Ogznet.com
Uzaklardaki Arkadaşlarla Müzik Dinleme Uygulamaları Paylaş:
Photo by Malte Wingen on Unsplash

Uzaklardaki Arkadaşlarla Müzik Dinleme Uygulamaları

Birlikte müzik dinlemek en iyi sosyal etkinliklerden biridir. Ancak birlikte müzik dinlemek istediğiniz arkadaşlarınız çok uzakta yaşadığında bu nasıl olur? Aşağıda listelenen uygulamalar sayesinde, yan yana olmasanız bile arkadaşlarınızla aynı anda müzik dinleyebilirsiniz. Bu uygulamaların çoğu Spotify Premium veya Apple Music gibi bir müzik dinleme servisine erişmenizi gerektirir. Ancak bunun dışında, hepsinin kullanımı tamamen ücretsizdir. Arkadaşlarınızla müzik dinlemenin keyfini sürün!

1. Vertigo

Vertigo, arkadaşlarınızla müzik dinlemenize ek olarak, tüm dünyadaki insanların dinleyebilmesi için kendi radyo kanalınız benzeri bir kanal oluşturmanızıda sağlar. Ne dinleyeceğinizden emin değilseniz, diğer insanların dinlediği trend olan canlı oturumları dinlemek için ana ekranı ziyaret edebilirsiniz. Bunlar potansiyel olarak yeni müzikleri keşfetmenin veya DJ olarak beğeni toplamanın harika yoludur.

Vertigo kullanmak için müzik dinleme hizmeti aboneliği gerekir. Uygulamayı indirip Spotify Premium veya Apple Music ile senkronize ettikten sonra, sevilen parçalarınızı uygulamayı aynı anda kullanarak arkadaşlarınıza dinletmek için bir dinleme partisi başlatın.

2. EarBuds

Yalnızca iOS kullanıcıları için bulunan EarBuds, ünlüleri ve spor yıldızlarını dinlemeye yönelik bir servistir. Ancak EarBuds sadece sporcular için değildir. Müziğinizi arkadaşlarınızla canlı yayınlamak için kendi kanalınızı oluşturabilirsiniz. EarBuds'u Apple Music veya Spotify Premium hesabınıza bağlayın, ardından dünyayla paylaşmak için bir çalma listesi oluşturun.

İnsanları dinlerken ne yaptığınızı anlatmak için her oynatma listesine bir ad verin. Bu şekilde farklı etkinliklerde keyif aldığınız müziği gösterebilirsiniz. Canlı yayınınızın bağlantısını arkadaşlarınızla paylaşın ve sohbetin Sohbet sayfasında görünmesini sağlayın.

3. JQBX

Siz ve arkadaşlarınız çok farklı cihazlar (iPhone, Android, Mac veya PC) kullanıyorsanız, JQBX, hepsinde birlikte müzik dinlemenin en iyi yoludur. Jukebox olarak bilinen bu çoklu platform hizmeti, iOS, macOS, Android ve hatta bir web uygulaması için kullanılabilir.

Tek sınırlama herkesin Spotify Premium aboneliğine sahip olması gerektiğidir.

JQBX'te oturum açtıktan sonra özel bir dinleme odası yapın ve arkadaşlarınızı birlikte müziğin keyfini çıkarmaya davet edin. Yada, küresel bir şarkı paylaşım oturumu için JQBX topluluk üyelerine katılın.

4. we:fm

Yine yalnızca iOS kullanıcıları için bir uygulama olan we:fm, uygulamayı kullanan diğer arkadaşlarla aynı anda müzik dinlemenizi sağlıyor. JQBX gibi, şimdilik sadece Spotify Premium ile çalışır.

Müzik dinleme hizmetindeki hesabınızı bağladıktan sonra, Facebook'a bağlanabilir ve we:fm kullanarak diğer arkadaşlarınızı bulabilirsiniz. Artık arkadaşlarınızın müzik dinleyebilmeleri ve birlikte dinlediğiniz şarkılar hakkında sohbet edebilmeleri için müzik yayınlayabilirsiniz.

Canlı dinlemek istemiyorsanız, daha sonra dinleyebilmeleri için şarkıları arkadaşlarınızla paylaşmak üzere we:fm içinde yeni bir sohbet başlatın.

5. OutLoud

OutLoud sosyal müzik kutunuz! Arkadaşlarınızın müziği partinizde kontrol etmesine izin verin!

Saniyeler içinde bir oynatma listesi oluşturun. Arkadaşlarınızın şarkı eklemelerini ve oylama seçeneği eklemelerini sağlayın. En çok oy alan şarkı daha önce çalınır. Her zaman kalabalığa ve o ana en iyi uyan bir çalma listeniz olur.

Sosyal bir müzik kutusu olarak tanıtılan OutLoud, sadece 100 metreye kadar çalıştığı için size yakın yaşayan arkadaşlarınızla müzik dinlemek istiyorsanız iyi bir seçenektir. İdeal olarak, bir parti müziği oluşturmak en iyisidir, çünkü OutLoud sadece tek bir cihazdan müzik çalar. Ama bunu bir komşuyla müzik paylaşmak için kullanabilirsiniz.

Bir oynatma listesi oluşturmak için birkaç saniye ayırın. Ardından arkadaşlarınızdan Spotify, Apple Music veya SoundCloud'u kullanarak kendi cihazlarından parça eklemelerini isteyin. Hoparlörlerinizi pencereye koyun ve işte buradasınız: bir blok partiniz var.

Partiyi birleştirin: Partinizi, tüm oynatma listesi etkinliğini gösteren tek bir merkezi ekranda toplayın. Yaklaşan şarkıları, yeni eklenen parçaları ve partinin en iyi DJ'lerini görün. Oynatma listenizi özel web bağlantısı veya Google Chromecast üzerinden yansıtın.

5. Quorus

Quorus, arkadaşlarınızla birlikte müziğin keyfini çıkarmanızı sağlar. İçinizdeki DJ'yi serbest bırakın ve dinlediğiniz müziği dinletmek için canlı bir oturum başlatın, ardından arkadaşlarınızı katılmaya ve sizinle dinlemeye davet edin.

Oturumunuza şarkı eklemek için kaç kişinin katkıda bulunmasına izin verileceğini seçin ve arkadaşlarınızın çalma listesine kendi müziklerini eklemelerine izin verin. Akışınızı şifre ile koruyabilir veya kimlerin katılabileceği konusunda daha fazla kontrol sahibi olmak için gizli yapabilirsiniz.

Başkalarının devam eden canlı oturumlarına da katılmak kolaydır. Birlikte müzik dinlemek için bu uygulamayı kullanarak bazı yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

Quorus'u ücretsiz bir Spotify hesabıyla kullanabilirsiniz, ancak Spotify Premium aboneliği ile daha iyi çalışır.

7. Odesli

Odesli, bu listedeki diğer uygulamalardan biraz farklıdır. Odesli, arkadaşlarınızla aynı anda müzik dinlemenize izin vermek için tasarlanmış bir uygulama olmak yerine, şarkıları birden fazla platformda paylaşmayı kolaylaştıran bir web hizmetidir.

Şarkıları hayranlarıyla paylaşmak isteyen müzisyenlere yönelik olan Odesli, her şarkı için her müzik platformunda o şarkıya bağlantılar içeren bir sayfa oluşturur. Buna Spotify, Apple Music, YouTube, Soundcloud ve daha fazlası dahildir.

Arama kutusuna terimler yazarak paylaşılabilir bir parça bulun ve ardından bağlantıyı arkadaşlarınıza gönderin. Artık farklı platformlarda müzik dinleseniz bile sizinle aynı müziği kolayca dinleyebilirler.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz