Kripto Para Borsası Önerisi: Kucoin Nedir?

Kripto para yatırımı için, ilk adım iyi bir borsaya üye olmak ve ardından Bitcoin ve altcoin’lerde yatırım yapmak. Peki sunduğu özellikler bakımından öne çıkan, en iyi kripto para borsası hangisi? Bir yatırımcı için doğru bir borsaya üye olmak hem düşük işlem komisyonları ile alım satım yapmak, hem de güvenilir bir ortamda yatırım işlemlerini sürdürmek adına önemli. Türkiye’de yakın zamanda lisanslı bir platform olarak hizmet vermeye başlayan Kucoin, en iyi borsalar içinde gösteriliyor.

2013 yılında kurulan ve en eski borsalar içinde yer alan Kucoin, yatırımcılar için düşük komisyon ile Bitcoin ve altcoin alıp satmak için, vadeli işlemlerde ve stake işlemlerinde gelir elde etmek için en iyi adresler arasında bulunuyor. Peki Kucoin neler sunuyor?

En düşük komisyonlu borsa

Bir yatırımcı için, işlem komisyonlarının uygun seviyede olması en önemli konu. Kripto para borsalarındaki maker ve taker komisyonu, spot ve vadeli işlemlerde hem alım hem de satış işleminde alınıyor. Düşük hacimde işlem yapan bir yatırımcı için komisyon oranının önemi çok olmasa da, yüksek hacimde işlem yapan bir yatırımcı için ciddi bir önem söz konusu. Kucoin piyasanın en düşük işlem komisyonunu alan borsa. Platformda, komisyon oranı yüzde 0,1. Bu da, 50.000 TL’lik bir alım işlemi yapıldığında yalnızca 50 TL komisyon ödeneceğini gösteriyor. Diğer kripto para borsalarında yüzde 0,5’e kadar çıkabilen komisyon oranı yatırımcılar için dezavantaj sunuyor. Özellikle al sat yapan kripto para yatırımcıları için komisyonun düşük olması çok önemli. Zira 0,1 gibi bir komisyon ile, alım satım yaparken yüzde 0,5’lik bir makas yakalamak bile kâr elde etmeyi sağlayabilir.

Örneğin TRX Fiyat araştırmasında borsalar arası farkları kolayca görebilirsiniz. Ayrıca TRXUSDT istatistikleri ile coinin dolara göre artış ve azalışlarını inceleyebilirsiniz.

600’den fazla coin ile en geniş seçenekler

Kripto para yatırımcıları için, tercih edilebilecek yatırım alternatiflerinin geniş olması önemli bir konu. Kucoin kripto para borsasında, 600’ün üzerinde coin listeleniyor, bu coin’lerin 1000’den fazla işlem çiftinde listelendiğini de söylemek gerekiyor. Bu coin’ler içinde Bitcoin, Solana, Cardano, Dogecoin ve Avalanche gibi popüler kripto paraların yanı sıra henüz piyasaya yeni girmiş ve gelecek vaat eden projeler de yer alıyor. Bu kripto paralar içinde, piyasa değeri 1 milyar doların çok altında, cevher olarak gösterilen GEM coin’ler de yer alıyor. 100X yükseliş potansiyeli barındıran coin almak isteyenler için, Kucoin’in bu geniş yatırım skalası oldukça avantajlı.

Tüm yatırımlar güvence altında

Kripto para borsalarında yatırımcıların en çok önemsediği konular içinde, aynı zamanda güvenilirlik de geliyor. Kripto piyasasında, siber saldırı ve benzer durumlar kaynaklı fon çalınma durumları zaman zaman gündeme gelebiliyor. Kucoin’in en iyi yanlarından biri, borsanın gelişmiş bir güvenlik altyapısına, şifreleme sistemine sahip olması. Bu durum, borsanın siber saldırıya uğraması ve fonların risk altında olması olasılığını en aza indiriyor. Tabii ki bundan daha da önemlisi, güvence fonu ile yatırımlar korunuyor. Sigorta güvence fonu, borsada herhangi bir fon hırsızlığı durumu olsa dahi, yatırımları sigortalıyor. Kucoin’in bu fonu şu anda 150 milyon dolarlık bir büyüklüğe sahip ve sürekli büyüyor.

KCS token ile borsanın kârına ortak olun

Kucoin borsası, en düşük işlem komisyonunu sunmasına karşın, KCS token sahiplerine komisyonlarda yüzde 80’e varan iade de sunuyor. KCS token, Kucoin token olarak da biliniyor ve borsanın yerel token’i. Tüm borsa coin’lerinde olduğu gibi KCS’de de, belli bir miktar yatırım yapan tüm yatırımcılar, hem komisyon indirimi hem de borsa arzlarında yatırım avantajı gibi haklara sahip. Ancak Kucoin token’in diğer borsa coin’lerine göre çok ciddi bir artısı var, o da bir hisse token’i olması.

Kucoin borsası, 10 milyon yatırımcısı ve yüksek işlem hacmi ile yüksek gelir elde eden borsalardan biri. KCS token sahipleri, düzenli olarak borsanın elde ettiği kârdan pay alıyor. Bu yönüyle KCS coin, bir hisse token’i. Borsa, kâr payı dağıtmasına ek olarak, elde ettiği kârın bir kısmı ile KCS geri alımı yaparak yakım yapıyor. Bu nedenle de, birçok yatırımcı Kucoin’in yerel token’ini tercih ediyor.

Her yeni üye için 500 USDT’ye varan bonus sunan Kucoin borsası, güvenilir ve avantajlı kripto para yatırımı yapmak isteyen yatırımcılar için en iyi seçeneklerin başında geliyor.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın