Ogznet.com
Image by Mudassar Iqbal from Pixabay

Chrome’da YouTube Videolarını Küçük Ekranda İzleme

Çoğu zaman bir sekmede internette gezinirken, diğer yandan bir YouTube videosu izlemek istersiniz. Bilgisayarda diğer Chrome sekmelerinde gezinirken ekranın köşesinde YouTube videoları nasıl izlenir? Cevabı bu yazıdan öğrenin.

Bu yazının içeriği: Kapat

  Bu özelliği, arka planda YouTube'dan müzik dinlemek veya bir makaleyi okurken aynı zamanda bir canlı yayını izlemek için kullanabilirsiniz. İster PC'de ister mobil cihazda olun, YouTube'u arka planda çalıştırmak için premium bir sürüme sahip olmanız gerekmez. PC, Android ve iOS'ta YouTube resim içinde resim nasıl yapılacağını kontrol edelim.

  Bilgisayardaki Chrome'da Diğer Sekmelerde Gezinirken, Kenarda YouTube'da Video İzleme

  Video oynatılan YouTube sekmesi dışındaki Chrome sekmelerinde gezinirken YouTube'u izlemenin iki yolu vardır. İkisini de kontrol edelim.

  1. Yöntem: YouTube Sitesinde Gezinirken YouTube'da Video İzleyin

  Bu yöntem, bir YouTube videosunu yalnızca YouTube sitesindeki diğer içeriği kontrol ederken izlemenizi sağlar. Ekranın sağ alt köşesinde bir mini oynatıcı göreceksiniz. Bu yöntemde aynı sekmede kalmanız gerekir.

  Mini oynatıcıyı etkinleştirmek için YouTube videosunu Chrome'da açın. Ardından, Mini oynatıcı simgesini tıklayın. Mini oynatıcıyı başlatmak için klavyenizdeki 'ı' harfinin bulunduğu düğmeye de basabilirsiniz. Herhangi bir YouTube sayfasına gidebilirsiniz; video oynatılmaya devam eder.

  YouTube Sitesinde Gezinirken YouTube'da Video İzleyin

  2. Yöntem: Diğer Sekmelere Gezinirken YouTube'da Video İzleyin

  Bu yöntemde, herhangi bir web sitesini farklı bir sekmede açabilirsiniz ve videonuz mevcut sekmenizin üstünde alt kanarda oynatılacaktır. İşte adımlar:

  1. Youtube.com'u Chrome'da başlatın ve bir video oynatın.

  2. Videoda herhangi bir yere sağ tıklayın. Aşağıdaki menüyü göreceksiniz ancak hiçbir şeye tıklamayın.

  3. Videoya tekrar sağ tıklayın. Şimdi farklı bir menü göreceksiniz. Resim içinde resim üzerine tıklayın.

  Başka bir sekmede youtube izleyin

  Sağ altta sekme üzerinde gösterilen bir video oynatıcı göreceksiniz. Konumunu sürükleyerek değiştirebilirsiniz. Kenarlıklarını kullanarak boyutu artırabilir veya azaltabilirsiniz.

  Başka bir sekmede youtube izleyin

  Tam videoya geri dönmek istiyorsanız, imleci küçük videonun üzerine getirin ve Sekmeye geri dön simgesini tıklayın.

  Sekmeye geri dön simgesini

  İpucu: Bu yöntemde resim içinde resim özelliği ile videoyu oynattığınızda Chrome'dan farklı bir program açsanız bile video diğer programların üzerinde görülmeye devam edecektir.

  Bu yazıda çalışmayan/kırık link varsa, buraya tıklayarak bize bildirebilirsiniz!

  Yorumlar

   Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
  Yorum Yaz