Image by rawpixel.com

İşinize Yarayacak 30 Faydalı Web Sitesi Burada

Bu faydalı siteleri, tarayıcınızın sık kullanılanlar listesine mutlaka eklemesiniz, çünkü bir gün onlara ihtiyacınız olabilir.

İnternette gezinirken milyarlarca site içinden faydalı web sitelerini bulmak zor olabilir. Web'de bir milyardan fazla site var ve bunların büyük bir kısmı tamamen işe yaramaz boş içeriklerle dolu.

Tabii ki, en iyi ve faydalı web sitelerinden bazıları oldukça popülerdir, bu yüzden muhtemelen bu siteleri daha önce duymuş ve gezmiş olabilirsiniz. Ancak aşina olabileceğiniz sitelerin ötesinde birçok az bilinen muhteşem siteler var.

En iyi internet siteleri:

Her biri kontrol etmeye değer bir şeyler sunan bu işe yarar web sitelerine göz atalım.

1. CleanPNG

Bu web sitesi, arka planı olmayan ücretsiz yüksek kaliteli PNG görüntüleri oluşturmanızı sağlar. PNG formatındaki resim dosyalarını broşürler, afişler, web siteleri ve daha fazlası için kullanabilirsiniz. Web sitesi, kayıt olmadan veya başka zorluklar çıkarmadan sınırsız ücretsiz indirme sağlar.

2. Pixlr

Pixlr ile Photoshop veya GIMP olmadan resimleri doğrudan tarayıcınızda düzenleyebilirsiniz. Kurulum gerektirmeyen, kullanımı kolay bir araçtır ve daha fazla özelliğe ihtiyacınız olmadığı sürece ücretsizdir. Herhangi bir karmaşık araç kullanmadan resimleri düzenlemek için web tarayıcınızda çalışabilir veya uygulamayı telefonunuza indirebilirsiniz.

3. Pixabay

Shutterstock gibi siteler çoğu sıradan kullanıcı için çok pahalıdır; Pixabay çok daha uygun bir seçenektir. Ücretsiz olarak indirebileceğiniz iki milyonun üzerinde telifsiz görsel, illüstrasyon, video ve vektör grafiği sunar. Temel tasarım öğeleri ile uğraşmak isteyen veya bir proje için ücretsiz olarak temin edilebilen bir stok görsele ihtiyaç duyan herkes için kullanışlı bir web sitesidir.

4. Prinote

Privnote ile okunduktan sonra kendi kendini imha eden bir not gönderebilirsiniz. Hassas bilgiler göndermek için bir e-postadan daha özel bir şeye ihtiyacınız olduğunda bu harikadır. İletinin ne zaman silineceğini belirlemenize, daha fazla koruma için bir parola eklemenize ve yok edildikten sonra bir e-posta almanıza olanak tanıyan birkaç seçenek sunar.

Seyahat ederken masraflar için daha az ödeme yapmayı kim istemez? Skyscanner, çeşitli kriterlere göre en iyi fırsatları bulmanıza yardımcı olduğu için uçuş rezervasyonu yaparken mutlaka uğranması gereken bir web sitesidir. Her havayolunu tek tek kontrol etmekten çok daha hızlıdır. Uçuşların yanı sıra otel ve araç kiralama fırsatlarını da gösteriyor.

6. Spotahome

Bu kullanışlı web sitesi, orta ve uzun vadeli bir daire veya ev kiralamak isteyen herkes için bir hizmet sunmaktadır. Spotahome, tüm dairenin sanal bir video turu ve mülklerin HD resimleri ile gerçek kişilerin mülkleri kişisel olarak kontrol etmesini sağlar. Şu anda, Avrupa'daki çeşitli şehirleri kapsıyor ve bu da onu o bölgedeki öğrenciler ve sırt çantalı gezginler için iyi hale getiriyor.

Bir web sitesine erişimde sorun yaşıyorsanız, bu sizin tarafınızdan veya web sitesinin kendisiyle ilgili bir sorun olabilir. Bu site öğrenmeyi bunu öğremenizi kolaylaştırıyor. Sadece bir web sitesi URL'si girin ve bu aracın ona erişmekte sorun yaşayıp yaşamadığını göreceksiniz. Olursa, sorunun sadece sizin için olmadığını bileceksiniz. Kolaylık sağlamak için, bu siteyi tam adını girmeden ziyaret etmek için downfor.io kısa URL'sini girebilirsiniz.

Bu web sitesi, ülke, dil, maliyet, zaman taahhüdü ve daha pek çok tercihinize göre bir Lisans programı veya derecesi bulur. Ayrıca, yeni eklenen programların listelerini ve kendi ülkenizde okumak için en iyi destinasyonları da verir. Sayfanın üst kısmındaki banner'ı kullanarak benzer sitelere ileri dereceler için erişebilirsiniz.

9. Ninite

Ninite, yeni bir Windows bilgisayarı kurarken mutlaka bilinmesi gereken bir sitedir. Ana sayfasında onlarca popüler program bulacaksınız. İndirmek istediklerinizi kontrol edin ve alttaki indirme düğmesine basın, ardından Ninite hepsini yükleyen bir dosya indirecektir. Bir sürü yükleme kutusuna tıklamanız veya araç çubukları veya diğer gereksiz şeyler için endişelenmeniz gerekmez; Ninite bununla sizin için ilgilenir. Mac eşdeğeri için macapps.link'i deneyin.

10. Student

Yurt dışında okumak isteyen bir üniversite öğrencisi olarak ucuz konaklama yerleri arıyorsanız, bu web sitesi okuyacağınız üniversitenin yakınında veya seçtiğiniz bir mahallede kalacak bir yer aramanıza yardımcı olur. Site yüzlerce şehri kapsar ve hizmet için ücret almaz.

11. Innerbody

Bu site insan anatomisine yönelik etkileşimli bir kılavuz sunar. İnsan vücudunun çeşitli sistemlerini ve bölümlerini incelemenin, belki de öğrencilere okulda öğretmenin kolay bir yolunu sunar. Site ayrıca test, sağlık ürünleri ve teletıp konusunda yardım sunuyor.

12. Lucidchart

İşte verilerinizi düzgün bir diyagrama dönüştüren, kullanımı kolay bir web sitesi. Akış çizelgeleri ve görev akışları oluşturmanın harika bir yoludur. Herhangi bir yazılım yüklemeniz gerekmez; sadece web sitesinde çalışın. Ücretsiz plan, üç adede kadar belge oluşturmanıza ve herhangi bir cihazı kullanarak ekibiniz veya iş arkadaşlarınızla işbirliği yapmanıza olanak tanır. Daha fazla işlevselliğe ihtiyacınız varsa yükseltebilirsiniz.

 

Eat This Much, otomatik bir diyet planlayıcıdır. Kaç kalori yemek istediğinizi ve bunları kaç öğüne yayacağınızı girin, servis bir diyet planı oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Marketten ne alacağınıza dair haftalık e-postalar, pişirme talimatları ve siz ilerledikçe güncellenen istatistikler içerir. Vejetaryen ve paleo gibi çeşitli diyetleri destekler ve yemek zamanlarında ne yiyeceğiniz konusunda yardımcı olmayı amaçlar. Ayrıca Android veya iOS uygulamalarını da indirebilirsiniz.

14. JustWatch

JustWatch ile Türkiye’de en sevdiğiniz filmleri ve TV dizilerini nereden izleyeceğinizi kolayca bulabilirsiniz. JustWatch, filmleri ve TV dizilerini seven herkes için gereklidir. En kullanışlı işlevi, bir şeyin nerede yayınlanabileceğini görmek ve fiyatlarını karşılaştırmanıza olanak tanımaktır. Ayrıca, mevcut bir abonelikte izleyebileceğiniz bir şey için ödeme yapmadığınızdan emin olmanıza yardımcı olur. Aksi takdirde, neyin izleneceğine dair öneriler almak ve bir ana izleme listesi tutmak için harikadır. JustWatch basit ve etkili bir çözümdür: en sevdiğiniz yayın platformlarını seçebilir ve Netflix, Amazon ve diğer yasal yayın platformlarındaki içeriklere bakabilirsiniz.

Bilgisayar oyunlarının tamamlanması uzun zaman alabilir, bu nedenle bir oyuna başlamadan önce ne kadar zaman alacağını kontrol etmek isteyebilirsiniz. HowLongToBeat bunu kolaylaştırır, sadece bir oyun arayın ve farklı oyun tarzlarının ne kadar sürdüğünü göreceksiniz. Ayrıca kitaplığınızdaki oyunlarınızı yönetmek için bir hesap açabilirsiniz. Bu, oyun listenizi, tamamlanan oyunları ve daha fazlasını takip etmenizi sağlar.

Diffchecker, başka birinin belgenizde neyi değiştirdiğini bulmanın kullanışlı bir yoludur. İki metin grubu yapıştırın (veya bir çift resim, PDF veya Excel dosyası yükleyin) ve aralarındaki farkı görebilirsiniz. Hizmeti seviyorsanız, daha fazla özelliğe sahip ücretli bir masaüstü sürümü var.

17. Dillinger

Dillinger, bulut özellikli, mobil kullanıma hazır, çevrimdışı depolama uyumlu, AngularJS destekli HTML5 Markdown düzenleyicisidir. Dillinger, aynı zamanda mobil uyumlu olan çevrimiçi bir Markdown editörüdür. Hizmet, bulut hizmetlerine kaydetmenize ve bulut hizmetlerinden içe aktarmanıza olanak tanır. İşiniz bittiğinde, HTML veya hatta PDF olarak dışa aktarabilirsiniz. Ayrıca otomatik kaydetmeyi, resimleri sürükleyip bırakmayı ve daha kullanışlı özellikleri destekler. Temiz bir yazma uygulamasına ihtiyacınız olduğunda ancak hiçbir şey yüklemek istemediğinizde harika bir araçtır.

Mevcut ağ bağlantınızın hızını mı merak ediyorsunuz? Fast.com'u (Netflix tarafından desteklenmektedir) açın ve mevcut bağlantınızın hızını hemen göreceksiniz. Mobil erişim noktaları, eviniz veya kontrol etmek istediğiniz diğer ağlar için çalışır. Bu görev için başka siteler de var, ancak Fast temiz bir arayüz sunuyor ve herhangi bir cihazdaki adres çubuğundan erişilebiliyor.

Dictation, konuşmanızı gerçek zamanlı olarak metne doğru bir şekilde aktarır. Sesli komutları kullanarak paragraflar, noktalama işaretleri ve hatta suratlar ekleyebilirsiniz. Dictation.io, konuştuğunuz herhangi bir dili kullanarak e-postalarınızı ve belgelerinizi Google Chrome'da dikte etmenize olanak tanır. Konuşmayı gerçek zamanlı olarak metne doğru bir şekilde kopyalar ve sesli komutları kullanarak paragrafları ve hatta noktalama işaretlerini destekler. Yazdığınızdan daha hızlı konuşabiliyorsanız, güvenebileceğiniz faydalı bir sitedir.

Bu site herhangi bir uçuşu izlemenize olanak tanır. Sadece uçuş numarasını girin ve yolculuğun gerçek zamanlı konumunu ve durumunu göreceksiniz. Ücretsiz plan yalnızca birkaç günlük veriyle sınırlı olsa da, uçuş sona erdikten sonra daha fazla ayrıntıyı kontrol edebilirsiniz. Ayrıca Android veya iOS uygulamalarını da indirebilirsiniz.

Saat dilimi farklılıklarını bulmak için kullanabilceğiniz bir site. Bu site, dünyadaki belli başlı saat dilimlerinde geçerli saati gösterir. Yerel saatinizin çeşitli saat dilimlerinde ne anlama geldiğini görmek için üst çubuğa tıklayın ve sürükleyin. Ücretsiz bir hesap için kaydolursanız, siteyi ihtiyaçlarınıza göre daha da özelleştirebilirsiniz.

22. PDFescape

Bu çevrimiçi PDF düzenleyici, herhangi bir ek yazılım olmadan bir PDF'yi kolayca düzenlemenize olanak tanır. Kullanılabilir seçenekler, dosyaya açıklama eklemeyi ve PDF formundaki alanları doldurmayı içerir. Tüm büyük tarayıcılarda çalışır ve masaüstü sürümünü kullanmak veya büyük dosyalarla çalışmak istemediğiniz sürece ücretsizdir.

23. Infogram

 

Bu web sitesi, grafikler, raporlar ve sosyal medya görsellerinin yanı sıra çarpıcı infografikler oluşturmanıza olanak tanır. Bilgileri ilginç bir şekilde sunmanıza yardımcı olan modern ve şık bir düzenleyicidir.

Çok kullandığınız bir uygulamayı yada programı, alternatif bir seçenek ile değiştirmek mi istiyorsunuz. Bu durumlarda, AlternativeTo yardımcı olabilir. Basitçe bir uygulama veya program girin ve site benzer alternatifler önerecektir. Hem ücretsiz hem de ücretli seçenekler bulacaksınız.

25. Jitsi Meet

İnsanları çevrimiçi olarak görüntülü aramanın birçok yolu vardır, ancak çoğu bir hesaba kaydolmayı gerektirir ve bu nedenle zahmetlidir. Jitsi Meet farklıdır ve tüm çevrimiçi toplantılar için önemli bir web sitesi olarak radarınızda olmalıdır. Sadece bir oda adı bulun, bağlantıyı arkadaşlarınıza gönderin ve herkes kaydolmadan veya ödeme yapmadan katılabilir. Çevrimiçi toplantılar kadar kolay.

26. Random

Bir dahaki sefere zar atmak, yazı tura atmak veya iki değer arasında rastgele bir sayı seçmek gibi rastgele bir olay çalıştırmanız gerektiğinde, bu kullanışlı web sitesini kullanın. Birkaç tür rastge işlem gerçekleştirmenize izin vererek, bir masa oyunu veya benzeri için aracı kaybederseniz kullanışlı hale getirir.

27. Squoosh

Bir görüntüyü sıkıştırmanız gerektiğinde, görüntülerin boyutunu küçültmek için basit bir web arayüzü sunan Squoosh'u deneyin. Arayüze bir resim bırakın, düzenleyici açılacaktır. Her iki tarafta da, seçiminize bağlı olarak ek seçeneklerle birlikte, görüntü üzerinde sıkıştırma biçimini seçmenize olanak tanıyan bir menü vardır.

Bu bölünmüş düzenleme kurulumu, sağ tarafta değişiklik yaparken sol tarafı Orijinal Görüntü olarak bırakmanıza olanak tanır. Çalıştıkça değişiklikleriniz güncellenir ve görüntünün nasıl görüneceğini önizlemek için orta çizgiyi sürükleyebilirsiniz.

Site ayrıca, siz düzenleme yaparken resminizin yeni boyutunu ve orijinal dosyanın boyutundaki yüzde değişikliğini gösterecektir. Ekstra yazılım olmadan görüntüleri küçültmek için şık ve kullanışlı bir yerdir.

28. Namechk

Çeşitli internet servislerinde kullanıcı adınızı değiştirmeyi düşünüyorsanız, öncelikle yararlı Namechk sitesine başvurmalısınız. Herhangi bir kullanıcı adı girmenize ve ardından bu adın hala mevcut olduğu hizmetleri görmenize olanak tanır. Bu şekilde, yeni bir kullanıcı tüm sitelerde kullanılıp kullanılamayacağını bileceksiniz.

29. ManualsLib

Sahip olduğunuz her cihazın kullanım kılavuzlarını saklama ihtimaliniz azdır. Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşırsanız ve bir şey için talimatlara başvurmanız gerekirse, bu bir sorun haline gelebilir. Neyse ki, kılavuzun kopyasını atmış olsanız bile, ManualsLib çevrimiçi kullanım kılavuzları bulmak için mükemmel bir kaynaktır. Kılavuzları aramak için cihazınızın adını ve modelini girmeniz yeterlidir. Bilgisayarlara ve telefonlara ek olarak elektrikli süpürgeler, stereo sistemler ve daha fazlası için kılavuzlar bulacaksınız.

Bir noktada bir dosyayı farklı bir biçime dönüştürmeniz gerekebilir. Bunu yapmak için kullanışlı CloudConvert web sitesine gidin. Bu, herhangi bir dosyayı başka herhangi bir formata dönüştürmeyi kolaylaştırır.

Bir dosyayı arayüzüne yüklediğinizde veya arayüzüne sürüklediğinizde, hangi formata dönüştürüleceğini seçebilirsiniz. Site akıllıdır, bu nedenle yalnızca orijinal dosya göz önüne alındığında anlamlı olan biçimleri gösterir. Dönüşümler hızlı ve basittir; günde 25 ücretsiz dönüşüm yapabilirsiniz.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın