Image by Muhammad Ribkhan from Pixabay

En İyi ve En Güvenli Mail Servisi 2022

Çoğu ücretsiz mail servisi, normal bir kullanıcı ve kullanım için uygundur, ancak gönderdiğiniz veya aldığınız maillerin başkaları tarafından görülmediğinden daha fazla emin olmak istiyorsanız, aşağıdaki en güvenli mail servislerine göz atın. Bu en iyi mail servisleri mailleri gizli, güvenli ve şifreli tutar.

Şifreli bir e-posta hesabı gizliliğinizi korur. Daha fazla gizlilik ve anonimlik istiyorsanız, ücretsiz, anonim bir web proxy sunucusu veya bir Sanal Özel Ağ (VPN) hizmetinin arkasındaki güvenli hesabınızı kullanın.

ProtonMail, İsviçre merkezli, ücretsiz, açık kaynaklı, şifreli bir mail servisidir. Web sitesi aracılığıyla herhangi bir bilgisayardan veya Android ve iOS mobil uygulamalar aracılığıyla mobil platformlarda da çalışır.

Şifrelenmiş bir e-posta hizmetinden bahsederken en önemli özellik, diğer kişilerin mesajlarınızı göremeyeceğidir. Uçtan uca şifreleme içerdiği için ProtonMail güvenli mail servisleri arasında ilk sıralardadır.

ProtonMail'deki çalışanlar, internet servis sağlayıcınız veya hükümetler de dahil olmak üzere hiç kimse benzersiz şifreniz olmadan şifrelenmiş ProtonMail mesajlarının şifresini çözemez.

ProtonMail o kadar güvenlidir ki parolanızı unutursanız e-postalarınızı kurtaramazsınız. Şifre çözme, oturum açtığınızda gerçekleşir, bu nedenle hizmetin, şifreniz veya dosyadaki bir kurtarma hesabı olmadan e-postaların şifresini çözme aracı yoktur.

ProtonMail IP adres bilgilerinizi de saklamaz. ProtonMail gibi günlüğü tutmayan bir e-posta hizmetiyle e-postalar izlenemez.

ProtonMail'in ücretsiz sürümü 500 MB e-posta depolaması sunar ve kullanımı günde 150 mesajla sınırlar.

Daha fazla alan, e-posta takma adları, öncelik desteği, etiketler, özel filtreleme seçenekleri, otomatik yanıtlama, yerleşik VPN koruması ve her gün daha fazla e-posta gönderme olanağı için ücretli planlara dahil olmanız gerekmektedir. Kuruluşlar için bir Profesyonel plan da mevcuttur.

CounterMail, gereksiz karmaşıklık olmadan maksimum güvenlik ve gizlilik sağlamak için tasarlanmış güvenli ve kullanımı kolay bir çevrimiçi e-posta hizmetidir.

E-posta hesabınıza istediğiniz zaman, dünyanın herhangi bir yerinden erişebilirsiniz. Hesabınız her zaman şifrelenecek ve anonim olacaktır.

CounterMail'in şifrelemesi otomatik ve şeffaf bir şekilde çalışır, özel bir bilgisayar bilgisi gerektirmez. Hotmail veya Gmail gibi hizmetleri kullanmaktan çekiniyorsanız, CounterMail'in güvenli e-postasını kullanabilirsiniz!

Verilerinizi korumak için 4096 bit şifreleme anahtarlarıyla OpenPGP adlı güçlü bir şifreleme protokolü kullanır. Halka açık en iyi bilgilere göre, bir kişinin veya grubun OpenPGP:s şifrelemesini kriptografik veya hesaplamalı yollarla kırmasına izin verecek bilinen bir yöntem yoktur.

Bir haftalık ücretsiz denemeden sonra hizmeti kullanmaya devam etmek için bir plan satın almalısınız. Deneme 100 MB alan içeriyor.

3. Hushmail

Güvenli e-posta gönderin ve alın. Formlarınızı daha hızlı doldurun ve imzalayın. İşletmeler, müşteri iletişimlerini gizli tutmak için Hushmail'e güvenir. Yerleşik e-imzalarla şifrelenmiş e-posta ve güvenli web formları için bugün Hushmail'e geçin.

Hushmail, şifreli e-posta, güvenli web formları ve elektronik imzalar kullanarak müşterilerinizle özel ve verimli iletişim kurmanıza yardımcı olur. Hushmail her büyüklükteki ekip için tasarlanmıştır ve kurulumu ve kullanımı kolaydır. İlk şifreli e-postanızı bugün gönderebilir ve dakikalar içinde güvenli bir çevrimiçi form oluşturabilirsiniz.

Hushmail hesabınız, normal bir e-posta hesabı gibi çalışır ve verilerinizi güvende tutmanıza yardımcı olacak ek güvenlik özellikleri içerir.

  • Web'de ve iPhone'da şifreli e-posta gönderme ve alma
  • Outlook veya Apple Mail kullanarak hesabınıza erişme
  • Kendi alan adınızı kullanma (@alanadınız.com)

gibi özellikler içerir.

Hushmail'e kaydolduğunuzda hem kişisel hem de iş seçenekleri vardır, ancak ikisi de ücretsiz değildir. Bununla birlikte, satın almadan önce tüm özellikleri test edebilmeniz için iki hafta boyunca geçerli olan ücretsiz bir deneme var.

Mailfence, başkalarının mailllerinizi okuyamamasını sağlamak için uçtan uca şifreleme içeren güvenlik merkezli bir e-posta servisidir.

Hizmet, OpenPGP ortak anahtar şifrelemesini içeren bir e-posta adresi ve web arayüzü içerir. Hesabınız için bir anahtar çifti oluşturun ve güvenli bir şekilde e-posta göndermek istediğiniz kişiler için bir anahtar deposu yönetin.

Bu OpenPGP standardizasyonu, seçtiğiniz e-posta programı aracılığıyla güvenli SSL / TLS bağlantılarına sahip IMAP ve SMTP kullanarak Mailfence'a erişebileceğiniz anlamına gelir. Mailfence'ı OpenPGP kullanmayan ve genel anahtarı olmayan kişilere şifreli mesaj göndermek için kullanamazsınız.

Online depolama için ücretsiz bir Mailfence hesabı 500 MB sunarken, ücretli hesaplar geniş alan ve Mailfence e-posta adresiniz için kendi alan adınızı kullanma seçeneği sunar.

Mailfence'in yazılımı açık kaynak olmadığı için daha az güvenlidir ve incelenemez.

Mailfence özel şifreleme anahtarınızı Mailfence sunucularında depolar, ancak parolanızla (AES-256 aracılığıyla) şifrelenmiş olduğu için okunamayacağını iddia eder ve hizmetin anahtarlarınızla şifrelenmiş mesajların şifresini çözmesine izin verecek bir kök anahtar yoktur.

Mailfence Belçika'daki sunucuları kullanır, bu nedenle şirketin yalnızca Belçika'daki bir mahkeme emriyle şirketin özel verileri ifşa etmesi durumu olabilir.

5. Tutanota

Tutanota, tasarım ve güvenlik seviyesinde ProtonMail'e benzer. Tüm Tutanota e-postaları gönderenden alıcıya cihaz üzerinde şifrelenir. Özel şifreleme anahtarına kimse erişemez.

Diğer Tutanota kullanıcılarıyla güvenli e-posta alışverişi yapmak için, bu e-posta hesabına ihtiyacınız var.
Sistem dışındaki şifrelenmiş e-postalar için, sadece alıcıların mesajlarını tarayıcılarında görüntülerken kullanacakları e-posta için bir şifre belirtmeniz yeterlidir. Bu arabirim, onların da güvenli bir şekilde yanıtlamasını sağlar.

Web arayüzünün kullanımı ve anlaşılması kolaydır, bir e-postayı tek bir tıklamayla özel veya değil yapın. Ancak, arama işlevi yoktur, bu nedenle geçmiş e-postaları aramak imkansızdır.

Tutanota, e-posta şifrelemesi için AES ve RSA kullanır. Sunucular Almanya'da bulunmaktadır, bu da Alman yönetmeliklerinin geçerli olduğu anlamına gelir.

Aşağıdaki eklerden herhangi biriyle bir Tutanota e-posta hesabı oluşturabilirsiniz: @tutanota.com, @tutanota.de, @tutamail.com, @tuta.io, @keemail.me.

Bu hizmetteki çeşitli özellikler yalnızca ücretli planlarda mevcuttur. Örneğin, Premium sürümü 5 adede kadar takma ad satın almanızı sağlarken, Ekipler planı depolama alanını 10 GB'a kadar genişletir.

Tutanota, ücretsiz hesaplar için 1 GB alan içerir ve iOS ve Android için uygulamaları da mevcuttur.

E-postayı Güvenli ve Özel Tutmak İçin Ek Adımlar

Uçtan uca şifreleme sunan bir e-posta hizmeti kullanıyorsanız, e-postanızı güvenli ve gizli hale getirmek için büyük bir adım attınız demektir. Ancak bilgisayar korsanlarının işini zorlaştırmak için atabileceğiniz ek adımlar arasında aşağıdaki önlemler yer alır:

  • Klavyede yazdıklarınızı yakalayan tuş kaydedici yazılımlara dikkat edin. Bu programlar, bilgisayar korsanının bir hesaba erişmesi için gereken parolayı onlara verebilir.
  • Mobil aygıtları veya bilgisayarları korumasız bırakmayın. Ayrıca, cihazların güçlü şifreler veya biyometri ile korunduğundan emin olun ve misafir hesaplarına veya benzer şekilde korumasız erişime izin vermeyin. Destekleniyorsa, iki faktörlü kimlik doğrulama da ekleyin.
  • Sosyal mühendislik konusunda dikkatli olun. Kimlik avı girişimleri genellikle e-posta, anlık mesajlar, VoIP veya sosyal ağ mesajları ile gelir ve size özel olarak tasarlanabilir veya uyarlanabilir. Bu iletişimler, parolalar ve bankacılık bilgileri gibi kişisel ayrıntıları açığa çıkaracak yerlerdir.
  • Parolaları bir yere yazmayın veya paylaşmayın. Güvenli e-postaların şifresini güvenli bir şifre yöneticisinde saklayın.
0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın