Image by Freepik

iPhone’da olması gereken uygulamalar 2023

Apple’ın ”bunun için bir uygulama var” sloganıyla teknoloji dünyasında devrim yapmasının üzerinden yıllar geçti. Ve artık App Store’da milyonlarca uygulama var. Hangi uygulamanın indirmeye değer olduğuna karar veremiyorsanız, işte en iyi iPhone uygulamaları için önerilerimiz.

 

Güvenlik önemlidir ve parola yöneticisi uygulamaları bunu kolaylaştırır. Bu nedenle Bitwarden, iPhone'da bulunabilecek en iyi iOS uygulamalarından biridir. Çünkü sınırsız güvenli parola oluşturmanıza ve saklamanıza olanak tanır. Ayrıca tüm hassas verilerinizi güvenli bir şekilde senkronize eder, böylece onlara farklı cihazlardan da erişebilirsiniz.

Ardından, kullandığınız her uygulamada ve web sitesinde doğru kullanıcı adını ve şifreyi otomatik olarak doldurarak size kolaylık sağlar. Ayrıca Face ID veya Touch ID kullanarak bir bakış veya dokunuşla hızlı bir şekilde oturum açabilirsiniz.

iOS 16, yeni bir kişiselleştirme dünyasının kapılarını açtı. Pek çok muhteşem görüntü sunan bu duvar kağıdı uygulamasıyla Ana Sayfa ve Kilit ekranlarınızı hareketlendirebilirsiniz. MyScreen uygulaması çekici duvar kağıtları, temalar, yeni simgeler, kullanışlı widget'lar, klavye temaları ve en iyi ekran paketleri sunar.

Ayrıca MyScreen'in Derinlik Efekti Duvar Kağıtları çok iyidir. Ayrıca duvar kağıdı karışık koleksiyonları, her gün yeni duvar kağıtlarının keyfini çıkarmanızı sağlar. Şarj için animasyonları da vardır. Kapsamlı bir katalog ve kitaplıktan 3'ü 1 arada temalar seçebilirsiniz.

 

VSCO, tüm zamanların en popüler manuel kamera uygulamalarından biridir. Zarif kullanıcı arayüzü ve özelleştirme seçenekleri, onu rakiplerinden büyük bir farkla ayırıyor. Ayrıca uygulamanın ücretsiz sürümünde, görüntünüzü stilize etmek için 10 ücretsiz hazır ayar içeren fotoğraf düzenleyiciye erişebilirsiniz.

Ayrıca uygulama, ücretli üyelik ile fotoğraflarınızı düzenlemek ve istediğiniz gibi görünmelerini sağlamak için 200'den fazla seçenek sunar. Bölünmüş Tonlar gibi gelişmiş düzenleme araçları, görüntü işlemeye daha fazla derinlik katar. Ek olarak, fotoğraf ve video düzenleme becerilerinizi geliştirmek için ipuçları sağlayan yardımsever üyelere sahip devasa bir VSCO topluluğu var.

Daha fazla seçenek için, VSCO topluluğundaki içerik oluşturucular tarafından yapılan özel hazır ayarları da indirebilirsiniz. Ancak uygulamayla ilgili tek sorun, ücretsiz sürümün özellikleri açısından oldukça sınırlı olmasıdır. Ücretli üyelik, VSCO uygulamasını gerçekten deneyimlemenin tek yoludur.

Bu hareketli duvar kağıdı uygulaması, güzel hareketli resimlerle ekranınızın görünümünü daha da geliştirebilir. Sürekli bir seçenek akışı sağlamak için haftalık olarak yeni animasyonlar ve dinamik temalar eklenir. Uygulamanın güçlü yönü, etkileyici, iyi kategorize edilmiş canlı duvar kağıtları kitaplığıdır.

Hızlandırılmış sahneler, sevimli evcil hayvanlar, büyüleyici desenler, kozmik patlamalar ve daha fazlası arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı erişim için en sevdiğiniz duvar kağıtlarından oluşan kişisel bir koleksiyon bile oluşturabilirsiniz. Ancak neredeyse her ekrana dokunmadan sonra açılan 5 saniyelik reklamlar oldukça sıkıcıdır.

Dünyanın en popüler müzik dinleme uygulaması, şarkılardan ve podcast'lerden hoşlanan herkesin sahip olması gereken bir uygulamadır. Herhangi bir parçayı, sanatçıyı veya albümü hızlı bir şekilde aramanızı ve dinlemenizi sağlar. Ardından, istediğiniz zaman erişebileceğiniz kişisel bir müzik koleksiyonu oluşturmak için çalma listeleri oluşturabilir ve paylaşabilirsiniz.

Sürekli genişleyen onlarca önceden hazırlanmış oynatma listesi de vardır. Elbette tüm özelliklerin kilidini açmak için premium üyeliğe ihtiyacınız olacak. Ayrıca uygulamanın premium sürümüne geçtiğinizde en sevdiğiniz şarkıları indirebilir ve reklamsız müziğin keyfini çıkarabilirsiniz.

iPhone'da yerleşik olarak görüşme kayıt özelliği yoktur, ancak TapeACall, bu işi yapan mükemmel bir arama kaydedici uygulamasıdır. Ayrıca en iyi ücretli iPhone uygulamaları arasındadır. Kayıt süresi ve sayısı sınırlaması olmaksızın gelen ve giden aramaları kayıt edebilirsiniz.

Ayrıca kayıtları DropBox, Evernote ve Google Drive gibi bulut hizmetlerine yükleyebilir veya MP3 formatında kendinize e-posta ile gönderebilirsiniz. Liste uzunsa, kayıtlara benzersiz bir ad vererek zaman kazanabilirsiniz. Uygulamanın güzel, kullanımı kolay bir arayüzü var.

Uygulama, her etkinliğin tek bir yerde olmasını ve yapıldığında işaretlemeyi sağlayarak üretkenliği her zamankinden daha fazla artırır. Günlük işlerinizi her zaman göz önünde tutmak için ana ekran widget'ları ekleyebilirsiniz.

Ayrıca önceden uyarılar göndererek dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldırmaya yardımcı olur ve etkinliklerinize ilişkin genel bir bakış sunar. Takvim etkinliklerini içe aktarabilir ve bunları Hatırlatıcılar uygulamasıyla entegre edebilirsiniz. Yinelenen görevler özelliği ve ayrıca iCloud senkronizasyonu vardır.

8. Calm

Zihinsel huzur, fiziksel sağlık kadar önemlidir ve bir meditasyon uygulaması büyük bir fark yaratabilir. Calm, farkındalık pratiği yapmak, kaygıyı yatıştırmak ve bir neşe hali getirmek için kullanılan en iyi iPhone uygulamalarından biridir. Uygulama, zihninizi rahatlatmak ve enerjinizi artırmak için her gün 10 dakikalık yeni bir program sunar.

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda rehberli meditasyon ve yatıştırıcı müzik var. Uygulamada yeni olsanız bile, bu uygulama sizi rahatlatabilir ve takip edebileceğiniz çeşitli programlar sunar. Bu nedenle, stresi azaltmak istediğinizde, ustalıkla hazırlanmış müzik, zihninizi dinlendirmek için yardımcı olabilir.

En iyi yoga uygulamasını arıyorsanız, matınıza her gittiğinizde size yeni bir yoga pratiği kazandıracak uygulama burada. 60 binden fazla yapılandırma sunar, böylece bir rutini tekrarlamak zorunda kalmazsınız.

Ayrıca Vinyasa, Hatha, Nazik, Restoratif, Yin, Ashtanga, Sandalye ve daha fazlası gibi stilleri seçebilirsiniz. Altı farklı öğretmen sesi ve dinamik müzik, daha fazla kişiselleştirme sunar. Son olarak, Apple Health uygulamasıyla da entegre olur.

JustFit, kişiselleştirilmiş ve uzmanlar tarafından tavsiye edilen evde egzersiz planları sunar. En iyi yanı, egzersizleri hiçbir ekipman olmadan doğrudan evinizde yapabilmenizdir. Ayrıca devasa bir egzersiz kitaplığına sahiptir.

Bu nedenle, sorunlu alanları hedeflemek, kilo vermek veya kas yapmak istiyorsanız idealdir. Fitness uygulaması, günlük ilerlemenizi yakından izleyecektir. Ayrıca hedefinize daha hızlı ulaşmanıza yardımcı olmak için profil tercihlerinizi ve yaşam tarzınızı inceler. Adım adım yakılan kalorileri ölçmek için Apple Health ile entegre edebilirsiniz.

BetterSleep uygulaması, 300'den fazla sakinleştirici sesle uykunuzu iyileştirir. Ateş çıtırtısı, rüzgar, okyanus, yağmur, kuş cıvıltısı vb. gibi doğal sesler ve uyumak için saç kurutma makinesi, uçak, elektrikli süpürge ve fan sesleri gibi beyaz gürültü gibi kategoriler bulabilirsiniz.

Ayrıca uyku hikayeleri, rehberli meditasyonlar, nefes egzersizleri ve insanların en sevdiği alanlar için bir bölüm sunuyor. Ses manzaralarını tasarlarken kişiselleştirme seçeneklerini seveceksiniz. Kullanıcı dostu yatma zamanı hatırlatıcıları, uyku takipçisi, uyku kaydedicisi ve kaliteli uyku sesleri ile uykunuzu anlayabilir ve iyileştirebilirsiniz. Uygulama, kullanıcılarının %91'inin yalnızca bir hafta sonra daha iyi uyuduğunu söylüyor.

 

Audible, kitap severler arasında en bilinen uygulamadır. Geniş kategorilerden birinci sınıf sesli kitaplar, özel podcast'ler ve tür değiştiren Audible Originals sunar. Kütüphaneyi her hafta yeni içeriklerle güncellerler.

Ana ekrandan rahat erişimle son dinlemenize geri dönmek için özel widget'ı da bulunur. Ayrıca Apple Watch ve CarPlay ile kullanabilirsiniz. Sesli kitaplarla ilgileniyorsanız, en iyi sesli kitap uygulamaları arasındadır.

13. getir

 

Artık herkesin telefonunda bir market veya yemek dağıtım uygulaması var. Evinizin rahatlığında market alışverişi yapmanıza veya gelen yemeklerin tadını çıkarmamıza izin verirler. Getir, uygulama üzerinden market alışverişi ve yemek teslimatı yapan en geniş çevrimiçi restoran, market, su ve diğer yerel işletme seçeneklerine sahiptir. Böylece birçok konumda taze yemekler, market ürünleri ve temel ihtiyaçları sipariş edebilirsiniz.

En iyi yanı, neredeyse her gün indirimli alışveriş yapmanızı sağlayan indirim kampanyalarıdır. Aynı gün ve hatta saat içinde teslimatınızı teslim alabilirsiniz. Ayrıca temassız teslimat seçeneği de vardır. Gerçek zamanlı izleme, siparişinizin ne zaman teslim edileceğini gösterir. BKM Express ve kredi kartları ile ödeme yapmayı destekler.

Waze, topluluk tabanlı en büyük canlı trafiğe sahip iPhone için en iyi navigasyon uygulamasıdır. Bu uygulamada sürücüler, zaman zaman yol çalışmaları, hız tuzakları vb. hakkında gerçek zamanlı trafik ve rota bilgilerini günceller. Böylece gideceğiniz yere daha zahmetsiz ulaşmanızı sağlar.

Ancak canlı haritaya erişmek ve diğer sürücülerle etkileşime geçmek için internete sahip olmanız gerekir. Doğrudan uygulamadan müzik ve podcast çalma uyumluluğu var. Ayrıca Apple CarPlay veya Android Auto ile araç kullanırken aracınızın ekranında kullanabilirsiniz.

BeReal, sosyal medya uygulamalarının tanımını dönüştürüyor. Her zaman bir sürü filtreyle en iyi görüntülerimizi ortaya koymaya çalıştığımız yerde BeReal, gerçekliğinizi göstermenizi sağlar. Gerçek hayattaki fotoğraflarınızı her gün 2 dakika içinde çekmeniz yeterlidir. Bunun için farklı zamanlarda bildirim alacaksınız.

Çektikten sonra, görüntüyü gerçek zamanlı olarak herkese açık olarak paylaşın ve arkadaşlarınızın konumlarıyla ilgili neler yaptığını öğrenin. Ayrıca diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi arkadaşınızın BeReal'inde yorum yapabilir ve tepki verebilirsiniz. BeReal kamera ile aynı anda hem selfie hem de arkadan çekim yapabilirsiniz. Ayrıca zaman zaman BeReal türünün tek örneği bir meydan okuma sunar.

16. Roblox

 

Roblox, herkesin kendi meta evrenini yaptığı, deneyimleri başkalarıyla paylaşabildiği ve ne isterseniz o olabileceğiniz sanal ortamdır. Dünya çapında bir toplulukları var. Artan deneyim koleksiyonu sayesinde her gün sizin için yeni ve ilginç bir şey var.

Ayrıca sohbet araçları, özel mesajlaşma ve gruplar sayesinde insanlarla sohbet edebilirsiniz. Ayrıca Roblox, masaüstü bilgisayarlar, mobil cihazlar, Xbox One veya VR kulaklıklar için tam platformlar arası uyumluluğa sahiptir. Metaverse dünyasında, avatarınızı şapkalar, giysiler, yüzler, teçhizatlar ve sürekli genişleyen diğer ürün koleksiyonlarıyla özelleştirebilirsiniz.

Chegg tarafından desteklenen matematik uygulamaları, çocukların matematik becerilerini geliştirmeleri için harika bir yol sunar. Mathway, 4 yaş ve üstü çocuklar içindir. Temel cebirden karmaşık hesaplara, fizik problemlerine, grafiklere vb. kadar her şeyi kapsar. Bu nedenle, iPhone için en akıllı uygulama olarak anılır.

Ayrıca önüne çıkan herhangi bir sorunu çözmede hızlıdır. Adım adım çözümleri görmek için isteğe bağlı aylık veya yıllık abonelik vardır.

Dışarı çıktınız ve birkaç saat sonra yağmur yağmaya başladı. Zor bir durum değil mi? Bu yüzden iPhone'unuzda bir hava durumu uygulamasına sahip olmalısınız. CARROT hava durumu uygulaması, doğru hava durumu verilerini benzersiz bir şekilde, yani komik bir şekilde sağlar. Güncel, saatlik ve günlük tahminlere Apple Weather, Dark Sky, AccuWeather ve Tomorrow.io'dan erişebilirsiniz.

Artırılmış Gerçeklik Modu gibi ilginç özellikleri var. Ayrıca yağış ve hava durumu uyarıları için size bildirim gönderir.

19. ‎Fonts

Metni ve emojileri Instagram, Facebook, WhatsApp, Snapchat ve diğer yerlerde öne çıkacak şekilde özelleştirmenizi sağlayan bu yazı tipi uygulamasıyla kendinizi daha iyi ifade edin.

Sık sık yeni yazı tipleri eklenir, böylece deneyecek şeyler asla bitmez. Daha fazla özelliğe erişimin kilidini açmak için uygulama içi satın almalar var.

Giderek artan bir dijital çağda, belge tarayıcı uygulamaları inanılmaz derecede kullanışlı olabilir. Bu belge tarama uygulaması, iPhone'lar için en etkili taşınabilir belge tarayıcılardan biridir. Cihazınızı otomatik metin tanıma (OCR) ile hızlı, taşınabilir bir tarayıcıya dönüştürebilir. Ek olarak, birden çok PDF'yi hızlı bir şekilde arka arkaya birleştirmenize olanak tanır.

Bu uygulamanın en göze çarpan özelliklerinden biri, imzanızı kitaplar, kağıt notlar, faturalar ve sözleşmeler üzerinde tarama yeteneğidir. Ayrıca taranan belgeler, PDF veya JPG dosyaları olarak da kaydedilebilir. Son olarak bu uygulama, belgenizi paylaşmadan önce düzenlemenizi sağlayan, kullanımı en kolay PDF düzenleyiciye sahiptir.

 

Bulut depolama uygulamaları artık hayatın bir parçası. TeraBox, belgeleri yedekleme, dosya paylaşma ve videoları kaydetme olanağı sunan ücretsiz bir bulut depolama hizmetidir. En iyi yanı, tüm cihazlarınızda senkronize edilmiş 1 TB (1024 GB) ücretsiz bulut depolama alanına sahip olacaksınız.

Böylece her türlü dosyayı yükleyebilir, özel olarak başkalarıyla paylaşabilir ve dosyaları başka cihazlara taşıyabilirsiniz. Otomatik yedekleme özelliği vardır. Ayrıca yüklediğiniz görseller otomatik olarak akıllı kategorilere ayrılmış albümde sınıflandırılacaktır. Böylece, dosyalarınızı hızlı bir şekilde arayabilir ve bulabilirsiniz. Çok sayıda gizlilik katmanı, verilerinizin güvende olmasını sağlar.

Notion uygulamasıyla tek bir yerde not alın, planlayın ve organize edin. Öğrenciler ve çalışanlar için en iyi iOS uygulamaları arasında olmazsa olmazlardan biridir. En iyi yanı, aldığınız notlar buluta kaydedileceğinden, depolama alanı asla bitmez. Pano, web sitesi, belge veya görevler oluşturmak için sürükleyip bırakmanız yeterlidir.

Belge oluşturmak için 20'den fazla içerik kategorisi sunar. Klasörleri düzenlemeyi ortadan kaldıran iç içe geçmiş sayfalar özelliği vardır. Ayrıca ekip arkadaşlarınızı davet edin, sayfaları kolayca paylaşın, yorumlar ekleyin ve gerçek zamanlı olarak işbirliği yapın.

 

Çoğumuz, spam ve abonelik e-postalarından rahatsız olur. Unroll.Me, gezinmeyi kolaylaştırarak gelen kutunuzu temizlemenize ve istenmeyen e-posta aboneliğinden çıkmanıza yardımcı olur. Gelen kutunuzdaki tüm abonelik e-postalarını görüntüler ve istenmeyen e-postaları ortadan kaldırmanıza ve beğendiklerinizi kaydetmenize olanak tanır.

Ayrıca toplama özelliği, aboneliğinizi sürdürmek istediğiniz ancak gelen kutunuzda görmek istemediğiniz e-postaları arşivler. Toplu aboneliklerinizi özetleyen günlük bir özet e-postası alacaksınız. Ayrıca, uygulamaya çok sayıda e-posta hesabı ekleyebilir ve tüm hesaplardaki aboneliklerinizi yönetebilirsiniz. Gmail, iCloud, Yahoo!, Outlook vb. gibi çeşitli e-posta uygulamalarını destekler.

 

Canva, istediğiniz her şeyi tasarlamak için en iyi uygulamadır. Bu grafik tasarımcı uygulaması, sosyal medya gönderilerinden posterlere, duvar kağıtlarına, web sitelerine, özgeçmişlere, animasyonlara ve daha fazlasına kadar her şeyi oluşturmanız için size sayısız şablon sunar. Ayrıca videoları düzenleme, PowerPoint slaytları yapma ve çok daha fazlasını yapma yeteneğine sahiptir.

Kendi görüntülerinizi, metninmizi ve küçük resim, arka planlar ve daha fazlası gibi birçok öğeyi kullanarak sıfırdan özel tasarımlar da oluşturabilirsiniz. Ayrıca ücretli üyelik, tasarımlarınızda kullanabileceğiniz daha fazla özelliğin kilidini açmanıza olanak tanır.

 

İşte sadece birkaç dakika içinde ilgi çekici videolar oluşturmayı kolaylaştıran bir video düzenleme uygulaması. InShot yalnızca videoları değil, resimleri de düzenlemenize ve kolajlar oluşturmanıza olanak tanır. Aynı anda birden fazla videoyu birleştirmenizi sağlar. Yine de birleştirme hızı yavaş olabilir.

Video düzenleyicisi birçok özelliği beraberinde getirir. Örneğin, videoları kolayca kırpabilir, kesebilir veya bölebilirsiniz. Ve videonuza müzik veya dış ses eklemek kolaydır. Ayrıca videolara çıkartma eklemenizi sağlar ve çıkartmaları canlandırmak istiyorsanız, arka plan bulanıklaştırma da dahil olmak üzere çeşitli efektler sunan bir düzenleme bölümü de vardır.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın