İphone’dan iPhone şarj aktarma nasıl yapılır?

Şarj Paylaşımı veya Kablosuz ters şarj, birçok akıllı telefon cihazında yeni bir özelliktir ve halen aktif olarak geliştirilen bir çalışmadır. Apple, önde gelen mobil cihaz üretim şirketidir ve rakiplerine göre oldukça pahalı görünen cihazları hala paranın karşılığını fazlasıyla vermektedir. Öyleyse, insanların akıllarında kalan önemli sorulardan biri: iPhone’da şarj nasıl paylaşılır?

iPhone'da kablosuz ters şarj var mı? Aynı konuda ipuçları arıyorsanız, size iPhone'da pili nasıl paylaşacağınızı veya mümkün olup olmadığını öğretecek yararlı bir kılavuz sunuyoruz.

iPhone'da Şarj Nasıl Paylaşılır?

iPhone'da telefondan telefona şarj aktarmanın nasıl yapılacağınızı öğrenmenin yollarına geçmeden önce, şarj paylaşımı özelliğinin nasıl çalıştığını ve bu özelliği hangi cihazların desteklediğini görelim. Tüm bunları ayrıntılı olarak öğrenmek için okumaya devam edin!

Telefon Şarj Paylaşımı Özelliği Nasıl Çalışır?

Bir akım bir tel bobinden geçtiğinde ve başka bir bobine yaklaştığında, elektromanyetik indüksiyon olarak bilinen bir olay meydana gelir. Ve bu aynı zamanda Şarj Aktarımının arkasındaki çalışma prensibidir. Şarj Aktarımı özelliği ile cep telefonları, herhangi bir kablo veya adaptör kullanmadan başka bir telefonu şarj etmek için kendi pillerini kullanır. Düşük pili olan cihazınızı daha fazla pili olan bir telefona bağlamanız yeterlidir, düşük pil şarj olmaya başlayacaktır. Güç Paylaşımı özelliği cep telefonlarını, Bluetooth cihazlarını ve akıllı saatleri şarj etmek için kullanılabilir. iPhone şarjını ve diğer cihazlarda nasıl paylaşacağınızı öğrenmek için sonuna kadar okuyun.

iPhone Pilini Diğer Cihazları Şarj Etmek için Kullabilir misiniz? iPhone 11 ile Şarjı Paylaşabilir misiniz?

Hayır, Apple henüz bu özelliği başlatmadığı için iPhone pilini iPhone 11 dahil olmak üzere iPhone cihazlarında paylaşamazsınız.

Bir iPhone'dan Diğer iPhone'u Şarj Etmek Mümkün mü?

Hayır, pil gücünü bir iPhone'dan diğerine aktarmak mümkün değildir. Bununla birlikte, Kablosuz güç paylaşımı özelliğini kullanarak yalnızca belirli Samsung akıllı telefon modellerinde pil gücünü bir telefondan diğerine gönderebilirsiniz. Pili iPhone ve Samsung cihazlarında nasıl paylaşacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

Telefondan Telefona Şarj Aktarma Kablosuz Olarak Mümkün mü?

Evet, kablosuz ters şarj olarak da bilinen güç paylaşımı özelliğiyle telefonlar pili kablosuz olarak paylaşabilir. Bu özellik yalnızca Samsung cep telefonlarında ve cihazlarında kullanılabilir. Bu özellik sayesinde bir telefonun pilini başka bir uyumlu akıllı telefon, Galaxy Watch ve Galaxy Buds ile paylaşabilirsiniz.

Hangi Telefonlar Pili Paylaşabilir?

iPhone'da güç paylaşımı veya kablosuz ters şarj henüz bir özellik değil ve yalnızca Huawei P30 Pro gibi Qi sertifikalı cihazlarda ve aşağıdakiler gibi birkaç Samsung modelinde kullanılabilir:

 • Galaxy S20, S20+, S20 Ultra
 • Z Çevirme
 • Note10, Note10+
 • S10e, S10, S10+
 • Fold

Şu anda iOS cihazlarda mevcut değil. Apple bu özelliği akıllı cihazlarında kullanıma sunana kadar iPhone'da pilin nasıl paylaşılacağını öğrenmek için beklemeniz gerekecek.

Pil Paylaşımı Samsung Galaxy Telefonlarda Nasıl Çalışır?

Pil paylaşımı, desteklenen herhangi bir cihazı şarj edebilen Qi kablosuz şarjı destekleyen Samsung Galaxy telefonlarında yerleşik bir özelliktir. Pili paylaşmak için şu adımları uygulamanız gerekir:

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Aşağı kaydırın ve Pil ve cihaz bakımı üzerine dokunun.
 3. Pil üzerine dokunun.
 4. Anahtarı açmak için Kablosuz güç paylaşımı üzerine dokunun.
 5. İstenen cihazı bağlamak ve şarj etmek için iki cihazı arka arkaya koyun.

Not: Her iki cihazın şarj bobinlerinin hizalanması için şarj edilecek telefonu veya cihazı diğer cihazın ortasına yerleştirin.

iPhone'da Kablosuz PowerShare Var mı? AirDrop Pil Yapabilir misiniz?

Hayır, iPhone'da kablosuz PowerShare yoktur. AirDrop, Apple aygıtları arasında kablosuz olarak dosya ve veri aktarmanıza izin veren bir özellik olduğundan, pili AirDrop ile göndermek de mümkün değildir. Bu nedenle, bir iPhone kullanıyorsanız, her zaman yanınızda bir power bank taşımanız önerilir.

iPhone 11, 12 veya 13'te Pil Nasıl Paylaşılır?

Pili iPhone 11, 12 veya 13'te paylaşmak mümkün değildir. Bu özellik ileride Apple tarafından amiral gemisi cihazlar için açıklanabilir,ancak şimdilik sadece birkaç Samsung ve Huawei akıllı telefonda PowerShare veya kablosuz ters şarj özelliğini görebilir ve kullanabilirsiniz.

Pili iOS 14 ve 15'te Paylaşabilir misiniz?

Hayır, iOS 14 veya iOS 15'te pili paylaşamazsınız. iPhone'da kablosuz ters şarj teknolojisi olduğu söylense de Apple bunun çalışmasını engelledi. Apple hakkında içeriden bilgi veren kaynaklara göre iPhone'da kablosuz ters şarj, beklentileri karşılamadığı için engellendi.

Bir noktada, bu teknolojiyi gelecekteki iOS sürümlerinde görebiliriz. Pili iPhone'da nasıl paylaşacağınızı öğrenmek için aşağıdaki adımlarla bu özelliğe erişebilirsiniz:

 1. iPhone'daki uygulama çekmecesinden Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Pil seçeneğine dokunun.
 3. Güç paylaşımı özelliği, başlatıldığında bu Pil menüsünde geçiş anahtarı olarak kullanılabilir. Ancak o zaman iPhone'da pili nasıl paylaşacağınızı bileceksiniz.

iPhone'da pilin nasıl paylaşılacağını öğrendiğinizi umuyoruz.

0
0
0
0
0
1
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın