Snapchat Benzeri En İyi 15 Uygulama

Snapchat gibi uygulamalar her zamankinden çok daha fazla kullanılıyor. Snapchat kendi kendine yok olan işlevleri, birçok filtre ve çıkartmanın yanı sıra diğer eğlenceli şeylerle oldukça başarılı bir sosyal ağdır ve birçok geliştirici bu platformdan bazı özellikleri kendi uygulamalarına eklemişlerdir.

Bu makalede, Snapchat benzeri dizi uygulama bulabilirsiniz. Bazıları, fotoğraf düzenleme araçlarıyla birlikte çeşitli filtre seçenekleri ve özel efektler sunar.

Peki Snapchat'i popüler yapan nedir? İşte bu uygulamanın zaman zaman sunduğu birkaç şey.

  • Gerçek zamanlı filtreler ve efektlerle zahmetsizce fotoğraf çekin ve gönderin.
  • Paylaştığınız ve diğer kullanıcılara gönderdiğiniz her dosya 24 saat sonra otomatik olarak kaybolacaktır.
  • Çok sayıda filtre, özel efekt, metin yazısı ve diğer düzenleme araçları ücretsiz olarak mevcuttur.
  • Her şeyden çok, kendi kendini yok etme işlevi oldukça etkileyici. Resmin Snapchat'in geçici sunucularında ne kadar kalacağını bile ayarlayabilirsiniz. Alıcı, videonuzu veya fotoğrafınızı açtığında, zamanlayıcıyı ne kadar süreyle ayarladığınıza bağlı olarak saniyeler, dakikalar veya saatler sonra kaybolur.

Ancak Snapchat, özellikle video uzunluğu konusunda bazı sınırlamalarla birlikte gelir. Snapchat bir sosyal medya platformu olmasına rağmen aynı anda birçok kullanıcı ile etkileşime giremezsiniz.

Mesajları iletme özelliği yoktur ve hiç kimse içeriğinize yorum yapamaz veya beğeni yapamaz. Ancak, tek ihtiyacınız olan benzersiz bir yaklaşımla arkadaşlarınızla iletişimde kalmak için sıra dışı bir uygulamaysa, bu uygulamayı denemelisiniz.

Android ve iOS için Snapchat Benzeri En İyi Uygulamalar

İşte size Snapchat kullanırken olduğu gibi deneyimler sunacak uygulamaların bir listesi. Göz önünde bulundurmanız gereken ilk şey, ilk etapta uygulama hakkındaki beklentinizdir. Bazı uygulamaların çeşitli efektler, filtreler, çıkartmalar ve düzenleme araçları sunduğunu, bazılarının ise güçlü bir mesajlaşma özelliği sunduğunu unutmayın.

1. TikTok

Anlık mesajlaşma, mem oluşturma ve hatta yüz filtreleri için Snapchat'e benzer çeşitli uygulamalar var. TikTok, son birkaç yılda büyük popülerlik kazanan uygulamalardan biridir.

TikTok onlarca çıkartma ve heyecan verici filtre ile karşımıza çıkarken, bu uygulamayı video paylaşmak için de kullanabilirsiniz. Bu aynı zamanda birçok kullanıcının eğlence ve pazarlamaya kadar çeşitli şeyleri paylaşmak için bu platformu denemesinin nedenidir.

Ancak, bu uygulama özellikle bir anlık mesajlaşma platformu değildir. Yine de istediğiniz her videoya yorum bırakabilirsiniz.

2. Instagram

Instagram ise insanların daha yaratıcı olmasını sağlayan en popüler uygulamalardan biri haline geldi. Bu uygulamanın temel amacı, en sevdiğiniz anları resim ve videolar aracılığıyla paylaşmaktır.

Ayrıca birçok filtre ve düzenleme aracıyla birlikte gelir. Bugün, istediğiniz gibi görsel içerik oluşturmak için çeşitli çıkartmalar ve filtreler kullanabilirsiniz. Instagram'ın, işletmenizi pazarlamanıza olanak tanıyan Snapchat filtreli uygulamalardan biri olduğunu da söylemek gerekir.

Ayrıca bu platform, kullanıcıların kendi başlarına ya da sevdikleriyle geçirdikleri her anı biriktirmelerine olanak tanıyor.

3. ‎Snapseed

Bu uygulama, özellikle anlık mesajlar göndermenize ve 24 saat sonra kaybolmanıza izin veren bir Snapchat alternatifi değildir. Ancak, resimlerinizi düzenlemek için SnapSeed tarafından sağlanan birçok aracı kullanabilirsiniz.

Ayrıca bu uygulamayı kullanarak, Snapchat gibi ek estetik unsurlarla komik memler de yapabilirsiniz. Bu platform bir düzenleme aracı olduğundan, fırçalar, filtreler ve ayrıca iyileştirme araçları gibi bir dizi özellik bulacaksınız. Snapseed hem Android hem de iOS için kullanılabilir.

4. ‎Wickr Me

Hiç Wickr Me'yi hiç duydunuz mu? Bu uygulama Snapchat ve diğer anlık mesajlaşma platformları kadar popüler değil ama bunu denemelisiniz.

Wickr Me, daha iyi gizlilik servisleriyle anlık mesajlaşmanın keyfini çıkarmanıza izin veren en iyi Snapchat alternatiflerinden biridir. İlk etapta telefon numaranızı veya e-posta adresinizi kaydetmenize gerek yoktur.

Ve daha önce gönderdiğiniz herhangi bir şeyi silmek isterseniz, parçalayıcı işlevleri size bir iyilik yapacaktır. Wickr Me'de bir dizi çıkartma ve filtre var ama Snapchat'in kütüphanesi kadar iyi değil.

5. Telegram

Ücretsiz Snapchat alternatifleri söz konusu olduğunda, Telegram bu listede bir yeri hak ediyor. Genellikle bu uygulamanın ne işe yaradığını herkes biliyor.

Mesajlaşmak ve dosyaları paylaşmak için hafif bir dijital platform sağlamanın dışında, Telegram'ı kullanarak bot sohbeti oluşturabilirsiniz. Bu uygulamanın sunduğu en iyi şeylerden biri, metinleri ve diğer paylaşılan dosyaları yok etme yeteneğidir.

Telegram, Android, iOS için kullanılabilir ve web sürümüne bilgisayarlardan erişebilirsiniz. Burada eksik olan tek şey filtrelerdir.

6. Imgur

Snapchat'i sık sık memler ve eğlenceli çıkartmalar oluşturmak için kullanıyorsanız, Imgur'u denemelisiniz. Bu platform, Android ve iOS cihazlar için Snapchat gibi en iyi uygulamalardan biridir.

Bu uygulamayı kullanarak komik memler oluşturmanın dışında GIF'ler ve yaratıcı kısa videolar yapabilirsiniz. Imgur aynı zamanda bir sosyal medya platformu olarak da çalışmaktadır.

Kreasyonlarınızı Feed'lerde paylaşabilirsiniz. Ancak, Snapchat gibi kendi kendini imha eden işlevlerin yanı sıra anlık mesajlaşma özelliği yoktur.

7. Cluster

Cluster, sevdiklerinizle fotoğraf ve video paylaşmak için en iyi platform söz konusu olduğunda oldukça popülerdir. Davet ettiğiniz kişilerle anılarınızı paylaşmak için özel bir oda oluşturabilirsiniz.

Hemen hemen her işletim sistemi için en iyi Snapchat alternatiflerinden biri olmasının yanı sıra, arayüz Instagram'a benzer; birçok yönden kullanıcı dostudur. Ayrıca birçok sitede Cluster hakkında olumlu yorumlar bulabilirsiniz.

8. Messenger

Snapchat'in ilk lansmanından bu yana, Facebook bu uygulamanın varlığını gözlemliyor. Böylece Facebook, Snapchat için platformunda başka alternatifler de yarattı.

Platform artık Messenger olarak biliniyor. Özel olarak veya bir grup içinde mesaj ve diğer içerikleri göndermenize izin vermenin dışında. Ayrıca filtrelerin, maskelerin ve efektlerin çok ilgi çekici olduğunu görebilirsiniz.

Adı değişmiş olsa da, Facebook hala popüler sosyal medya platformlarından biri. Sonuçta Messenger'ı kaçırmamalısınız.

9. Sweet Snap

Öte yandan, ihtiyacınız olan tek şey Snapchat filtre alternatifleriyse, Sweet Snap, göz atacağınız uygulamalardan biri olmalıdır. Eğlenmek için bir dizi filtre, özel efekt ve çıkartma ile birlikte gelir.

Genellikle temel düzenleme araçlarıyla birlikte gelen güzel bir kameradır. Ayrıca tüm efektlere, filtrelere ve çıkartmalara kolayca erişilebilir. Böylece, ilk etapta diğer uygulamalara geçmeden GIF'ler, memler ve eğlenceli içerikler oluşturabilirsiniz.

10. YouCam Perfect

Göz önünde bulundurmanız gereken bir başka Snapchat alternatifi ise YouCam Perfect. Bu uygulama genellikle bir dizi düzenleme aracıyla birlikte gelen bir selfie kamerasıdır.

Selfie'lerinizi zahmetsizce düzenlemenize izin vermenin yanı sıra çeşitli filtreler, eğlenceli kamera araçları, heyecan verici özel efektler ve çıkartmalar da bulabilirsiniz. YouCam Perfect, hemen hemen her işletim sistemi için mevcut en iyi selfie uygulamalarından biridir.

Bu uygulama ücretsiz bir sürüm sunar, ancak istediğiniz zaman yükseltebilirsiniz. Yükseltmeler için ödeme yaparak kitaplığındaki tüm araçların, filtrelerin ve özel efektlerin keyfini çıkarabilirsiniz.

11. B612

B612, efsanevi bir güzellik kamerası uygulamasıdır. Selfie kamera uygulamaları söz konusu olduğunda bu uygulamanın en eski oyunculardan biri olduğunu söyleyebiliriz.

O zamanlar bu uygulama, özçekimlerinizi anında düzenlemek için birçok ilginç filtre sağlıyordu. Bazı düzenleme araçları, selfie tutkunlarının bu uygulama hakkında daha fazlasını bulmasını sağlar.

Bugün B612, bir dizi güzellik efekti, heyecan verici filtreler ve diğer gelişmiş düzenleme araçlarıyla karşımıza çıkıyor. Müzikli kısa bir video oluşturmak ister misiniz? Bu uygulama unutulmaz bir tane yapmanıza yardımcı olacaktır.

12. SNOW

SNOW ise filtreler için en heyecan verici Snapchat alternatiflerinden biri. Bu platform, benzersiz makyaj özellikleri sağlamak için AR teknolojisini kullanır. Bu sayede gerçek makyajı uygulamadan da mükemmel bir çekime sahip olabilirsiniz.

Makyaj ve özel efektler dışında, bu uygulama aynı zamanda hoş görünümlü görsel içerik oluşturmak için onlarca çıkartma ve filtre sağlar. Her şeyden öte SNOW, sosyal medya meraklıları için mükemmel bir uygulamadır. Bu uygulama hem Android hem de iOS cihazlar için kullanılabilir.

13. Marco Polo

Sevdiklerinize mesaj göndermenin çeşitli yollarını sunan Snapchat'e en iyi çevrimiçi alternatifleri mi arıyorsunuz? Sonuçta Marco Polo, düşünmeniz gereken platformlardan biridir.

Mesajlaşma dışında, bu uygulamayı kullanarak görüntülü sohbetleri kolay ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Ayrıca, Marco Polo verilerinizi saklamadığı için reklamlardan veya bunun gibi bir şeylerden rahatsız olmayacaksınız.

Bu uygulamayı Snapchat'ten biraz farklı kılan tek şey, eksik kendi kendini yok etme işlevidir. Yine de, özellikle sohbet için güvenli bir oda arıyorsanız, bu uygulama birçok yönden denemeye değer.

14. Bigo Live

Adından da anlaşılacağı gibi bu platform canlı yayın yapmak isteyenler için uygundur. Bu uygulama, canlı akışı geliştirmek için mükemmel hizmetler ve çok sayıda komik çıkartma, filtre ve özel efektler sunar.

Bigo Live, PC ve genel olarak diğer cihazlar için Snapchat gibi en popüler canlı yayın uygulamalarından biridir. Hatta birçok kullanıcı bu platformu para kazanmak, popülerlik kazanmak, ilgi alanlarını veya yeteneklerini göstermek ve daha pek çok şey için kullanıyor.

Bu nedenle, tüm filtreler ve çıkartmalarla eğlenirken tüm dünya tarafından tanınmak istiyorsanız, Bigo Live dikkate almaya değer bir uygulamadır.

15. Clip Chat

Snapchat gibi ücretsiz uygulamalar söz konusu olduğunda, uygulama marketlerinde epeyce isim bulabilirsin. Bu isimlerden biri de Clip Chat. Bu uygulama, 24 saat sonra kaybolacak mesajlar göndermek isteyen kullanıcılar için oldukça popülerdir.

Arayüz kullanıcı dostudur. Resminizi veya videonuzu gönderdikten sonra, alıcı tıklamadığı sürece önizlemeyi almaz. Clip Chat çoğunlukla resim yerine video paylaşmakla ilgilidir.

Clip Chat ayrıca bazı üst düzey cihazlar için mükemmel güvenlik işlevlerine sahiptir. Alıcı videolarınızın ekran görüntüsünü alırsa sistem tarafından bilgilendirileceksiniz. Bu uygulama iOS cihazlar için kullanılabilir.

1
0
1
0
0
1
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın