Tipik Kuranglez Statik Detay Projesi

Bina dışına doğru taşınmış bir kuranglezin tipik statik projesi. Bu projeyi uygulama projesi olarak kullanabilir ve örnek olarak inceleyebilirsiniz.

Kuranglez nedir? Projeyi indirmeden önce sorulması gereken soru bu galiba. Kuranglez binaların toprak altında kalan katlarına doğal ışık veya havalandırma işlevi sağlamak için yapılan galeri şeklindeki bir bölümdür. Genelde bina cephesine yapışık olarak inşaa edilmesine rağmen statik olarak binadan ayrı çalıştırılır.

Bu örnekte binaya bitişik olarak çıkan kuranglez toprak üstüne çıkmadan hemen önce ileriye doğru bir tünel galerisi ile götürülüyor ve atış ilerideki bu noktadan sağlanıyor. Bu sayede binadaki ticari alanların önünde çirkin bir çıkış görüntüsü engellenmiş oluyor. Tabiki bunu ancak yeterli arsa payı varsa uygulayabilirsiniz.

Kuranglez detay çizimini dosyasında sadece statik çizim bulunmaktadır. Örnek olabilir veya uygulamak istediğinizde küçük değişikliklerle uygulayabilirsiniz. Galerinin binadan ayrı çalışması için soğuk derz teşkil edilmiş ve su tutucu bantlarla birliktelik sağlanmış.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın