Ogznet.com
Evde pratik yapabileceğiniz en iyi ücretsiz yoga uygulamaları Paylaş:
Photo by Jared Rice on Unsplash

Evde pratik yapabileceğiniz en iyi ücretsiz yoga uygulamaları

Evde veya hareket halindeyken yoga yapmak için en iyi yoga uygulamalarını mı arıyorsunuz? Yoga uygulaması ile akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden yüzlerce derse ve eğitim içeriğine ulaşabilirsiniz.

Bu yazının içeriği: Kapat

Yoga, son zamanlarda oldukça popüler hale geldi ve bunun iyi bir nedeni var: Egzersizi sağlıklı yaşamın bir rutini haline getirmek, stresi azaltmak, eklem ağrısını önlemek, denge, zindelik, odaklanma ve esnekliği artırmak gibi zihin ve beden için çeşitli faydalar sağlayabilir. Araştırmalar, kilo vermeye bile yardımcı olabileceğini öne sürüyor. Ve yaşam tarzınıza uygun bir egzersiz planı oluşturmak için bir yoga uygulamasından daha kolay bir yol yoktur.

Bu uygulamalar, tüm fitness seviyeleri ve yoga yetenekleri için tasarlanmıştır. Bazı uygulamalar ileri düzey yogileri hedeflerken, çoğu uygulamada yogaya yeni başlayan biri için uygun temel içeriğe ve başlangıç programlarına sahiptir.

Yoga, hem fiziksel hem de zihinsel olarak size fayda sağlayan bir uygulamadır. İnsanların yogada referans gösterdiği en yaygın fayda, esnekliğin artmasıdır, ancak güç artırıcı faydaları da olabilir. Fiziksel faydaların dışında, yoganın zihinsel sağlığı iyileştirdiği ve kaygıyı azalttığı görülmüştür.

En iyi yoga uygulamaları hem iOS hem de Android cihazlarda mevcuttur. Ayrıca önceden tasarlanmış rutinler ve ihtiyaçlarınıza özel bir programı özelleştirme olanağı sunarlar. Lafı daha fazla uzatmadan, kontrol etmeniz gereken en iyi 11 yoga uygulaması burada.

En iyi yoga uygulamaları:

Yoga uygulaması için çok fazla seçenek olduğundan, hangi yoga uygulamasının sizin ihtiyaçlarınıza uygun olduğunu bulmak zor olabilir. Elbette, biraz deneme yanılma yardımcı olur, ancak en iyi yoga uygulamasını kendi başınıza bulmanız biraz zaman alabilir. Bunun yerine, tümü genel sıralamaya ve inceleme sayısına dayanan iOS ve Android cihazlar için en çok oy alan 11 yoga uygulamasının bu listesine göz atın.

Tüm bu yoga uygulamalarını indirmek ücretsizdir, ancak ücretsiz deneme süresi sona erdiğinde derslere erişim için üyelik satın almanız gerekebilir.

Down Dog, yoga pratiğinizde ilerlerken kullanabileceğiniz bir uygulamadır, çünkü her seviye için çok sayıda ders ve rutin vardır. Başlangıç ve uzman gibi çeşitli seviyelerden ve ayrıca 10 dakikadan 110 dakikaya kadar farklı uygulama sürelerinden birini seçin.

Down Dog, yogaya ürkütücü olmayan bir giriş sunarken, daha ileri düzey yogiler için birçok zorlu sınıf sunar. Uygulama, yeni hareket dizileri oluşturur ve bir hız ve belirli bir odak seçmenize olanak tanır, böylece her seferinde asla aynı sınıfa sahip olmazsınız. Talimatlar çok net ve anlaşılması kolaydır ve neredeyse sizi yönlendiren gerçek bir eğitmeniniz varmış gibi hissettirir. Ücretsiz sürüm, uygulama için size gerçek bir his verebilir, ancak profesyonel abonelikle daha iyi müzik ve daha fazla seçenek elde edersiniz.

 

Topluluk desteği ve motivasyonu için stüdyo yogasını seviyorsanız, Daily Yoga göz önünde bulundurmanız gereken bir uygulamadır. Fikirleri paylaşmak, ilham almak ve tavsiye almak için iletişime geçerek aktif küresel kullanıcı topluluğuyla etkileşime geçebilir ve etkileşimde bulunabilirsiniz. Daily Yoga, birbirinizi motive etmek için başkalarıyla katılabileceğiniz haftalık aktivitelere bile sahiptir. Aylık profesyonel abonelik planına 500'den fazla asana, 200 rehberli yoga, Pilates ve meditasyon dersi ve yeni başlayanlardan ileri seviyeye kadar tüm seviyeler için seçenekler içeren 50 egzersiz planı dahildir.

Daily Yoga'da ayrıca, çeşitli hedeflere odaklanan Başlangıç Düzeyinde Ustalaşma, Güçlenme ve Sağlığı Geliştirme gibi çok sayıda çok haftalık program vardır. Her zaman yeni programlar ve videolar eklenmektedir. Ücretsiz sürümde bazı can sıkıcı pop-up reklamlar ve daha az videoya erişim var, ancak uygulamayayı denemeye değer.

3. Yoga for Beginners

Yogaya merak duyuyor, ancak henüz hiç yoga yapmadıysanız, başlamak için uygun fiyatlı bir seçenek burada. Bu uygulama, çok zorlayıcı olmayan, el yapımı ve yeni başlayanlar için yoga egzersizleri sunar. Diğer özellikler arasında, hareketleri tamamlamanıza yardımcı olacak yatıştırıcı sesli rehberlik ve Apple Health ile entegrasyon bulunur.

Yeni başlayanlar için sadece doğru miktarda yoğunluk sunar. Ayrıca denemek için çok çeşitli farklı yoga rutinleri vardır. Takip etmesi kolay illüstrasyonları, sakinleştirici müziği, sakinleştirici seslendirmeleri ve kolay okunup ezberlenen poz isimlerini seveceksiniz.

Gerçek bir yoga stüdyosu deneyimi arıyorsanız Alo Moves tam size göre. Uygulamanın haftalık olarak eklediği 1.500'den fazla sınıftan oluşan bir kütüphanesi vardır. Yoga, meditasyon, sakinleştirici ses ve Pilates veya HIIT gibi diğer fitness türlerini de sunar.

İster başlangıç seviyesinde olun, ister rutininizi hızlandırmak isteyin, beden, zihin ve ruh sağlığı için binlerce dersle evde tam stüdyo deneyimini yaşayın. Birinci sınıf eğitmenlerden oluşan ekip, tüm fitness ve sağlıklı yaşam hedeflerinize ulaşmanız için size güç verecektir.

5. 5 Minute Yoga

Meşgul insanlar için harika bir yoga uygulaması olan 5 Minute Yoga, basit ama etkili yoga pozlarından oluşan kısa seanslar içerir. Her poz net görüntüler ve ayrıntılı talimatlar içerir, bu nedenle kendini geliştirmek isteyen, ancak stüdyoya ayıracak zamanı olmayan ve yeni başlayanlar için ideal bir yoga uygulamasıdır.

5 dakikalık seanslar, ofisinizde, dinlenme odanızda veya evinizdeki odada olsun, dinlenme molası için mükemmeldir. Ayrıca yoğun sabah rutininiz sırasında veya yatmadan önce yoga yapmak için harikadırlar. Bu uygulama kısa bir ücretsiz deneme sunuyor ancak bundan sonra bir abonelik için ödeme yapmanız gerekiyor.

6. Asana Rebel

Asana Rebel, en popüler ve en yüksek puan alan yoga uygulamalarından biridir. Ayrıca, rehberli meditasyonlar, yüksek yoğunluklu egzersizler ve uygulama içindeki diğer zorluklar ve içeriklerle yogadan çok daha fazlasını sunar.

Kilo vermekten güç kazanmaya, yüksek yoğunluklu antrenmanlardan hareketli meditasyonlara kadar: Asana Rebel'in her parçası, yaşam tarzınıza her hedefi sığdırmak içindir. Tüm sağlık ve fitness hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak tek bir uygulamadır. Asana Rebel, her gün forma girmenizi, daha iyi hissetmenizi ve ilham almanız için sizi güçlendirecek.

7. bulldog yoga

Daha uzun egzersizler sırasında terlemeyi veya 10 dakikalık bir yoga akışıyla gün ortasında hızlı bir enerji artışı elde etmeyi tercih edenler için bu uygulama, geleneksel yoga uygulaması normunun dışında çeşitli sınıfları içeren kişiselleştirilmiş 30 günlük bir fitness rutini tasarlamanıza ve oluşturmanıza olanak tanır.

Bu yoga uygulaması, sınırsız yoga dersi akışı sunan bir yoga uygulaması ve video platformudur. "Yavaş akışa" odaklanan Activate yoga derslerinden kardiyo ve çekirdek güçlendirmenizi artırmak için tasarlanmış Exhilarate yoga videolarına kadar, bu egzersiz uygulaması egzersiz yapmayı eğlenceli hale getirmek isteyen herkes içindir.

Büyük bir kalite ekibi, deneyimli eğitmenler ve çok çeşitli sınıfla Glo, nadiren bir stüdyo dersine gelebilen yogiler için mükemmel bir seçimdir. Başlangıç veya ileri düzey, kısa veya uzun ya da sırt ağrısı gibi belirli bir ihtiyaç için tam olarak ihtiyacınız olan sınıf türünü bulmak için uygulamanın arama filtrelerini kullanabilirsiniz.

Glo, Kathryn Budig gibi yıldız yogiler tarafından yönetilen 4.000'den fazla sınıf sunuyor. Yeni başlayanlar için yoga dersi veya meditasyon seansı arıyorsanız, bu uygulamada bir seçenek bulacaksınız. Tercihler de süper özelleştirilebilir; ayrıca günün saatine, stile, seviyeye ve süreye göre de filtre uygulayabilirsiniz. Veya yoga hedeflerinize göre sizin için bir program oluşturacaktır.

Uygulamada 10, 15 ve 20 dakikalık onlarca ders var, bu nedenle yoga için yalnızca kısa bir zamanınız olduğunda bir tane bulmak çok kolay. Yeni başlayanlar için oldukça uygundur, ancak aynı zamanda yoganızı bir sonraki seviyeye taşımak istediğiniz zamanlar için birçok zorlu sınıf sunar.

Yoga Studio, yüksek kaliteli içeriği ve kullanım kolaylığı sayesinde yoga uygulamaları sıralamasında en üst sıralarda yer alıyor. Çok sayıda özel sınıfla, farklı seviyelerdeki yogiler, motive kalmanın ve meydan okumanın birçok yolunu bulacaktır. Sınıflar esneklik, denge, gevşeme ve güç gibi belirli hedeflere odaklanır ve ayrıca sırt ağrısı için yoga, doğum öncesi yoga ve koşucular için yoga gibi farklı temalar içerir.

Uygulamanın sınıflara poz blokları eklemenizi sağlayan akıllı bağlantı özelliğini kullanarak kendi özel akışınızı oluşturabilirsiniz. Aboneliğe ayrıca dersleri planlama ve izleme, 280'den fazla pozdan oluşan bir kitaplığa erişim ve müzik seçme veya müzik kitaplığınızdan kendi çalma listelerinizi oluşturma seçeneği dahildir. Ayrıca 15'ten fazla rehberli meditasyon ve rahatlama uygulaması alacaksınız. Abonelikler haftaya, aya ve yıla göre mevcuttur ve nitelik ve nicelik açısından son derece makuldür.

Yoga salonuna gitmeye çekiniyorsanız veya derse yetişemeyeceğinizi düşünüyorsanız, Pocket Yoga, denemek için harika bir seçenektir ve yeni başlayanlar için ideal bir uygulamadır.

Uygulama, tamamı ayrıntılı olarak gösterilen ve açıklanan yaklaşık 300 pozdan oluşan bir kitaplığa sahiptir. Kitaplığı poz tipine veya zorluk seviyesine göre arayabilir veya alfabetik bir listeye göz atabilirsiniz. Rutinleri tercih ederseniz, tümü net ve nazik talimatlarla yönetilen beş animasyonlu sınıf arasından seçim yapabilirsiniz. Çocuklar için bir başka harika uygulama olan Pocket Yoga, her rutin için zorluk seviyesi veya süre değiştirilerek özelleştirilebilir.

11. ‎Yoga Workout

Yoga için ister 5 ister 50 dakikanız olsun, Yoga Workout, hepsi çok net ve uzman talimatlarıyla birçok ders ve egzersiz sunar. Bu uygulama aynı zamanda sizi motive etmek için 21 günlük Yoga Mücadelesi ve Yeni Başlayanlar için 30 Günlük Yoga Yarışması gibi sayısız zorluk içeriyor. İster işte, ister seyahatte, evde veya hatta yatakta olun, bu uygulama çeşitli durumlarda yoga yapmayı kolaylaştırır. Ancak bu uygulamayı benzer yüksek kaliteli içeriğe sahip diğerlerinden gerçekten ayıran şey, her şeye erişmenin tamamen ücretsiz olmasıdır.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz