Image by lookstudio on Freepik

Yüz ikizini bulma sitesi ve uygulamaları

Dünyada bir yerlerde, ikiz gibi sana çok benzeyen biri olup olmadığını merak ediyor musun? Eğer yüz ikizini merak ediyorsan ve bana benzeyen kişiler bul diyorsan, merakını giderebilecek sekiz siteyi burada bulabilirsin.

Bu dünyada her birimizin bir benzeri olduğunu daha önce duymuşsunuzdur. Bu tamamen doğru olmasa da, pek çok insanın görsel ikizlere yani yüz ikizine sahip olduğuna şüphe yok. Bu durumda, pek çok insan yüz ikizinin kim olduğunu merak ediyor.

Eğer siz de merak ediyorsanız, bu yazı size yüz ikiziniz bulmanız için bazı yüz ikizini bulma sitesilerini listeliyor.

Twin Strangers, benzerinizi bulmak için algoritmasını kullanan ücretsiz bir web sitesidir. Birçok insanın benzerlerini bulmasına yardımcı olduktan sonra, sosyal medyada hızla popülerlik kazandı.

Yüz ikizinizi burada bulmak oldukça basittir. Fotoğrafınızı yüklüyorsunuz ve gerekli birkaç ayrıntıyı ekleyerek web sitesinde bir hesap oluşturuyorsunuz.

Ardından, Twin Strangers algoritması eşleşmelerinizi bulur ve bir AI (yapay zeka) eşleştirme sonucu gösterir. Her hesap için beş ücretsiz aramaya izin verir, böylece bir eşleşme bulma şansınızı artırmak için birden fazla resim yükleyebilirsiniz.

Potansiyel benzerlerinize göz atarken, onları "İkizlerim" listesine ekleyebilirsiniz. Daha da iyisi, platform görsel ikizinizle sohbet etmenize ve bir buluşma planlamanıza olanak tanır.

Twin Strangers, benzerinizi yalnızca oraya kaydolan kullanıcılar arasında bulabilir. Diğer bir deyişle, görsel ikizinizi sitede bulmak istiyorsanız, onlar da sizi orada arıyor olmalıdır.

Şu anda, Twin Strangers'ın dünya çapında 10,7 milyondan fazla kullanıcısı var. Kullanıcıları arttıkça, yüz ikizinizi bulma şansınız da artar.

 

My Twin Finder, tersine fotoğraf arama tekniği ile fotoğrafınızı kullanarak yüz benzerinizi bulmaya çalışan bir uygulamadır. Yüz ikizinizi bulmak için telefonun galerisinden kendi resminizi yükleyebilir veya yenisini çekebilirsiniz. Uygulama daha sonra bir arama gerçekleştirir ve sonuçları mobil tarayıcınızda gösterir.

Tersine görsel aramayı kullandığından, sonuçlarınız kayıtlı kullanıcılarla sınırlı değildir. Sadece yüzünüzün net ve resimde tanınabilir olduğundan emin olun.

En sevdiğiniz ünlü gibi görünmeseniz bile, herhangi bir ünlü kişiliğe benzeyebilirsiniz.

Hangi ünlüye benzediğinizi bulmak için StarByFace'i kullanabilirsiniz. Yüzünüzü popüler ünlülerinkiyle eşleştirir ve benzer yüzlere sahip yıldızları gösterir.

Yüz benzerinizi bulmak için kişisel bilgilerinizi girmeniz gerekmez. Sadece yüz hatlarınızın göründüğü bir resim yükleyin ve algoritmanın hangi ünlüye benzediğinizi bulmasına izin verin.

Tam olarak benzerinizi burada bulmanız pek olası değildir, ancak yine de eğlenceli bir deneyimdir. Yüz benzerinizi bulmak için StarByFace'in web sitesini veya mobil uygulamalarını kullanabilirsiniz.

Ünlü benzerlerinizi bulmak için yüz tanıma teknolojisini kullanan bir başka popüler web sitesi de Lookaliker'dır.

Benzerinizi bulmak için önce Google hesabınızı kullanarak siteye giriş yapmanız gerekir. Ardından, cihazınızdan net bir vesikalık fotoğraf yükleyin. Lookaliker, ünlü ikizlerinizi bulmak için veri tabanında arama yapar. Burada, bir benzerlik puanı ve eşleşen ünlünün Wikipedia sayfasına bir bağlantı ile birlikte birden fazla olası eşleşmeyi gösterir.

Yüz ikizinizi yalnızca ünlü kişilerden arasa da, veri tabanı yalnızca birkaç popüler aktör veya sporcuyla sınırlı değildir. Android uygulaması da vardır.

5. Celebs

Celebs, ünlü ikizlerinizi bulan başka bir mobil uygulamadır. StarByFace gibi, yüzünüz ile ünlülerinki arasındaki benzerliği bulan bir algoritmaya sahiptir.

Benzerinizi burada bulmak için bir hesap oluşturmanız veya bilgilerinizi eklemeniz gerekmez. Sadece bir fotoğraf yükleyin ve sonuçları bekleyin. Bu uygulama aynı zamanda sizin ve ünlünün değiştirilmiş bir görüntüsünü gösterir ve sonuçları Snapchat veya Instagram'da paylaşmanıza olanak tanır.

Uygulama çok yakın bir eşleşme bulursa, benzerliğinizi göstermek için sizden Celebs+'a geçmenizi isteyecektir. Haftalık abonelik ücretilidir.

6. Google Arts & Culture

Google Arts & Culture uygulamasında yapabileceğiniz harika şeylerin arasında ArtSelfie adında bir özellik var. Bu özellik, özçekiminizi binlerce sanat eseriyle karşılaştırır ve yüzünüze uyan bazı portreleri gösterir.

Sadece bu değil, Sanat ve Kültür uygulaması size benzeyen tabloların yerini de söyler, böylece o müzeyi ziyaret edebilir ve portrenizin benzerini görebilirsiniz.

Google Arts & Culture uygulaması, canlı bir görsel ikiz bulmanıza yardımcı olamaz. Ancak tarihi figürlere mi yoksa hayali portrelere mi benzediğinizi anlayabilir. Yine de, arkadaşlarınız ve ailenizle eğlenceli vakit geçirtebilir.

FamilySearch, insanların ve onların atalarının kaydını tutan bir organizasyondur. Temel olarak, bu web sitesi atalarınızın ve onların hikayelerinin izini sürmenize yardımcı olabilir, ancak görsel ikizleri bulma özelliğine de sahiptir.

Genetik olarak, tamamen bir yabancıdan çok akrabalarınıza benziyorsunuz. Bu konsepti kullanan FamilySearch'ün Compare a Face (Bir Yüzü Karşılaştır) özelliği, görsel ikizinizi bulmanıza yardımcı olur. Benzerinizi bulmak için, sizin ve akrabalarınızın fotoğraflarını yükleyin. FamilySearch web sitesinde zaten bir aile ağacınız varsa, oradaki akrabaları seçebilirsiniz.

Bu web sitesi, yazılımını kullanarak size aile üyelerinize ne kadar benzediğinizi söyleyecektir. Ailenizde size en çok benzeyen kişi, ailenizin tıpatıp aynısıdır. Yüzünüzü Kraliçe Victoria, Charles Darwin ve Abraham Lincoln gibi birkaç tarihi figürle de karşılaştırabilirsiniz.

8. Tersine Görsel Arama

Yüz ikizinizi ararken en büyük sorun, aramanızın yalnızca kayıtlı kullanıcılarla sınırlı olmasıdır. Kayıtlı milyonlarca kullanıcı olsa bile, benzerinizin onlardan biri olmama olasılığı yüksektir. Bu nedenle, benzerinizi bulmanın daha iyi bir yolu, tersine görsel aramayı kullanmaktır.

Görsel aramayı tersine çevirmek için Google Lens'i veya diğer yüz tanıma arama motorlarını kullanabilirsiniz. Google, görüntü tanıma açısından diğerlerinden çok daha önde olduğundan, Google Lens'i kullanmak daha iyi olacaktır. Tek yapmanız gereken net bir vesikalık fotoğrafınızı eklemek ve olası eşleşmeleri bulmak için Benzer Görsellere göz atmak.

Bu, görsel ikiziniz görüntüsünü internete yüklediyse, onları bulabileceğiniz anlamına gelir. Dünya nüfusunun yarısından fazlası interneti kullanırken, görsel ikizinizi çevrimiçi bulmanın belki de en iyi yolu budur.

0
0
0
0
1
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın