Android telefonu güzelleştirmek için uygulamalar

Ana ekran, akıllı telefon ile etkileşime girdiğiniz en kritik arayüzdür. Uygulamaları başlattığınız, internette arama yaptığınız, widget’ları kontrol ettiğiniz ve çok daha fazlasını yaptığınız yerdir.

Android, bu deneyimi istediğiniz gibi kişiselleştirmenize olanak tanır. Google Play Store, mükemmel ana ekran özelleştirme uygulamalarıyla doludur.

Android telefonunuzu kişiselleştirmenize yardımcı olacak çeşitli uygulamalar vardır. Bu uygulamalarla telefon simgeleri, klavyeler, başlatıcılar ve daha pek çok konuda özelleştirme yapabilirsiniz. Bazı uygulamalar kişiselleştirmeden daha fazlasını yapmanıza yardımcı olur, ekranınızın görüntüsüne güzellik katmaya yardımcı olur.

Android, son derece özelleştirilebilir bir işletim sistemi olduğu için özelleştirmelerle ilgili uygulamalar da çoktur. Özelleştirmeler için Google Play Store'da sayısız uygulama bulacaksınız.

İşte Android ana ekranınızı özelleştirmek için yüklemeniz gereken bazı harika uygulamalar.

Nova Launcher, en popüler uygulamalardan biridir. Android telefonunuza ihtiyaç duyduğu en iyi kişiselleştirmeyi sağlamaya yardımcı olan onlarca özellikle birlikte gelir. Hareketler, uygulama çekmeceleri, gizli uygulamalar ve çok daha fazlası gibi özellikler sunar. Nova Launcher ayrıca birçok tema ile birlikte gelir. Bu temalar arasından seçim yapmakta ve telefonunuza kişiselleştirilmiş bir görünüm kazandırmak için kullanmakta özgürsünüz. Uygulama ücretsizdir. Ancak, bu uygulamanın diğer özelliklerinin kilidini açmak istiyorsanız ücertlü sürümü almalısınız.

Muzei, ana ekran arka planınızı her gün yeni sanat eserleriyle yenileyen bir canlı duvar kağıdı uygulamasıdır. Muzei etkinleştirildiğinde arka plana iki kez dokunmak, sanatçı ve eserleri hakkında daha fazla bilgi edinmenizi sağlar.

Ayrıca Muzei, diğer duvar kağıdı uygulamalarını ve kanallarını entegre etmenize bile izin verir. Ana ekranınızda kullanmak üzere kendi galerinizden veya diğer uygulamalardan favori fotoğraflarınızı seçebilirsiniz. Duvar kağıdınızı yenilemek için Muzei, birkaç saatte bir en sevdiğiniz fotoğraflar arasında dönecektir.

3. ZEDGE

Zedge, başka bir en iyi özelleştirme uygulamasıdır. Uygulama, telefon ekranınızda görüntülemek için seçebileceğiniz harika HD duvar kağıtları ile birlikte gelir. Müthiş duvar kağıtlarının yanı sıra uygulama, aralarından seçim yapabileceğiniz harika zil sesleri ile donatılmıştır. Zil seslerinden herhangi birini telefonunuzda özel zil sesi olarak seçebilirsiniz. İyi zil sesleri ve harika duvar kağıtları olan bir uygulama arıyorsanız Zedge'i edinin. Uygulama ücretsizdir. Ancak aynı zamanda bir uygulama içi satın alma içerir. Uygulamada sinir bozucu reklamlar var. Ama yine de iyi bir uygulama.

 

Ekranın üst kısmında tek elle ulaşılması zor bildirimler ve hızlı ayarlar vardır. Bu uygulama, ekranın alt kısmında sorunsuz, hızlı ve yerel bir his veren Android tarzı bildirim paneli sağlar.

Böylece Bottom Quick Settings ile cihazınızın durum çubuğunu ekranın altına taşıyabilirsiniz. Sadece bu değil, Bottom Quick Settings, kullanıcının bildirim panelini özelleştirmesine yardımcı olur.

5. Stylish

Stylish, Android akıllı telefonlar için tam teşekküllü bir özelleştirme uygulamasıdır. Uygulamanın en güzel yanı, özel ayarlarla Android'de kendi benzersiz deneyiminizi oluşturmanıza izin vermesidir.

Bu uygulama ile gezinme çubuğunu özelleştirebilir, renkleri değiştirebilir, simgeleri değiştirebilir, arka planları değiştirebilir, özel pil göstergeleri vb. ekleyebilirsiniz.

Premium akıllı telefonlarda gördüğünüz Edge aydınlatma özelliğine sahip olmak ister misiniz? Cevabınız evet ise, Muviz Edge'i deneyin. Muviz Edge, ekranınızın kenarlarında bir canlı müzik sanallaştırıcısı görüntüler.

Favori müzik uygulamalarınızdan müzik dinlerken kenarlar görünür. Ayrıca kenar aydınlatma tasarımlarını özelleştirebilir, renkleri değiştirebilirsiniz.

Viral, telefonunuzu özelleştirmek istediğinizde seçebileceğiniz onlarca duvar kağıdıyla birlikte gelir. Uygulama, 30'dan fazla Launcher uygulamasını destekler. Duvar kağıtlarının yanı sıra, koyu tarz ve şık ikonlarla klasik ve vintage tasarımlar da geliyor. Bu uygulama, Android telefonlarının simgelerini özelleştirmeyi sevenler için iyidir. Harika renk paletleri, Viral'de edindiğiniz özelliklerden bazılarıdır. Ancak, Viral'deki her şey ücretsiz değildir, kullanmadan önce bazı özellikler için ödeme yapmanız gerekir.

Smart Drawer, yeni bir Launcher uygulaması yüklemek istemeyen ancak yine de kullanışlı bir uygulama çekmecesi isteyen kullanıcılar içindir. Tüm uygulamalarınızı oyunlar, medya ve ayarlar gibi akıllıca çeşitli kategorilere ayırır. Deneyim, ayrı bir uygulama gibi hissetmeyecek kadar duyarlı.

Herhangi bir başlatıcıyla çalışır ve Smart Drawer'ı bir hareketle başlatabilirsiniz. Ayrıca, parmak iziniz veya PIN kodunuzla uygulamaları gizleyebilir veya kilitleyebilir.

Volume Styles, telefonunuzdaki ses panelini ve kaydırıcıları tamamen değiştirmenize olanak tanır. Bu uygulama ile vurguyu kolayca değiştirebilir ve hatta varsayılan ses seviyesi kaydırıcısını değiştirebilirsiniz. Ayrıca konumlandırmayı ayarlayabilir ve telefonunuzun ses kaydırıcısını ihtiyaçlarınıza göre ayarlayabilirsiniz.

Sadece bu değil, aynı zamanda ses paneline daha fazla kısayol ekleyebilir ve tek bir uygulamayla kaydırıcılara daha kolay erişilmesini sağlamak için parlaklığı değiştirebilirsiniz.

Volume Styles, Android 10, iOS 13, MIUI, One UI, Oxygen OS, Windows 10, Realme UI ve daha fazlasıyla uyumlu farklı temalar içerir.

Yeni ve benzersiz bir duvar kağıdı aramak oldukça zaman alan bir süreç olabilir. Öyleyse neden bir uygulamanın sizin için duvar kağıtları döngüsüne izin vermiyorsunuz?

Tapet, ana ekranınız için otomatik olarak yeni duvar kağıdı desenleri oluşturan şık bir uygulamadır. Bunu her gün, hatta saatte bir yapmasını sağlayabilirsiniz. Dahası, Tapet bunu cihazınızda yapar ve internet bağlantısı gerektirmez. İsterseniz Tapet, Muzei ile bile uyumludur.

11. One Shade

One Shade, Android hızlı ayarlarını ve bildirim panelini tercihlerinize göre özelleştirmenize olanak tanır. Telefonunuzu özel uyarılar, hızlı ayarlar ve diğer özelliklerle kişiselleştirebilirsiniz.

Yükledikten ve bazı izinlere izin verdikten sonra telefonunuzun bildirim çubuğunu modern, tamamen özelleştirilebilir bir sürümle değiştirir. Ek olarak, One Shade, tek el kullanımı için mükemmel olan kendi kenar tetikleyicilerinizi eklemenize de olanak tanır.

Şüphesiz, bu uygulama ücretsiz özelleştirme seçenekleriyle dolu. Ancak, uygulamada bir abonelik planı satın alarak kilidi açılabilen özel arka planlar, daha fazla düzen yapılandırma seçeneği, özel hızlı ayar boyutu vb. gibi birkaç gelişmiş özellik içerir.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar (1)

  • avatar
    Şeref genç

    Çok yardımcı oldu çok sağolun 😘

    Cevapla
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın