Image by Freepik

Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler

Özellikle hafta sonlarının ve boş zamanların vazgeçilmez aktivitesi olan dizi izleme platformlarının popüler hale gelmesi ile internet üzerine taşınmıştır. Uzun yıllardan beri televizyondan izlenen diziler artık dizi izleme platformları üzerinden veya kanalların web siteleri üzerinden izlenmektedir. Biz de sizler için https://www.zovovo.com/ sitesinde yer alan Dizi Önerileri arasından bazılarını seçerek bir liste oluşturduk.

Mutlaka izlenmesi gereken diziler ve hakkındaki bilgiler için yazımızın devamını mutlaka okumalısınız. Kesinlikle izlenmesi gereken diziler listesi şöyledir;

  • Game of Thrones
  • Breaking Bad
  • Doctor House
  • Sherlock
  • Band of Brothers
  • Friends
  • Stranger Things
  • Narcos

Game of Thrones

2011 ile 2019 yılları arasında toplamda 8 sezon sürmüş olan Game of Thrones birçok kişinin popüler dizisi olarak bilinmektedir. Özellikle 2019 yılından itibaren tekrar tekrar izlenen diziler içerisinde yer alan Game of Thrones imdb’de 9,5 puan alarak zirveye yaklaşmıştır.

Türkçe adıyla taht oyunları olarak bilinen bu dizi epik fantezi serisi Buz ve Ateşin Şarkısı’ndan televizyona uyarlanmıştır.

Breaking Bad

Şu anda netflix'te halen yayında olan Breaking Bad 2013 yılında final yapmış ancak izleyici kitlesini arttırmaya devam etmiştir. Imdb’de 9,5 puan alarak Game of Thrones ile zirveye yaklaşan bu dizi toplamda 5 sezondan oluşmaktadır. Dizinin her bir bölümü ortalama olarak 50 dakika sürmektedir

Doctor House

2004- 2012 yılları arasında yayınlanan Doktor House dizisi imdb’de 9,1 puan almıştır. Amerikan televizyon dizisi olan Doctor House biz senin yönetmenliğini David Shore üstlenmiştir.

Başına buyruk bir doktorun hikayesini konu alan bu dizi internet platformlarından tekrar izlenebilmektedir.

Sherlock

2010 yılında izleyiciler ile buluşan Sherlock dizisi Sir Arthur Doyle’nin 1850 yılında yazmış olduğu dedektif sherlock holmes romanından uyarlanmış modern mini dizidir. Londra'da geçmekte olan olayların merkezinde ünlü dedektif sherlock ve ev arkadaşı doktor watson yer almaktadır. Toplamda 4 sezon 13 bölümden oluşan dizi tekrar tekrar izlenen diziler içerisinde yer almaktadır.

Band of Brothers

Tarihçi Stephen Ambrose tarafından kaleme alınmış aynı adlı romandan uyarlanan Band of Brothers dizisi 2001 yapımı diziler arasında yer almaktadır.

İkinci dünya savaşını konu alan bu film toplamda 10 bölümlük televizyon dizisi olarak yayınlanmıştır. İmdb’de 9 puan olan bu dizi uzun bir süre kendini izleyici kitlesi bulmuştur.

Friends

1994-2004 yılları arasında Amerikan sinemasında yayınlanmış olan Friends dizisi şu anda Netflix uygulaması üzerinden hala izlenebilmektedir bir grup arkadaşım yaşadıkları maceraları konu edinen bu dizi imdb’de 8,9 puan alarak üst sıralarda yerini almıştır.

Stranger Things

2016 yılında yayınlanmaya başlamış olan komedi, fantastik ve dram türündeki Stranger Things izleyenleri seksenli yıllara götürmektedir. Toplamda 3 sezon yayınlanmış olan bu dizinin dördüncü sezonunun yayınlanıp yayınlanmayacağı henüz belli değildir. Her bir bölümü ortalama olarak 50 dakika süren bu dizi imdb’de 8,9 puan almıştır.

https://www.zovovo.com/en-iyi-netflix-dizileri-guncel/ sayfasından da Stranger Things severlerin beğeneceği ve Netflix’te yer alan dizi tavsiyelerine ulaşabilirsiniz.

Narcos

İlk sezonu Kolombiya’da geçen bu dizi uyuşturucu imparatoru Pablo Escobar’ın hayatını konu edinmektedir.  Tüm bölümler ortalama olarak 45 dakika süren Narcos IMDB’de 8,8 puan almıştır.

Son zamanlarda yeniden popüler hale gelmiş olan dizi ilk yayınına 2015 yılında başlamış ve toplamda 3 sezon sürmüştür.

La Casa De Papel

Ve işte o pöpüler dizi La Casa De Papel ilk yayınına 2017 yılında başlamış olan bu dizi Netflix orijinal yayınıdır. IMDB’de 8,7 puan almış olan bu dizi bir grup soyguncunun bir araya gelerek profösörün yönetiminde İspanya Darphanesi’ni soymasını anlatmaktadır.

İspanya yapımı bu dizi toplamda 5 sezona sahiptir ve bölümleri ortalama olarak 1 saat kadar süren bu dizi soygun ve suç kategorilerinde yer almaktadır.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın