İşinize yarayacak en ilginç siteler

İnternet, çok çeşitli konuları içeren çok ilginç siteler ile doludur. Bir video izlemek istiyorsanız YouTube var. Ama bu, çok bilinen bir sitedir. Çok popüler olmayan, ancak yine de kendi alanlarında ustalaşmış birçok ilginç site var. Bu yazıda popüler siteler ile eşit derecede verimli olan en ilginç sitelerin bir listesini hazırladık.

Listenin ilk sırasında, popüler Imgur internet sitesi var. Bu, YouTube ve diğer video izleme web sitelerindeki herkese açık herhangi bir videodan bir GIF oluşturabileceğiniz basit bir web sitesidir.

Tek yapmanız gereken videonun URL'sini yapıştırmak, başlangıç ​​ve bitiş zaman noktasını seçmek ve videoya isteğe bağlı bir metin eklemek, hepsi bu kadar. GIF'iniz hemen hazır olacak ve doğrudan bilgisayara kaydedebilirsiniz.

2. Imgflip - Memes Oluşturucu

Her gün internette birçok memes ile karşılayoruz, bu yüzden arama yapmak için güvenilir bir araç olması zorunludur. Imgflip burada devreye giriyor.

Bu araç, birkaç saniye içinde kolayca memes üretir. Sadece kişiselleştirmek istediğiniz metni seçin, metin ekleyin ve sosyal medyada paylaşmak için indirin. Yaratıcılığını ortaya çıkarın!

Arkadaşlarına şaka mı yapmak istiyorsun? Hacker Typer, sadece bunu yapmanıza yardımcı olabilir. Web sitesini açın ve bir şeyler yazarak rastgele tuşlara basın ve sayfa otomatik olarak ekrana değişik kodlar getirecek. Böylece bir nevi hacker gibi arkadaşlarınıza hava atabileceksiniz.

4. WMSIWT - Bu Akşam Hangi Filmi İzlemeliyim?

WMSIWT adlı bu web sitesinde ilgi ve seçiminize göre rastgele film fragmanlarına göz atabilirsiniz. Halihazırda piyasaya sürülen filmler için elle seçilmiş fragmanları sergileyerek çalışır. Amaç, izleyecek güzel bir şey, hatta daha iyisi, daha önce hiç duymadığınız yeni bir favori bulmanıza yardımcı olmaktır.

PDF'yi hızlı bir şekilde Word'e çevirmek için çevrimiçi bir araç. Tek yapmanız gereken dosyayı web sitesine yüklemek, e-postanızı girmek ve gerisini web sitesine bırakmak.

Ayrıca Word belgelerini PDF dosyalarına dönüştürmek için de bu aracı bile kullanabilirsiniz. Ve filigranlar için endişeleniyorsanız, bu araç hiçbir iz bırakmaz.

6. Mathway - Cebir Problem Çözücü

Mathway, öğrencilere matematik problemlerini anlamaları ve çözmeleri için ihtiyaç duydukları araçları sağlar. Milyonlarca kullanıcı ve çözülmüş milyarlarca problem ile Mathway, öğrenciler, veliler ve öğretmenler için mevcut olan 1 numaralı problem çözme kaynağıdır.

MathWay için Google Play'de ve ‎App Store’da uygulamaları mevcuttur.

Benzer şekilde Photomath uygulaması da matematik problemlerini çözmeye yardımcı olur. Telefonun kamerasını kullanarak problemi çözmenize yarımcı olur.

Mathway'de matematik probleminizi girebileceğiniz bir ekran klavyesi var, Trigonometri denklemini çözecek ve adım adım detaylarla verecektir.

Bir çok URL kısaltıcı araç var, ama seçtiğimiz araç TinyURL. Bu araç sadece URL'leri kısaltmakla kalmaz, aynı zamanda hatırlanması gerçekten kolay olanı da yapar. Daha da iyisi, bu kısaltılmış URL'lerde analitik verilerini de etkinleştirebilmenizdir.

TinyURL linkleri asla silinmez ve eğer gizlemek istediğiniz uzun bir bağlantı bağlantınız varsa, Hide URL özelliğiyle bunu yapmanıza izin verir.

8. Radio Garden - İnternetten radyo dinleyin

Dünyanın her yerinden şarkı dinlemek ister misiniz? Radyo Garden'a merhaba de. Studio Puckey & Moniker tarafından geliştirilen bu mükemmel radyo dinleme sitesi, küçük yeşil noktalar ile gösterilen radyo istasyonlarını bulmak için döndürülebilen tüm dünyayı gösterir.

Bilgisayar başında müzik dinlemeyi seviyorsanız, mutlaka favori listenize eklemeniz gereken sitelerden biridir.

Ayrıca Google Play'de ve App Store’da uygulamaları mevcuttur.

9. Online Password Generator Tool - Güçlü şifre oluşturucu

Password Generator, karmaşık bir şifre üreticisidir, ama hatırlanması kolay şifreler üretir.

Yapmanız gereken tek şey, şifrenizin kaç karakter olacağını girmek, bunun üzerinde istediğiniz rakam sayısı ve araç geri kalanını halledecektir.

10. Have I Been Pwned - Şifrem çalınmışmı!

Son yıllarda internet üzerinden kişisel verilerin çalınması çok arttı. Hangi kişisel veri çalınması olayının sizi etkilediğini bilemeyebilirsiniz. Peki, böyle bir durum olursa nasıl bilebilirsiniz?

Bu site, mail adresiniz (ve şifreleriniz) herhangi bir genel veri sızıntısında olup olmadığını veya verilerinizin bu saldırılardan herhangi birinde tehlikeye atılmış olup olmadığını kontrol eder. Bu, şifreyi değiştirmek, iki faktörlü giriş kontrolü eklemek gibi gerekli işlemleri yapmanıza yardımcı olacaktır.

11. Animagraffs - Her şey hakkında animasyonlu bilgi grafikleri

Bir saatin nasıl çalıştığını veya bir slot makinesinin nasıl çalıştığını göstermeniz gereken bilim projelerini hatırlıyor musunuz? Animagraffs, sadece bunun yeni çağdaki yorumudur.

Animasyonlu infographics kullanılarak açıklanan bir dizi eğitim konusu vardır. Bir elektrikli aracın çalışmasından, bir itfaiye aracının iç tarafına veya uluslararası uzay istasyonunun çalışma şekline kadar, bu site konuların hepsini kapsar.

12. Eat This Much - Otomatik yemek planlayıcı

Bu web sitesi, kilosunu takip edenler ve diyet planları hazırlamak isteyenler için hazırlanmıştır. Eat This Much, yemek tercihlerinize, bütçenize ve programınıza göre kişiselleştirilmiş yemek planları oluşturur. Kalori hesaplayıcısı, haftalık yemek planları, alışveriş listeleri ve daha fazlasıyla diyet ve beslenme hedeflerinize ulaşın. Yemek planınızı bu sitede saniyeler içinde oluşturun.

Dahası, ne kadar kalori almanız gerektiğinden emin değilseniz, kalori hesap makinesi size cevap yardımcı olacaktır.

13. Tunefind - TV ve filmlerden müzik bulun

Tunefind, en sevdiğiniz TV dizilerinden ve filmlerden müzik bulmanıza yardımcı olur.

Tunefind'deki şarkı listeleri, TV dizileri ve filmler için müzik seçmekten sorumlu profesyoneller olan Müzik Süpervizörlerinden gelir veya kullanıcılar tarafından gönderilebilir. Bir Tunefind kullanıcısı bir şarkı gönderdikten sonra, tüm Tunefind topluluğu şarkı gönderimlerinin doğruluğuna oy verir.

Oy simgesini ve her şarkının yanında görünen küçük yeşil ve kırmızı resimleri hiç merak ettiniz mi? Bunlar, şarkının Tunefind topluluğu tarafından doğrulanıp doğrulanmadığını gösterir.

14. FlightAware - Canlı uçuş takibi

FlightAware bir uçuş izleme sistemidir ve en iyilerinden biridir.

FlightAware dijital bir havacılık şirketidir ve dünyanın en büyük uçuş takibi ve verisi platformuna sahiptir. Havacılığın her alanını birbirine bağlayan FlightAware, küresel uçuş takip sistemleri, tahmini teknoloji, analizler ve karar verme araçlarıyla en az 10,000 uçak operatörü ile hizmet şirketinin yanı sıra, en az 13,000,000 yolcuya hizmet verir.

FlightAware 45'ten fazla ülkedeki hava trafik sistemlerinden, FlightAware'in 195 ülkede bulunan ADS-B yer istasyonları ağından, Aireon küresel uzay tabanlı ADS-B'sinden ve ARINC, SITA, Satcom Direct, Garmin ve Honeywell GoDirect dâhil olmak üzere tüm büyük sağlayıcılardan veri bağlantısı (uydu/VHF) aracılığıyla veri almaktadır.

FlightAware'in HyperFeed<® motoru, FlightAware'in tescilli Yapay Zeka model ve algoritmalarıyla binlerce gerçek zamanlı veri kaynağını kesintisiz şekilde entegre eder. Bu veriyi FlightAware'in güçlü, sezgisel, hassas ve güvenilir web tabanlı arayüzleri ve API'leriyle birlikte kullanınca dünyanın en kapsamlı, becerikli ve kullanışlı uçuş takibi ve dijital havacılık verisi platformu ortaya çıkmaktadır.

15. Remove.bg - Görüntüden arka planı kaldır

Remove.bg tam olarak söylediği şeyi yapar. Bir görüntünün arka planını kaldırmak ve web kullanımı için şeffaf hale getirmek istiyorsanız, sadece yükleyin ve saklamak istediğiniz alanları seçin.

Arka planları tek tıklamayla 5 saniyede otomatik olarak kaldırın. Remove.bg'nin akıllı yapay zekası sayesinde düzenleme süresini kısaltabilir ve daha çok eğlenebilirsiniz!

Bir arka planı saydam (PNG) yapmak veya bir fotoğrafa beyaz bir arka plan eklemek istediğiniz fark etmez, tüm bunları ve daha fazlasını remove.bg ile yapabilirsiniz.

16. Aqicn.org - Gerçek zamanlı hava kalitesi raporu

Daha sağlıklı bir yaşam tarzı, kaliteli havayı solumanızı gerektirir. Çevrenizdeki hava kalitesinin sağlıklı olup olmadığını belirlemenin bir yolu da gerçek zamanlı hava kalitesi detaylarını sunan bu web sitesidir. Bu site, mevcut konumunuzdaki ve etrafınızdaki yerlerin, uluslararası standartlara dayalı gerçek zamanlı verilerini gösterir. Bulunduğunuz konumdan farklı bir yeri aramak istiyorsanız, araçtaki arama fonksiyonunu kullanabilirsiniz.

17. SuperCook - Bugün ne pişirsemin cevabı burada!

Bugün akşam yemeği için ne pişirilir? Bu soru tanıdık geliyorsa, bu yararlı siteyi hayatınıza katın. Evde sahip olduğunuz malzemelere göre arama yapmanızı sağlayan bir tarif arama motorudur. Sadece evde bulunan yiyecekleri seçin ve sadece bu malzemeleri kullanarak yapabilceğiniz tarifleri bulun.

Keşfedebileceğiniz binden fazla yemek tarifi var ve ayrıca daha lezzetli yemek tarifleri yapmak için önerilen malzemeleri de ekleyebilirsiniz.

Uzun ve karmaşık cümleler yazıyor ve imla hataları konusunda endişeleniyorsanız, Hemmingway Editor'a güvenin. Bu uygulama, yazılarınızı imla hatalarına karşı tarar ve karmaşık cümleleri ve imla hatalarını vurgular, böylece belgelerinizi daha kolay okunabilir hale getirmek için kolayca düzeltebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken yazınızı kopyalayıp sitenin anasayfasındaki yazının üzerinde yapıştırmak. Araç, tüm imla hatalarını ve karmaşık cümleleri vurgulayacaktır.

0
0
0
0
2
1
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın