Image by Parampreet Chanana from Pixabay

iPhone ve iPad için İnternetsiz En İyi Oyunlar

iPhone ve/veya iPad güçlü oyun cihazlarıdır ve bu cihazlarda oyun oynamak için illaki internete erişmeniz olması gerekmez. Bu, çevrimdışı oynayabileceğiniz iOS oyunları sayesindedir ve bunlar iOS için internet gerekmeyen en iyi oyunlardır.

 

Alto’s Adventure, sonsuz koşucu bir kayak oyunudur. Alto'nun kontrolünü elinize alın ve And Dağları'nın yamaçlarında kayak yapın, madeni para toplayın ve engellerden kurtulun. Alto'yu zıplatmak veya çömeltmek için dokunmatik kontrolleri kullanın ve numaralar yaparak puanları toplayın. Tüm oyun çevrimdışı oynanıyor. Oyun asla bitmez, bu yüzden internet olmadan bu oyun sizi eğlendirebilir.

 

Alto's Adventure'ın devamı olan Alto's Odyssey, orijinal oyundaki sevdiğiniz her şeyi koruyor ve biraz daha fazlasını ekliyor. Yeni karakterler, yeni yerler, yeni müzik ve birkaç yeni mekanik kontrol, bu oyunu gerçek bir devam oyunundan çok daha fazlası yapıyor. Ekstrem sporlara odaklanan Odyssey'i de seveceksiniz.

 

Monument Valley, Unity motoruyla yapılan bağımsız bir bulmaca oyunudur. Renkli binalarda dolaşan ve karmaşık bulmacaları çözen küçük bir kız olan Ro olarak oynuyorsunuz. Birincil aracınız, yeni yolların kilidini açan ekranın perspektifini değiştirme yeteneğinizdir.

Güzel görseller ve gizemli ortam, bu oyunu telefonunuzda yaşayabileceğiniz en heyecan verici ve sürükleyici deneyimlerden biri haline getiriyor ve tamamen çevrimdışı oynayabilirsiniz.

 

Monument Valley'in devam oyununda, Ro'nun kızı olarak oynuyorsunuz ve onu bulmak için dünyayı dolaşıyorsunuz. Konsept temelde aynı, ancak görseller çok daha çarpıcı, bulmaca çözme çok daha incelikli ve nüanslı. Grafiklerin güzelliği daha büyük bir ekranda gerçekten parlıyor, bu da bu oyunları en iyi çevrimdışı iPad oyunlarından ikisi yapıyor.

Bu oyun, öncekinden dört bölüm daha içeriyor ve ilk oyunun özelliklerini temel alıyor. Bazı dünyalarda oyun, ilk oyundaki izometrik geometri sanat stilini daha fazla 2D sahne ile değiştirir.

5. BADLAND

 

Sen sadece ölmemek isteyen yapışkan bir siyah topsun. BADLAND, karakterinizi tehlikeli tuzaklar ve tehlikelerle dolu bir dünyaya gönderen zorlu bir bulmaca oyunudur.

Dönen bıçaklara, sivri sivri uçlara ve onu parçalara ayıracak diğer tehlikelere karşı dikkatli olurken topunuzu su üstünde tutmak için dokunmatik kontrolleri kullanın. Dünyadaki çeşitli manyetikler sizi büyütebilir, küçültebilir, çoğaltabilir ve daha fazlasını yapabilir.

Zorlu oyun sizi içine çekecek. Ürpertici müzik ve güzel gotik görseller geri dönmenizi sağlayacak. Yerel bir çok oyunculu bileşen var, ancak tüm oyunlar çevrimdışı olarak deneyimlenebilir.

 

BADLAND 2, bazı yeni mekanikler, özellikle de karakterinizi hem sola hem de sağa hareket ettirme yeteneği ekler, bu da baskının bir kısmını alır. Ancak oyunun özü kalır. Hafif bir çevrimiçi çok oyunculu mod var, ancak selefi gibi, bu oyun iPhone'unuzda, kulaklıklarla tek başına ve gerçekten çevrimdışı oynanıyor.

7. Mini Metro 

 

Güzel bir arayüze sahip bir başka puzzle oyunu olan Mini Metro, kendi toplu taşıma sisteminizi oluşturmanıza olanak sağlar. Gerçek dünya şehirlerinin haritalarını kullanarak, farklı istasyonları birbirine bağlayan kendi hatlarınızı çizebilirsiniz.

Sınırlı sayıda hat, tren ve gittikçe artan sayıda istasyonunuz olduğundan, akıllıca yerleştirmeniz gerekir. İnsanlar herhangi bir istasyonda çok uzun süre beklerlerse, kaybedersiniz. Büyük şehirlerde bulunan minimalist geçiş haritalarına benzer bir estetik ile haritalar ve yerleşim düzeni basit ve güzeldir.

 

Destansı dünya strateji oyununun son bölümü olan Civilization VI, sonunda iOS'ta mevcut. Civilization VI, halkınızın lideri olarak tarih boyunca dünyaya hükmetmeye çalıştığınız uzun süredir devam eden franchise'ın son bölümüdür.

Gerçek dünya liderlerini, yer adlarını ve tarihi anıtları kullanan Civ, saatler süren ancak kısa sürede oynaması kolay olan sıra tabanlı bir oyundur. Bu, onu iOS için mükemmel kılar. Yerel ve çevrimiçi çok oyunculu oyunlara katılabilseniz de, çevrimdışı bir AI (yapay zeka) ile uzun bir metro veya uçak yolculuğu için fazlasıyla eğlencelidir.

 

PC'den iOS'a bir başka geçiş oyunu olan Stardew Valley, her şeyden uzaklaşmanıza ve küçük bir kasabada kendi çiftliğinizi işletmenize olanak tanır. Bir denetleyici kullanarak deneyimi kolaylaştırmak için Steam Link ve Apple Arcade gibi oyun seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Güzel 8-bit grafikler ile basit, rekabetçi olmayan bir oyundur. Şehir hayatı sizi bunalttığında, tek yapmanız gereken balkabağı hasadı yapmak için Pelican Town'a kaçmaktır.

 

Ödüllü masa oyunu artık cebinize. Ticket to Ride, sizi ve arkadaşlarınızı, ülkeyi trenle birbirine bağlayan ilk kişi olmak için yarışan demiryolu baronları yapar. Grafikler, çizip elinize koyduğunuz sanal tren kartlarına kadar orijinal masa oyununa sadık kalır.

Sıranızı alıp önünüzdeki arkadaşlarınıza iletmenizi sağlayan Geç ve Oyna modunda oynayabilirsiniz, ancak aynı zamanda solo modda oynamak için mükemmel bir oyundur. Her oyun, gerçek hayattaki bir tren yolculuğunda zaman geçirmek için on beş ila yirmi dakika sürer.

0
0
0
0
1
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın