Ogznet.com
Image by Pixel_perfect from Pixabay

Türkçe Altyazı için En İyi Altyazı İndirme Siteleri

Türkçe altyazı indir. Birçok dizi ve film için Türkçe altyazı bulabileceğiniz altyazı site adresleri burada. Mevcut birçok Türkçe altyazı indirme siteleri içinden aşağıdaki en iyi alt yazı indirme sitelerini kullanabilirsiniz.

Bu yazının içeriği: Kapat

  En İyi 12 Altyazı İndirme Sitesi:

  Burada film altyazılarını ücretsiz indirmek için en iyi 8 web sitesini inceleyeceğiz ve ayrıca Türkçe altyazı indirme için her web sitesini ayrıntılı olarak tanımlayacağız.

  Bazen bilgisayar sisteminizdeki bir film gömülü altyazı dosyalarıyla gelebilir. Ancak, bir filmde genellikle okuyabileceğiniz bir dilde bir altyazı dosyası veya alt yazı bulunmaz.

  Neyse ki, film altyazılarını indirmek için kullanabileceğiniz onlarca site var. Aradığınız altyazıları bulmak ve istediğiniz zaman indirmek çok kolay. Bu yazıda, altyazı indirmek için en iyi sitelerden bazılarına bakacağız.

  Subscene, en çok tercih edilen Türkçe altyazı indirme sitesi. Çünkü hızlı, kapsamlı ve her zaman güncel. Filmler ve diziler için altyazılar devamlı güncel tutuluyor. Tüm altyazılar kullanıcılar tarafından oluşturulur ve yüklenir; bu da çoğu zaman çok bilinmeyen filmler için bile alt yazı bulabileceğiniz anlamına gelir.

  Sitenin en sevilen yönü basit ve temiz bir arayüze sahip olmasıdır. Altyazılar, dizilere ve filmlere göre kategorize edilir, bu nedenle tek yapmanız gereken, arama çubuğunda istediğiniz diziyi veya filmi yazmak ve sonuçlardan doğru olanı seçmek.

  Neredeyse sitenin tüm altyazı formatları SRT formatında. Sonuçları belirli dillerle sınırlamak için bir arama filtresi belirleyebilirsiniz (en çok üçe kadar) ve “işitme engelli” altyazıları (ses efektleri için) eklemek isteyip istemediğini seçebilirsiniz.

  Ayrıca forum kısmını da ziyaret edebilirsiniz. Buradan diziler ve filmler için altyazılar isteyebilirsiniz.

  Open Subtitles, çoğu insanın altyazı indirmek için geldiği uğrak yeridir. Altyazı sitesinin iyi ve bazı gelişmiş özellikleri vardır.

  Yeni başlayanlar için, arabirim dağınık ve gezinmesi biraz zor. Ayrıca, her bir altyazı indirme işlemi sizi MKV Player'a yönlendirir.

  Ancak Open Subtitles'ın bu kadar popüler olmasının bir nedeni var: düzinelerce dil desteğiyle en büyük altyazı veritabanına sahip olması. Sitede yolunuzu bulmayı başarabilirseniz, burada başka hiçbir yerde bulunmayan altyazılar olduğunu görürsünüz.

  Diğer kullanışlı özellikler, özel İstek Altyazıları sayfası, şaşırtıcı derecede derinlemesine gelişmiş arama filtreleri, gömülü üçüncü taraf bilgileri (IMDb ayrıntıları gibi) ve çevrimiçi satın alabileceğiniz veya akışa alabileceğiniz yerleri gösteren ilgili bağlantıları içerir.

  Diziler için altyazı indirmek istiyorsanız, TVsubs kesinlikle denenmeye değer. Farklı türlerde üç bine yakın yabancı dizi için büyük bir altyazı veri tabanı var. Bu web sitesinden altyazıları indirdiğinizde, bunlar zip dosyası olarak kaydedilir, bu yüzden izlemeden önce dosyaları çıkarmayı unutmayın.

  SubDownloader, filmleriniz veya dizileriniz (MKV,MP4,AVI,vb) için altyazıları otomatik olarak bulup indirmek/yüklemek için kullanılan bir programdır.

  Bu program ile filmler ve diziler için altyazı bulmak oldukça kolaydır. Sadece klasör veya dosya üzerine tıklayın, program altyazıları sizin için otomatik olarak bulacaktır. SubDownloader, MKV, MP4, AVI ve diğer video formatları için altyazıları bulan ve indiren veya yükleyen bir uygulamadır.

  Bu casus yazılım içermeyen altyazı indirme programı, 50 dilde altyazıları destekler ve Windows, Mac OS X ve Linux işletim sistemine sahip bilgisayarlara yüklenebilir.

  YTS Subtitles, listedeki en iyi alt yazı indirme alternatiflerinden biridir. Bu harika altyazı indirme sitesi, bir filmin afişi ve özetinin altında altyazıları görüntüler. Altyazılar doğrudan bu sayfadan SRT formatında indirilebilir.

  YTS Subtitles, ne yazık ki, kullanıcıların herhangi bir film veya televizyon programı için altyazı istemesine izin vermiyor. Bu web sitesinin bir diğer kayda değer dezavantajı, altyazılarda reklamların bulunmasıdır.

  Caption, altyazıları bulmayı ve ayarlamayı çok daha kolay hale getirir. Basit bir tasarım, sürükle ve bırak araması ve otomatik indirme ve yeniden adlandırma, kolayca film izlemeye başlamanızı sağlar. Caption, çok platformlu, açık kaynaklıdır ve tamamen web teknolojisi üzerine kurulmuştur.

  Caption şu anda OpenSubtitles ve Addic7ed olmak üzere iki kaynaktan altyazı toplamaktadır. Her zaman yeni kaynaklar ekliyorlar, ancak program açık kaynaklı olduğu için istediğiniz zaman kendi kaynaklarınızı ekleyebilirsiniz. Caption Core bunu başarmanızı sağlar.

  Subtitles, filmleriniz ve TV dizileriniz için altyazıları otomatik olarak indirir. Videolarınızı Subtitles'e bırakın ve sihrini yapmasına izin verin. Bu uygulama, dosyaların doğru ada veya formata sahip olup olmadığına bakılmaksızın, filmleriniz ve TV dizileriniz için her zaman doğru altyazıları bulacaktır. Subtitles, 40'tan fazla dil desteklemektedir ve kullanıcı arayüzü ondan fazla dile çevrilmiştir.

  SubtitlesDL, altyazılarını indirmek istediğiniz film hakkında birçok bilgi sağlar. Filmin süresi, çıkış tarihi, türü, IMDB puanı, senarist, yönetmen ve fragman ile ilgili bilgileri görebilirsiniz. Listemizdeki diğer seçenekler gibi güvenlidir. Sonuç olarak, veri ihlallerinden korkmadan altyazı indirebilirsiniz.

  YIFY Subtitles, en çok ziyaret edilen altyazı indirme sitelerinden biridir. Web sitesinde gezinti oldukça kolaydır. Fillmleri türlere göre sıralayabilirsiniz. Altyazı koleksiyonu da çok etkileyicidir.

  Altyazıları indirmek için kullanımı kolay başka bir hizmettir. YIFY Subtitles, diğer bazı önde gelen sitelerin aksine, indirmek için yalnızca film altyazıları sunar.

  YIFY Subtitles, çeşitli dillerde indirmeler sağlayan güvenli bir hizmettir. Ana sayfada, popüler ve yakın zamanda piyasaya sürülen filmlerin bir listesinin yanı sıra filmleri dile göre bölen kategoriler bulunur.

  Belirli bir filmi arıyorsanız, arama çubuğu size yardımcı olabilir. Her filme ayrılmış bir sayfa, erişilebilir altyazıların bir listesi gibi film hakkında bilgiler içerir.

  Sitenin kendisi ücretsizdir ve kayıt olmanıza gerek yoktur. Kendi altyazılarınızı ekleyemezsiniz.

  Podnapisi, en son çıkan film ve dizilerle ilgili yeni altyazılarla sürekli güncellenen bir sitedir. Ana sayfada en son çıkan filmlerin ve TV dizilerinin altyazılarını görebilirsiniz. Başka bir film aramak istiyorsanız, gelişmiş arama çubuğunun yardımını kullanarak bunu yapabilirsiniz.

  Bir filmi veya diziyi, yayın yılı, türü veya sezon numarasına göre aramanıza yardımcı olan kapsamlı bir arama filtresinin yardımıyla kolayca bulabilirsiniz.

  Çok akıllı bir dil filtresi vardır, bu da tercih ettiğiniz altyazı dilini ayarlamanıza olanak tanır, böylece yalnızca o dille sınırlı sonuçlar alırsınız.

  Aradığınız şey İngilizce altyazı ise harika bir çevrimiçi altyazı kitaplığı barındırır. Her türlü uluslararası sinema ve dizilerin altyazılarını burada bulabilirsiniz. Şık bir arayüze sahip olmasının yanı sıra, site aynı zamanda oldukça minimalist bir çekiciliğe sahiptir. Gelişmiş arama çubuğu sayesinde en sevdiğiniz filmlerin veya TV dizilerinin altyazılarını bulmak kolaydır.

  Ancak sadece İngilizce altyazı indirme sunan bir sitedir. Bu nedenle, başka bir dilde altyazı dosyası arayanlar hayal kırıklığına uğrayacaktır. Öte yandan, hem Amerikan hem de uluslararası her türlü film için İngilizce altyazı dosyaları bulabilirsiniz.

  Moviesubtitles, hem eski hem de yeni filmler için altyazı dosyalarıyla dolu bir web sitesi var. Bu web sitesinde altyazısı olmayan bir film bulamazsınız. Gezinmesi kolay çok basit bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Filmin adını sitenin sezgisel arama çubuğuna yazarak kolayca bulabilirsiniz. Site, birçok popüler dilde mevcut olan büyük bir altyazı dosyası kitaplığına sahiptir.

  Filmler ve TV Dizileri için Altyazılar Nasıl Yüklenir

  Çoğu ücretsiz ortam yürütücüsü, altyazı dosyalarını otomatik olarak doğru bir şekilde adlandırdığınız sürece algılar ve yükler.

  “Uygun başlık” neyi gerektirir?

  Çoğunlukla, tek yapmanız gereken film veya TV video dosyasının tam dosya adını kopyalamak ve altyazı dosyasının dosya adı olarak yapıştırmak. Bu hemen hemen tüm video dosya formatları (örneğin AVI, MKV, MP4, vb) ve en yaygın altyazı dosya formatları (örneğin SCC, SRT, SUB, VTT, vb.) için çalışır. Ayrıca, hem video dosyasının hem de altyazı dosyasının aynı konumda olduğundan emin olmanız gerekir.

  Bu işlemle, video dosyasını başlatın ve medya oynatıcınız otomatik olarak altyazı dosyasını yüklemelidir.

  Ama ya yüklenmezse? Ya video dosyanızda yerleşik bir altyazı parçası varsa ve bunu altyazı dosyası ile geçersiz kılmak istersiniz? Bu durumda, altyazı dosyasını manuel olarak yüklemeniz ve parçayı medya yürütücünüzde değiştirmeniz gerekir.

  Bir Video için Altyazı Parçalarını Manuel Olarak Değiştirme

  Bir Video için Altyazı Parçalarını Manuel Olarak Değiştirme

  Dünyanın en popüler medya oynatıcı uygulaması olan VLC'yi kullanarak göstereceğiz.

  Bir altyazı dosyasını, video dosyasıyla aynı konumda olmayan bir dosyayı manuel olarak yüklemek için:

  1. Video dosyasını VLC'de başlatın.
  2. Altyazı menüsü altında, Altyazı Dosyası Ekle'yi tıklayın.
  3. Altyazı dosyasına gidin, dosyayı seçin ve Aç'a tıklayın.

  Bazı video dosyalarında yerleşik altyazı parçalarından farklı altyazılara geçmek için:

  1. Video dosyasını VLC'de başlatın.
  2. Altyazı menüsü altında, Altyazı Takip> Parça#.

  Evet, birden fazla altyazı parçasını (istediğiniz kadar) yükleyebilir ve bunlar arasında geçiş yapabilirsiniz. Bu, özellikle çeşitli dillerde birçok altyazı ile gelen MKV formatında, belirli film dosyaları için yararlıdır.

   Altyazıları İndirmenin Daha Hızlı Bir Yolu

   Yukarıdaki üç site harika ve izlediğiniz her şey için altyazı gerektiğinde kesinlikle tavsiye ederim. Ancak, her şey için altyazıları tercih ediyorsanız, her seferinde el ile indirmek zahmetli olabilir.

   Bir avuç ücretsiz medya oynatıcısı, uygulama içinde altyazıları arama ve indirme yeteneğini destekler. Bazıları, izlediğiniz dosyalara bağlı olarak altyazıları otomatik olarak bulabilir.

   • Media Player.NET : XySubFilter veya DirectVobSub kullanarak altyazıları otomatik olarak indirmek için yerleşik destek sağlar.
   • BS.Player: Hem Free hem Pro sürümlerinde bulunan otomatik altyazıları indirmek için yerleşik destek. 
   • Media Player Classic : Altyazıları otomatik olarak indirmek için yerleşik destek. Varsayılan olarak Open Subtitles'den tedarik edilir.
   • VLC Player ( VLSub addon ): Altyazıları Aç ve mevcut videoyla eşleşmeleri, isme veya hash'a göre indirebilir (ikincisi daha doğrudur). Artık VLC 2.1.x ile çalışmıyor, VLC 2.2.x serisi gerektirir.
   • PotPlayer : Player içinde altyazıları arayabilir ve seçtiğinizleri indirebilirsiniz. İsterseniz kendi kaynak sitelerinizi ekleyebilirsiniz. Ve evet, bu, mobil video oynatıcı uygulamaları ile izlerken aynı şekilde çalışır. Seçtiğiniz video oynatıcınız otomatik altyazı yüklemelerini desteklemese bile, büyük olasılıkla dosya adlarını eşleştirmek için otomatik altyazı yüklemesini destekler. Altyazıların tek tek indirilmesi rahatsız edici olabilir, ancak daha iyi görüntüleme deneyimi için küçük bir ödeme yapmak gerekir.

   Sık Sorulan Sorular

   Bir güvenlik şirketi olan Point Check tarafından yayınlanan rapora göre, indirilen altyazı dosyalarının çoğu, sisteminize potansiyel olarak zarar verebilecek bir tür kötü amaçlı yazılım barındırabilir. Bu nedenle, yalnızca tanınmış sitelerden altyazı indirmek ve sisteminizi koruyan güçlü bir antivirüs programına sahip olmak önemlidir.

   1

   İşlem kolaydır ve altyazı dosyalarını film veya dizilere ekleme işlemi, kullandığınız medya oynatıcıya bağlı olarak değişecektir. Örneğin sağ tıklayıp aşağı kaydırma çubuğundaki altyazı seçeneğini seçerek VLC'deki videonuza çok kolay bir şekilde altyazı dosyaları ekleyebilirsiniz.

   Altyazıyı seçtikten sonra, 'Altyazı ekle'yi tıklamanız ve ardından eklemek istediğiniz dosyayı seçmeniz yeterlidir. Altyazı dosyanız oynatılan videonun altında görüntülenecektir.

   1
   Bu yazıda çalışmayan/kırık link varsa, buraya tıklayarak bize bildirebilirsiniz!

   Yorumlar (2)

   • avatar
    kheloufi

    very good well done thank you. (çok güzel olmuş teşekkürler.)

   • avatar

    İngilizce öğrenmek isteyen biri dili İngilizce olan bir filmi ingilizce altyazı ile izleyebiliyor, çünkü birçok ingilizce altyazı sitesi var. Acaba Türk filmleri için Türkçe altyazı sitesi var mıdır?

   Yorum Yaz