Windows sorun giderme programı

Windows sorunlarının çoğunu, birkaç ücretsiz Windows sorun giderme programı ile başka bir şey kullanmadan düzeltmeyi deneyebilirsiniz. Hadi, Windows sorun giderici programlarına bir bakalım.

Windows işletim sistemli bilgisayarınızda sistem sorunları ile karşılaşıyorsanız, bilgisayarınızı düzeltmek için bu ücretsiz Windows 10 onarım araçlarını kullanmalısınız.

Windows 10, yaklaşık bir milyar cihazda aktif olarak kullanılıyor ve işletim sistemi pazarında en büyük paya sahiptir. Ve aynı zamanda sürekli olarak geliştirilmektedir. Ancak yine de sistemsel hatalar ile karşılaşmanız olasıdır. Bu durumda, birkaç ücretsiz Windows sorun giderme programı kullanarak Windows 10 sorunlarının çoğunu çözmeyi deneyebilirsiniz.

Bilgisayarınızın Sistem Güncellemelerinin Yapıldığından Emin Olun

Windows 10 sorunlarını çözmek için bu en iyi Windows sorun giderici programları denemeye başlamadan önce, önemli bir adımı gerçekleştirdiğinizden emin olun: Windows'u en son sürüme güncelleyin. Çoğu zaman, Windows güncellemeleri bir dizi can sıkıcı hatayı ortadan kaldırabilir.

Ayarlar panelini açmak için Win + I tuşlarına basın ve Güncelleştirme ve Güvenlik > Windows Update'e gidin. Bekleyen bir güncelleme varsa, çalışmanızı ve tarayıcı sekmelerinizi kaydedin ve Şimdi yeniden başlat'a basın.

Windows sorun giderici programı indir:

Şimdi, Windows 10'daki hemen hemen her sorunu çözmek için en iyi programlara geçelim.

Windows 10, sürücü güncellemelerini otomatik olarak yapar, ancak bazen sorunlar oluşabilir. Bazı önemli sürücü güncellemeleri yapılmayabilir. Bu nedenle, bir donanım sorunu ortaya çıktığında, sürücülerinizi güncellemeniz gerekip gerekmediğini her zaman kontrol etmeye değer.

Windows sürücülerinizin durumunu kontrol etmenin en iyi yollarından biri ücretsiz bir sürücü güncelleme programı kullanmaktır ve IOBit Driver Booster, 1.000.000'den fazla sürücüyü düzeltmeyi ve güncellemeyi iddia eden en iyi Windows 10 sürücü güncelleme programlarından biridir.

Driver Booster'ı açtığınızda üç sekme göreceksiniz: Eski, Güncel ve Eylem Merkezi. İlk ikisi, sistem sürücülerinizin listelerini ve durumlarını gösterir. Eylem Merkezi sekmesi, diğer IOBit yardımcı programları için indirme bağlantıları içerir.

Eski sekmesini seçin. Büyük kırmızı düğmeyi kullanarak Şimdi Güncelle'yi seçebilir veya listeye giderek sürücüleri uygun gördüğünüz şekilde güncelleyebilirsiniz. Ayrıca belirli sürücüleri yok saymayı, önceki durumlarına döndürmeyi veya tamamen kaldırmayı da seçebilirsiniz. Driver Booster, sürücüleri otomatik olarak indirir ve sisteminize uygular, ancak yükleme işlemini tamamlamak için sistemin yeniden başlatılması gerekebilir.

Driver Booster, sürücülerinizi güncellemeden önce bir sistem geri yükleme noktası oluşturur ve ayrıca sürücü yükleme işlemi tamamlandıktan sonra otomatik kapanma veya yeniden başlatma seçeneklerini içerir.

Alternatif olarak Snappy Driver Installer (SDI) programını kullanabilirsiniz. Çevrimdışı kullanım için geniş bir sürücü koleksiyonuna sahip ücretsiz ve açık kaynaklı bir sürücü güncelleyicidir. Microsoft, Windows 10'u güncel tutar, ancak bazen sürücüleriniz eski kalır ve güncel olmayan sürücüler genellikle sorunlara neden olabilir.

Snappy Driver Installer indirme sayfasına gidin. Burada iki farklı sürüm göreceksiniz. Birincisi, daha sonra internetsiz sürücü güncellemesi yapmanızı sağlayan offline sürümdür ve dosya indirme boyutu oldukça fazladır. Diğeri ise online indirme desteklidir ve dosya boyutu küçüktür. İnternet olan bir bilgisayarda sürücü güncellemesi yapacaksanız ikinci seçeneği indirebilirsiniz.

SDI sisteminizi taradıktan sonra, olası yeni sürücülerin bir listesini sunar. Listeye gidin ve yüklemek istediğiniz sürücüleri seçin (veya soldaki seçenek menüsünde Tümünü seç'e tıklayın), Yeni bir geri yükleme noktası oluştur'u seçtiğinizden emin olun, ardından Yükle'yi seçin. İndirme ve güncelleme işlemi, kaç sürücünün güncellenmesi gerektiğine bağlı olarak biraz zaman alabilir.

İndirme ve yükleme işlemi tamamlandıktan sonra sisteminizi yeniden başlatın.

FixWin 10 for Windows 10, Windows 10 sorunlarını düzeltmenize ve onarmanıza olanak tanıyan taşınabilir ücretsiz bir yazılımdır. FixWin'in bu yeni sürümü, Windows 10 için güncellenmiş bir kullanıcı arayüzüne sahiptir ve özellikle Windows 10'daki genel sorunları gidermek için yeni bir bölüm içerir ve çok çeşitli işletim sistemi sorunlarını onarmak için FixWin 10'u kullanabilirsiniz.

Düzeltmeler 6 sekme altında kategorize edilmiştir:

 1. Dosya Gezgini: Windows 10 Dosya Gezgini ile ilgili sorunları çözmek için düzeltmeler sunar.
 2. İnternet ve Bağlantı: Windows 10'a yükselttikten sonra karşılaştığınız internet sorunlarını çözmenizi sağlar
 3. Windows 10: Windows 10 için bu yeni bölüm, aşağıdakiler gibi birkaç yeni düzeltme sunar:
 • Ayarlar uygulamasını sıfırlayın. Ayarlar başlatılmıyor veya bir hatayla karşılaşıyor
 • Windows 10'da Başlat Menüsü çalışmıyor veya açılmıyor
 • Windows 10'a yükselttikten sonra Wi-fi çalışmıyor
 • Windows Güncellemeleri, yükseltme işleminden sonra güncellemeleri indirirken takıldı
 • Windows Mağazası uygulamaları açılmıyor. Tüm uygulamaları yeniden kaydedin
 • Windows 10'a yükselttikten sonra Office belgeleri açılmıyor
 • WerMgr.exe veya WerFault.exe Uygulama Hatası.
 1. Sistem Araçları: Düzgün çalışmıyor olabilecek yerleşik araçları düzeltmeyi dener. Yeni bir Gelişmiş Sistem Bilgileri sekmesi, işlemcideki iş parçacığı sayısı, mantıksal işlemci sayısı, maksimum ekran çözünürlüğü, maksimum yenileme hızı vb. gibi sisteminizle ilgili bazı belirli gelişmiş bilgileri görüntüler.
 2. Sorun Gidericiler: Bu bölüm, yerleşik 18 Windows Sorun Gidericisini getirmek için doğrudan bağlantılar ve Microsoft tarafından yakın zamanda yayınlanan 4 sorun gidericiye yönelik indirme bağlantıları sağlar.
 3. Ek Düzeltmeler: Windows 10 için birkaç başka düzeltme sunar.

En popüler ince ayar yapma yazılımı Ultimate Windows Tweaker 4 for Windows 10, yeni işletim sistemi için birkaç yeni ince ayar ekler. Windows 10'u akıllıca değiştirmek ve bilgi işlem deneyiminizi kişiselleştirmek için kullanabilirsiniz. Akıllıca ince ayar yaparak, sadece birkaç fare tıklamasıyla sisteminizi daha hızlı, daha kararlı, kişisel ve daha güvenli hale getirebilir.

Ultimate Windows Tweaker, Windows 10 için bir ince ayar merkezi gibidir. Tüm bunlara Windows 10 Ayarlar uygulaması, Kayıt Defteri Düzenleyicisi veya Grup İlkesi Düzenleyicisi aracılığıyla erişebilseniz de, Ultimate Windows Tweaker, tek kullanıcı arayüzünde Windows 10'daki tüm yararlı ince ayarları sunarak işleri sizin için kolaylaştırır.

Windows 10 sorunlarını ele alan ve bunları düzeltmenizi sağlayan FixWin 10'un aksine, bu program Windows'tan belirli özellikleri hızlı bir şekilde etkinleştirmenizi, devre dışı bırakmanızı, gizlemenizi veya kaldırmanızı sağlar.

Başlamadan önce sol alttaki Geri Yükleme Noktası Oluştur düğmesini tıklayın, yapmak istediğiniz değişiklikleri işaretleyin ve ardından alttaki Uygula'yı tıklayın. Ek bölüm, Windows 7'nin Windows Fotoğraf Görüntüleyicisini tek tıklamayla geri getirmenizi sağlar.

Tek bir tıklamayla kullanılabilen 200'den fazla Windows 10 ince ayarı var. İşletim sisteminizi değiştirmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Windows Repair (All in One), çok sayıda Windows 10 sorununu onarmak için kullanabileceğiniz başka bir ücretsiz ve kullanışlı Windows 10 sorun giderme programıdır. Windows Repair geliştiricisi, maksimum etki için bilgisayarınızı Güvenli Modda başlatmanızı şiddetle tavsiye eder. Windows Repair (All in One) aracının, hızlı bir yeniden başlatma için kendi Güvenli Modda Yeniden Başlat düğmesi vardır.

Onarımlar, kayıt izinlerini, dosya izinlerini, Windows Güvenlik Duvarı ayarlarını, Winsock ve DNS önbellek düzeltmelerini, Windows Update sorunlarını ve çok daha fazlasını kapsar. Windows Onarım aracı, Windows Kontrol Diski (chkdsk) ve Sistem Dosyası Denetleyicisi (sfc) yardımcı programlarını otomatikleştiren bir düzeltme işleminde size yol gösterir.

Yardımcı programlar sorunlarınızı çözmezse, ne yaptığınızı biliyor ve riskleri anlıyorsanız, Onarımlar sekmesine gidebilirsiniz. Burada altı seçeneğiniz var. Onarımları Aç düğmesi, mevcut çok sayıda düzeltmeyi içeren onarım panelini açar. Diğer seçenekler, kötü amaçlı yazılım temizleme, bozuk dosya izinleri ve Windows Güncellemeleri gibi belirli sorunları düzeltmek için önceden ayarlanmış araçlardır.

Windows Repair Toolbox, işlemi daha hızlı, daha kolay ve daha tutarlı hale getirerek Windows sistemini onarmanıza yardımcı olan taşınabilir bir programdır.

Birkaç tür Windows sorununu teşhis etmek ve çözmek söz konusu olduğunda hemen indirin ve çalıştırın. Üç istisna dışında, araç kutusundaki tüm programlar taşınabilirdir. Araçlar işlevlerine göre sınıflandırılmıştır ve program, üzerinde çalıştığınız Windows sürümü için doğru sürümü otomatik olarak indirecektir. Ek olarak, bu araçları güncel tutmanıza da yardımcı olacaktır.

Araç kutusunu çevrimdışı bilgisayarlarda kullanabilmeniz veya tüm araçların önceden indirilmiş olması için tek tıklamayla tüm araçları bir kerede indirme (ve güncel tutma) özelliği vardır.

Onarılacak bilgisayarla ilgili CPU sıcaklığı, sistemde kurulu RAM miktarı ve kullanım yüzdesi, sistem bölümünde kalan boş alan miktarı, Windows sürümü ve yükleme tarihi, Sistem önyükleme süresi ve dahası gibi bilgileri görebilirsiniz.

Windows Onarım Araç Kutusu ile PC'niz için ihtiyaç duyacağınız hemen hemen tüm önemli onarım araçlarından oluşan eksiksiz bir paket elde edersiniz. Uygulamayı açtığınızda, ana ekranda Donanım, Onarımlar, Kaldırıcı ve daha fazlası gibi ayrı bölümlerde düzenlenmiş bir dizi başka araç göreceksiniz.

Bu nedenle, diyelim ki, genel Windows 10 hatalarıyla dolu bir PC'niz olduğunda, Onarımlar bölümünde bulabileceğiniz, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda faydalı uygulamanız olacaktır. Bu uygulamalardan herhangi birini kullanmak için bir tanesine tıklamanız yeterlidir; indirilecek ve kullanıma hazır olacaktır.

Windows 10'un gizlilik sorunları var ve Microsoft bunu biliyor. Windows 10 gizlilik denetimi, 2015 sürümünden bu yana biraz iyileşti, ancak izleme, telemetri ve veri toplamanın temel sorunları devam ediyor.

O&O ShutUp10++, Windows 10 ve Windows 11 altında kullanmak istediğiniz işlevler üzerinde tam denetime sahip olmanızı ve verilerinizin geleceği hakkında karar vermenizi sağlar. Çok basit bir arabirim kullanarak, hangi istenmeyen işlevlerin devre dışı bırakılacağına karar vererek Windows 10 ve Windows 11'in gizliliğinize nasıl saygı göstermesi gerektiğine siz karar verirsiniz.

Programda, çoğu doğrudan işletim sisteminde bulunmayan çeşitli gizlilik ayarları sunan dokuz bölümü vardır. ShutUp10, çok sayıda görünmeyen seçenekleri kapatmayı bir düğmeye basmak kadar basit hale getirir.

En önemlisi, her seçenek kısa bir açıklama ile birlikte gelir, böylece neyi kapattığınızı ve hangi işlevleri etkileyebileceğini bilirsiniz. Ne yazık ki, her şeyi kapatmanın bazı dezavantajları vardır, bu yüzden yavaş hareket edin ve her seçeneği kontrol edin.

O&O ShutUp10++ tamamen ücretsizdir ve yüklenmesi gerekmez, doğrudan PC'nizde çalıştırılabilir.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın