Ogznet.com

En İyi 8 Video Arama Motoru

Video içeriği bugünlerde çok popüler. Aslında internet kullanıcıları haftada ortalama 6 saat 48 dakika video izleyerek geçiriyor. Bu, 2016’dan bu yana %59’luk bir artış gösterdi. Ayrıca, kullanıcılar video içeren sayfalarda video içermeyen sayfalara göre ortalama 2,6 kat daha fazla zaman harcarlar. Öyleyse neden blogunuzu ilgi çekici, alakalı videolarla renklendirmiyorsunuz?

Bu yazının içeriği: Kapat

  Blogunuzda kullanmak için istediğiniz videoyu bulmak veya kendinizinkini oluşturmak için birçok video arama motoru var.

  İşte en iyi 8 video arama motoru.

  En İyi Video Arama Motoru

  Google ve YouTube'u hepimiz biliyoruz, ancak Dailymotion ve Metacafe gibi video arama motorlarını hiç duydunuz mu? Bu video arama motorları, kullanmayı öğrendiğinizde çok faydalıdır. Tanıdık veya yeni video arama motorlarının bir listesini görmek okumaya devam edin.

  1. Google

  Herkes bunu biliyor olsa da Google'ı dışarıda bırakamayız. Listemizden silinemeyecek kadar büyük ve popüler. Peki, Google videolarını özel kılan nedir?

  Videolar arama çubuğunu kullanarak Google'da hemen hemen her videoyu arayabilirsiniz. İlk olarak, anahtar kelimenizi Google'a yazın. Ardından, Videolar'ı tıklayın. Kullandığınız anahtar kelimeye göre yüzlerce video sonucu görünür. Bu kadar basit.

  YouTube, dünyanın en çok ziyaret edilen ikinci sitesidir (Google'dan sonra).

  YouTube'a dakikada 500 saatten fazla video yüklendiği için bu hiç de şaşırtıcı değildir. Bulmak istediğiniz bir video için YouTube'a gidin ve bir anahtar kelime yazın. Muhtemelen, istediğiniz konu ile alakalı benzersiz bir video bulacaksınız.

  3. Bing

  Bing'i "Google'ın gölgesinde yaşayan" bir arama motoru olarak düşünebilirsiniz. Ancak Bing, Google'dan daha aşağı değildir, sadece farklıdır. Örneğin, video platformu var.

  İşte Bing videoları hakkında bilmediğiniz üç harika şey:

  • Mobil kullanım için optimize edilmitir.
  • Videolar doğrudan web sitesinden oynatılabilir.
  • Ücretli video içeriğini kolayca bulabilirsiniz.

  Bing'de ilham verici videolar bulmak çok kolay. Anahtar kelimenizi arama motoruna yazın ve Videolar'ı seçin.

  Dailymotion, milyonlarca video içeren bir platformdur. Hemen ana sayfasında en son haberler, eğlence, müzik ve sporla ilgili trend videoları izleyebilirsiniz. Belirli bir şey mi arıyorsunuz? Sağ köşedeki arama çubuğuna gidin ve anahtar kelimenizi yazın. Hatta platformdaki tüm favori videolarınızla kişisel bir kitaplık oluşturabilirsiniz.

  Gizlilik sizin için önemliyse ve çevrimiçi yaptığınız her şeyin kaydedilmesinden hoşlanmıyorsanız, DuckDuckGo kullanmalısınız.

  DuckDuckGo sizin için üç şey yapar:

  • İzleyicileri engeller.
  • Özel olarak arama yapmanızı sağlar.
  • Size güvenli bağlantılar sağlar.

  Basit arayüzü nedeniyle arama motorunu kullanmak çok kolaydır. Video arıyorsanız, anahtar kelimenizi arama alanına yazmanız ve Videolar'ı tıklamanız yeterlidir.

  Yapabileceğiniz bir diğer eğlenceli şey de farklı ülkelere göre arama yapmaktır. Farklı bir ülke seçmek size farklı video sonuçları verir.

  6. Yahoo

  Yahoo'yu hiç duydunuz mu? Yahoo'nun arama motoru pazar payının küresel pazarda %2'nin altında olduğunu düşünürsek, yalnız değilsiniz.

  Ancak, diğer arama motorları gibi, Yahoo da onlarca videoya göz atmayı çok kolaylaştırıyor. İlginç olan, Bing'in Yahoo'nun arama sonuçlarını desteklemesine rağmen, her iki platformda da aynı anahtar kelimeyi girerseniz aynı video sonuçlarını alamazsınız.

  Hem Yahoo hem de Bing'de arama yapmak size farklı sonuçlar vereceğinden, bazı ilginç sonuçlar bulmak istiyorsanız, her biri denemeye değer.

  7. Yandex

  Yandex, Rusya'nın Google'ıdır. Mail, haritalar, tarayıcı, çeviri, resimler ve daha fazlasını sunan devasa bir arama motorudur.

  Tabii ki Yandex'in bir video arama motoru da var.

  Swisscows, kendisini "aile dostu" olarak nitelendiren bir arama motorudur. Ayrıca kullanıcılara benzersiz bir vaat sunar: herhangi bir kullanıcı verisi toplamaz veya saklamaz.

  Müzik, görseller ve web içeriğinin yanı sıra Swisscows, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli videolara sahiptir.

  Bu yazıda çalışmayan/kırık link varsa, buraya tıklayarak bize bildirebilirsiniz!

  Yorumlar

   Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
  Yorum Yaz