Ogznet.com
En İyi Oyun İnceleme Siteleri Paylaş:
Keyboard mouse psd created by Kerfin7 - www.freepik.com

En İyi Oyun İnceleme Siteleri

Her yıl yüzlerce bilgisayar veya konsol oyunu yayınlanıyor ve hepsini oynamak için yeterli zaman yok. Hangi oyunların zamanınızı harcamaya değeceğini bilmek iyi olurdu! İnternetteki birçok oyun inceleme sitesi ve video oyunu haber sitesi yardım için burada.

Bir oyunu satın almadan önce kontrol etmek veya sadece en son haber başlıklarına göz atmak istediğinizde, bu yedi iyi oyun sitesinden biri size yol gösterecektir.

Bazı siteler, genellikle oyunları gözden geçirirken gerçek kaliteden daha çok sosyal ve politik konulara odaklanıyor. Birçok popüler oyun sitesi de, oyun içeriğinin bulunması zor hale getirebilecek onlarca ilgisiz film / TV içeriği yayınlıyor. Aşağıdaki siteler bu karmaşaya son veren, sadece oyunlara odaklanan, oyun inceleme siteleridir.

Destructoid, bir çok içerik barındıran, çok yönlü oyun sitesidir. İçeriği düzenli olarak güncelleniyor ve her gün düzinelerce makale çıkıyor. Bu, belirli oyunlarla ilgili güncellemeleri, yeni çıkacak oyunların önizlemelerini ve bilgilerini içerir.

Yine de sadece bir oyun haber sitesi değildir. Destructoid konsol ve PC oyunlarının yanı sıra, mobil oyunlar ve hatta DLC'nin yorumlarını yayınlıyor. Bu kapsamlı video içeriği, topluluk blogları, film ve TV bölümü ile tamamlanıyor.

Dengeli bir yayıncılık sunan oyun haber sitelerinden bir diğeri olan GamesRadar+'dır. Oyun haberleri, incelemeleri, özellikleri, yeni oyunlar ve daha fazlasını sunar. En sevdiğiniz sisteme ait makaleleri (PS4, Xbox One veya Switch) görüntüleyebilir veya en son haberleri ve yorumları gözden geçirebilirsiniz.

GamesRadar+, haberler, incelemeler, özellikler, ipuçları, satın alma kılavuzları ve videolar aracılığıyla bilgi vermeyi, eğlendirmeyi ve ilham vermeyi amaçlıyor.

GamesRadar+ ayrıca sektördeki en büyük markalardan bazılarına da ev sahipliği yapmaktadır: Edge, Play, Retro Gamer, Newsarama, Total Film ve SFX.

Game Informer, uzun süredir yayında olan bir video oyun dergisidir ve ayrıca bir web sitesi vardır. Film ve TV içerikli diğer web sitelerinin aksine, bu daha çok oyunla ilgilenir. Haberler, yeni çıkacak oyunların önizlemeleri, yorumlar ve özellikler bulacaksınız.

Site çalışanlarının çoğu uzun zamandır oyun oynayan oyunculardır ve sitenin profesyonel bir anlayışı vardır. İncelemeler, grafikler, oynanabilirlik ve yeniden oynat değeri gibi en önemli noktaları ayırır.

Genel olarak, Game Informer oyuncular için video oyunları seven insanlardan bir web sitesidir. Site her küçük oyunu gözden geçirmiyor, ancak burada mükemmel bir içerik var ve endişelenecek politik bir saçmalık yok.

İncelemeleri okumak istemiyorsanız ve bir oyunun oynamaya değer olup olmadığını görmek için hızlıca bir puan görmek istiyorsanız, Metacritic tam size göre. Kendi başına bir gözden geçirme sitesi değildir, bunun yerine çeşitli oyun inceleme sitelerinden alınan puanları toplar ve görüntüler.

Bir oyun arayın ve 1-100 arası bir ağırlıklı puan görürsünüz. Tek tek yorumları okumak veya eleştirmenlerin kullanıcı yorumları için ne düşündüğünü karşılaştırmak için tıklayabilirsiniz.

Çoğu zaman bir oyunun kalitesini tek bir puanda toplamak zordur. Bu nedenle, birçok insan Metacritic'e verilen puanları sorguluyor, ancak bir oyun araştırmanıza başlamak için iyi bir yer. Sadece bir puan değerinin her şey olmadığını unutmayın.

Adından da anlaşılacağı gibi bu Nintendo meraklıları için en iyi oyun haber sitesidir. Nintendo Life, Nintendo Switch, 3DS, eShop ve benzeri konuların ele alınmasında uzmanlaşmıştır. Yorumlar, haberler, özellikler ve hatta orijinal video içeriği bulabilirsiniz.

Nintendo Life ekibi, Nintendo'nun geniş dünyasından en önemli haberleri ve güvenilir incelemeleri size sunmaya çalışır.

İnternette hiçbir yerde daha eksiksiz bir Nintendo indirme incelemesi arşivi bulamazsınız, çünkü bir Nintendo konsolu için indirebileceğiniz hemen hemen her oyunu inceliyorlar. Bu nedenle, yüzlerce Nintendo Switch, Wii U, 3DS, Wii ve DS oyununun derinlemesine ve güvenilir incelemelerini ve onlarca retro içeriği bulacaksınız.

Nintendo Life, 2005'in sonlarında, 2006'da Kuzey Amerika Wii lansmanından hemen önce başladı, ardından Nisan 2009'da WiiWare World ve VC-Reviews ile güçlerini birleştirdi. O zamandan beri dünyanın en büyük Nintendo merkezli sitelerinden biri haline geldi ve 2011 yılında, sitenin gelecekte de mükemmelliğini sürdürmesini garanti edecek güçlü Eurogamer.net ile ortaklık kurdu.

GameSpot, görülmeye değer bir oyun sitesidir. Ana sayfasında favori oyun sistemlerine göre filtrelemek için sekmelerle birlikte, popüler ve güncel haberleri bulacaksınız.

Site, her platformda hem popüler hem de küçük oyunları inceliyor. Biraz farklı bir şey için, diğer oyuncularla bağlantı kurmak için video dizilerini ve forumlarını da inceleyebilirsiniz. Genel olarak kaliteli bir kaynaktır.

Bu site yorumlarını ikiye ayırır. Birincisi, oyunu teknik olarak kontroller ve diğer özellikler açısından ele alır. Diğeri ise oyunun ahlakını, dil, cinsel içerik ve benzerleri gibi etkenlere dayanarak puanlar.

Çocuklarınız bir oyun oynarken, uygunsuz bir içerik barındırması konusunda endişeli bir kişi iseniz, ahlak notunu dikkate alabilirsiniz. Fakat sadece bununla ilgili olmayıp, diğer kaliteli incelemeleri de takip edebilirsiniz.

Bu, diğer oyun inceleme siteleri kadar iyi bilinmemektedir, ancak oyun konusunda fikir edinmek için ziyaret edilebilir.

Yorumlar (1)

  • avatar
    Fatih

    Selam arkadaşlar Artillery Race diye bir mobil oyun keşfettim sizede öneririm sıkıldığım zamanlarda açıp oynuyorum ve sarıyor sizede tavsiye ederim. Sizin için oyunun linkini aşağıya bırakıyorum. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fatihbay.ArtilleryRace

Yorum Yaz