Klozet Seçimi Nasıl Yapılır? Nelere Dikkat Edilmelidir?

Klozet modelini detaylı bir şekilde araştırmanız işlevsellik ve dekorasyon konusunda avantaj elde edebilmenizi sağlar. Yeni bir klozet almak istiyorsanız belirli kriterleri göz önünde bulundurmalısınız.

Ölçüler

Klozet seçerken yerleştireceğiniz yerin uygun olup olmadığını tespit etmelisiniz. Bunun için alan boyutlarını ölçmelisiniz. Küçük bir mekâna sahip olduğunuzu düşünüyorsanız daha ufak boyutlu olan ve işlevsel olan ürünlere yönelebilirsiniz.

Renkler

Tuvalet ve banyolardaki birçok vitrifiye beyaz renkli olarak tasarlanır. Beyaz renk farklı lavabolara ve dekorasyon stillerine uyum sağlayabilir. Ancak yeni nesil ürünler arasında alternatif renkler bulabilmeniz mümkündür. Bu noktada dekorasyon tarzınıza göre seçimler yaparak mekanlarınızın daha zengin görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kanallı ve Kanalsız

Klozet kanalları yıkama sırasında bütün yüzeye suyun ulaşmasını destekler. Klozetin iç yan kısımlarındaki kanalları görebilmeniz mümkündür. Bu tür kanallar rezervuar butonuna bastığınız zaman çevresel yıkama sunar. Klozetler arasında kanallı ve kanalsız gibi çeşitler bulabilirsiniz. Her iki modelin de kendisine göre avantajları ve dezavantajları vardır. Bu sebeple, araştırmanızı dikkatli bir şekilde yaparak kullanım şeklini belirlemelisiniz.

Kapaklar

Bazı klozetler kapaklı olarak satışa sunulabilir. Hatta bazı özel modeller rezervuar iç takımlarıyla sizlere ulaştırılır. Klozet kapakları en az klozetin kendisi kadar önemli bir detaydır. Klozet kapaklarının üretim materyalleri işlevselliğini belirler. Kaliteli ve doğru materyaller ile dizayn edilen kapakları sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Yeni bir klozet satın alacağınız zaman kapak kısımlarına dikkat etmelisiniz.

Çıkış Bölümleri

Klozetlerin kirli su çıkışları alt ve arkadan olabilir. Mekanınızdaki kirli su borusu gideri zeminde bulunuyorsa alttan, duvarda ise arkadan çıkış bölümüne sahip olanları tercih edebilirsiniz.

Asma Tip Klozetler

Duvara asılı duran ve yere temas etmeyen klozet türleri işlevsellik sunabilir. Yerden bağımsız olduğu için kenar kısımlarında kir birikmeyen bu klozetler kolay temizlenebilir olduklarından dolayı tercih edilir. Hijyenik, şık ve estetik görünümlü olan asma (duvar tipi) klozet modelleri az yer kaplayabilecek özelliklere sahiptir. Duvara monte edilebilen şık klozetler modern görünümleriyle ön plana çıkan özel seçenekler arasında yer alır.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın