Photo by Dan Nelson on Unsplash

En iyi ücretsiz VPN programları 2023

Bir VPN hizmeti, hem özel hem de herkese açık ağlarda güvenliği sağlayarak internet erişiminizi koruduğu için, internette anonim bir şekilde gezinmenize yardımcı olur. Basitçe söylemek gerekirse, bir VPN programı, çevrimiçi kimliğinizi korur ve gizler. Bununla birlikte, piyasada çok sayıda ücretsiz VPN programı bulunmaktadır. Güvenlik ve gizlilik için bilgisayarınıza en iyisini yüklemelisiniz. Bilgisayarınız için için en iyi ücretsiz VPN programlarının bir listesi burada.

Günümüzde daha fazla insan ücretsiz VPN hizmetleri arıyor ve internette en çok aranan sorgulardan biri bu oluyor. Ücretsiz ve ücretli VPN hizmetleri vardır ve en iyi ücretsiz VPN hizmetleri, internet gizliliğimizi, güvenliğimizi korumanın uygun bir yoludur ve ayrıca erişim engellenmiş içeriğe erişmeye yardımcı olur.

VPN, internete dünyanın farklı yerlerinden güvenli bir şekilde bağlanmanıza yardımcı olabilecek bir önlemdir.

Ücretsiz VPN güvenli mi?

Bu sorunun cevabı hangi ücretsiz VPN programını seçtiğinize bağlıdır. Birkaç düzgün ücretsiz VPN programı olsa da, arka planda çalışan ve gizlilik politikası olmayan şüpheli, reklamlarla dolu programların sayısı daha fazladır. Dahası bu programlar, bir VPN'in çalışma mantığının tam tersi olarak verilerinizi topluyor olabilir.

Bununla birlikte, gizliliğinize yönelik herhangi bir riskin ötesinde, her ücretsiz VPN programı belirli sınırlamalarla gelir. Hemen hemen hepsi bir tür veri sınırı, hız sınırı uygular ve sizi en iyi ihtimalle bir kaç sunucuyla sınırlar.

Mümkün olan en iyi deneyimi istiyorsanız, ücretli bir VPN almanızı öneririz. Bununla birlikte, PC, Mac veya başka bir cihaz için ücretsiz VPN programı indirmek istiyorsanız, aşağıdaki en iyilerini topladık.

En iyi ücretsiz VPN programları:

VPNxD'den aldığımız haberler neticesinde birçok ücretsiz VPN programının çalışmadığını tespit ettik. Yasaklı sitelere girişte kullanılan bu programların çalışan türevleri için burada yer alan inceleme makalesine göz atın lütfen.

1. Proton VPN

En iyi ücretsiz VPN programları arasında ilk sırada Proton VPN Free yer alıyor. İsviçre menşeli program, uzun vadeli ücretsiz bir VPN çözümü olmaya aday ve mükemmel gizlilik ve güvenlik özellikleri sunuyor.

Proton VPN Free'yi bu listenin ilk sırasına taşıyan neden gerçekten sınırsız veri sunmasıdır. Veri kotası sorunu olmadan kullanabilceğiniz ücretsiz VPN'lerden biridir.

WireGuard ve OpenVPN protokolleri, bir kapatma anahtarı, e-posta yoluyla destek ekibine erişim ve kapsamlı bir bilgi tabanı gibi tüm temel özelliklere sahip olacaksınız. Proton standart olarak sıfır günlük tutar ve ayrıca bölünmüş tünelleme ve kullanışlı sızıntı koruması elde edersiniz. Sınırsız veri içeren ücretsiz bir seçenek bir yana, birçok ücretli plan bunu bile sunmaz.

Tabii ki bu iyi özelliklerin yanında, yalnızca 3 sunucu konumuna (ABD, Hollanda, Japonya) erişiminiz olacak, planınızı aynı anda yalnızca tek bir cihazda kullanabileceksiniz ve bazı ücretsiz rakiplerin aksine P2P desteklenmiyor. Ayrıca kötü amaçlı yazılım ve reklam engelleme özelliği de yoktur.

Ancak, rakipleriyle karşılaştırıldığında Proton VPN Free, özellikle gizlilik ve güvenlik açısından en kapsamlı ücretsiz VPN programıdır.

2. Psiphon

Psiphon, engellenen birçok web sitesine erişmek için en iyi ücretsiz VPN hizmeti olabilir. Diğer ücretsiz VPN hizmetlerine karşı tercih edebileceğiniz bir ücretsiz Vpn programı.

Psiphon, internet içeriğine sansürsüz erişim sağlamak için VPN, SSH ve HTTP Proxy teknolojisini kullanan açık kaynaklı bir projedir. Psiphon istemciniz, sansürü atlama şansınızı en üst düzeye çıkarmak için yeni erişim noktalarını otomatik olarak öğrenecektir. Psiphon, çevrimiçi içeriğe açık erişim sağlamak için tasarlanmıştır. Psiphon, çevrimiçi gizliliğinizi artırmaz ve bir çevrimiçi güvenlik aracı olarak değerlendirilmemeli veya kullanılmamalıdır.

3. Touch VPN

TouchVPN, platformlar arası desteğe sahip tamamen ücretsiz VPN hizmetidir. Anonim olarak gezinmenize, nerede olursanız olun herhangi bir web sitesinin engellemesini kaldırmak için coğrafi kısıtlamaları aşmanıza ve ayrıca halka açık WiFi'ye bağlandığınızda verilerinizi bilgisayar korsanlarından korumanıza yardımcı olur. TouchVPn, dünya çapında 30'dan fazla ülkede sunucularla birlikte gelir.

4. Hide me VPN

Hide me VPN, basitliği, gizlilik özellikleri ve hızı nedeniyle dünya çapında 20 milyondan fazla kullanıcı tarafından güvenilmektedir. Bu VPN hizmeti, 60 konumda 1560+ sunucu ve 8192 bit anahtarlarla güçlü bir AES-256 bit şifreleme ile birlikte gelir. Hide me VPN, her türlü sızıntıya (DNS, IPv4, IPv6, WebRTC) karşı tam koruma sağlar. Ücretsiz plana kaydolduğunuzda, 5 sunucu lokasyonu için aylık 10 GB kota elde edersiniz.

Hide.me hızlı ve ücretsiz bir VPN'dir ve kişisel web verilerini toplamaz, ancak dahili olarak atanmış IP adresinizin (bağlantınızın süresi boyunca) ve aylık kullanılan toplam bant genişliği miktarının geçici günlüklerini tutar.

Hide.me Free, yönlendiriciler dahil çoğu cihazda çalışır. Bu, VPN'i Fire TV Stick, oyun konsolları ve Apple TV gibi cihazlarda kullanmanızı sağlar.

Yazılımın uygulamaları da oldukça güvenlidir. AES 256 bit şifreleme ve IKEv2, OpenVPN ve Wireguard gibi güvenli protokoller kullanırlar.

5. iTop VPN

iTop VPN, bir dizi gizlilik özelliğine sahip ücretsiz bir VPN hizmetidir. Ayrıca uygun fiyatlı bir ücretli plana da sahiptir. 

Ücretsiz plan size günde 700 MB veri (ayda 21 GB) ve 16 konum seçeneği (ABD ve İngiltere dahil) sunarak, çoğu ücretsiz VPN hizmetini geride bırakır.

Bir abonelik için ödeme yaparak, 100'den fazla konuma ve 1.800'den fazla dijital platform yayını ve oyun için optimize edilmiş sunucuya erişmenizi sağlar.

6. Windscribe

Windscribe, diğer ücretsiz VPN sağlayıcılarından farklı olarak, gizliliğinizi korurken veya her web sitesinin engellemesini kaldırırken sizi reklamları da engeller. Platformlar arası desteği, farklı platformlarda özel veya anonim olmanıza yardımcı olur.

Ücretsiz sürüm, sınırlı hızları ve 10 GB'lık veri sınırı internette gezinme deneyimini kısıtlayacaktır. Ücretsiz sürümün hızları, premium VPN'den yaklaşık üçte bir oranında daha yavaştır ve kullanılabilir yalnızca 10 ücretsiz sunucu konumu vardır. Bunlar Kanada, Fransa, Almanya, Hong Kong, Hollanda, Norveç, Romanya, İsviçre, Birleşik Krallık ve ABD'deki sunucuları içerir.

Windscribe ayrıca ücretsiz sunucularının çoğunda nadiren P2P ve torrent trafiğine izin verir.

VPN yazılımı, güvenli AES-256 şifreleme ve güvenli OpenVPN, WireGuard ve IKEv2 protokollerini kullanır. Özellikle, Windscribe'ın ücretsiz PC VPN istemcisi ve ücretsiz bir Mac VPN uygulaması da "Windscribe Güvenlik Duvarı" sayesinde oldukça güvenlidir. Güvenlik Duvarı aracı, bağlantının kesilmesi durumunda gerçek IP adresinizin VPN tünelinin dışına sızmasını engeller.

Windscribe Free, Windows, macOS, iOS, Android ve Fire OS cihazlarında iyi çalışır. VPN, Chrome ve Firefox için de tarayıcı proxy uzantılarına sahiptir.

Güvenli, ücretsiz bir VPN arıyorsanız, birçok ücretsiz hizmetin aksine Windscribe Free, birinci sınıf şifreleme ve kayıt tutmama politikası sunar.

7. ZoogVPN

ZoogVPN, Windows, macOS, iOS ve Android için basit ama hızlı bir VPN programıdır. %100 kayıt tutmama politikasına sahip ücretsiz VPN programıdır. Bu nedenle, web etkinliğinizi veya gerçek IP adresinizi izlemez veya kayıtlarını tutmaz. Hizmetin topladığı tek kişisel veri, çoğu VPN şirketi arasında yaygın olan e-posta adresinizdir.

Ancak yalnızca bir kaç gelişmiş ayar sunar. Bu nedenle VPN konusunda acemi kullanıcılar için iyidir, ancak daha deneyimli kullanıcılar için değildir.

5 ücretsiz global sunucu konumu ve aylık 10 GB ücretsiz veri hakkı sunar. ZoogVPN ücretsiz VPN sunucuları: Hollanda, Polonya, Singapur, Birleşik Krallık ve ABD konumlarındadır.

ZoogVPN'in ücretsiz hizmeti, Windscribe ve Hide.me ile aynı şekilde her ay 10 GB'a kadar ücretsiz veriye izin verir. Bu, hızlı web taraması ve ara sıra dosya indirme için yeterli veridir.
ZoogVPN, ücretsiz hesap başına yalnızca bir eşzamanlı bağlantıya izin verir. VPN'nin tek cihaz politikası, tüm cihazlarınızda aynı ücretsiz hesabı kullanamayacağınız anlamına gelir. Ücretli hizmete yükseltmediğiniz sürece, VPN kullanmak istediğiniz her cihaz için yeni bir hesap oluşturmanız gerekir.

8. Avira Phantom VPN

Avira Phantom VPN'in ücretsiz sürümü, gizlilik dostu günlük kaydı politikası ve AES-256 şifrelemesi sayesinde temel düzeyde gizlilik ve güvenlik sağlar.

Bu VPN programı, ABD Netflix'in engellemesini kaldırır ve aynı ücretsiz hesap üzerinden sınırsız eşzamanlı bağlantıya izin verir. Bununla birlikte, göz ardı etmemeniz gereken pek çok dezavantajı var. Kapatma anahtarı yok ve ücretsiz sunuculardaki hızlar çok yavaştır.

Avira'nın ücretsiz VPN programının kullanımı basittir ve Windows, macOS, iOS ve Android'de kullanılabilir.

Mevcut ayarların sayısı çok sınırlıdır ve ücretsiz müşteriler için VPN kapatma anahtarı da yoktur. IKEv2 kullanan iOS uygulaması dışında tüm uygulamalar son derece güvenli OpenVPN protokolünü kullanır.

33 ülkede bulunan, aralarından seçim yapabileceğiniz güvenli sunucular var. Ancak masaüstü uygulaması, PC veya Mac'te belirli bir ülkeye bağlanma seçeneği olmadan yalnızca en yakın sunucuya bağlanmanıza izin verecektir.

Her ay yalnızca 1 GB kullanılabilir veri var ve bu, listedeki diğer VPN'lerin sunduğu 10 GB'tan çok çok az. 1 GB veri, kabaca 20-25 dakikalık bir HD video izlemeye eşittir. Açıkçası bu, ara sıra internet kullanımı dışında pek bir şey yapmak için yeterli değil.

1 GB'ın tamamını talep etmek için bir e-posta adresi kaydetmeniz gerekir. Aksi takdirde, standart veri kotası ayda yalnızca 500 MB'dir.

Sık Sorulan Sorular

Sanal Özel Ağ veya VPN, internette gezinirken ekstra bir güvenlik katmanı ekleyen bir teknolojidir. VPN temelde iki veya daha fazla cihaz arasında güvenli bir bağlantıdır. Aslında fiziksel olarak mevcut değil, sadece cihazınız ve VPN sunucuları arasında geçici bir şifreli bağlantı kurar.

1
0
0
0
0
0
1
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın