Image by Freepik

En iyi ajanda uygulaması iOS

Bir takvim uygulaması kişisel kullanıcılar için kullanışlı olabilir, ancak takvim uygulamaları işletmeler için çok önemli olabilir.

Kişisel kullanım için tasarlandığında, doğum günleri gibi tek seferlik etkinlikleri hatırlayacak şekilde ayarlayabilirsiniz. İş amaçlı olarak, son teslim tarihlerini, toplantıları ve etkinlikleri hatırlamanın harika bir yolu olabilir.

Takvim uygulaması, e-posta programınız gibi diğer uygulamalarla entegre edilebilir. Bu şekilde, takviminizdeki hatırlatmalar hakkında zamanında bildirim alabilirsiniz.

Takvim uygulamalarının iki ana işlevi vardır: yapmanız gereken işleri gösterir ve size önemli etkinlikleri hatırlatır.

Mac için en iyi takvim uygulamaları yalnızca işlevsel değildir. Vaktinizi nasıl harcadığınızı da size açıkça gösterirler.

Mac için en iyi ajanda ve hatırlatıcı uygulamalar:

Bu yazıda, çeşitli ihtiyaçları karşılayan Mac için en iyi ajanda uygulamalarını inceledik.

1. Clear

Clear, görsel düşünenler için en kullanışlı Mac uygulamalarından biridir. Gelişmiş bir deneyim sunan uygulama, kullanıcıların listeleri renklerle özelleştirmesine ve hızlı bir şekilde düzenlemek için hareketleri kullanmasına olanak tanır.

Liste görünümünü kullanarak görevleri organize etmek, Mac'inizdeki hatırlatıcıları yönetmek için dikkat dağıtıcı olmayan bir odak alanı sağlar. Hareketler, trackpad veya Magic Mouse ile mükemmel bir şekilde bütünleşerek, kaydırmanıza ve görevlerinizle bağlantı kurmanıza olanak tanır. Clear, iOS aygıtlarınıza bağlanmak için iCloud ile eşzamanlamanıza olanak tanır, böylece görevlerinize her yerden erişebilirsiniz.

Basitçe söylemek gerekirse, bu macOS için en iyi tasarlanmış takvim uygulamasıdır. Sol panelle başlayın: Mac için çoğu takvim uygulaması buraya neredeyse işe yaramaz bir takvim listesi koyar, ancak bu Fantastical değil.

Burada panel, programa veya hatırlatıcılarınıza bakmak için kullanılır. Bu önemsiz bir şey, ancak geliştiricilerin zaman çizelgesini sezgisel hale getirmek için her tasarım öğesi üzerinde düşündükleri özeni yansıtıyor.

Başka bir küçük şey: aynı etkinlik iki takvimde görünüyorsa, yalnızca bir kez görünür ve şeritli bir tasarım size iki farklı takvimde olduğunu söyler.

Randevu eklemek hızlıdır; artı düğmesine dokunun ve yazmaya başlayın. Doğal dil işlemenin nasıl çalıştığını çok net bir şekilde gösteren, animasyonlu gerçek zamanlı geri bildirim ile doğal dil işleme vardır. Ana arayüzün sağ paneline erişmenizi sağlayan kapsamlı bir menü çubuğu simgesi de vardır.

iCloud, Exchange, Office 365, Google, Yahoo, Fruux, Meetup ve herhangi bir CalDAV hizmetiyle senkronizasyonu destekler, böylece neredeyse sayısız senkronizasyon seçeneğiniz olur. Fantastical'ın tek dezavantajı, yüksek fiyat etiketidir, ancak programa çok fazla zaman harcarsanız Fantastical karşılığını verebilir.

Todoist, yüksek kaliteli üretkenlik sunuyor ve onu zarif tasarımla birleştiriyor. Hizmet, etiketler, filtreler, proje yönetimi ve hatta sıralanmamış hatırlatıcılar eklemek için bir gelen kutusu gibi bir görev yöneticisinden beklediğiniz tüm özellikleri içerir.

Görevleri ve hatırlatıcıları hızlı bir şekilde eklemek, Todoist'in en iyi özelliklerinden biridir.

Doğal dil girişinin kullanılması, görevlerin ve bitiş tarihlerinin kısa sürede eklenmesini kolaylaştırır. Yinelenen hatırlatıcılar, önemli etkinlikler için rutin işlemleri ayarlamanıza yardımcı olur.

Ne kadar organize olursanız o kadar iyi. Todoist ile hafta boyunca kaç tane görev tamamladığını ve daha fazlasını takip edebilirsin.

4. BusyCal

BusyCal, ilk bakışta Apple'ın zaman çizelgesiyle neredeyse aynı görünüyor, ancak değildir. Örneğin, hava durumu tahminleri ve ay evreleri haftalık ve aylık görünümlerde görüntülenir. Sağ bölme, görev listenizi gösterebilir. Örneğin: görevler hatırlatıcıdan alınır.

Hatırlatıcı kullanmıyorsanız, bu panel o anda seçili olan etkinliğin ayrıntılarını gösterebilir. Hem hatırlatmalar hem de detaylar istiyorsanız, bunları üst üste koyabilirsiniz. Hatırlatıcılarınız dilerseniz son tarihlerde takvimde de görünebilir.

Ayarları gözden geçirin ve renk düzenini, bilgi panelinde görünenleri ve hatta yazı tiplerini değiştirmenin yollarını bulacaksınız. Kenar çubuğuna farklı bir saat dilimi ekleyebilirsiniz; bu, çok seyahat ediyorsanız veya diğer bölgelerdeki ekip arkadaşlarınızla çalışıyorsanız harikadır.

Randevuları hızlı bir şekilde aramak için büyük bir menü çubuğu simgesini de etkinleştirebilirsiniz.

Görev eklemek hızlıdır; doğal dil işlemeyi kullanmak için + düğmesini kullanın veya atamak istediğiniz süreyi tıklayıp sürükleyin. Randevularınızı görüntülemek için beş ana görünüm vardır: Günlük, Haftalık, Aylık, Yıllık ve Liste.

Senkronizasyon, varsayılan takvimler ve iCloud kullanılarak yapılır veya Google, Yahoo, Fruux, Fastmail, Office 365, CalDAV ve Exchange hesapları ekleyebilirsiniz.

Tek zorluk fiyattır, ancak yine de Mac'in en özelleştirilebilir takvimini arıyorsanız işe yarayabilir.

5. Itsycal

MacOS ne kadar iyi olursa olsun, bazı eksik özellikler bir anlam ifade etmiyor. Örneğin: Windows'ta takvimi görüntülemek için saate tıklayabilirsiniz. Apple benzer bir şey eklemedi.

Itsycal tam bir takvim uygulaması değildir, ancak ücretsizdir ve varsayılan takvim uygulamasından daha iyidir. Itsycal, simgenin size geçerli tarihi gösterdiği harika bir menü çubuğuna sahiptir. Simge düğmesine tıkladığınızda, mükemmel bir referans aracı olan minyatür bir takvim bulacaksınız.

Bu simgeyi görmek için genel bir klavye kısayolu yapılandırabilirsiniz. Takvimin altında randevularınızı göreceksiniz ve hatta tarihleri ​​aramak için klavyeyi kullanabilirsiniz. Buradan ayrıca takvimlerinize hızlı bir şekilde randevu ekleyebilirsiniz.

Bu, elbette Apple'ın Takvim uygulamasına küçük bir ektir, ancak aynı zamanda randevularınızı hızlı bir şekilde kontrol etmenizi sağlar. Ve oldukça özelleştirilebilir; örneğin, bir karanlık tema ve bir açık tema var ve simgeyi haftanın ayını ve gününü içerecek şekilde değiştirebilirsiniz.

Calendar 366 II, Mac için en iyi takvimler arasındadır. Takviminizi yalnızca bu uygulamayla yönetebilirsiniz, ancak esas olarak tüm veriler için kullandığınız Apple Takvim'e bir eklenti görevi görür.

Menü çubuğundaki simgeye tıklayarak veya genel klavye kısayolunu kullanarak takvimi açabilirsiniz. Doğal dil işleme sayesinde görev eklemek hızlıdır ve randevularınızı farklı şekillerde görüntüleyebilirsiniz.

Varsayılan takvim görünümü aylık takvimin altına yerleştirilmiştir, ancak başka görünümler de mevcuttur: yıl, ay, hafta, takvimli hafta ve hatta geçerli gün.

Ve uygulamayla ilgili her şey özelleştirilebilir. Örneğin, birkaç renk şeması vardır ve yazı tipini ve düzeni istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Menü çubuğu öğesi bir simge olabilir veya sistem saatinin yerini alabilir.

Apple'ın takvimine harika bir ektir, ancak iş akışınıza bağlı olarak onu tamamen değiştirebilir.

Google Takvim, Mac için en iyi takvim uygulamaları arasındadır. Google Takvim'in popülaritesinin çoğu, tek bir yerde tek bir Google hesabıyla birden fazla takvim oluşturabilmeniz ve ardından bu girişleri hemen hemen tüm diğer çevrimiçi takvimlere aktarabilmenizden kaynaklanmaktadır.

Google Takvim'inizi yalnızca diğer takvim uygulamalarına değil, aynı zamanda Trello ve Asana gibi ticari uygulamalara ve hizmetlere de bağlayabilirsiniz.

Bireysel takvimler için renkli etiketler, etkinliğin hayatınızın hangi alanıyla ilgili olduğunu görmeyi kolaylaştırır. Belirli etkinlik türlerine odaklanabilmeniz için takvimleri gösterebilir veya gizleyebilirsiniz.

Google Takvim, mükemmel arama yetenekleri sunar. Ayrıca G Suite uygulamalarıyla entegre olarak, örneğin Gmail'den bir takvim etkinliği oluşturmanıza olanak tanır.

Google Takvim, bir kuruluşta kullanıldığında, iş arkadaşlarınızın takvimlerini sizinkinin yanında kontrol etmenize olanak tanır. Başkalarını takviminize davet etmek de çok kolaydır.

Tüm takvimi paylaşmayı seçebilir veya etkinliğe kişi eklemek için arama seçeneğini kullanabilirsiniz.

8. ‎Due

Birçok iOS kullanıcısının favorisi olan Due, macOS'ta da kullanım kolaylığı nedeniyle büyük beğeni topluyor.

Due, birçok özelleştirmeyle basit hatırlatıcılar ayarlama yeteneği sunar. Mutfak işlerinden, diğer etkinliklere kadar tüm görevleriniz için yeniden kullanılabilir geri sayım hatırlatıcıları oluşturmak için kullanabilirsiniz. Bu, Due'yi bu listede öne çıkaran özelliklerden biridir.

Due'a yeni öğeler eklemek basittir, ancak hızlı akıllı giriş sayesinde hatırlatıcı eklemek kolaydır. Due akıllıdır ve ihtiyaçlarınıza yanıt verir. Süresi geçmiş tüm bildirimler otomatik erteleme ile geri dönüştürülerek hiçbir şeyi kaçırmadığınızdan emin olabilirsiniz.

GoodTask, Apple Calendar ve Reminders ile senkronize edilebilen gelişmiş bir hatırlatıcı yöneticisidir. Apple Calendar kullanmıyorsanız, Exchange ve daha pek çok şeye de bağlanır.

GoodTask, liste, gün, hafta, ay ve yıl görünümü dahil olmak üzere çok sayıda görüntüleme seçeneği kullanarak hatırlatıcılarınızı, listelerinizi ve takvimlerinizi yönetmenize olanak tanır. Akıllı listelerle öncelikler, konum, etiketler, metin ve çok daha fazlasına dayalı olarak filtrelenmiş hatırlatıcılar oluşturabilirsiniz.

Biraz daha agresif bir şekilde fiyatlandırılsa da, Apple servisleriyle entegrasyonlar bunu maliyete değecek.

10. Gestimer

Gestimer, hatırlatıcıları yönetmenin basit ama eğlenceli bir yolunu sunar: Hatırlatıcı zamanını planlamak için ekranınızı kullanırsınız. Menü çubuğundaki simgeyi aşağı sürüklemek, hatırlatma süresini ayarlayacaktır. Ne kadar aşağı sürüklerseniz, hatırlatıcıyı o kadar uzağa ayarlar. Bu, onu Mac için en etkileşimli hatırlatma uygulamalarından biri yapar.

Bir hatırlatıcı oluşturduktan sonra, mevcut öğelerinizi görüntüleyebilir ve hatta bunlara görevler için mükemmel olan küçük bir açıklama ekleyebilirsiniz. Gestimer uygun fiyatlıdır ve ilk kez hatırlatıcı kullananlar için harika bir başlangıç noktasıdır.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın