Android için FaceTime Benzeri En İyi Görüntülü Konuşma Uygulamaları

iOS için en iyi görüntülü konuşma programı FaceTime olabilir. Ancak Android’de FaceTime’ı kullanmanın bir yolu maalesef yoktur. Apple’ın popüler görüntülü sohbet uygulaması sadece iOS cihazları için var ancak buna benzer uygulamaları Android için bulmak zor değil.

iOS'tan Android'e geçerken en çok aranan özelliklerden biri, FaceTime'ın yerine nasıl bir uygulama kullanılacağıdır. Bunu zorlaştıran şey, FaceTime'ın kaliteli bir görüntülü sohbet uygulaması olması ve iOS'taki herkesin hizmeti kullanmasıdır. Android'de bir çok görüntülü sohbet uygulaması var, ancak bunlardan sadece birkaçı, görüntülü sohbet alanında FaceTime ile rekabet edebilir. İşte Android için en iyi FaceTime alternatifleri listemiz.

Facebook Messenger, Android için FaceTime'a en iyi alternatiftir. İnsanların çoğu Facebook kullanıyor ve bu da (muhtemelen) tanıdığınız insanların çoğunu içeriyor. Bu, birçok insanı yepyeni bir hizmetle tanışmak zorunda bırakmadan, insanlarla görüntülü görüşme yapabileceğiniz anlamına gelir. Uygulamanın kendisi gereksiz özelliklerle şişirilmiş ve sinir bozucu olsa bile işlevseldir. Ayrıca, platformlar arası çalışır. Böylece iOS, Android ve bilgisayar kullanan arkadaşlarınız sohbete katılabilir. Facebook'un uygulamayı biraz daha az boyutlu yapmak için çalışmasını isterdik. Messenger Lite yakın zamanda görüntülü sohbet desteği aldı. Önce Lite sürümünü denemenizi öneririz.

2. Glide

Glide adlı bir uygulama, çoğu video sohbet uygulamasından biraz farklıdır. Bu, teknik olarak video mesajlarını kaydettiğiniz ve bunları insanlara gönderdiğiniz bir video mesajlaşma servisidir.

Canlı bir görüntülü sohbet uygulaması değil, sadece arkadaşlarınıza video göndermek istiyorsanız Android'de FaceTime'ın boşluğunu doldurur. En azından ücretsiz.

Google Duo'ya aslında Android'in FaceTime uygulaması diyebiliriz. Bu basit bir canlı görüntülü sohbet servisidir. Uygulamayı açıp, telefon numaranı bağlar ve sonra insanları arayabilirsin. Her kimi arıyorsan, Duo'yu onunda kullanması gerekiyor.

Bu uygulamanın en iyi kısmı, çapraz platform olmasıdır. Bu, iPhone arkadaşlarınızın da görüntülü sohbete katılabileceği anlamına gelir. Görüntülü sohbet çağrısını almadan önce arayanları görmenizi sağlayan Knock Knock gibi birkaç şık özelliği vardır. Kolay, ücretsiz, çok platformlu ve gerçekten iyi çalışıyor.

Google Hangouts, Google'ın şimdilik en güçlü sohbet uygulamasıdır. Google Duo'nun yayınlanmasıyla Hangout, yavaş yavaş bir iş uygulaması olarak yeniden oluşturuluyor. Ancak, yine de sohbet ve görüntülü sohbet son derece iyi. Hesabınızı oluşturmak için Google hesabınızı kullanır.

Burada, ihtiyacınız olan tek şey arkadaş bulmak için bir mail adresidir. Görüntülü sohbete, aynı anda birden çok kişi katılabilir. Bu, aynı zamanda çok platformludur ve bilgisayarlarda (web üzerinden), iOS ve Android'de insanlarla görüntülü sohbet edebilirsiniz. Oldukça iyi çalışıyor.

5. JusTalk

JusTalk şaşırtıcı derecede iyi bir görüntülü sohbet hizmetidir. 2G hariç her türlü bağlantıda kaliteli video görüşmesi sağlar. Aynı zamanda sohbet ederken, görüntü paylaşırken ekranda karalamalar gibi şeyler yapma seçeneği de sunar ve hatta tema desteği vardır. Ayrıca, iOS arkadaşlarınızı da sohbete katmak için çapraz platform desteği de bulunmaktadır. Bu uygulamanın kullanımı ücretsizdir. Uygulama içi satın almalar temalar ve diğer özelleştirme özellikleri gibi şeyler içindir. Tamamen isteğe bağlıdırlar. Android'de FaceTime için harika bir alternatif.

6. Signal

Signal, gizlilik arayanlar için mükemmel bir FaceTime alternatifidir. Grup sohbetleri, görüntülü görüşmeler, sesli çağrılar ve güvenlik için uçtan uca şifreleme gibi bir dizi özelliğe sahiptir. Video ve sesli çağrı netliği iyidir ve oldukça basit bir şekilde çalışır.

Telegram burada başka mükemmel bir seçenek olurdu, ancak şu anda yalnızca video mesajlarını destekliyorlar. Her durumda, Signal Private Messenger ücretsiz, açık kaynak, güvenli ve daha iyi FaceTime alternatiflerinden biridir.

7. Skype

Skype'ı hemen hemen herkes bilir. Bu, bilgisayarda görüntülü sohbet için popüler bir programdır ve aynı zamanda mobil cihazlarda da bulunur. Çapraz platform desteğinin üstünde, Skype istikrarı, popülerliği ve birçok özelliği ile ünlüdür. Ayrıca Skype kişilerinizi, gerçek telefon numaralarını aramak için dakika satın alma seçeneği ile tamamen ücretsiz olarak arayabilirsiniz.

İsterseniz 24 kişiye kadar video görüşmesi yapabilirsiniz. Android'de FaceTime için mükemmel kabul edilebilir bir alternatif.

8. Tango

Tango, Android platformundaki en eski görüntülü sohbet uygulamalarından biridir ve yıllar boyunca gelişmiştir. Metin sohbetleri, ücretsiz görüntülü görüşmeler ve ücretsiz sesli görüşmeler sunan tam teşekküllü bir sohbet uygulamasıdır. Yıllar içinde daha sosyal bir platforma dönüştü.

Yeni insanlarla tanışmak için keşif aracı ve çeşitli diğer özellikleri var. Uygulama içi satın alma işlemleri vardır, ancak uygulama içi özelleştirmeler içindir ve tamamen isteğe bağlıdır. Platform bunların dışında tamamen ücretsizdir.

Viber, uzun zamandır piyasada olan başka bir sohbet uygulamasıdır. Başlangıçta bir telefon görüşmesi uygulaması olarak başladı, ancak bir mesajlaşma istemcisine ve ücretsiz görüntülü görüşme yapabileceğiniz bir yere kadar gitti. Uygulama dünya çapında 600 milyondan fazla kullanıcıya sahiptir.

Dünyadaki son olayları kontrol etmenizi sağlayan sosyal bir özellik de var. Hatta Android Wear desteği var. Diğerleri gibi, uygulama içi satın almalar çoğunlukla çıkartmalar gibi şeyler içindir ve hepsi isteğe bağlıdır. Android'de FaceTime'a sağlam ve az gelişmiş bir alternatif.

WhatsApp, en popüler mesajlaşma hizmetlerinden biridir. Metin sohbetine, sesli aramaya ve görüntülü görüşme yapmanıza olanak tanıyan tamamen ücretsiz bir hizmet. Neredeyse her platform için var, bu yüzden arkadaşlarınızın sahip olduğu cihaz önemli değil. Ek olarak, her türlü şeyi gönderebilirsiniz.

Sohbetler şifrelenir, bu da güvenlik için olumlu bir şeydir. Bu popüler bir seçim, ama Android'de FaceTime için en iyi alternatiflerden biri olmadığı anlamına gelmez.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın