iPhone yazı tipi değiştirme uygulaması

iPhone veya iPad’inizde farklı yazı fontları yükleyip görüntüleyebileceğini biliyor muydunuz? İşletim sisteminin içinde 3. parti yazı tiplerini kullanamazsınız ama yine de Microsoft Office, iWork ve Adobe CC gibi sistem dışı uygulamalarda özel yazı tiplerini kullanabilirsiniz.

Kullanmak istediğiniz yazı tipini indirmeniz ve yüklemeniz yeterlidir, daha sonra uygun uygulamada seçin.

iPhone'larda ve iPad'lerde yazı tipleri nasıl yüklenir:

  1. Yazı tiplerini yüklemeyi kolaylaştıran ücretsiz iFont uygulamasını yükleyin.
  2. Ardından, istediğiniz yazı tipini indirin. Ücretsiz Google yazı tiplerine erişmek için iFont'un altındaki İndir sekmesine dokunabilirsiniz. Bunlardan herhangi biri ilginizi çekmezse, web tarayıcınızdan bir yazı tipi indirme sitesini ziyaret edin ve istediğiniz yazı tipi için İndir düğmesini seçin. Görünürse iFont'ta Aç'a veya paylaşım menüsünden açmak için Diğer > iFont'a Kopyala'ya dokunun.
  3. iFont açılacak ve indirdiğiniz dosyanın içeriğini almanızı isteyecektir. İstemiyorsanız, lisans sözleşmeleri ve kapak resimleri gibi İlişkili dosyaların işaretini kaldırabilirsiniz. Yazı tipleri, OTF veya TTF formatında en üstte görünecektir. iFont'a Aktar'a dokunun.
  4. En alttaki Dosyalar sekmesine dokunun. Uygulamaya aktardığınız tüm yazı tiplerini göreceksiniz. Birinin yanındaki Yükle'ye basın.
  5. iPhone'unuz, uygulamanın size bir yapılandırma profili göstermek için Ayarlar'ı açmak istediği konusunda sizi uyaracaktır. Bu normal; İzin Ver'e dokunun.
  6. Profili Yükle ekranında, Yükle'ye dokunun ve parolanızı girin. İmzalanmadığına dair bir uyarı göreceksiniz; bir kez daha Yükle'ye ve ardından Bitti'ye dokunun.
  7. Artık yazı tipini yüklediniz ve her yerde kullanabilirsiniz! Bulmak için kullandığınız yaratıcı uygulamalar ne olursa olsun yazı tiplerinin listesini kontrol edin. Bunu görmüyorsanız, söz konusu uygulama özel yazı tiplerini desteklemiyor olabilir.
  8. Bir yazı tipini daha sonra kaldırmak için Ayarlar > Genel > Profiller'e gidin. Silmek istediğiniz yazı tipine dokunun ve Profili kaldır'ı seçin.
0
0
1
2
2
14
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın