Ogznet.com
En iyi strateji oyunları mobil 2022 Paylaş:
Image by vectorpouch on Freepik

En iyi strateji oyunları mobil 2022

Strateji oyunlarını anlamak ve oynamak ilk başta zor olabilir, ancak onları bir kez kavradığınızda, başka hiçbir tür oyunun oynamaya değmediğini hissedeceksiniz. Her oyun belirli bir düzeyde düşünmeyi gerektirse de, strateji oyunları farklı bir düzeydedir, çünkü gerçek zamanlı olarak nasıl ilerlediğinizi gözden geçirmenizi gerektirir.

Strateji, insanlık tarihinin en eski oyun türleri arasındadır. Satranç, masa oyunları ve hatta bazı kart oyunları gibi, bilgisayar var olmadığı zamanlardan beri strateji oyunları oynuyoruz. Strateji oyunları, rakiplerinizi yenmek için zekanızı kullanmanın gerektiği oyunlardır. Ne kadar iyi olabileceğinizi görmek için kendinizi test etmenin harika bir yoludur. İşte en iyi strateji oyunları listemiz.

1. The Battle of Polytopia

The Battle of Polytopia, sıra tabanlı bir medeniyet oyunudur. Çoğu strateji oyunuyla aynı unsurlara sahiptir. Haritayı kontrol etmeli, düşmanlarla savaşmalı, yeni topraklar keşfetmeli ve yükseltmeler yoluyla ateş gücünüzü artırmalısınız. Oyun, tek ve çok oyunculu deneyimlere sahiptir. Sizinle aynı kabileden biriyle dövüşebilmek gibi eşleştirme seçimleri vardır.

Diğer bazı özellikler arasında, çoğu telefonda iyi çalışması gereken çevrimdışı oynatma, skor tabloları ve düşük poli grafikler yer alır. Ek olarak, kontroller oldukça kolaydır ve her şey olması gerekeni yapar. Görünüşüne rağmen türünde şaşırtıcı derecede yetkin bir oyun. Uygulama içi satın alımlar bile rahatsız edici değil.

2. Plague Inc.

İlginizi
çekebilir

En iyi Android Oyunları 2021

Plague Inc., hayat kurtarmanın olağan kahramanca senaryosunu tamamen tersine çeviriyor ve bunun yerine sizden insanlığın geniş alanlarını yok etmenizi istiyor. Bu bir psiko-sim değil, tamamen virüs oluşturma ve yayma ile ilgili karanlık çekici bir taktik savaş odası simülatörü.

Bir virüs olduğunuzu hayal edin; peki nihai hedefin ne olurdu? Tahmin ettin, dünya hakimiyeti. Plague Inc.'de bir patojen yaratıyorsunuz ve onu insan uygarlığının gördüğü en büyük virüs yapmak için yukarı çıkıyorsunuz, sonunda tüm insanlığı sona erdiriyorsunuz.

Patojeninizi sürekli olarak geliştirmenin yollarını arayın, dünya çapında giderek daha fazla insana bulaştırırken ona daha fazla güç verin. Yine de, en baştan hükümeti uyaracak ciddi hasara neden olmak istemezsiniz.

Küçük semptomlardan ve hastalıklardan kurtulmaya çalışın çünkü hükümet patojeninizi bir tehdit olarak gördüğünde, dünyanın her yerindeki bilim adamları patojeninizi yok etmek için bir tedavi bulduklarında oyununuz duracaktır.

Oyun, strateji ve simülasyonun eşsiz bir karışımıdır ve sizi kesinlikle saatlerce meşgul edecek ve eğlendirecektir.

3. Pocket City

Klasik izometrik SimCity büyüsünü yakalayan, ancak bir mobil oyunda bekleyeceğiniz hız ve sezgisellikle bağımlılık yaratan bir şehir kurma oyunudur.

Yeni belediye başkanı olarak kendi şehrinizi kurun. Konut, ticaret ve sanayi bölgeleri oluşturun. Parklar ve rekreasyon alanları inşa edin. Suç ve felaketlere yanıt verin. Şehrinizin canlanmasını izleyin!

Mikro dönüşümler veya uzun bekleme süreleri yok! Her şey oyun yoluyla açılır ve ödüllendirilir.

Pocket City, mobil cihazlar için klasik şehir kurma simülasyonu oyununu yeniden hayal ediyor.

Not: Manzara ve portre modu, oyun sırasında ayarlar menüsünden veya başlangıç ekranının sağ üst köşesindeki simgeye dokunarak değiştirilebilir.

4. Bloons TD 6

Bloons TD 6, uzun süredir devam eden serideki en son kule savunma oyunudur. Önceki versiyonlardan birçok öğe içerir. Maymun karakterinde oynuyorsunuz ve kötü adamlardan koruyorsunuz. Oyun 19 kule, kule başına üç yükseltme yolu ve onlarca mini yükseltme içerir. Oyun ayrıca çevrimdışı oynamayı, yeni oyun modlarını, çeşitli zorlukları ve çok daha fazlasını destekler. Bu, strateji meraklıları için mutlaka denenmesi gereken bir oyundur.

5. Satranç

Gerçek hayatta satranç oynadıysanız, olası tüm hamleleri düşünerek beyninizin ne kadar efor harcadığını bilirsiniz. Bir sonraki hamlenizi düşünmek için fazla zamanınız olmamasının yanı sıra, her hamle temelde size bir oyun kaybetmeye neden olabilir.

Çevrimiçi en iyi satranç oyuncularıyla becerilerinizi test edebileceğiniz çevrimiçi Satranç'a hoş geldiniz. Sizinle aynı beceri seviyesine sahip insanlarla rekabet ederek başlar ve her oyunun bir savaş gibi hissettirdiği sıralamalarda yavaş yavaş yükselirsiniz.

Esas olarak savaşa ve düşmanın kaynaklarının kontrolünü ele geçirmeye odaklanan birçok strateji oyunundan kesinlikle farklıdır. Ancak bu, hiçbir şekilde eğlenceden yoksun olduğu anlamına gelmez. Her oyun size beyin hücrelerini daha etkin kullandığınızı hissettirecek.

6. Clash of Clans

Clash of Clans son yıllarda cazibesini ve popülaritesini kaybetmesine rağmen hala en iyi mobil strateji oyunlarından biri. Grafikler, karakterler ve oynanış hala birçok yeni oyundan çok daha iyi.

Oyun, köy şefi olduğunuz bilinmeyen bir ülkede geçiyor ve köyünüzü yıkılmaz bir kale gibi yükseltmeniz gerekiyor. Bunun için altın ve iksir gibi kaynakları ya çiftçilik yaparak ya da diğer oyuncuları yağmalayarak toplamalısınız.

Düşmanlarınızı yok etmek için farklı yeteneklere sahip bir ordu kurabilirsiniz. Ancak diğer oyuncular da köyünüze saldırabileceğinden dikkatli olun. Topladığınız kaynaklarla üssünüzdeki binaları yükseltebilirsiniz.

Binalarınızın seviyeleri yeterince yüksek olduğunda, güçlü ordular toplamaya başlayabilir ve üssünüzü savunmak için harika savunmalar oluşturabilirsiniz. Ancak, onları çağırmaya başlamanız aylar alabilir.

Bu oyun, bir strateji oyununda ihtiyacınız olan her şeye sahiptir; planlama, eylem ve biraz yıkım.

7. Bad North

Bad North, oynamaya ilk başladığınızda pek bir strateji oyunu gibi görünmeyebilir, ancak minimal kullanıcı arayüzünün sizi aldatmasına izin vermeyin. İlk olarak 2019'da piyasaya sürülen acımasız ve sert oynanışı, bir şeyi yargılamadan önce iki kez düşünmenizi sağlayacak.

Kral, adaları işgal eden Vikingler tarafından öldürülür. Şimdi, babanızın yerini almak için bir hükümdar olarak yükselmeli ve birimlerinizi onlarla savaşmak için konuşlandırarak bu Vikinglerin topraklarınızı daha fazla yok etmelerine karşı savunmalısınız.

Her başarılı savunma size yükseltmeler için kullanılabilecek altın verecektir. Ama tetikte olun çünkü toprağınızı ve askerlerinizi bir kez kaybettiğinizde asla geri dönmeyecekler. Bu yüzden korumak istediğiniz araziyi seçmelisiniz.

Hiç bitmeyen bir savaşta bazı toprakları kaybetmeye ve vatandaşlarınızı bu kötü Vikinglerden korumaya hazır olun.

8. Mobile Legends Bang Bang

Mobile Legends Bang Bang, MOBA dünyasının ilk elden deneyimini telefonunuzda sunar. Bu 5v5 savaş arenası, tüm mobil oyunlarda en iyi görünen grafiklerden bazılarına sahiptir.

Her MOBA oyununda olduğu gibi yüzden fazla efsaneden oluşan bir havuzdan bir kahraman seçiyorsunuz ve ekibinizle birlikte amacınız düşman kulesini yok etmek.

Minyonlara son vuruşu yaparak, kuleleri yok ederek veya bir düşman kahramanı öldürerek altın topluyorsunuz. Altın, dükkandan güçlü eşyalar satın almak için kullanılabilir, böylece kahramanın daha güçlü ve daha güçlü olur.

Sürekli olarak bir sonraki stratejinizi düşünmelisiniz, örneğin oyunun gidişatına göre sıralamanız gerekebilir veya takım arkadaşınıza avantaj sağlamak için diğer stratejileri uygulamanız gerekebilir. İletişim anahtardır, bu yüzden yaptığınız ve yapmayı planladığınız her şeyi takım arkadaşlarınıza anlattığınızdan emin olun.

9. Apex Legends Mobile

Efsanevi meydan okuyucuların savaş alanının sınırları içinde zafer için savaştığı PC için Apex Legends'ın mobil versiyonunu deneyimleyin. Temelde süper havalı silahlara ve kendi özel benzersiz yeteneklerine sahip karakterlere sahip steroidler üzerinde bir battle royale oyunudur.

Bir karakter seçin, ekibinizi toplayın ve efsaneler dünyasına dalın. Siz ve ekibiniz, 57 oyuncuyla birlikte zorlu bir ortamda hayatta kalmak için savaşıyorsunuz. Verdiğiniz her karar kritiktir.

İster devasa yüzen şehirlerde savaşıyor olun, ister destansı bir yakın mesafe savaşında savaşıyor olun, hızlı düşünmeli ve her ayrıntıya tepki vermelisiniz. Karakterinizin benzersiz yeteneklerinde ustalaşmalı ve takım arkadaşlarınızla birlikte çalışarak, her düşmanı öldürmeli ve ödülleri toplamak için sonuna kadar hayatta kalmalısınız.

10. Legends of Runeterra

Legends of Runeterra, bazı strateji unsurlarına sahip bir kart düello oyunudur. Geliştiriciler, kazançlarınızın diğer birçok kart koleksiyoncusu gibi daha çok beceriyle ve daha az şansla belirlendiğini söylüyor. Oyuncular kartların kilidini açar, onları diğer oyunculara karşı savaşta kullanır ve mümkün olduğunca çok maç kazanmaya çalışırlar. Daha yırtıcı oyunlardan farklı olarak, tüm kartların kilidini açmak o kadar uzun sürmez ve oraya vardığınızda bile eşleşmeler oldukça adildir. Becerilerinizi geliştirebileceğiniz bir PvE modu ve tabii ki onları test edebileceğiniz çevrimiçi bir PvP modu var.

Oynaması ücretsiz ve kesinlikle kendi türündeki en iyi oyunlar arasında yer alıyor. Gerçekten başarılı olmak için bazı stratejiler gerektiriyor.

11. Fallout Shelter

Hiç çorak bir ülkede insanları yönetip onların kurtarıcısı olma arzunuz oldu mu? Fallout Shelter, yiyecek, su ve güç gibi kaynaklarını kontrol eden bir kasanın gözetmeni olmanızı sağlar. Tüm bu kaynakların her zaman kullanılabilir olduğundan emin olun. Ayrıca tuhaf bir ülkede yaşayanları her türlü dış tehditten koruyorsunuz.

Sakinlerinize iyi oldukları işleri atayın ve kasanızı yükseltmek için kaynakları toplayın. Kasanızı yükseltmek size yeni özel odalar inşa etme seçenekleri sunar.

12. Motorsport Manager Racing

Motorsport Manager Racing bir simülatör, strateji oyunu ve çevrimiçi PvP oyunudur. Bir yarış takımı oluşturma, bir araba tasarlama ve çevrimiçi olarak diğer oyunculara karşı yarışma rolünü üstleniyorsunuz. 2019-20 Formula E sürücü listesinden bazı gerçekler de dahil olmak üzere iyi bir sürücü listesine sahiptir. Ne kadar iyi yaptığınızı görmek için skor tabloları var ve yarışlar oldukça eğlenceli.

Çevrimdışı modu olmayan, oynaması ücretsiz bir oyundur. Bu yüzden Play Store puanı biraz daha düşük. Bunun için bu oyunun öncülü olan Motorsport Manager Mobile 3'ü öneriyoruz. Bu oyunda sahip olduğumuz tek şey, birkaç yıldır güncellenmemiş olmasıdır.

13. DomiNations

Civilization II ve Rise of Nations gibi oyunları tasarlayan yapımcıdan DomiNations, karar verme yeteneğinizi yeni bir düzeye taşıyan destansı yeni bir oyundur. Dünyanın en büyük medeniyetleri arasından milletinizi seçip zafere ulaştırıyorsunuz.

DomiNation, dünyanın farklı ülkelerinden birimler oluşturmanıza ve dünya çapında bilimsel devrimi gerçekleştirmenize olanak tanır. Vereceğiniz her karar ulusunuzun nasıl olacağını etkileyecek.

14. Among Us

Among Us'da, ya görevi diğer tüm oyuncuları ortadan kaldırmak olan bir sahtekarsınız ya da sadece kendi işine bakan bir ekip arkadaşısınız. Bu bilim kurgu, cinayet gizemi çevrimiçi oyununda herkesin sırrı ortaya çıkacak.

Oyun esas olarak üç sahtekardan oluşabilen bir uzay gemisinde kuruludur. Sahtekarlar, sırları açığa çıkmadan önce gemideki herkesi öldürmeye çalışırlar ve mürettebat, mürettebatın cesetlerini bildirirken görevleri tamamlamaya çalışır.

Mürettebat, sahtekarın kim olduğuna karar vermek ve onları gemiden atmak için acil bir toplantı düzenleyebilir.

Arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz, mizah ve eğlence içeren, yalan söyleme yeteneğinizi test eden mükemmel bir strateji oyunudur.

15. Unciv

Unciv, Civilization V'in açık kaynaklı bir versiyonudur. Bu oyun hakkında sevilecek çok şey var. Hızlıdır, düşük seviye cihazlarda bile çalışır, karşılaştırmalı olarak çok az yer kaplar ve hatta onu modifiye edebilirsiniz. Çevrimdışı olarak da oynanır, bu nedenle oynamak için internet bağlantısına ihtiyacınız yoktur. Temel olarak bu, ilk Medeniyet gibidir. Amacınız dünya hakimiyeti. İmparatorluğunuzu büyütmeli, yakındaki bölgeleri ele geçirmeli ve geriye kalan tek şey siz olana kadar büyümeye devam etmelisiniz.

Civilization V'e benzemiyor ama mekanikler benzer. Geliştirici de aktif olarak bunun üzerinde çalışıyor, bu yüzden zamanla daha da iyi olacak. Ayrıca tamamen ücretsizdir ve mobil cihazlar için en iyi ücretsiz strateji oyunudur.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz