Web Sitesi Çalışma Süresini İzleme (Uptime) için Ücretsiz Servisler

Web hosting hizmetinizin çalışma süresi performansını izlemek SEO açısından önemlidir. Web siteniz devamlı kesintiye uğruyorsa, Google sıralamanızı düşürebilir. Çünkü kullanıcılarına her zaman bozuk bağlantılar göndermek kötü bir kullanıcı deneyimidir.

Web sitenizin hangi nedenle kapalı olduğu önemli değil, web sitenizin her zaman çalışır durumda kalmasını sağlamanız gerekir. Bu kesinti izleme hizmetleri sigorta gibidir, güvenilir çalışma süresine sahip daha pahalı bir hosting hizmetine yatırım yapmak için yol gösterebilirler.

1. Jetpack’s Downtime Monitor

 • Yalnızca WordPress | E-posta Bildirimi | Her 5 Dakikada Bir

Jetpack'in kesinti monitörü, sitenizi sürekli olarak izleyecek ve kesinti algılandığı anda sizi uyaracaktır.

Jetpack sitenizi takip eder ve kesinti tespit edildiğinde size haber verir.

Etkinleştirildiğinde, sunucularından biri sitenizi her beş dakikada bir kontrol etmeye başlayacaktır. Bir şeyler ters gitmiş gibi görünüyorsa, Jetpack'in bağlı olduğu WordPress.com hesabına bir e-posta bildirimi gönderir.

2. Pingdom’s Uptime Monitoring

 • E-posta / SMS (Ücretli) Bildirimi | Her 1 Dakikada

Pingdom, dünyanın her yerinden, her dakika web sitesi takibi yapabilecek altyapıya sahiptir. Sitenizin açılmadığı her an, hemen uyarılırsınız. Sunucunuzun çalışma süresini izleyin ve bir şeyler ters gittiğinde anında bildirim alın. Pingdom, web sitenizin çalıştığını doğrulamak için altyapıya sahiptir ve bunları dünyanın her yerindeki 50'den fazla yerden her dakika sıklıkta otomatik olarak test eder.

Bir kesinti olduğunda, hemen uyarı alırsınız. Kesinti olduğunda, hata mesajları, HTTP durumu, içerik değişiklikleri ve daha pek çok konuda uyarı alabilirsiniz. Web siteniz tekrar kullanıma sunulduğunda, sistem size her şeyin yolunda olduğunu bildirecektir.

3. UptimeRobot

 • E-posta Bildirimi / 20 SMS (Ücretli) Bildirimi | Her 1 (Ücretli) ila 5 Dakikada Bir

Bir web sitesine sahip olan herkes, işlerin bazen ters gidebileceğini bilir. Bazen bir kod, sunucu veya ağ hatası olabilir. Uptime Robot, web sitelerinizi ayakta tutmanıza yardımcı olur. Her 5 dakikada bir web sitelerinizi izler ve siteleriniz kapalıysa sizi uyarır. E-posta, SMS, Twitter, Slack, HipChat, Telegram, push ve daha fazlasıyla uyarı verir. Her 5 dakikada bir kontrol edilen 50 izleme aracı tamamen ücretsizdir.

4. Uptrends

 • E-posta Bildirimleri | Her 5 Dakikada Bir

Sitenizi dünya çapında izleyin ve kesinti olduğunda e-posta bildirimleri alın. ABD, Kanada, Fransa, Almanya, Hollanda ve Birleşik Krallık gibi dünyanın her yerinden sitenizi kontrol edin. Bir hayatınız var ve sitenizi 7/24 izleyemezsiniz. Öyleyse hayatını yaşa, sitenizde bir sorun olduğunda, Uptrends size e-posta gönderecektir. Ayrıca ücretsiz panolar ile web sitelerinizin durumunu bir bakışta öğrenebilir, eğilimleri belirleyebilir ve çalışma süresi ve hatayla ilgili raporları inceleyebilirsiniz.

5. StatusCake

 • E-posta / SMS (Ücretli) Bildirimi | Her 30 saniyede veya 1 dakikada bir (Ücretli) ve 5 Dakikada bir

StatusCake, kurulumu hızlı ve kolay olan güçlü izleme araçları sunar. Siteniz çöktüğü anda güvenebileceğiniz anlık uyarılar verir. Web sitenizin performansının müşterilerinizin deneyimlerini nasıl etkilediğine dair paha biçilmez bilgiler elde edin ve işletmenizin rekabette öne geçmesine yardımcı olun.

Uyarılarınızı nasıl ve ne zaman alacağınızı seçin. E-posta, SMS, Twitter veya Slack, Discord, Pushover, PushBullet, HipChat, PagerDuty, VictorOps veya OpsGenie dahil olmak üzere üçüncü taraf entegrasyonları yoluyla alabilirsiniz.

6. Freshping

 • E-posta Bildirimleri | Her 1 Dakikada

Freshping, web sitenizi her dakika izler ve web siteniz çökerse anında bildirir. Slack, Twilio, E-posta ve daha fazlası üzerinden hata bildirimlerini alabilirsiniz. Nerede olursanız olun, hareket halindeyken kesinti uyarıları alın. Güvenilir çalışma süresi ve performans izleme, her dakika 50 URL'yi sonsuza kadar ücretsiz olarak izleyin.

7. Uptime Doctor

 • E-posta Bildirimleri | Her 1 Dakikada

Uptime Doctor'ı kullanmaya başlamak kolaydır. Sezgisel web tabanlı kontrol panelini kullanarak izlemek istediğiniz URL'yi girin ve izleme aralığını seçin. İzleme aralığı, web sitesinin çevrimiçi olup olmadığını ve düzgün yanıt verip vermediğini ne sıklıkla kontrol edeceğini gösterir. Aralık ne kadar küçük olursa, web sitenizi o kadar sık kontrol eder. Web siteniz çöktüğünde ilk öğrenen siz olun.

 • Web sitenizi 24 x 7 x 365 izleyin.
 • E-posta, SMS ve push bildirimi ile kesinti uyarıları alın.
 • Web sitenizin çalışma süresini ve performansını takip edin.
 • Satışları artırmak için web sitenizde çalışma süresi raporları görün.
0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın