Photo by Brett Jordan on Unsplash

Facebook Messenger’da çevrimdışı görünme nasıl yapılır?

Facebook Messenger, kullandığınız platforma bağlı olarak SMS mesajlarınızı okuyabildiğiniz, sesli arama ve hatta görüntülü arama yapabildiğiniz bir mesajlaşma uygulamasıdır. Ancak bunlar çok fazla gelmeye başladıysa ve her gün rahatsız edilmekten bıktıysanız, Facebook Messenger’a geçici bir ara vermek isteyebilirsiniz. Başka bir deyişle, platformda görünmez olma ve çevrimdışı görünme zamanı gelmiştir.

Facebook Messenger, bağımsız bir uygulama haline gelen Facebook'un yerleşik bir özelliğiydi. Milyarlarca aktif aylık kullanıcısı ile WhatsApp'tan sonra en popüler mesajlaşma uygulamalarından biridir.

Sosyal medyanın amacı sosyal olmak olsa da, konuşmamayı tercih ettiğimiz zamanlar vardır. Messenger'a erişmek istiyor ancak görünmez olmak istiyorsanız, bu makale size nasıl yapılacağını gösterecektir.

Herkese veya belirli kişilere çevrimdışı görünme adımlarını, son görülme zamanını nasıl kapatacağınızı ve uygulamayı kullanırken ek gizlilik için bazı diğer ipuçlarını bir araya getirdik.

Bu makalede, en popüler işletim sistemlerinden bazılarında Facebook Messenger'da nasıl çevrimdışı görüneceğinizi göstereceğiz.

Facebook Messenger'da çevrimdışı nasıl görünülür?

Facebook Messenger'ı bir web tarayıcısı üzerinden kullanırken çevrimdışı görünmek için:

 1. messenger.com'a gidin ve hesabınızda oturum açın.
 2. Sol üst köşede, Profil resminize tıklayın.
 3. Açılır menüden "Tercihler"i seçin.
 4. Açılır pencereden, "Aktif durum: AÇIK"ı seçin.
 5. Burada size 3 seçenek sunulur.
 • Aktif Durum: AÇIK
 • Aktif Durum: Bazıları için AÇIK
 • Aktif Durum: Bazıları için KAPALI
 1. "Aktif Durum: AÇIK" seçeneğini seçili halden çıkarırsanız herkes için tamamen görünmez olurusunuz. Bu seçeneği kaydırarak kapalı duruma getirdiğinizde "Aktif Durum: KAPALI" yazmaya başlar ve "Arkadaşlarının ve bağlantılarının bu uygulamada aktif veya yakınlarda aktif olduğunu görmeyeceksin." uyarısı yazılır. Kaydet'e basarak çıkabilirsiniz.
 2. "Aktif Durum: Bazıları için AÇIK" veya "Aktif Durum: Bazıları için KAPALI" seçeneklerinden biri ile seçdiğiniz kişiler için görünmez olabilirsiniz.
 • "Aktif Durum: Bazıları için AÇIK" seçeneği ile seçtiğiniz kişilere görünür diğerlerine görünmezsiniz.
 • "Aktif Durum: Bazıları için KAPALI" seçeneği ile ise seçtiğiniz kişiler için görünmez diğerleri için görünür olursunuz.
 1. Hangisi daha kolayınıza geliyorsa o seçenek üzerinden gidebilirsiniz.
 2. Son olarak onaylamak için “Kaydet”e tıklayın.

Windows Mağazası uygulaması Facebook Messenger kullanırken çevrimdışı görünmek için:

Facebook olmadan yalnızca Messenger uygulamasını kullanıyorsanız, sol alt köşedeki profil fotoğrafınızı tıklayın, ardından Tercihler'i seçin ve açılan ekranda Aktif Durum sekmesine gidin. Ayarı değiştirmek için "Aktif durumu göster" seçeneğini kaydırın. Artık "Aktif Durum: Kapalı" yazacaktır ve Facebook Messenger'da çevrimdışı görünürsünüz.

Facebook Messenger Android ve iOS uygulamalarında çevrimdışı görünme nasıl yapılır?

Android ve iOS Messenger uygulamaları hala çok küçük tasarım farklılıklarına sahip olsa da, iki uygulamanın işlevselliği neredeyse aynıdır. Sohbet ederken kendinizi görünmez yapma süreci her iki platformda da aynıdır.

Ana Facebook uygulaması aracılığıyla kendinizi çevrimdışı göstermeniz artık mümkün değil; Messenger uygulamasının da yüklü olması gerekir.

Messenger uygulaması yüklü ise, profil resminize dokunun ve değişikliği yapmak için Aktif Durum'a gidin. Yukarıdaki benzer adımları izleyerek Messenger'da kendinizi çevrimdışı yapın.

Not: Facebook Messenger'ı tamamen devre dışı bırakmak istiyorsanız işlem farklıdır.

Facebook hesabınızı devre dışı bırakmak, Facebook Messenger'ı devre dışı bırakmaz. İşte Facebook Messenger'ı düzgün bir şekilde nasıl devre dışı bırakacağınız.

Facebook Messenger'ı devre dışı bırakma nasıl yapılır?

Facebook hesabınızı devre dışı bırakmanın Facebook Messenger'ı devre dışı bırakmadığını fark etmeyebilirsiniz. İnsanlar sizi görmeye devam edebilir ve sizinle iletişim kurmaya çalışabilir. Bunu akılda tutarak, Facebook Messenger'ı nasıl devre dışı bırakacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Facebook Messenger'ı devre dışı bırakmadan önce Facebook hesabınızı devre dışı bırakmanız gerekir. Facebook'u devre dışı bırakmanın ve Facebook'u silmenin gizliliğiniz için farklı şeyler ifade ettiğini unutmayın.

Şimdi, aşağıdaki basit adım adım talimatları izleyin:

 1. Messenger uygulamasını açın.
 2. Sol üst köşedeki profil resminize dokunun.
 3. Aşağı kaydırın ve Hukuk ve Politikalar'ı seçin.
 4. Bir sonraki ekranda Messenger'ı Devre Dışı Bırak'ı seçin.
 5. Şifrenizi girin.
 6. Devam üzerine dokunun.

Facebook Messenger'ı yeniden etkinleştirmek için kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanarak Messenger uygulamasında tekrar oturum açmanız yeterlidir.

Facebook Messenger'ı devre dışı bıraktığınızda ne olur?

Facebook Messenger'ı nasıl devre dışı bıraktığınızda, uygulamada hiç kimse profilinizi göremeyecek veya mevcut konuşmalarda size mesaj gönderemeyecektir

Messenger'ı yeniden etkinleştirmek, ana Facebook hesabınızı da yeniden etkinleştirecektir. Yalnızca Messenger hizmetini sürdürmek istiyorsanız, Facebook hesabınızı ikinci kez devre dışı bırakmanız gerekecektir.

Facebook hesabınızı tamamen silerseniz Messenger'a erişiminizi de kaybedeceğinizi unutmayın. Ne yazık ki, bir Facebook profilini tutmadan Messenger'ı kullanmanın bir yolu yoktur

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar (1)

 • avatar
  alarm

  selam.facebook da kişinin face sayfasına giriş yapıp bakınca o kişi sayfasına bizim baktığımızı anlıyor mu

  Cevapla
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın