Ogznet.com
Image by storyset on Freepik

Windows için En İyi 14 Animasyon Programı

Küçük şirketler ve serbest çalışan sanatçılar artık animasyon programlarını kullanarak evlerindeki bilgisayarlarından profesyonel kalitede animasyonlar üretebilirler. Kendi animasyon filmlerinizi yapmak ve yaptığınız çizgi film karakterlerini seslendirmek eğlenceli olabilir.

Bu yazının içeriği: Kapat

   Burada bulunan programlar, her bir kategoriden en iyi 2D ve 3D animasyon programlarını içerir. Sundukları farklı araçları kullanarak harika bir animasyon oluşturabilirken, çeşitli formatlardaki araçları kullanmanızı, resim animasyon aracından ve diğer birçok özellikten faydalanmanızı sağlar.

  Windows için en iyi 2D Animasyon Programı

  Tamamen ücretsiz olmakla kalmayıp aynı zamanda eşit derecede etkili ve yetkin olan online animasyon programları da mevcut. Bu ücretsiz animasyon programı alternatifleri, yapmak istediğiniz animasyon projeleri için iyi iş çıkarır.

  Windows kullanıcıları için bu en iyi ücretsiz animasyon yazılımlarını kullanarak fikirlerinizi gerçeğe dönüştürün.

  1. Pencil

  Pencil, 2D animasyonu zahmetsizce oluşturmanıza yardımcı olan ücretsiz açık kaynaklı bir animasyon programıdır. 2D kategorisinde en kolay ve çok yönlü animasyon programıdır ve hiçbir ek ücret ödemeden çarpıcı özelliklerin bazılarını sunar. Basit ama yenilikçi araçlarla ve renkli 2D grafiklerle yaratıcılığınızı ortaya çıkarmanızı sağlar.

   

  Arayüzü son derece basit görünmesine rağmen, bu kategorideki ücretli programların bazıları tarafından sunulan tüm önemli araçları barındırır. Hem bitmap hem de vektör görüntüleri destekler.

  Pencil tarafından sunulan diğer özelliklerden bazıları, kare hızı, ses ve görüntü içe aktarma, renk ekleme ve daha fazlasını içerir. Bu program ayrıca grafiklerinizi .FLV, Flash Video (SWF), video ve diğer birçok formatta dışa aktarmanıza yardımcı olur.

  • Hafif ve kullanımı kolaydır, böylece yapacağınız animasyona odaklanabilirsiniz.
  • Raster ve vektör iş akışları arasında sorunsuzca geçiş yaparak hareket halindeyken çizim, mürekkep ve boya yapabilirsiniz.
  • Pencil2D çapraz platformdur ve Windows, macOS, Linux ve FreeBSD üzerinde çalışır.
  • Pencil2D tamamen açık kaynaklıdır ve ticari kullanımlar için bile ücretsizdir.

  Synfig Studio, 2D animasyonlar oluşturmanıza izin veren açık kaynaklı ve çok platformlu Pencil benzeri ücretsiz bir animasyon programıdır. Ancak, ikisi arasındaki en önemli fark, Syncrip'in avangard özellikleri ve profesyonel sınıftaki araçlarını kullanarak ustalaştığınız zaman kesinlikle elde edebileceğiniz mükemmel sonuçları nedeniyle keskin bir öğrenme eğrisi ile gelmesidir.

  Programın arayüzü, düzenleme penceresi, navigasyon penceresi, parametreler penceresi ve araçlar penceresi ile dört ayrı pencereye ayrılmıştır. Özellikleri verimli kullanma becerisine sahip olduğunuzda, üstün kaliteli karikatürler, animasyonlar ve filmler oluşturabilirsiniz. Vektör ve bitmap tekniğine dayanır.

  Herhangi bir vektör şeklini diğerine dönüştürebilirsiniz. Synfig, vektör resimleriniz üzerinde tam kontrol için güçlü araçlar sunar. Sadece anahtar konumlarını ayarlayın ve karelerin arası otomatik olarak hesaplanacaktır.

  Synfig, herhangi bir karmaşıklıkta resim ve animasyon oluşturmak için 50'den fazla katman sağlar. Çeşitli katman türleri arasından seçim yapın: geometrik, degradeler, filtreler, bozulmalar, dönüşümler, fraktallar ve diğerleri.

  Synfig, bitmap görüntüleri kullanarak kesme animasyonu oluşturmanıza veya vektör resminizi kontrol etmenize olanak tanır. Bitmap resme karmaşık deformasyonlar uygulamak için ek Skeleton Distortion katmanı kullanın.

  Çeşitli katmanların parametrelerini doğrudan veya matematiksel ifadelerle bağlayabilirsiniz. Bu, gelişmiş karakter kuklaları ve diğer dinamik yapılar oluşturmanıza olanak tanır.

  3. Krita

  Krita, Windows bilgisayarınızda kolaylıkla kullanabileceğiniz açık kaynaklı ücretsiz animasyon programıdır. Animasyon yapımına yeni başlayanlar için iyi bir araçtır. Bir tablet veya dokunmatik ekranlı bir PC kullanıyorsanız, bu aracı daha etkili bir şekilde kullanabilirsiniz, çünkü farklı çerçeveler için elle farklı şekiller çizmek fare ile biraz zor olabilir. Animasyon projelerinizde kullanabileceğiniz önceden dahil edilmiş vektör, metin ve birçok fırça stiliyle birlikte gelir.

  Creatoon, güne uygun 2D animasyonlar oluşturmanıza ve aynı zamanda birkaç özel efekt eklemenize olanak tanıyan son derece kullanıcı dostu, basit ve içgüdüsel bir animasyon programıdır. Arayüz oldukça basit ve güncel görünmeyebilir, ancak yazılım kayda değer sonuçlar çıkarabilcek bazı karmaşık görevleri gerçekleştirebilir.

  Ana özelliklere hızlı bir şekilde erişebilmeniz için çalışma alanının her bir tarafında menüler sunar. Arayüz özelleştirilemiyor ancak süreç boyunca projenin net bir şekilde görülebilmesi için uygun şekilde düzenlenmiştir. Yükseklik ve genişlik ile birlikte saniyede kare hızını belirlemenize izin verirken, aynı zamanda proje dosyasının formatını seçmenizi de sağlar.

  Dahası, Creatoon kullanarak animasyonunuza özel efektler ekleyebilirsiniz, işlemleri kendiniz kolayca kaydedin ya da her 5 dakikada bir otomatik olarak kaydetmesine izin verin. Çizim aracını kişiselleştirme ve ona göre hareket etme seçeneğiniz bile var. 

  Genel olarak, Creatoon, yeni başlayanlar için bile mükemmel bir çözüm haline gelen gelişmiş özelliklerle zahmetsizce animasyon oluşturmanızı sağlayan bir yazılımdır.

  En iyi 2D animasyon yazılımlarından biri olan Plastic Animation Paper, fikirlerinizi 2 boyutlu ve ücretsiz olarak güzel karikatürler ve animasyonlara dönüştürmek için size karmaşık ve güçlü araçlar sunar. Bu program, içgüdüsel ve son derece kolay çalışmanın yanı sıra hızlı ve zorlayıcı bir çözüme ihtiyaç duyan uzman animatörler için oluşturulmuştur.

   

  Plastic Animation Paper, hızlı eskiz hareketlerinizi, kaba eskizlerinizi ve animasyon yaptığınız alanı yönetmenizi sağlar. Size gerçek zamanlı öneriler ve belirli bir hareket için konseptlerinizi hızlıca analiz etmenize yardımcı olan kolay bir süreç sunar.

  Temel özellikleri arasında eskizlere renk ekleme, kare hızını ayarlama, yakınlaştırma ve uzaklaştırma, müzik ekleme ve daha fazlasını içeren eskiz alanı yer alıyor. Çizimi bitirdikten sonra bunları AVI, PNG, TGA, GIF ve diğer farklı formatlarda kaydedebilirsiniz. Bu yazılım Mac OS X için ve iPad uygulaması olarak mevcut olsa da, Windows PC için ücretsiz olarak indirilebilir.

  6. Stykz

  Stykz, etkileyici 2D animasyonlar yapmanızı sağlayan tamamen ücretsiz bir yazılımdır. Mac, Linux ve Windows dahil olmak üzere tüm ana işletim sistemlerini destekler. Tam sürüm tamamen ücretsiz olarak indirilebilir ve kullanıcı dostu bir arayüzde harika animasyonlar oluşturmanıza yardımcı olacak pek çok kullanışlı araç sunar.

  Stykz, başkalarına gösterebileceğiniz veya diğer uygulamalara aktarabileceğiniz animasyonlar oluşturmak için tamamen ücretsizdir. Stykz, ilk çok platformlu çubuk figür animasyon programıdır, böylece animasyonlarınızı oluşturmak, düzenlemek ve önizlemek için Mac OS X ve Windows kullanabilirsiniz.

  Daha önce Pivot StickFigure Animator kullandıysanız, kendinizi Stykz ile çalışırken evinizde hissedeceksiniz. Pivot'un özellik setinin bir üst kümesi olacak şekilde tasarlandığından, Pivot ile benzerliklerin yanı sıra Stykz'in sunduğu ekstra özellikleri göreceksiniz.

  Stykz ayrıca Pivot 2 ve Pivot 3 Beta .stk dosyalarını içe aktarır, böylece oluşturduğunuz mevcut .stk dosyalarınızı kullanabilir veya Droidz.org veya DarkDemon.org gibi web sitelerinden bir dosya indirebilirsiniz.

  Stykz, kare tabanlıdır ve animasyonunuzu doğru yapmak için tek tek kareler üzerinde çalışmanıza izin verir. Onionskins önceki karede ne olduğunu görmenizi sağlar, böylece mevcut karenizde kolayca ayar yapabilirsiniz.

  Kreasyonlarınızı geliştirmenize, düzenlemenize ve önizlemenize yardımcı olan bir animasyon programıdır.

  Bu animasyon programı yeni başlayanlar için yapılmıştır. Piyasadaki en iyi 2D animasyon programları arasındadır. Görüntü stilini değiştirmek, ışık eklemek ve ayrıntıları bozmak için eklenti efektlerini kullanabilirsiniz. Sadece Windows 7/8/10 işletim sistemleri ve 64 bit için destek sunar.

  Özellikleri:

  • Animasyonunuzu daha renkli hale getirmek için geçici renkler ekleyebilirsiniz.
  • Çerçeve kaybı olmadan sorunsuz düzeltme.
  • Siyah beyaz, renkli veya ikili tarama olmadan uyumludur.

  Windows için en iyi 6, 3D Animasyon Programı

  Blender, ücretsiz ve açık kaynaklı 3D oluşturma programıdır. Blender, birçok uzman animasyon yapımcısı, video oyun uzmanı, bilim adamı, öğrenci, VFX uzmanı ve stüdyo sanatçısı için en popüler ücretsiz animasyon programlarından biridir. Sürekli geliştirilmekte olan açık kaynak kodlu bir yazılımdır ve bu, tamamen ücretsiz bir şekilde 3D animasyonlar oluşturmanıza yardımcı olur.

  Her ne kadar yeni başlayanlar için dik bir öğrenme eğrisi gerektirse de ve bu zaman alacak olsa bile, eğer işlevselliklerinin %50'sini bile kullanmayı başarabilirseniz, ortaya olağanüstü sonuçlar çıkacaktır. Blender, aydınlatma, modelleme, animasyon ve video dönüştürme sonrası işlem ve daha bir çok araç sunuyor. Ayrıca çapraz platform işlevselliği ile Linux, Mac OS X ve Windows gibi işletim sistemlerinin çoğunda çalışır.

  Düzgün bir performans elde etmek için, arayüzde OpenGL kullanır.

  Dünya çapında yaygın olarak kullanılan animasyon paketlerinden biri olan Aurora 3D Animasyon Maker, filminizde kesintisiz animasyon efektleri geliştirmek için çok çeşitli özellikler sunar. Kullanıcı dostu arayüzünü kullanarak çekilen resimlerinize ve filmlere gerçekten harika özel efektler eklerken, özel efektler ile kendi filigranlarınızı veya logolarınızı videolarınıza ekleyebilirsiniz.

   

  Sadece bu degil, ayrıca, web sayfalarınızı oluştururken veya bir video düzenlerken, yazılarınızı vurgulu hale getiren süper bir 3D animasyona dönüştürmenize de olanak tanır. Animasyonunuzun süresini ve oynatma oranını içeren tüm yönlerini de yönetebilirsiniz. Aurora 3D kullanarak havai fişek, kar yağışı, alevler ve daha fazlası gibi çekici efektler uygulayabilirsiniz veya bükme ve sıçrama gibi hareketler eklemek için Kübik, Dörtlü, Doğrusal, vb. gibi hareket efektlerini de uygulayabilirsiniz.

  Animasyon oluşturma işleminiz bittiğinde ve web sitenize yerleştirmeye hazır olduğunuzda, Aurora 3D size Flash (Windows), GIF veya Video formatlarına aktarma seçeneği sunar.

  Yazılım, ücretsiz bir deneme süresi sunar, bu nedenle bu zaman aralığında hiçbir ücret ödemeden harika özelliklerinin çoğunu deneyebilirsiniz.

  Clara.io, web tarayıcınızda çalışan tam özellikli bir bulut tabanlı 3D modelleme ve animasyon oluşturma aracıdır.

  Clara.io ile karmaşık 3D modeller yapabilir, güzel fotogerçekçi görüntüler oluşturabilir ve herhangi bir yazılım yüklemeden bunları paylaşabilirsiniz.

  Bu, web oyunu içeriğinizi oluşturmak ve değiştirmek için mükemmel Three.JS veya Babylon.JS editörüdür.

  Clara.io, 3D animasyon, modelleme ve tüm işlemlerin ücretsiz olarak gerçekleştirilmesine yardımcı olan, tamamen işlevsel bir bulut tabanlı bir yazılımdır. Tarayıcınızda çalışması için herhangi bir eklenti gerektirmeyen web tabanlı bir araçtır.

  Clara, dosyalarınızı Collada gibi 30'dan fazla 3D formatta içe aktarmanıza yardımcı olur.

  Clara, süper hızlı bir şekilde ayarlanabilir aydınlatma ayarı ile basit ama gelişmiş malzemeler sunan fotogerçekçi malzemeden oluşan büyük bir kütüphaneye sahiptir. Firefox, Chrome, Edge, Mac OS X, Linux, Android, iOS ve Windows dahil olmak üzere tarayıcıların ve işletim sisteminin çoğunluğu ile çalışan bir çapraz platform bir araçtır.

  Çok sayıda 3B modele sahip olduğu ve jQuery'nin yardımıyla interaktif bir seçenek sunan galerileri kolayca tasarımınızı paylaşmanızı sağlar. Ayrıca Clara, bir lisans ile aynı anda birden fazla kullanıcının düzenleme yapmasına izin verir.

  Daz Studio, sürekli büyüyen büyük bir içerik kütüphanesi yardımıyla dinamik render, animasyon ve kreasyonlar yapmanızı sağlayan bir 3D sanat oluşturma yazılım platformudur. Güçlü, işlevsel ve ücretsiz Daz Studio, yeni başlayanlar ve profesyoneller tarafından çarpıcı, zengin ve yüksek çözünürlüklü 3D sanatlar oluşturmak için kullanılır.

  Daz Studio, son derece kullanıcı dostu, etkileyici ve 3 boyutlu bir animasyon oluşturma programıdır. Ama aynı zamanda zengin özellikleri ve işlevleri ile birlikte dolu dolu geliyor. Amatör bir animasyon yapımcısı ya da deneyimli bir kullanıcı olsanız da, DAZ Studio sizin için en doğru seçimdir. Kayıt olduktan sonra ücretsiz bir hesap oluşturmanızı sağlar.

  Genel olarak, dik bir öğrenme eğrisi gerektiren harika bir 3D animasyon programıdır. Profesyonel projeler için son derece yararlıdır ve Mac ve Windows için ücretsiz olarak indirilebilir.

  Tüm Windows bilgisayarlara ve tabletlere indirip yükleyebileceğiniz tamamen ücretsiz bir program olan Terragen, istediğiniz 3D animasyonları ve ortamları oluşturmak için ideal bir programdır. Foto-gerçekçi bir CG ortamı istiyorsanız, Terragen kullanmak bunu yapmanın en iyi yoludur.

  Hayal gücünü anında serbest bırakan Terragen Creative, göz önünde bulundurmak istediğiniz tek araçtır. Güzel manzaralar yapmak için kullanabilirsiniz.

  Gelişmiş araçlar için, hızlı bir şekilde animasyon yapmak üzere FBX'i seçebilirsiniz. Ana sayfasındaki öne çıkan resim galerisi, Terragen ile elde edebileceğiniz nihai sonuç hakkında derin bir anlayış sağlayacaktır.

  6. Bryce

  Bryce, acemi kullanıcıların çarpıcı 3D animasyolarını hızlı bir şekilde oluşturmasına ve düzelemesine olanak sağlayan ödüllü, eğlenceli, özelliklerle dolu bir 3D modelleme ve animasyon programıdır. Bryce, olağanüstü kullanım kolaylığını ve olağanüstü gücünü yenilikçi bir arayüzle birleştirir.

  Bryce tam olarak normal bir animasyon programı değildir. Acemi kullanıcıların şaşırtıcı 3D tasarımını dakikalar içinde oluşturmasını ve sunmasını sağlamak için geliştirilmiştir.

  DAZ Studio karakter bileşenini kullanarak sahnelere ve daha fazlasına çizim yapın. Bu etkileri peyzaj, kayalar, su, bulutlar, bitki örtüsü, gökyüzü, sis ve kompozisyon üzerinde ekleyebilirsiniz.

  Bryce'ın ücretsiz sürümü sınırlı özellikler sunuyor; ancak, pro sürümü sınırsız işlevsellik sunuyor. Şimdilik Mac ve Windows için indirebilirsiniz.

  Anim8or, 3D'nin temel kavramlarıyla ilgilenen herkes için ücretsiz bir 3D tasarım ve animasyon uygulamasıdır. Size 3D Studio Max veya Maya gibi bir özellik sunmayacak, ancak temel düzeyde araçları sunuyor. Animasyon yapmaya yeni başlayanlar bu programı sevecektir.

  Program yüklenme gerektirmiyor ve bu sayede kolayca taşınabilir. Ancak birçok önemli özellikten yosun olduğu için herhangi bir “profesyonel” 3D uygulamasına bir alternatif olarak düşünülemez. Öte yandan, büyük işler yapmıyorsanız tüm 3D ihtiyaçlarınız için ücretsiz bir çözüm olabilir.

  Seamless3d, açık kaynaklı 3D modelleme yazılımıdır ve MIT lisansı altında herkes için kullanılabilir.

  Web için kaliteli 3d animasyonlu içerik yapmak isteyen herkes için çok güçlü ve pratik bir 3d modelleme yazılımıdır.

  Seamless3d 3d modelleme programı, özel görüntüler, animasyonlu videolar veya 3D karakterler oluşturmak istiyorsanız en iyi animasyon çalışma araçları arasındadır.

  FFmpeg video formatını destekler, böylece AVI, MP4 ve daha fazlasını kullanabilirsiniz.

  Bu yazıda çalışmayan/kırık link varsa, buraya tıklayarak bize bildirebilirsiniz!

  Yorumlar

   Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
  Yorum Yaz