Ogznet.com
En İyi Oyun ve İnceleme Siteleri Paylaş:

En İyi Oyun ve İnceleme Siteleri

Yüzlerce video oyunu her yıl yayınlanıyor ve hepsini oynamak için yeterli zaman yok. Hangi oyunların zamanınıza değeceğini bilmek nasıl olurdu? İnternet’teki birçok oyun inceleme sitesi ve video oyunu haber sitesi yardım için burada.

Bir oyunu satın almadan önce kontrol etmek veya sadece en son haber başlıklarına göz atmak istediğinizde, bu yedi iyi oyun web sitesinden biri size yol gösterecektir.

Video oyun gazeteciliği, geçtiğimiz yıllarda pek çok sorun yaşadı. Yazarlar gerçek oyunculardan kötü eleştiriler alan bağımsız oyunlara ezici övgü verdiğinde başladı süreç. Sonuç olarak, bu bazı önemli sorunların göstergesiydi.

Ayrıca, bazı siteler genellikle oyunları gözden geçirirken gerçek kaliteden daha fazla sosyal ve politik konulara odaklanır.

Birçok ana akım sitesi de, oyun içeriğinin bulunması zor hale getirebilecek tonlarca ilgisiz film / TV içeriği yayınlıyor. Bir göz atmaya değer, ancak bulabileceğiniz en iyi web siteleri değil.

1. Destructoid

Destructoid, her şeyi içeren harika bir çok yönlü oyun sitesidir. İçeriği düzenli olarak yayınlıyor, her gün düzinelerce makale çıkıyor.
Bu, belirli oyunlarla ilgili güncellemeleri, yaklaşan oyunların önizlemelerini ve fikir parçalarını içerir.

Yine de sadece bir oyun haber sitesi değil. Destructoid konsol ve PC oyunlarının yanı sıra mobil başlıklar ve hatta DLC'nin yorumlarını yayınlıyor. Bu kapsamı video içeriği, topluluk blogları, film ve TV bölümü ile tamamlayın.

2. GamesRadar+

Sağlıklı bir denge sunan oyun haber sitelerinden bir diğeri olan GamesRadar+ haberleri, incelemeleri, özellikleri, yeni oyunları ve daha fazlasını sunar. En sevdiğiniz sisteme ait makaleleri (PS4, Xbox One veya Switch) görüntüleyebilir veya en son haberleri ve yorumları gözden geçirebilirsiniz.

3. Game Informer

Game Informer, uzun süredir yayında olan bir video oyun dergisidir ve ayrıca bir web sitesi vardır. Film ve TV içerikli diğer web sitelerinin aksine, bu bir oyunla ilgilidir. Haberler, yaklaşan oyunların önizlemeleri, yorumlar ve özellikler bulacaksınız.

Oldukça karmaşık olan modern çağda bir oyun websitesi olan eski bir okul. Personelin çoğu, uzun zamandır oyun oyuncularıdır ve sitenin profesyonel bir anlayışı vardır. İncelemeler Grafikler, Oynanabilirlik ve Yeniden Oynat değeri gibi en önemli noktaları ayırır.

Genel olarak, Game Informer oyuncular için video oyunları seven insanlardan bir web sitesidir. Site her küçük oyunu gözden geçirmiyor, ancak burada mükemmel bir şey var ve endişelenecek politik bir saçmalık yok.

4. Metacritic

İncelemelerde gezinmek istemiyorsanız ve bir oyunun oynamaya değer olup olmadığını görmek için hızlı bir puan almak istiyorsanız Metacritic tam size göre. Kendi başına bir gözden geçirme sitesi değildir, bunun yerine çeşitli oyun inceleme sitelerinden alınan puanları toplar.

Bir oyun arayın ve 1-100 arası bir ağırlıklı puan görürsünüz. Tek tek yorumları okumak veya eleştirmenlerin kullanıcı yorumları için ne düşündüğünü karşılaştırmak için tıklayabilirsiniz.

Çoğu zaman, bir oyunun kalitesini tek bir numarada toplamak zordur. Bu nedenle, birçok insan Metacritic'e verilen ağırlıkla ilgili sorunları var, ancak bir oyun araştırmanıza başlamak için iyi bir yer. Sadece bir skorun her şey olmadığını unutmayın.

5. Nintendo Life

Adından da anlaşılacağı gibi, bu Nintendo meraklıları için en iyi oyun haber sitesi. Nintendo Life, Nintendo Switch, 3DS, eShop ve benzeri konuların ele alınmasında uzmanlaşmıştır. Yorumlar, haberler, özellikler ve hatta orijinal video içeriği bulabilirsiniz.

6. GameSpot

GameSpot, görülmeye değer bir oyun sitesidir. Ana sayfasında favori oyun sistemlerine göre filtrelemek için sekmelerle birlikte popüler ve güncel haberleri bulacaksınız.

Site, her platformda hem popüler hem de küçük oyunları inceliyor. Biraz farklı bir şey için, diğer oyuncularla bağlantı kurmak için video şovlarını ve forumlarını da inceleyebilirsiniz. Onun değerlendirmeleri ile bazı ilginç tuhaflıklar vardır,
yazarın tüm oyun boyunca oynamadıklarını söylemesi gibi. Ama genel olarak, bu kaliteli bir kaynaktır.

7. Christ Centered Gamer

Yukarıdaki oyunlarda önyargı tartışmasıyla birlikte, bariz bir eğilime sahip bir sitenin içermek için garip bir seçim olduğunu düşünebilirsiniz.

Poligon gibi önyargıların oyunun kalitesini sıralamasına izin veren sitelerden farklı olarak, bu site yorumlarını ikiye ayırır. Biri oyunu teknik olarak oyun, kontroller ve diğer özelliklerden alır. Diğeri ise oyunun ahlakını, dil, cinsel içerik ve benzerleri gibi etkenlere dayanarak puanlar.

Çocuklarınız hakkında uygunsuz bir oyun oynarken, inançlı veya endişeli bir kişi iseniz, ahlak notunu dikkate alabilirsiniz. Fakat bununla ilgilenmezseniz, hemen geçip kaliteli bir incelemenin tadını çıkarabilirsiniz.

Bu, diğer oyun inceleme siteleri kadar iyi bilinmemektedir ancak önyargıları hakkında ön plandadır ve etik ihlalleriyle ilgili değildir.

Güvenebileceğiniz En İyi Video Oyunu Web Siteleri Nelerdir?
En iyi video oyunu siteleri, sık sık duyduklarınızdan değildir. Her oyun web sitesinde, etik eksikliği, haklı gerekçeli değerlendirme puanları olsun, bazı dezavantajlar vardır ya da radikal bir sapma. Ancak bu yedi site, video oyun haberlerinizi ve incelemelerinizi almak için harika yerlerdir.

Bunlara ek olarak, beğendiğiniz bazı YouTubers veya Twitch flamalar bulmanızı öneririz. Oyun web siteleri, düzinelerce insanı kullanır ve bu da tutarlı bir ses bulmayı zorlaştırır. Tek bir YouTuber ile, tercihlerini anlayabilir ve bir oyunun sizin için uygun olup olmadığını görebilirsiniz.

Yorumlar (1)

  • avatar
    Fatih

    Selam arkadaşlar Artillery Race diye bir mobil oyun keşfettim sizede öneririm sıkıldığım zamanlarda açıp oynuyorum ve sarıyor sizede tavsiye ederim. Sizin için oyunun linkini aşağıya bırakıyorum. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fatihbay.ArtilleryRace

Yorum Yaz