Ogznet.com
Resim 200 Degrees tarafından Pixabay'a yüklendi

Android için en iyi kilit ekranı uygulamaları

Play Store’da ekstra özelliklere sahip birçok kilit ekranı uygulaması var. Artık çoğu insan kilit ekranı için sadece parmak izi kullanıyor, ancak bunu kullanmak istemiyorsanız işte Android için en iyi ekran kilidi uygulamaları burada.

Bu yazının içeriği: Kapat

  Kilit ekranı, akıllı telefonların ve tabletlerin bir parola, PIN kodu, parmak izi, yüz kilidi veya bir hareket yoluyla açılmasını sağlayan güvenlik geçididir. Bununla birlikte, Android kilit ekranları, yalnızca cihazın kilidini açmaktan çok daha fazla işlevsellik sunabilir. Kullanıcı, saati ve tarihi, hava durumunu, mail ve mesaj bildirimlerini, yapılacaklar listelerini, yararlı bilgileri ve uygulama kısayollarını görüntüleyebilir. Android platformunun açık kaynaklı yapısı nedeniyle, kilit ekranı tasarımları çeşitli uygulamalar, duvar kağıtları, widget'lar ve daha fazlası kullanılarak özelleştirilebilir.

  Android için en iyi kilit ekranı uygulamaları veya Android kilit ekranı değiştirme uygulamaları

   

  AcDisplay, Android için yepyeni bir bildirim alma şeklidir. Size minimal ve göze hoş gelen bir arayüz ile yeni bir bildirimin geldiğini gösterir ve onları direkt olarak kilit ekranından açmanı sağlar. Yeni nesil cep telefonlarının her zaman açık kilit ekranlarına benziyor. Aynı zamanda bazı özelleştirmeler de sunar. Örneğin, pil ömründen tasarruf etmek için yalnızca belirli saatlerde çalışacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, neler olup bittiğini öğrenmek isterseniz, en son gelen bildirimleri bütün sadeliğiyle görmek için telefonunuzu cebinizden çıkarmanız yeterlidir.

   

  Telefon veya tabletinize "her zaman açık ekran" özelliği ekleyin ve böylece ekranınız sürekli açık kalsın. Bu fikir, kullanıcıların saat, tarih ve bildirimleri ve daha fazlasını telefonlarına dokunmadan haberdar olmaları için geliştirildi. Temel olarak birçok akıllı telefonun Always On Display özelliğini taklit eder. Bunu yalnızca Samsung AMOLED dahil OLED ekranlı cihazlar için tavsiye ediyoruz.

  KWGT, insanların ana ekranlarını özelleştirme şeklini önemli ölçüde değiştiren özel widget'lar oluşturmak için yaygın olarak kullanılan bir uygulamadır. Uygulamayla birlikte harika bir ana ekran kurulumu gelir. Geliştirici daha sonra kendi özel Android kilit ekranınızı oluşturmak için kullanabileceğiniz yeni bir KLCK (Kustom Lock Screen Maker) uygulaması sunar. Kilit ekranında görmek istediğiniz bilgileri düzenlemek için temel bir düzen ile başlamanıza ve çeşitli öğeleri, animasyonları, şekilleri, yazı tiplerini, 3B metni, renkleri ve çok daha fazlasını kullanmanıza izin veren bir WYSIWYG düzenleyiciye sahiptir.

  Birçok saat, animasyonlu saatler, canlı harita arka planı, hava durumu widget'ları, gelişmiş CPU / Bellek göstergeleri, rastgele duvar kağıtları, kayan resimler, jiroskopik efektler, astronomik veriler ve çok daha fazlası dahil olmak üzere kullanılabilecek tonlarca öğe vardır.

   

  Solo Locker, Android için popüler bir kilit ekranı uygulamasıdır. Tonlarca özel duvar kağıdı, çeşitli kilit açma seçenekleri ve widget'lar sunar. İlginç bir özellik, daha kişisel bir his için kilidi açmak üzere desendeki her daire için özel görüntüler ayarlamanıza izin veren Fotoğraf Şifresidir.

  Ek olarak, kullanıcılar duvar kağıdına ayarlanabilir bulanıklık efekti uygulayabilir, saati ve tarihi özelleştirebilir veya başka bir özel metin kullanabilir. Uygulama kısayolları, özel renk katmanı ile kullanılabilir. Genel olarak, ekranda bazı reklamlar çıkmasına rağmen iyi bir kilit ekranı değiştirme uygulamasıdır.

   

  Android'de iPhone kilit ekranını denemek istiyorsanız, bu uygulama bunu yapmanıza izin verecektir. Grup bildirimleri ve diğer şeyler dahil olmak üzere iPhone başlatıcısından benzer özellikler getiriyor. Kullanıcılar tek bir bildirime veya bir bildirim grubuna dokunarak bunları görebilir, hızlıca kaydırarak bildirimleri yönetebilir, görüntüleyebilir veya temizleyebilir. Alternatif olarak, kullanıcılar belirli uygulamalar için uyarıları yapılandırabilir. Ayrıca altı basamaklı bir parola eklemenize ve uygulama kısayollarına sahip olmanıza da olanak tanır.

  Epiphany, bir nevi günün sözü diyebilceğimiz bir sözü kilit ekranına koyan ilginç bir uygulamadır. Güne motivasyonel bir sözle başlamak için iyi bir uygulama. Uygulamada beş binden fazla alıntı söz var ve beğendiğinize bir işaret koyabilirsiniz. Ayrıca, özel bir arka plan ayarlayabilir, yazı tipi boyutunu ayarlayabilir veya kendi ilham verici sözlerinizi ekleyebilirsiniz.

  Floatify, bir kilit ekranı değiştirme uygulaması için popüler ve biraz modern bir seçenektir. Aslında bir stok kilit ekranı gibi görünüyor. Önünde saat olan basit bir arka plan. Hava durumu, bildirimler ve diğer veriler gibi şeyler ekleyebilirsiniz. Kilit ekranının altındaki kısayolları da özelleştirebilirsiniz. Ayrıca telefonunuzu elinize aldığınızda ekranı açma, temalar ve Facebook Messenger'a benzer bir sohbet başlığı özelliği gibi başka modern özelliklere de sahiptir. Aslında bir kilit ekranı değişimi için şaşırtıcı derecede iyi. Yine de 2017'nin sonlarından beri bir güncelleme görmedi, bu yüzden bunun artık aktif geliştirme aşamasında olduğundan emin değiliz.

  8. Start

   

  Start kilit ekranı uygulaması, kullanıcıların akıllı telefonlarının kilidini açmadan içeriğe erişmelerini sağlamak amacıyla tasarlanmış başka bir benzersiz kilit ekranı uygulamasıdır. Uygulama, web de arama, widget'lar, çeşitli şifre kilitleri, araçlar, haberler, hava durumu, uygulama kısayolları ve daha fazlası gibi tonlarca kullanışlı özellik ile birlikte gelir. Uygulamayı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz, ancak Reklamlarla birlikte gelir.

  9. Wave

  Wave, birçok kullanışlı özellikle birlikte gelen çok iyi bir kilit ekranı uygulamasıdır. Uygulama size pin, desen ve parmak izi dahil olmak üzere birden fazla kilit ekranı yöntemi sunar. Ayrıca, düzenli güncellemeler alır, bu da en son özellikleri uzun yıllar alacağınız anlamına gelir. Uygulama aynı zamanda çok düşük kaynak kullanır ve bu da onu düşük RAM ve işlemcili telefonlar için ideal kılar. Wave'in kullanımı ücretsizdir ancak Reklamlar ve uygulama içi satın alımlarla birlikte gelir.

  DIY Locker, bazı basit fikirlere sahip basit bir kilit ekranıdır. Kilit ekranınıza bir parola veya desen kodu gibi şeyler koymanıza olanak tanır. Ancak, bu şeyleri sevdiğiniz kişilerin fotoğraflarıyla özelleştirme yeteneği ekler. Ayrıca, bildirimler için widget desteği, bir müzik çalar ve bir hızlı uygulama başlantıcı ile birlikte gelir. Birçok kullanıcı için işe yarayıp yaramayacağı tartışılır, ancak kilit ekranı uygulamaları eskiden olduğu gibi çok popüler bir alan değildir. Yine de denemek isteyebilirsiniz.


  Bunlar, Android için en iyi 10 kilit ekranı uygulamasıdır. Bu uygulamalardan bazıları oldukça basittir, yalnızca Android kilit ekranını değiştirmenizi sağlar, ancak bazıları kendi özel kilit ekranınızı oluşturmanıza izin verir.

  Bu yazıda çalışmayan/kırık link varsa, buraya tıklayarak bize bildirebilirsiniz!

  Yorumlar

   Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
  Yorum Yaz