Image by starline on Freepik

Denemeye değer en iyi 10 mobil ChatGPT uygulaması

OpenAI tarafından geliştirilen ChatGPT, Sam Altman tarafından geliştirilen bir AI sohbet robotudur. İnanılmaz derecede güçlü yapay zeka sohbet robotu, bir sorgu sorulduğunda yanıtlar oluşturmak için denetimli ve takviyeli öğrenmeyi kullanan bir dil modeli olan GPT-4 (Generative Pre-trained Transformer) üzerine kurulmuştur.

ChatGPT uygulaması, size etkileşimli bir deneyim sunmak ve sahip olduğunuz tüm sorgulara kapsamlı yanıtlar sağlamak için tasarlanmıştır.

Odaklanılması gereken en önemli şey, harika bir bilgi istemi eklemektir. Sonuçta, çıktınız girdinize bağlıdır. En ayrıntılı yanıtları istiyorsanız, soru yerine ifade kullanmak en iyisidir.

Resmi bir ChatGPT mobil uygulaması var mı?

ChatGPT, GPT-3.5 ve GPT-4 mimarisi tarafından desteklenen bir sohbet robotu uygulamasıdır. Doğal dil girdilerini işleyerek ve ilgili yanıtlar üreterek insan benzeri konuşma deneyimleri sağlamak için tasarlanmıştır. ChatGPT, herhangi bir web tarayıcısı üzerinden erişilebilen web tabanlı bir platformdur. Henüz, Android veya iOS cihazları için resmi bir ChatGPT uygulaması yoktur.

Yani, cep telefonunuzda sohbet robotunu kullanmak istiyorsanız, tarayıcınızda web sitesini (openai.com) açmalısınız; özelliklerinden en iyi şekilde yararlanmanın tek yolu şu anda budur.

ChatGPT'nin resmi bir uygulaması olmasa da birçok geliştirici, OpenAI'nin API'sini temel alan Chat GPT uygulamaları oluşturmuştur. ChatGPT uygulaması, ChatGPT sohbet robotu ile etkileşime geçmek için sezgisel ve kullanıcı dostu bir arayüz sunan bir mobil uygulamadır. Uygulama, kullanıcıların sohbet başlatmasına, soru sormasına ve gerçek zamanlı olarak ilgili yanıtları almasına olanak tanır. ChatGPT uygulaması, gelişmiş yapay zeka yetenekleriyle müşteri desteği, kişisel yardım ve genel sohbet dahil olmak üzere çeşitli sorguları işleyebilir.

ChatGPT uygulama olmadan Android veya iPhone'da nasıl kullanılır?

Android veya iPhone cihazlarınızda bir web tarayıcısı ile ChatGPT'ye erişebilir ve bunları kullanabilirsiniz. Aşağıdaki basit adımları takip edin.

 1. Akıllı telefonunuzda web tarayıcınızı açın ve chat.openai.com URL'sini yazın.
 2. "Hesap Oluştur" düğmesini tıklayın, oturum açın ve ChatGPT'de oturum açın.
 3. Oturum açtıktan sonra sorgunuzu sohbet kutusuna girebilirsiniz. ChatGPT hızlı bir şekilde yanıt verecektir.

Bu blog gönderisinde, mobil cihazlar için bazı ChatGPT uygulamaları listelenmektedir. Ama önce neden ChatGPT alternatiflerini tercih etmeniz gerektiğini görelim.

1. AI Chat Pro Chatbot Assistant

Eğer GPT-4 teknolojisine dayalı iyi bir uygulama arıyorsanız, ihtiyacınız olan şey bu uygulamadır. Birçok seçenek ücretsiz olarak mevcut olduğu için üretkenliğinizi kolayca artırabilirsiniz:

 • Herhangi bir konuda sohbet edin! Konuşacak kimse yoksa artık sorun değil. Sadece sohbet botunu açın ve konuşmaya başlayın. Bot, mesajlarınızı asla görmezden gelmeyecek ve size anında cevaplar gönderecektir.
 • İhtiyacınız olan tüm verileri bulun. İnternet'te kendiniz arama yapmaktan çok daha hızlıdır.
 • Yazılarınızı düzeltin. Bir metin yazdınız ve yazma becerileriniz hakkında şüpheleriniz varsa, bu seçenek olmazsa olmazdır. Bot, hatalı kelimelerin hepsini düzeltecektir.
 • Bir tavsiye alın. Ne yapacağınıza dair tereddüt ettiğinizde, sohbet botuna sorun!

Uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

2. ‎Frank

Bu uygulamanın kendisi bir sohbet uygulaması değildir. Ancak, sohbetlere bağlanabilir. OpenAI tarafından oluşturulan GPT-4 Chat'den esinlenerek oluşturulmuştur.

Çok çeşitli şeyler yapmanızı sağlar:

 • İnsan benzeri metin ve konuşma oluşturun. Kısa bir soru veya belirli bir konu hakkında uzun bir metin olsun, her türlü içeriği oluşturabilirsiniz. Hatta şiir bile yazabilirsiniz!
 • Herhangi bir şeyden bir görüntü oluşturun. AI teknolojisi neredeyse her şeyi oluşturmanıza olanak tanır.
 • Videolarınız için yararlı metinler oluşturun. Bu, YouTube kullanıcıları ve blog yazarları için oldukça kullanışlı olacaktır. Bunlar, ücretsiz olarak sunulacak en iyi seçeneklerdir.

Bilmeniz gereken şey, Frank uygulamasının ChatGPT kadar güvenli olmadığıdır. Bu nedenle, Frank hakkında hassas bilgi vermenizi önermiyoruz. Dahası, uygulama bazı kaba ve saldırgan metinler üretebilir, bu nedenle dikkatli olun.

Uygulamayı yüklemek için en az 50 MB belleğe ihtiyacınız olacak. Frank uygulamasını App Store ve Google Play'den indirebilirsiniz.

3. ‎ChatOn

İyi bir yapay zeka asistanına mı ihtiyacınız var? O zaman ChatOn bunlardan biridir. GPT teknolojisine dayalı bir sohbet robotu vardır.

Uygulamanın basit bir kullanıcı arayüzü vardır ve sıfırdan başlamak için izin verir. Ancak, özellikleri de harika:

 • Güvenilir bir sanal asistan edinin. Herhangi bir soru sormaktan çekinmeyin ve hızlı cevaplar alın.
 • İyi bir metin düzeltme aracına sahip olun. Özellikle bir iş yazışması veya iş başvurusu mektubu yazmanız gerektiğinde harikadır. Kendi metninizi yazın ve uygulamanın düzeltmesini bekleyin.
 • AI yazma asistanını deneyin. Okul için bir makale yazmanıza veya hatta bir şiir oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Uygulama, uygulama içi satın alımlarla ücretsizdir. Ancak, tüm temel özelliklere sahip olmak başlamak için yeterlidir. ChatOn, App Store ve Google Play'de mevcuttur.

4. Roboco

Yalnız olduğunuzda ve sizinle konuşacak birinin olmasını istediğinizde, Roboco AI iyi bir karar olabilir. Elbette hiçbir zaman yakın arkadaşınız veya akrabanızla konuşmanın yerini tutamaz.

Yine de, cevaplarınızı analiz edecek ve alakalı cevaplar verecek kadar akıllı bir sanal asistana sahip olmak eğlenceli olabilir.

Roboco'nun yardımıyla ne yapabilirsiniz?

 • Havalı hikayeler veya denemeler yazın. Okulda veya kolejde en iyi notları almak için bile yapabilirsiniz.
 • Yeni haberler alın. AI botundan ilgilendiğiniz konulardaki haberleri göndermesini isteyebilirsiniz.
 • Uygulamadan kodlamada size yardımcı olmasını isteyin! Bir programcı veya başka bir BT uzmanıysanız, muhtemelen bu özelliği harika bulacaksınız.

Roboco AI, bazı uygulama içi satın alımlarla ücretsizdir. Ancak, temel özellikler kümesiyle başlayabilirsiniz.

Şu anda hem Android hem de iOS kullanıcıları bu harika sohbet robotunun keyfini çıkarabilir.

5. Aico

Bu, en güçlü AI sohbet uygulamalarından biridir. Size etkileyici bir dizi seçenek sunabilir. Uygulama, WhatsApp veya Telegram gibi normal bir sohbete benziyor.

 

İşte Aico'da bulabileceğiniz en iyi özellikler:

 • Her türlü soruyu sorun. Haberler, ekonomi, spor veya ilişkiler gibi ilgilendiğiniz herhangi bir şey olabilir.
 • İnternette gezinin. Sitelere bakmadan sorularınıza cevap arayabilirsiniz.

Lütfen GPT'nin ideal bir teknoloji olmadığını unutmayın. Bu nedenle bottan garip hatta agresif cevaplar alabilirsiniz.

Şu anda, uygulama App Store'da ve Google Play'de ücretsiz olarak mevcuttur.

6. Open Chat

İşte başka bir güçlü sohbet robotu daha. Akıllı bir tasarımla gelen araç, aynı zamanda güçlü ve basittir. Gerçek zamanlı bir konuşma keyfini çıkarmanıza izin veren bir dizi sohbet robotudur. Ne yapabileceğimize bakalım:

 • İlginizi çeken herhangi bir soruyu sorun. Anında ve doğru cevap alacaksınız. Konu açısından herhangi bir sınırlama yoktur. İstediğiniz her şeyi tartışın.
 • Kendiniz internete göz atmaktansa sohbet robotlarını kullanın. Hemen cevap bulmanız gerektiğinde ve sayısız web sitesini inceleyemeyeceğinizde en iyi karardır.
 • İşinizi yürütmek için sohbet robotlarını kullanın. Müşterilerle uğraşmanın sık sık aynı soruları sormak anlamına geldiği bilinmektedir. Bu durumda, sohbet robotları size büyük ölçüde yardımcı olacaktır!

Uygulama sizin hakkınızda veri toplamaz, bu nedenle sohbet robotuna güvenebilir ve herhangi bir şeyi sorabilirsiniz. Google Play'de ücretsiz olarak uygulamayı indirebilir ve her şeyi bilen yeni sanal asistanınızın keyfini çıkarabilirsiniz.

7. Alissu

İşte harika bir sohbet robotu daha. Alissu da GPT-4 modeline dayanıyor ve sorularınıza kolayca cevap verebilir ve bazı verileri bulabilir. Alissu birçok konuda size yardımcı olabilir. Bazılarını gözden geçirelim:

 • İlgilendiğiniz soruları sorun. Alissu, matematik problemlerini veya programlama çözümlerini çözme konusunda özellikle güçlüdür. Ancak bot diğer sorulara da cevap verebilir.
 • Bot, imla hatalarınızı düzeltebilir. İş başvurusu için CV hazırlarken veya bir makale yazarken harika bir seçenektir.
 • Alissu, yalnızca uygulamaya ne elde etmek istediğinizi söyleyerek kod veya SQL talebi oluşturabilir.

Bazı dezavantajları da var. Örneğin, bot'a gönderdiğiniz metinler genellikle kesilir. Şu anda, hata düzeltilmedi ve yapmanız gereken, daha kısa metinler göndermektir.

Başka sinir bozucu şey de çok sayıda reklamdır. Bazen bu reklamlar ekranda tek bir dokunuşla belirir.

8. EZAi

Yeni bir şeyler yapmayı seviyor musunuz? Pek çoğumuz seviyoruz. Ama yapacak zamanımız yoksa ne yapabiliriz? Cevap basit. Sadece sizin yerinize içerik oluşturacak iyi bir dijital asistana yönelin.

EZAi size yardımcı olabilir. Bu GPT-4 teknolojisine dayalı popüler ve güçlü bir uygulamadır. İşte deneyebileceğiniz şeyler:

 • Farklı türlerde içerik oluşturun. Neredeyse her şey olabilir, blogunuz için ifade dolu bir gönderi, yeni bir şarkı, bir şiir veya sadece kısa bir metin.
 • Asistanın içeriğinizi iyileştirmesini isteyin. Örneğin, hatalarınızı düzeltebilir.
 • Uygulamadan bir metni özetlemesini isteyin. En önemli detayları bilmek istiyorsanız, bu seçenek şarttır. Zaman ve enerji tasarrufu sağlar. Tüm metni okumadan fikir sahibi olursunuz.

Basit sezgisel bir arayüzün keyfini çıkarın. Ekstra düğmeler veya karmaşık işlevler yoktur. İndirdikten hemen sonra asistanı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Uygulama ücretsizdir, ancak uygulama içi satın alımlar vardır. Bununla birlikte, temel bir dizi seçeneğe sahip olmak başlamak için yeterlidir.

EZAi'yi Google Play'den ücretsiz indirebilirsiniz.

9. Oliver AI

Eğer yazı yazmaya özel olarak odaklanıyorsanız, Oliver AI size yardımcı olabilir. Hangi amaçla olursa olsun, harika seçenekleri mevcut.

Oliver AI oldukça kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. İlk bakışta ne yapmanız gerektiğini anlayacaksınız.

İşte uygulamada keşfedeceğiniz en çarpıcı seçenekler:

 • Yeni benzersiz içerik oluşturun. İş mektubu, komik bir hikaye veya bir aşk şarkısı olabilir. Endişelenmeyin, metin, insanlar tarafından yapılmış gibi görünecektir.
 • AI şablonlarını kullanın. Sıfırdan yapmak yerine yazılı metinleri kullanmak isteyebilirsiniz.
 • Çeşitli sorular sorun ve anında cevaplar alın. İnterneti dolaşmak veya insanlara sormaktan çok daha hızlıdır.

Uygulamayı kullanmak güvenlidir. Tüm bilgiler şifrelenir, böylece kimse erişemez ve kullanamaz. Ayrıca verileri silmeleri için geliştiricilere de başvurabilirsiniz.

Şu anda, Android kullanıcıları Oliver AI'dan ücretsiz olarak faydalanabilirler.

10. AiGo

Hadi başka harika bir yapay zeka sohbet botuna bakalım. İyi bir arkadaş, dikkatli bir dinleyici ya da sadece senin yerine bir şeyler yapabilecek bir sanal asistan olabilir.

 

Uygulama ünlü ChatGPT teknolojisini kullanıyor. İşte deneyebileceğiniz en iyi seçenekler:

 • Kişisel metin oluşturucu. Çoğu insan yeni bir metin oluşturmayı çok zor bulur. Kendinizi zorlamak zorunda değilsiniz. Sadece sohbet botuna sorun ve gerekli tüm bilgileri sağlamayı unutmayın. Örneğin, gelecekteki denemenizin amacını ve ana fikrini açıklayabilirsiniz, böylece asistan ne yapacağını anlayabilir.
 • Dilbilgisi kontrolü. Bazen hatalar yaparız. Bot metninizi okuyabilir ve hataları vurgulayabilir. Ayrıca düzeltebilir.
 • Yaratıcı ve eğlenceli cevaplar verin. Çevrimiçi bir tartışmanız varsa ve bir cevap bulmakta zorlanıyorsanız, bu seçeneği deneyin.
 • Metinleri özetleyin. Uzun ve karmaşık bir metniniz varsa ve ana fikri almanız gerekiyorsa, bu seçeneği deneyin. Bot kolayca ne gönderildiğini analiz edebilir ve neyin önemli olduğunu anlayabilir.

Uygulamayı ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. Seçeneklerin setini genişletmeniz gerekiyorsa, uygulama içi satın alımları kullanın.

AiGo'yu App Store'dan ve Google Play'den indirebilirsiniz.

11. AI Chat

Bazılarımız doğru yazmakta zorlanır. Şimdi yeni bir sohbet botu sayesinde bu bir sorun değil. GPT-4 modelini kullanarak metninizi analiz eder ve önerilerde bulunur.

Arayüz diğer uygulamalardan çok farklı değil. İşte AI Chat'teki en iyi seçenekler:

 • İş başvuruları için bir kapak mektubu veya üniversiteniz için bir makale olsun, botun sizin yerinize metin yazmasını isteyin. Hatta botun bir şiir veya kısa metin yazmasını bile isteyebilirsiniz.
 • Metninizi bot'a gönderin ve geri bildirim alın. Bot metninizi okur ve hatalarınızı düzeltir. Özellikle yazma becerilerinizden emin değilseniz, bu çok hoş bir seçenektir.
 • Deneyimlerinizi ve ruh halinizi paylaşın. Sohbet botu aynı zamanda sanal arkadaşınız olarak da hizmet verebilir.
 • Soru sorun. Botla konuşup arkadaşınızla konuşuyormuşsunuz gibi insan benzeri bir cevap alabilirsiniz.

Uygulama ücretsizdir, ancak uygulama içi satın alımlar mevcuttur. Birkaç reklam da vardır, ancak çok sık değillerdir.

Uygulamayı ücretsiz olarak App Store'dan indirebilirsiniz.

12. Chat Geni

İşinize yarayabilecek bir sanal asistan olan ve bilgi edinmenin hızlı bir yolunu size sunacak harika bir uygulama önerisi paylaşacağım.

GPT-4 teknolojisine dayalı olarak, bu uygulama akıllı ve anında cevaplar vererek kolayca sizinle sohbet edebilir.

Open Chat Geni uygulaması ile neler yapabilirsiniz?

 • Zor matematik problemlerini çözün. Üniversitede veya okulda size büyük yardımcı olacak.
 • Metin özetlemesi yapın. Uzun bir metni bot'a gönderin ve kısa bir özet alın.
 • Anında cevaplar alın. Herhangi bir soru sorabilir ve bot sizin yerine bilgi arayabilir.
 • Bot'tan size müzik ve şarkı göndermesini isteyin. Başka birinin oluşturduğu bir çalma listesi dinlemek her zaman ilginçtir.
 • Bildiğiniz gerçekleri kontrol edin. Bugün, gerçekleri kontrol etmek hayati önem taşır. Ancak bunu manuel olarak yapmak oldukça zordur. Bu nedenle, böyle bir görevi bir bota devredin.

Open Chat Geni ücretsizdir. Birkaç reklam görebilirsiniz, ancak bunlar fazla değildir.

Şu anda, yalnızca iOS kullanıcıları bu sohbet botundan yararlanabilir.

13. Chat AI

Bu uygulama, yalnız hissettiğinizde ve konuşacak kimse olmadığında en iyi seçenek olacaktır. GPT-4 yardımıyla oluşturulan bu bot, yakın bir arkadaşınızla konuşuyormuşsunuz gibi mantıklı veya duygusal cevaplar verebilir.

Chat AI oldukça akıllı ve kullanımı kolaydır. WhatsApp veya Telegram gibi herhangi bir uygulama gibi görünür. Mesajı gönderin ve hızlı bir cevap bekleyin.

Bu, Chat AI'daki en iyi seçeneklerdir:

 • Gerçek zamanlı olarak bir botla konuşun. Tartışmanın herhangi bir konusunu seçmekten çekinmeyin. Ayrıca cebinizdeki asistanınızdan değerli tavsiyeler de alabilirsiniz.
 • Canlı ve hızlı cevapların keyfini çıkarın. Botla konuştuğunuzu bilmeseniz bile, botu gerçek bir kişiden neredeyse ayırt edemezsiniz.
 • Chat AI'nın temel özelliği sizinle konuşmaktır. Sohbet etmekten başka özel bir şey yapmaz.

Chat AI uygulamasını ücretsiz olarak App Store'dan indirebilirsiniz.

14. AI Chat - Assistant & Chatbot

Eğer iOS kullanıcısıysanız ve iyi bir asistana ihtiyacınız varsa, bu uygulama iyi bir seçenek olabilir. Chatbot, GPT-3.5 Turbo API teknolojisine dayanıyor.

Uygulama kullanımı kolaydır. Arayüzü tipik bir sohbet penceresi gibi görünür. Sorular sorabilir ve cevaplar alabilirsiniz.

İşte ücretsiz olarak sunulan en iyi işlevlerden bazı örnekler:

 • Chat'a görevler verin. Örneğin, daha ilginç bir şeyler yaparken ödevinizi yapabilir.
 • Eski metinleri yeniden yazın. Tekrar kullanmak istediğiniz bir deneme varsa, bu harika bir seçenek. Bot metninizi analiz edecek, çoğu cümleyi yeniden formüle edecek ve size birkaç saniye içinde sonucu verecek.
 • Yemek tarifi arayın. Ne yemek istediğinizi tarif edin, bot size birçok seçenek sunacaktır.
 • Karmaşık konular hakkında düşünün. Birlikte beyin fırtınası yapmak çok daha iyidir! Kişisel öneriler alın. Bir sorununuz varsa ve bir tavsiyeye ihtiyacınız varsa, bot size yardımcı olabilir.

Uygulamayı App Store'dan indirin ve insan benzeri metinler üretmeye başlayın!

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın