En İyi 20 Ücretsiz Program İndirme Sitesi

İnternette mevcut binlerce program var ve ihtiyaçlarınıza uygun olanı bulmak oldukça zordur. Gereksiniminize göre bir programı bulmanıza yardımcı olan program indirme sitelerine burada ihtiyacınız olur. Bu siteler aradığınız programı kolayca bulmanıza ve indirmenize yardımcı olur.

Ayrıca, bu sitelerden herhangi bir yazılım indirdiğinizde, indirdiğiniz program taranır ve herhangi bir kötü amaçlı yazılım veya virüse izin verilmez. Ek olarak, neredeyse tüm web sitelerinin aktif bir kullanıcı topluluğuna sahip olması ve dolayısıyla geri bildirimlerini ve incelemelerini görüntüleyebilirsiniz.

Şu anda, istediğiniz yazılımı yükleyebileceğiniz çok sayıda program indirme sitesi vardır, ancak bunların birçoğu premium sürümlerini satın almanızı ister. Bazıları ise virüs taraması yapmaz ve spyware veya bozuk dosyaları ile birlikte gelirler ve PC'nize zarar verirler.

Bu nedenle, bugün sadece geniş bir yelpazede kaliteli yazılımlar içeren ve indirmesi güvenli olan, aynı zamanda kullanımı kolay olan ücretsiz program indirme siteleri listesi derledik.

Cnet Download veya Download.com, program indirme siteleri kategorisinde her zaman üst sıralardadırlar. Ücretsiz yazılım indirmek istiyorsanız, aklınıza gelen ilk sitesidir. Her türden programın kapsamlı bir listesini sunar ve aynı zamanda türünün en eskilerindendir.

100.000 'den fazla ücretsiz program, ücretli program ve programların en yeni sürümüne ait indirme linklerine sahiptir. Programlar genellikle editörler tarafından değerlendirilmekte ve gözden geçirilmektedir. Eğer kayıtlı bir kullanıcı iseniz program için yorum yazabilir ve puan verebilirsiniz.

2. Softpedia

Program indirmek için bir diğer popüler web sitesi Softpedia'dır. Sadece ücretsiz program indirmenize izin vermez, aynı zamanda yazılım hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. 2001 yılında yayına başladı ve etkili çözümler aramanıza yardımcı olan ve herhangi bir özgür yazılım türünü indirmenizi sağlayan bir sitedir.

Softpedia, PC oyunları için de iyi bir koleksiyon sunar. Birkaç dakika içinde indirilebilen çocuklar için çok çeşitli büyük ve mini oyunları da içeriyor.

Yazılımları güvenli bir indirebilirsiniz. Genel olarak, Softpedia ücretsiz program indirmek için iyi bilinen, güvenilir bir seçenektir.

3. Softonic

Tomas Diago tarafından yapılan ve 1997'de yayın hayatına başlayan bu site, ücretsiz program indirmek için en popüler web sitelerinden biridir. Size geniş bir program seçeneği sunar ve size kendi serverından indirme seçeneği sunar.

Web sitesinde artık teknolojideki en son güncellemeleri sağlayan bir blog var. Ayrıca herhangi bir yazılım veya mobil uygulama ile ilgili sorularınızı cevaplayabileceğiniz bir Soru ve Cevap forumu da bulunmaktadır.

2002 yılında başlatılan ve en çok ziyaret edilen web sitelerinden biridir Brothersoft. Yardımcı programlar, sürücüler, mobil uygulamalar, duvar kağıtlar ve oyunları içeren 2000'den fazla ücretsiz yazılım sunar.

Brothersoft, yazılımınızı ABD ve diğeri Global CDN olan alternatif bağlantılardan indirmenize izin verir. Yazılımı doğrudan indirme bağlantısından indirme seçeneğiniz varken, daha büyük yazılımlar için Brothersoft Downloader'ın indirilmesi gerekiyor.

Program indirme işleminde veya bir alanın uzmanlık işinde yeni başlayan biriyseniz, sourceforge çok sayıda araçla size yardımcı olacaktır. Yazılım hakkında detaylı bilgi, yaptığı işi kolayca anlamanıza yardımcı olur.

İndirilmek üzere listelenen yazılımlar önce kontrol edilir. Bu nedenle, programların kötü amaçlı yazılım veya virüs içermemesi sağlanır. Bilgisayarınız veya yazılımınızla ilgili herhangi bir yardıma gereksinim duyarsanız, mükemmel destek sağlayan SourceForge kullanıcı topluluğu ile konuşabilirsiniz.

6. Filehippo

Açık kaynaklı yazılımlardan, ücretsiz ve hatta ücretli programlara kadar, Filehippo her şeyi sunar. 2004 yılında başlatılan program indirme sitesidir. Ayrıca herhangi bir program güncellemesi için kontrol sağlayan kendi yazılımlarına da sahipler.

Öte yandan web sitesinin gezinmesi kolay basit bir düzeni var. Bu sayede programları aramanız ve indirmeniz kolaylaşır.

Software Informer, indirme gereksinimlerinizi karşılayacak çok sayıda program içeren oldukça yeni bir web sitesidir. Her ne kadar diğer yazılım indirme siteleri kadar büyük olmasa da, sundukları yazılımın kalitesi ve düzenli güncellemeler sayesinde en güvenilir ücretsiz program indirme siteleri arasında sayılmaktadır.

Dahası, Software Informer'dan programları indirmek son derece güvenlidir, çünkü dosya indirilmeden önce herhangi bir kötü amaçlı yazılım için dosya taraması yapar ve yalnızca temiz olanlara izin verir.

8. Soft32

Program indirme web siteleri arasında en büyüklerde biri olan Soft32, ücretsiz içerikleri indirmenizi sağlar. Web sitesinde kaliteli programları kolay bir şekilde arayabilir ve kolayca indirebilirsiniz. Programları, istediğiniz yazılımı bulmanızı ve indirmenizi daha da sorunsuz hale getiren İşletim Sistemi türüne göre sıralar.

Bu site, Windows işletim sistemi ile ilgili herhangi bir sorun için bir Windows tartışma forumu sağlar. Hemen hemen tüm kategorilerden yazılım indirmeleri sunar ve indirme işlemi kendi sunucularından geldiği için oldukça hızlıdır.

Adından da anlaşılacağı gibi, Freewarefiles ücretsiz yazılım sunan bir web sitesidir. Ayrıca açık kaynak kodlu yazılımların bir listesini de içerir. Web sitelerinde indirebileceğiniz 15800'den fazla ücretsiz yazılım sunar. Tüm programları kategorilere ayıran, indirmek istediğiniz dosyayı bulmanızı kolaylaştıran organize bir sitedir. Antivirüs'den oyunlara her türlü yazılımı listeler.

1997 yılında yayın hayatına başlayan SnapFiles, oldukça uzun süredir yayında olan diğer web sitelerinden biri ve aynı zamanda bu kategorideki diğer en iyi yazılım indirme siteleri kadar popülerdir.

Harici kaynaklardan ve doğrudan indirme linkleri ile programları indirebileceğiniz SnapFiles, ayrıca yazılımınızı web sitesinde listelemenizi de sağlar. SnapFiles kolaylık sağlamak için anlaşılması kolay bir arayüze sahiptir.

11. Filehorse

Filehorse, Windows bilgisayarınız için ücretsiz programlar indirmenizi sağlayan en popüler program indirme siteleri arasındadır. Windows işletim sisteminiz için ücretsiz programlar sunan web sitesi olarak kategorize edilir. Açıkça tanımlanmış kategoriler altında tüm programları listeleyen düzgün bir arayüze sahiptir. Programlar, kullanıcıların aramasını ve kolayca indirilmesini daha kolay ve ilginç kılan büyük renkli ikonlarla işaretlenmiştir.

ZDNet Downloads, en büyük program indirme koleksiyonuna sahiptir. Teknik yazılımlar arıyorsanız, bu sitenin yazılım dizininden daha iyi bir yer yoktur. ZDNet hem ücretsiz hem de ücretli program yüklemelerini listeliyor. Kullanıcıların daha iyi anlaması için içeriği kategorilere ayıran bir web sitesidir. Aramanızı, fiyat, ücretsiz, deneme ve satın alma gibi gereksinimlerinize göre daraltmanıza olanak tanır. Ayrıca, ücretsiz programları kategoriye göre de arayabilirsiniz.

FileCluster, yazılım indirme web siteleri içinde nispeten yenidir. 2006 yılından beri işlevseldir, kullanıcılarına güncel programları sunar. Web sitesinde, indirmek için hem ücretsiz hem de ücretli programlar bulabilirsiniz.

2001 yılında kurulan Freedownloadcenter.com, eski tarz bir arayüzle gelen başka bir program indirme sitesidir. Bu site, gereksiniminize göre indirebileceğiniz ücretsiz ve ücretli programlar sunmaktadır. Arayüz oldukça basittir ve programlar istediğiniz yazılımı kolayca tanımlayabilmeniz ve daha sonra indirebilmeniz için uygun şekilde kategorilere ayrılmıştır.

15. Download3k

Bilgisayarınız Windows veya Mac işletim sisteminde çalışıyorsa, Download3000, istediğiniz ücretsiz programların çoğunu alabileceğiniz doğru yerdir. En iyi yanı, bunları indirmeden önce herhangi bir yazılım incelemesini görüntüleyebilmenizdir. Yazılımları kategorilere göre arayabilirsiniz.

16. Tucows

Tucows, 1994 yılında kurulmuş ve kurulduğu günden beri popüler olan bir başka internet sitesidir. Site, çoğu masaüstü bilgisayar ve mobil ya da tablet platformları için ücretsiz yazılım yüklemeleri sunmaktadır. Bu, ilk ICANN sertifikalı alan adı kayıt şirketidir.

Geniş koleksiyonundan bir freeware veya shareware indirebilir, indirmeler ise herhangi bir malware veya virüse karşı son derece güvenlidir.

Adından da anlaşılacağı gibi, Open Source Mac, Mac OS X için basit bir açık kaynak kodlu yazılım koleksiyonuna sahiptir. Yazılım indirme web sitelerinin çoğu Windows işletim sistemine odaklanırken, Open Source Mac, Mac OS X'e sahip olanlar için en iyi açık kaynak ve ücretsiz yazılım koleksiyonunu sunar.

Bu web sitesinin en iyi yanı, açık kaynak kodlu yazılımların bir listesini veya tamamını listelemeye değil, en iyi özelliklere sahip, gezinmesi kolay ve en önemli web sitelerini sunuyor.

18. ZDNet

ZDNet, internetin en büyük program indirme kitaplığıdır. Windows, Mac ve Mobil sistemler için yazılımları kapsayan ZDNet'in yazılım dizini, teknik yazılımlar için en iyi kaynaktır.

Son birkaç yılda, bir dizi güncellemeden geçtiler ve site, başladığı zamana kıyasla daha iyi bir yazılım koleksiyonuna sahip. Hem ücretsiz hem de ücretli program indirmelerini listeler. ZDNet, ana sayfayı açar açmaz en popüler indirmelerini listeler ve en güvenilir yazılım indirme sitelerinden biridir.

19. MajorGeeks

MajorGeeks, özellikle yeni başlayanlar ve ileri düzey kullanıcılar için araçlar sunarak bilgisayarınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için buradadır. Daha önce 1997'de TweakFiles olarak biliniyordu ancak yeniden adlandırıldı.

İndirilmek üzere sağlanan dosyalar, gönderilmeden önce kalite açısından kontrol edilir. Bu, her programın temelde vaat ettiğini yaptığından ve casus yazılım ve virüs içermediğinden emin olmak için kontrol edildiği anlamına gelir.

MajorGeeks, yeni kullanıcılara bilgisayar sorunları konusunda yardımcı olmak ve yazılımdaki düzensizlikleri takip etmek için mükemmel bir kullanıcı topluluğuna sahiptir. Şu anda sahip olduğumuz en benzersiz ücretsiz yazılım indirme sitelerinden biridir.

20. Ninite

Ninite, kontrol edilecek en iyi program indirme sitelerinden biridir. Bilgisayarınızdaki yazılımları işlemeye yönelik benzersiz bir yaklaşımı vardır. İşletim sisteminiz için her yazılım aradığınızda, tek tek yeni bir program aramanız ve indirmeniz gerekmez. Ninite kullanıyorsanız, size tek seferde bir veya daha fazla program indirme seçeneği sunar.

Örneğin, bir video veya ses oynatıcı arıyorsanız, indirilecek bir dizi program seçeneği için Medya bölümüne gitmeniz yeterlidir. Ayrıca, yazılımın yeni bir sürümünün mevcut olup olmadığını size bildirdiği için progmanızı güncel tutmanıza yardımcı olur.

İstediğiniz yazılımı veya ücretli bir yazılımı bulamazsanız, veritabanlarına eklemelerini de önerebilirsiniz. Ninite önerileri kabul eder ve kullanıcılar tarafından istenen popüler uygulamayı düzenli olarak listesine ekler. Bu harika özellik, konu en iyi yazılım indirme sitelerini seçmek olduğunda Ninite'ı en iyi seçeneklerden biri yapar.

0
0
1
0
0
4
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar (3)

 • avatar
  Ferda

  Yabancı kaynaklardan en popüler olanları arasında https://www.huuq.net de var bunu da unutmuşsunuz :)

  Cevapla
 • avatar
  ramiz

  indirbak.net de güzel

  Cevapla
 • avatar
  Metin

  Türk sitelerimize ne oldu acaba? Çok rica ediyoruz yerli sitelerimizden de bahsedin. Bu işi en az yabancı siteler kadar iyi yapıyorlar. tamindir.com saglamindir.net gezginler.net yazilimara.com programlar.com pcnet.com.tr profesyonelindir.com

  Cevapla
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın