Ogznet.com
Web tasarımcılar için en iyi Photoshop eklentileri Paylaş:
Image by rawpixel.com

Web tasarımcılar için en iyi Photoshop eklentileri

Adobe Photoshop, web tasarımcılar için en iyi programlardan biridir. Kendi başına inanılmaz derecede güçlü ve çok yönlü bir araçtır, ancak Photoshop eklentileri varsayılan işlevlerini daha da geliştirebilir. Bunları kullanarak PSD tasarımınızı HTML ve CSS dosyalarına dönüştürebilir, renkleri yönetebilir veya tasarımınıza özel yazı tipleri ve görüntüler ekleyebilirsiniz.

Bu yazının içeriği: Kapat

Web için Photoshop eklentileri:

Bu yazıda, web tasarımcılar için oluşturulmuş ve denemeye değer 4 harika Photoshop eklentisine göz atacağız. Bunların hepsi ücretsiz Photoshop ekletisidir.

1. CSS3Ps

CSS3Ps eklentisi, Photoshop katmanlarınızı kolayca CSS3'e dönüştürmenize olanak tanır. CSS3'e dönüştürmek istediğiniz katmanları seçmeniz ve dönüştürmeyi gerçekleştirmek için CSS3Ps düğmesini tıklamanız yeterlidir. Eklenti, farklı Photoshop efektlerini CSS3 özellikleri olarak dışa aktarır. Örneğin, PSD konturları kenarlık özelliklerine ve iç gölgeler kutu-gölge özelliklerine dönüştürülür.

CSS3Ps bulut tabanlı bir eklenti olduğundan, güncellemeler ve hatalar hakkında endişelenmenize gerek yok. Hesaplamalar bulutta yapılır ve sonucu tarayıcınızdan kolayca kontrol edebilirsiniz.

CSS3Ps, şu anda web tasarımcılar için en iyi ücretsiz Photoshop eklentilerinden biridir. Popüler tarayıcılar için çoklu katman seçimi, Sass ve SCSS dönüştürme, metin katmanları için destek ve diğerleri gibi bir sürü harika özellik ile birlikte gelir.

İlginizi
çekebilir

Adobe Photoshop'a Alternatif Programlar

Font Awesome, muhtemelen birçok web tasarımcısının düzenli olarak kullandığı en popüler simge yazı tipidir. Photoshop'ta Font Awesome'i kullanmak uzun süredir kolay değildi, ancak bu kullanışlı küçük eklentinin tanıtımıyla bu durum değişti. Tasarımlarınıza eklemek için tüm ücretsiz Font Awesome simgelerine anında erişmenizi sağlar.

Eklentinin kullanımı oldukça kolaydır. İlk olarak, Font Awesome PS panelinde kullanmak istediğiniz simgeyi aramanız gerekir. Ardından, seçilen simgeyi tasarımınıza yeni bir Photoshop katmanı olarak eklemeniz gerekir. Eklenti varsayılan şekli düzenlemenize izin verdiği için herhangi bir simgenin tasarımını değiştirmek de mümkündür.

3. Ink.

Photoshop katmanlarınız için özellikler oluşturmayı hiç düşündünüz mü? Aslında, tasarımcılar ve geliştiriciler arasındaki işbirliğini büyük ölçüde kolaylaştırabilir. Ücretsiz Ink Photoshop eklentisi tam da bunu yapmanızı sağlar. Bunu kullanarak tasarım ve geliştirme ekipleri arasındaki yanlış anlamaları önleyebilirsiniz. Temel olarak, maketinize fazladan bilgi parçaları ekleyerek Photoshop katmanlarınızı belgelersiniz.

Mürekkep paneli size birkaç farklı seçenek sunar. Örneğin, katman ölçülerini ve renklerini yazdırabilir, bir XML dosyası oluşturabilir ve tipografi, degradeler, kontur efektleri ve diğer stil öğelerini belgeleyebilirsiniz. Yalnızca belgelemek istediğiniz katmanı seçmeniz yeterlidir ve geliştiricilere iletmek istediğiniz bilgileri eklemeye başlayabilirsiniz. Oluşturduğunuz belgeler, kolayca erişebileceğiniz _ink klasöründe saklanır.

Tasarımınız için doğru görüntüyü bulmak, bazen düşündüğünüz kadar kolay olmayabilir. İnternette birçok stok fotoğraf sitesi var, ancak ücretsiz olarak ve atıfta bulunmadan kullanabileceğiniz görselleri bulmak daha zordur. Pexels stok fotoğraf sitesinde, tüm fotoğraflar Creative Commons Zero (CC0) lisansı altında lisanslanmıştır; bu, herhangi bir yasal amaç için ücretsiz ve atıfta bulunmadan kullanılabilir anlamına gelir.

Pexels, web tasarım topluluğuna, iş akışınızı büyük ölçüde iyileştirebilecek, kullanımı kolay bir Photoshop eklentisi sağlar. Pexels Photoshop Eklentisi, tüm Pexels kitaplığını Photoshop'un içinde kullanılabilir hale getirir. Şu anda bu, özgürce kullanabileceğiniz 30 binden fazla yüksek kaliteli fotoğraf anlamına geliyor.

Ayrıca eklenti, Pexels web sitesiyle de senkronize olur. Yani sitedeki bir fotoğrafı beğendiyseniz, aynı görsele Photoshop'ta Pexels panelinin “Beğeniler” sekmesinden kolayca erişebilirsiniz.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz