Denemeye değer en iyi arama motorları

Her şeyi bulan arama motoru hepimizin hayali, ancak bu popüler arama motorları da aradığınız tüm kelimeler için doğru sonuçları bulacak kapasitedeler. Google haricinde farklı arama motorları denemek istiyorsanız, okumaya devam edin ve en iyi arama motorları listemize göz atın.

1. Andi

Andi, yapay zekayı kullanarak arama yapan yeni nesil bir arama motorudur. Andi, yalnızca bağlantılar yerine, akıllı bir arkadaşla konuşmak gibi cevaplar verir.

Andi - yapay zeka arama motoru

Andi, sorulara yanıtlar oluşturmak ve en iyi kaynaklardan birleştirilmiş bilgileri açıklamak ve özetlemek için canlı verilerle birleştirilmiş dil modellerini ve Generative AI'yı kullanır.

SEO spam'ı, reklamlar ve gözetim kapitalizmi nedeniyle arama deneyimi gittikçe bozuldu. Andi, ihtiyacınız olan bilgiye doğrudan ulaşmanızı sağlamak için karmaşayı ortadan kaldırır. Sonuçları anlaşılması kolay bir şekilde görsel olarak sunar ve sizi reklam teknolojisinden ve dikkat dağınıklığından korur.

Andi, dünyanın en başarılı başlangıç hızlandırıcısı Y Combinator tarafından desteklenen son teknoloji bir "Üretken Yapay Zeka Arama Motoru"nu dünyaya getiriyor.

2. Bing

Bing (eski adıyla Live Search, Windows Live Search ve MSN Search), Microsoft'un mevcut web arama motorudur. Bing, daha hızlı ve daha bilinçli kararlar alabilmeniz için ihtiyacınız olan yanıtları bulan ve düzenleyen bir arama motorudur.

Bing - Microsoft'un mevcut web arama motorudur

Dikkate değer özellikler arasında, Microsoft'un 2008'de satın aldığı Powerset'in semantik teknolojisine dayanan, sorgular girildikçe arama önerilerinin gerçek zamanlı olarak listelenmesi ve ilgili aramaların bir listesi (arama sonuçlarının sol tarafında "Gezgin bölmesi" olarak adlandırılır) yer alır. Bing ayrıca arama geçmişlerini Windows Live SkyDrive, Facebook ve e-posta yoluyla Kaydetme ve Paylaşma özelliğini içerir.

Onion Search Engine, internette gezinirken gizliliğinizi korumak için tasarlanmıştır. Onion arama motoru, tor ağ/ deep web / dark web'de içerik bulma yeteneğine sahip arama motorudur. Kullanıcıların gizliliğine saygı duyulur, çerezler ve hiçbir javascript bulundurmaz ve üçüncü parti kodu veya harici kod içermez.

Arama motoru deep web'deki siteleri anahtar kelimelerle aramanıza izin verir ve size başlık, URL ve içeriğin bir ön izlemesini sunan bir site sekmesi gösterir.

Onion Search Engine, çok çeşitli çevrimiçi izleyicileri otomatik olarak engeller ve geçmişinizi, şifrelerinizi ve çerezlerinizi silmek çok kolaydır, böylece istenmeyen reklamlar gibi şeyler tarafından takip edilmezsiniz. İnternette gezinmek daha hızlı ve daha anonimdir.

Onion Search Engine, daha fazla güvenlik ve daha fazla koruma için Orbot veya Tor bağlantısı ile kullanılabilir. .onion sitelerini ziyaret etmek için Orbot veya Tor tarayıcısını kullanmanız veya VPN yoluyla Tor ağına bağlı olmanız gerekir.

4. Wiby

İnternetin ilk günlerinde sayfalar, öncelikle hobiler, akademisyenler ve bilgisayar meraklısı insanlar tarafından kişisel olarak ilgilendikleri konular hakkında yapıldı. Daha sonra, internet diğer her şeyi aşırı kalabalıklaştıran ticari sayfalarla dolu hale geldi. Tüm kişiselleştirilmiş web siteleri bir yığın ticari sayfa arasında saklı kaldı.

Google onları bulmakta iyi değil, odak noktası teknik sorulara cevap bulmak ve iyi çalışıyor; ama bilmek istemediğiniz, internette gezinmenin gerçek sevinci olan şeyleri bulmak artık zorlaşıyor. Buna ek olarak, günümüzde birçok sayfa, üzerlerinde bulunan içerik eksikliğini maskelemek için kozmetik özellikler ekleyen şişirilmiş komut dosyaları kullanılarak oluşturulmuştur. Bu sayfalar günümüz internetinin yumuşaklığına katkıda bulunuyor.

Wiby arama motoru, internetin ilk günlerinde olduğu gibi bir sayfa ağı oluşturuyor. Ek olarak, dizine alınan sayfalar performansları için daha uygun olduğundan, Wiby eski bilgisayarların internette gezinmeye devam etmesine yardımcı olur.

Search Encrypt - gizlilik esaslı arama motoru

Search Encrypt, temel değeri gizlilik olacak şekilde sıfırdan tasarlanmıştır. Search Encrypt, arama terimlerinizi şifreleyerek, tarama geçmişinizin süresini doldurarak ve gelişmiş SSL şifrelemesini zorlayarak gizliliğinizi korur.

6. Torry

Torry, arama sonuçlarını Tor Ağı içinde anonim olarak görüntülemek ve Tor Onion web sitelerine, Tor Tarayıcıya ihtiyaç duymadan erişmek için gizlilik odaklı bir arama motorudur. Tor'a erişmenin karmaşıklığını soyutlar ve böylece internette özel olarak kolaylıkla arama yapabilir ve gezinebilirsiniz.

Tor Ağı aracılığıyla web sitelerini tamamen gizlilik içinde ziyaret etmek için her arama sonucunun yanındaki Tor Anonim Görünümü düğmesini kullanın. Torry, Tor Tarayıcıya ihtiyaç duymadan Onion web sitelerinin kilidini açar. Torry Search'ten Onion bağlantılarını arayabilir ve doğrudan ziyaret edebilirsiniz.

BoneSearch, gerçekten bulmak istediğiniz resimleri bulmanıza yardımcı olan güçlü bir arama motorudur.

BoneSearch, internette bloglarda ve/veya başka herhangi bir kullanımda olan resimleri, videoları ve tweet'leri verimli bir şekilde bulmak için tasarlanmış bir meta arama motorudur.

Flicker API'sini kullanarak resimleri ve fotoğrafları arar. Şu anda videolar için YouTube API, web içeriği için Google API ve Tweet'ler için Twitter API kullanıyor.

Bu arama motoru, tam olarak aradığınızı bulmanıza yardımcı olur. İnternetin her yerinden en alakalı bilgileri, haberleri, resimleri ve videoları bulun. İnternette arama yapmanın daha iyi bir yolu: Alltheinternet.com

Alltheinternet, son derece hızlı, kullanımı kolay, güvenli ve en alakalı arama motoru sonuçlarına sahip olacak şekilde oluşturulmuş. Kullanımı kolay ve güvenli tek bir web sitesinde her şeye sahip olduğu için Alltheinternet'ten tüm internette arama yapabilirsiniz.

Bu, ticari olmayan içeriğe odaklanan bağımsız bir DIY arama motorudur ve muhtemelen zaten var olduğunu bildiğiniz sitelerin aksine belki de farkında olmadığınız siteleri göstermeye çalışır. Bu arama motorunun gerçekten parladığı yer, belirli bir konu hakkında küçük, eski ve belirsiz web siteleri bulmaktır.
Bu arama motorunun yazılımı tamamen özel olarak oluşturulmuştur ve tüm tarama ve dizine ekleme işlemleri şirket içinde yapılır. Proje açık kaynaklıdır.

Tüm arama motoru, oldukça sağlam özelliklere sahip olsa da, İsveç'te tek bir PC'de barındırılıyor.

Arama motoru şu anda dakikada yaklaşık 22 sorgu sunuyor.

Intelligence X, bir arama motoru ve veri arşividir. E-posta, etki alanı, IP, CIDR, Bitcoin adresi ve daha fazlasıyla Tor, I2P, veri sızıntıları ve genel internette arama yapın.

Intelligence X, 2018 yılında Peter Kleissner tarafından kurulmuş bağımsız bir Avrupa teknoloji şirketidir. Şirket, Çek Cumhuriyeti Prag'da bulunmaktadır. Misyonu, arama motorunu ve veri arşivini geliştirmek ve sürdürmektir.

Intelligence X, kendisini diğer arama motorlarından şu benzersiz yollarla ayırır:

 • Arama, seçicilerle, yani e-posta adresleri, etki alanları, URL'ler, IP'ler, CIDR'ler, Bitcoin adresleri, IPFS karmaları vb. gibi belirli arama terimleriyle çalışır.
 • Darknet, belge paylaşım platformları, whois verileri, kamuya açık veri sızıntıları ve benzeri yerlerde arama yapar.
 • Archive.org'daki Wayback Machine'in web sitelerinin geçmiş kopyalarını nasıl sakladığına benzer şekilde, sonuçların tarihsel bir veri arşivini tutar.

Intelligence X'i her türlü açık kaynak istihbaratını gerçekleştirmek için kullanabilirsiniz. Hızlı, yüksek kaliteli sonuçlar veriyor ve internetin en derin kısımlarına birkaç tıklama ile erişilebilmesini sağlıyor. Intelligence X, milyarlarca kelimeyi milisaniyeler içinde arar.

Gizlilik konusunda güçlü bir taahhüdü var. Kullanıcı aramalarını saklamıyor. Yalnızca hizmeti sağlamak için kesinlikle gerekli olan verileri saklar. Tüm sunucularımız AB'dedir ve AB gizlilik düzenlemelerine tabidir.

11. You.com

Arama motorunuzun size kendi görmek istediği sonuçları vermesinden bıktınız mı? You.com arama motoru ile aramanızı, yani kaynaklarınızı, gizliliğinizi ve zamanınızı kontrol edersiniz. Görmek istediğiniz kaynakları ve ne kadar özel olmak istediğinizi seçin.

You.com - Yapay zeka arama motoru

You.com arama motoru ve tarayıcı hakkında seveceğiniz şeyler

 • You.com özel arama sunar: hiçbir modda reklam, izleme veya veri paylaşımı yoktur.
 • StackOverflow, Medium, Twitter gibi 150'den fazla uygulama ve daha fazlası ile arama motorunuzu kişiselleştirmek için bir hesap oluşturun.
 • İnternette nasıl arama yapmak istediğinizi seçin: özel arama veya kişisel arama modu.
 • Kişisel modda, favori uygulamalarınızı arama sonuçlarınızın en üstünde göstererek size zaman kazandırır.
 • Özel modda, hiçbir şeyin saklanmadığı sıfır izlemeli özel aramaya erişin.
 • Her iki modda da You.com arama motoru, size internetin her alanını göstermek ve en yüksek kaliteli sonuçları bulmak için internetten ve yüzlerce bağımsız uygulamadan sonuçları görüntüler.
 • Yatay ve dikey kaydırmalı çok boyutlu arayüz, daha kısa sürede daha fazlasını keşfetmenizi sağlar.
 • Bilginizi genişletebilmeniz için yeni uygulama kategorileri (geliştirici, tarif, öğrenme, nasıl yapılır ve daha fazlası) her zaman eklenmektedir.

12. MetaGer

MetaGer, kullanıcıların gizliliğini korumaya odaklanan açık kaynaklı bir meta arama motorudur. MetaGer, birden fazla arama motorunun sonuçlarını birleştirerek sansüre karşı koruma sağlar. Algoritmaları şeffaftır ve herkesin okumasına açıktır. Kaynak kodu ücretsizdir.

MetaGer, diğer arama motorlarından farklıdır. Bu, yalnızca kamu yararı yönelimlerine ve mahremiyete odaklanmalarına değil, aynı zamanda bazı benzersiz özelliklere de yansımaktadır:

 • Birden fazla arama motorunun sonuçlarını birleştirerek sansürsüzdür
 • Algoritmalar şeffaftır ve herkes tarafından okunabilir
 • Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş tarafından yürütülüyor
 • %100 yenilenebilir enerji ile çalışır
 • İsteğe bağlı, koyu tema
0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın