, DivX, Real Video gibi dosya formatları ve Ogg Vorbis de dahil olmak üzere çok sayıda farklı multimedya türünü desteklediği için piyasadaki en iyi medya oynatıcılarından biridir. Ücretsizdir, açık kaynaklıdır ve iOS dahil olmak üzere birden çok platformda kullanılabilir.

12. Bitwarden

Bitwarden, Mac, iOS, Android ve Windows için kullanılabilen, platformlar arası, üçüncü taraf bir parola yöneticisidir. Bitwarden, hesap şifrelerine ek olarak, Ehliyet, Banka hesapları, Pasaport, Sosyal Güvenlik Numarası gibi diğer dijital varlıkların güvenli bir şekilde saklanmasını da destekler.

13. AppCleaner

Windows'tan farklı olarak, Mac'in herhangi bir uygulama kaldırıcı yardımcı programı yoktur. Bir uygulamayı Mac'ten kaldırmak için genellikle belirli uygulama paketini Çöp Kutusu'na sürükleyip bırakırız. Ve yine de, geride uygulamadan kalan dosyalar olur. AppCleaner, yüklü tüm uygulamaları tek bir yerde listeleyen ve bunları birkaç tıklamayla tamamen kaldırmanıza olanak tanıyan küçük bir uygulamadır. Ayrıca ilişkili kalan dosyaları arar ve bunları uygulamayla birlikte otomatik olarak kaldırır.

AppCleaner tüm bu küçük dosyaları bulur ve güvenle siler. AppCleaner penceresine bir uygulama bırakmanız yeterlidir. İlgili dosyaları bulur ve sil butonunu tıklayarak silebilirsiniz.

14. Bartender

Mac menü çubuğunuz çok fazla uygulama simgesiyle mi dolu? Bartender, menü çubuğu öğelerinizi Bartender's Bar olarak bilinen kendi menüsüne daraltarak gizleyebilir. Gizli menü öğelerine Bartender simgesine tıklayarak erişilebilirsiniz. Ayrıca, Command düğmesini basılı tutup simgeleri tercih edilen konuma sürükleyerek, menü çubuğundaki öğelerin yanı sıra Bartender Bar'ıda yeniden düzenleyebilirsiniz. Bartender, 4 hafta boyunca ücretsiz deneme sürümü olarak mevcuttur.

Battery Monitor ile Mac'inizin piliyle ilgili çeşitli bilgilere erişebilir, pil durumunu izleyebilir ve değiştirme zamanı geldiğinde uygun uyarılar alabilirsiniz. Battery Monitor, Mac App Store'da ücretsiz olarak mevcuttur.

BetterTouchTool, Magic Mouse, Macbook Trackpad, Magic Trackpad ve hatta normal fare için hareketleri özelleştirmenize ve yapılandırmanıza izin veren bir Mac uygulamasıdır. BetterTouchTool ayrıca özel klavye kısayollarını yapılandırmak için de kullanılabilir ve pencere yakalama, entegre pencere değiştirici vb. gibi diğer birçok özelliği içerir. Ayrıca, Mac'inizdeki çeşitli özellikleri iOS aygıtından kontrol etmenize olanak tanıyan bir iOS arkadaşı vardır.

BetterTouchTool Mac uygulamasını resmi web sitesinden indirebilirsiniz, tamamlayıcı uygulama ise App Store'dan indirilebilir.

PC'ler gibi Mac'ler de zaman içinde gereksiz veriler biriktirir. CleanMyMac, Mac'teki gereksiz dosyaları temizlemek ve sağlığını izlemek için tek duraklı bir çözümdür. Uygulamanın gereksiz dosyaları algılama algoritmaları, Mac'inizdeki en derin klasörlerde depolanan istenmeyen dosyaları tarar ve silinmesi güvenli olanlar silinir. Önemsiz temizleme dışında CleanMyMac ayrıca RAM temizleyici, uygulama uzantısı yöneticisi, uygulama kaldırıcı, büyük dosya bulucu vb. gibi bir dizi bakım aracı içerir.

18. Encrypto

Encrypto, (AES-256) dosyaları parola ile şifreleyebilen bir dosya şifreleme uygulamasıdır. Mac'te dosyaları kilitlemek veya başkalarıyla paylaşmadan önce gizli dosyalara parola koruması eklemek için idealdir. Encrypto, Mac App Store'da ücretsiz olarak mevcuttur.

19. f.lux

Bilgisayar ekranları, gündüzleri parlak görünecek şekilde tasarlanmıştır. Ancak gün batımından sonra gözlerimiz yavaş yavaş düşük ışık koşullarına uyum sağlar ve parlak ekrana bakmak oldukça sakıncalıdır.

f.lux, Mac'inizin ekran rengini günün saatine ve çevredeki aydınlatma koşullarına göre ayarlayan küçük bir uygulamadır. Kurulum sırasında, kullandığınız aydınlatma türünü ve ait olduğunuz konumu f.lux'a girmeniz yeterlidir, yazılım otomatik olarak günün saatini bulur ve Mac'in ekranını buna göre ayarlar.

20. FilePane

FilePane, Sürükle ve Bırak özelliğine sahip, dosya düzenleme, paylaşma ve yönetim için hızlı seçenekler ekleyen kullanışlı bir üretkenlik uygulamasıdır. Mac'inizden bir dosyayı uygulama penceresine sürüklemeniz yeterlidir; FilePane, dosya türünü otomatik olarak algılar ve ilgili seçeneklerin bir listesini sunar.

FilePane ile görüntüleri hızlı bir şekilde kırpabilir, döndürebilir veya sıkıştırabilirsiniz (uygun yüklü uygulamaları kullanarak); Airdrop veya Sosyal Medya aracılığıyla içerik paylaşın; masaüstü arka planlarını ayarlayın; dosyaları özel önceden tanımlanmış klasör konumlarına taşıyın veya kopyalayın; dosya boyutunu veya yolunu panoya kopyalayın; metin dosyaları hakkında temel bilgilere bakın; metin belgelerini PDF'ye dönüştürün; ve özel konumlarda yeni klasörler ve dosyalar oluşturun.

Sürükle ve bırak özelliği yalnızca Finder ile değil, diğer uygulamalarla da çalışır.

21. Fluid

Fluid, herhangi bir web sitesi veya web uygulamasından masaüstü sınıfı Mac uygulamaları oluşturmanıza olanak tanır. Fluid ile oluşturulan uygulamalar Uygulamalar klasöründe bulunur ve bunları Launchpad'den veya Spotlight Search'ten başlatabilirsiniz.

22. Gemini

Gemini, Mac'inizdeki dosyaların kopyalarını arayan ve bunları tek bir tıklamayla silmenizi sağlayan başka bir kullanışlı yardımcı uygulamadır. Uygulama, tescilli algoritmalar kullanarak, çeşitli karşılaştırma faktörlerine (yalnızca dosya adı değil) dayalı olarak dosyaların tam kopyalarını hızlı bir şekilde tarayabilir.

23. HandBrake

HandBrake, Mac için ücretsiz, açık kaynaklı bir evrensel video dönüştürücüdür. Çok çeşitli codec bileşenlerini destekler ve videoyu çeşitli biçimlerde dönüştürmek için kullanılabilir. Daha eski Mac'ler için HandBrake, video DVD'leri kopyalamak için de yararlı olabilir.

24. Hazel

Mac, görevleri otomatik olarak tamamlamak için özel iş akışları oluşturmanıza yardımcı olan Automator adlı bir uygulamayla birlikte gelir. Hazel, sizin belirlediğiniz özel kurallara bağlı olarak Mac'inizdeki dosyaları düzenleyebilen Automator için daha kullanıcı dostu bir alternatiftir. Örneğin Hazel, Safari ve Mail'den indirilen dosyaları ada, tarihe, türe vb. göre farklı klasörlere taşıyabilir.

Ek olarak, Hazel ayrıca dosyaları yeniden adlandırabilir ve farklı öznitelik kombinasyonlarına göre alt klasörlere ayırabilir. Hazel'in kural tabanlı motoru, dosyalarınızı otomatik olarak düzenlemek ve işlemek için güçlü iş akışları oluşturmanıza yardımcı olur.

Hazel'in ücretsiz sürümü size 14 günlük deneme süresi sunuyor.

25. HiddenMe

Kolaylık sağlamak için dosyaları ve klasörleri sık sık Mac masaüstüne yerleştiririz ve zamanla dağınık hale gelir. Ancak temiz bir masaüstüne bakmak her zaman iyidir. HiddenMe, tüm masaüstü simgelerinizi tek bir tıklamayla gizleyen ve masaüstünü dağınıklıktan uzak tutmanıza yardımcı olan bir uygulamadır.

26. Hider

Mac'te dosya ve klasörlerinizi parolayla korumak ister misiniz? Hider'ı denemek isteyebilirsiniz. Mac'te verilerinizi koruyan uygulamalar, genellikle istenen dosyaları güvenli bir şifreli depoya manuel olarak taşımanızı gerektirir. Hider da aynı şeyi yapar, ancak kolay bir şekilde.

Hider uygulamasına herhangi bir dosya eklediğinizde, görünürlüğünü yerinde değiştirebilirsiniz. Görünürlük kapatıldığında, Hider dosyayı otomatik olarak mevcut konumundan şifreli bir kasaya taşır. Görünürlük yeniden açıldığında, Hider dosyayı orijinal konumuna geri yerleştirir. Uygulamanın harici sabit diskler için desteği vardır ve kasasındaki dosya ve klasörleri korumak için AES-256 şifrelemesi kullanır.

27. ImageOptim

ImageOptim, kalitelerini kaybetmeden görüntülerin boyutunu küçülten ücretsiz bir görüntü sıkıştırma aracıdır. Sıkıştırma parametrelerini optimize eder, gereksiz meta verileri ve gereksiz renk profillerini kaldırır. Basitçe bir görüntü dosyasını veya klasörü ImageOptim uygulama penceresine sürükleyip bırakın; yerinde optimize edilecekler.

28. invisibliX

Mac'te gizli dosyaları görüntülemenin kolay bir yolu yoktur. InvisibliX, OS X'te gizli dosya ve klasörlerin görünürlüğünü kolayca değiştirmenizi sağlayan küçük bir Mac uygulamasıdır. Ayrıca, belirli dosya ve klasörlerin Gizli ve Korumalı özniteliklerini yalnızca uygulama penceresine sürükleyerek de kontrol edebilirsiniz. InvisibliX ücretsiz bir uygulamadır ve resmi web sitesinden indirilebilir.

Little Snitch, menü çubuğunda bulunan ve Mac'inizdeki tüm gelen ve giden bağlantıları görüntülemenizi ve kontrol etmenizi sağlayan bir ağ izleme uygulamasıdır. Uygulamalar potansiyel olarak bilgisayarınızdan ilgili sunucularına bilgi gönderebilir. Little Snitch, istenmeyen bağlantı girişimlerini engeller ve nasıl devam edeceğinize karar vermenizi sağlar.

30. MacDropAny

Google Drive veya Dropbox gibi bulut hizmetleri, genellikle Mac'inizdeki belirli bir klasörü bulutla senkronize eder. Ancak bazen Mac'inizdeki birden çok konumdan dosyaları senkronize etmek isteyebilirsiniz. MacDropAny, bulutta bulunan ilgili hizmete özel klasörle bilgisayarınızdaki farklı konumları eşlemenizi sağlayan basit bir uygulamadır. Böylece birden çok konumu birden çok bulut hizmetiyle senkronize edebilirsiniz. Uygulama Dropbox, iCloud Drive, Google Drive, Box, Copy, OneDrive, MediaFire, Mega, Hightail, Creative Cloud ve hubiC'yi destekler.

31. MacID

Mac ile birlikte bir iPhone'unuz (veya herhangi bir iOS aygıtınız) varsa, MacID, Mac'inizi onunla uzaktan kilitlemenize ve kilidini açmanıza yardımcı olabilir. Uygulama, bir Mac istemcisi ve bir iOS istemcisi olmak üzere iki bölümden oluşur. Mac'inizi kilitlemenin dışında, medya oynatma, ses kontrolü vb. gibi diğer işlemleri iOS aygıtınızdan uzaktan da gerçekleştirebilirsiniz.

Mac'inizin mikrofon ayarları genellikle Sistem Tercihlerinden kontrol edilebilir. Ancak MuteMyMic, mikrofon ses kontrollerini hızlı bir şekilde erişilebilmenizi sağlamak için Mac menü çubuğuna yerleşir. Ayrıca mikrofon sesini kontrol edebilir veya klavye kısayollarını kullanarak sesini kapatabilirsiniz. Bu özellik, konferans görüşmeleri yapmak için gerçekten yararlı olabilir.

NameChanger, çeşitli yeniden adlandırma seçenekleriyle Mac için ücretsiz bir toplu yeniden adlandırma yardımcı programıdır. Yeniden adlandırmak için birden fazla dosya seçebilir ve bunları yeniden adlandırmak için uygun bir kural seçebilirsiniz (dosya adındaki belirli bir metnin görünümünü değiştirin, dosya adlarında bir sıra oluşturun, dosya adlarında tarihi kullanın vb.).

34. OnyX

OnyX, OS X için gelişmiş sistem temizleme ve bakım görevlerini gerçekleştirmenize ve planlamanıza izin veren çok işlevli bir yardımcı programdır. OnyX, ileri düzey kullanıcılar için güçlü bir yardımcı programdır, ancak kesinlikle herkesin kullanımı için değildir. Bazı gizli uygulamaları ve doğru yapılmazsa sistemi işe yaramaz hale getirebilecek sistem parametrelerini yapılandırmanıza izin verir. Uygulama, geliştiricinin resmi web sitesinden ücretsiz olarak indirilebilir.

SelfControl, belirli web sitelerine erişiminizi belirli bir süre boyunca engelleyebilen ücretsiz ve açık kaynaklı bir Mac uygulamasıdır. Engelleme süresini ayarlayın ve tercih ettiğiniz web sitelerini engelleme listesine ekleyin ve Start'a tıklayın. Listedeki web sitelerine, bilgisayarı yeniden başlatsanız veya uygulamayı silseniz bile zamanlayıcının süresi dolana kadar erişilemez. Dikkat dağıtan şeyleri ortadan kaldırmak ve işinize odaklanmak için kullanabilirsiniz.

36. Simplenote

Bu, notlar oluşturmak ve yönetmek için basit bir Mac uygulamasıdır. Ve iOS muadili ile notlarınızı çevrimiçi olarak düzenleyebilir ve senkronize edebilir ve tüm cihazlarınızdan bunlara erişebilirsiniz.

SimpleNote, işlevsellik açısından Evernote'a benzer. Ancak kodlama amaçlı bir metin düzenleyici istiyorsanız, Sublime Text adında daha kullanışlı bir uygulama daha var.

37. Spectacle

Spectacle, kullanışlı pencere yönetimi özelliklerini OS X'e getiren küçük bir uygulamadır. Klavye kısayollarını kullanarak etkin uygulama penceresini ekranın ortasına, sağ yarısına, sol yarısına, üst yarısına, alt yarısına ve daha birçok özel konuma taşıyabilirsiniz.

WordService, MS Word'ün çeşitli özelliklerini OS X'in Pages uygulamasına ekleyen bir dizi özel OS X üçüncü taraf hizmetidir. WordService ile doğrudan Sayfalarda metin paragraflarını yeniden biçimlendirebilir, harflerin büyük/küçük harflerini değiştirebilir, paragrafları kaydırabilirsiniz,vb.

WordSevice, Mac App Store'dan ücretsiz olarak indirilebilir.

Amfetamin, bilgisayarınızın uyku moduna geçmesini, ekran koruyucuyu başlatmasını veya otomatik karartma işlevini gerçekleştirmesini engeller. Videoları klavyeye veya fareye uzun süre dokunmadan izlemek isteyen Mac kullanıcıları için idealdir.

Amfetamin'in artık Yosemite'den önceki MacOS sürümleriyle çalışmadığını unutmayın.

40. Magnet

Birden çok pencereyi yan yana görüntülemek her zaman kolay değildir, ancak Magnet size onlarca seçenek sunar. Uygulama, masaüstünüzü düzenlemenin hızlı bir yolunu sunar.

Magnet ile pencereleri ekranınızın kenarlarına ve köşelerine sürükleyip tutturabilir ve ardından yerine kilitleyebilirsiniz. İçeriği bir uygulamadan diğerine kopyalamak istiyorsanız, önceden tanımlanmış klavye kısayollarıyla tamamlanmış harika bir araçtır.

41. GIMP

Ücretsiz resim düzenleme uygulamasıdır ve katman kontrolü, gölge efektleri, vektör tabanlı yollar, filtreler, pozlama ve çok daha fazlasını sunar. Hatta renkleri geliştirmek, eşitlemek ve anında beyaz dengesini düzeltmek için benzer otomatik işlevler sunar. Bugüne kadarki en iyi Photoshop alternatiflerinden biridir.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın