Ogznet.com
Photo by Brett Jordan on Unsplash

Instagram videoları nasıl indirilir?

Instagram hikayelerini, öne çıkanları, Reels videoları ve IGTV’yi 2022’de Instagram’dan anonim olarak nasıl indirebilirim?

Instagram hikayeleri nedir?

Günümüzde sosyal medya tamamen fotoğraf, Reels, video ve gönderi şeklinde kişiselleştirilmiş içerik oluşturmak ve paylaşmakla ilgilidir.

İçerik paylaşmak için aralarında en yaygın kullanılanların Facebook ve Instagram olduğu onlarca sosyal medya platformu var. Burada Instagram hakkında konuşalım.

Instagram'ın en ayırt edici uygulama içi özelliklerinden biri, kullanıcıların 24 saat boyunca profillerinde kalan ve daha sonra profillerinden, akışlarından ve ayrıca doğrudan mesajlarından kaybolan birden fazla fotoğraf ve video göndermelerine olanak tanıyan Insta hikayeleridir.  Bu hikayeler, gün boyunca ne yaptığınızı, ne yediğinizi ve nelerden hoşlandığınızı tasvir eder. Hikayeler IG, profilinizin etrafında, takipçinizin akışının en üstünde, akışınızda paylaştığınız gönderilerin hemen yanında ve ayrıca doğrudan mesajlarda ve konu başlıklarında profilinizin etrafında renkli bir halka şeklinde görünür. Siz ve takipçileriniz sadece üzerine dokunarak ne paylaşıldığını görebilirsiniz. Bu Insta hikayeleri müzik, çıkartmalar, emoji, anketler içerebilir, ayrıca diğer insanlardan bahsedebilirsiniz vb.

Hikayenizin 24 saat sonra silinmesini istemiyorsanız, bunları Instagram öne çıkanlarınıza ekleyebilirsiniz; bu, akış reklamınızın üst kısmında, biyografinizin altında dokunulabilir bir daire şeklinde görünür ve takipçilerinizin gördüğü ilk şey olur.

IG hikayelerini neden Instagram uygulamasına indiremiyorsunuz?

Sosyal medyada çevrimiçi olmak bizi hırçın ve meraklı yapıyor, bu da başkalarının hayatlarını gözetleme hissini uyandırıyor ve Instagram hikayelerini anonim olarak çevrimiçi izlemek istemeye başlıyoruz. Ve bazen insanlar hikayelerinde o kadar dikkatinizi çeken bir şey yayınlıyorlar ki anında kaydetmek istiyorsunuz. Ancak Instagram'da şu anda başkalarının hikayelerini indirmek için doğrudan bir seçenek bulunmuyor. Kendi Instagram hikayeniz söz konusu olduğunda, Instagram bunu otomatik olarak elde et bölümüne kaydeder.

Şimdi burada ortaya çıkan soru, Instagram'ın neden diğer hesaplardan hikayeler indirmemize izin vermediği. Bunun nedeni gizlilik nedenleridir. Diğer insanların işlerini gözetlemek iyi görünmüyor, bu yüzden Instagram size herhangi bir indirme seçeneği sunmuyor.

Instagram hikayelerini nasıl indirebilirim?

Başka birinin hikayesinin içeriğini indirmek, başka biri tarafından yayınlanan fotoğraf veya videoya dahil olmanız veya bir Instagram işletmeniz olması ve birinin sizden satın aldığı bir ürünü yalnızca pazarlama amacıyla kendi hikayenizde paylaşmak istemeniz gibi meşru nedenlerle de olabilir.

Bunun en kolay yolu fotoğrafın ekran görüntüsünü almak veya Insta hikayeye yüklenen videoyu ekran kaydına almaktır. Bu iki durumda da kullanıcı hem Android'de hem de iOS'ta bildirim almayacaktır. Ne yazık ki, grafik ve görüntü kalitesini kaybedeceğimiz için ekran kaydı iyi bir fikir değildir.

Bu indirme sorunu için en iyi seçenek, ayrıntılı olarak tartışacağım 3. taraf IG hikayeleri indirici uygulamasını kullanmaktır. https://storiesig.me/tr/, yalnızca Instagram hikayelerini gizli olarak izlemek için kullanılmayan, aynı zamanda bir hesap olmadan anonim olarak Instagram hikayelerini indirmenize izin veren Android / iOS / PC için bir Instagram Hikayesi indiricisidir. Başka bir deyişle, masaüstünüzden veya cep telefonunuzdan herhangi bir yerde Instagram'a kayıtlı olmadan herhangi bir kullanıcının çevrimiçi Instagram Hikayelerini, IGTV'yi ve fotoğraflarını görüntülemek için kullanılan bir Instagram hikaye görüntüleyici ve indiricisi olduğunu söyleyebilirsiniz.

StoriesIG.me'nin Temel Özellikleri:

  1. Mobil uygulamalar: iOS/Android için kullanımı kolay sezgisel bir Instagram hikaye indirme uygulaması sunar
  2. Hikayeler / videolar / fotoğraflar indirme: Bu yazılım ile Instagram hikayelerini kolayca görüntüleyebilir ve cihazlarınıza özel olarak indirebilirsiniz. Fotoğraflar JPEG formatında ve müzik MP4 formatında olacaktır. Sabit bir bağlantı ile bunları kolayca indirebilirsiniz.
  3. Instagram Öne Çıkanlar Görüntüleyici: Bu özellik ile Instagram öne çıkanlarını hızlı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Google Chrome, Firefox ve Bing dahil olmak üzere çeşitli tarayıcılar tarafından desteklenmektedir.
  4. Çok Dilli: Bu yazılım birden fazla dilde mevcuttur, böylece uygun olanı seçersiniz.
  5. IG hesabı gerekmez: Sadece hesabın profil adını eklemeniz gerekiyor ve bingo! Birkaç dakika içinde görüntüleyebilir ve indirebilirsiniz.
  6. 100 Anonim: StoriesIG.me kullanıcılarına anonimlik garantisi verir, hesap sahibi hikayesini izlediğinizi ve indirdiğinizi asla bilemez.

Nasıl çalıştığını görelim!

Öncelikle, tarayıcınızda StoriesIG.me web sitesini açmanız gerekir ve bu web sitesinin açılış sayfasında, anonim olarak görüntülemek istediğiniz IG hesabının URL'sini veya kullanıcı adını girmeniz gereken bir arama çubuğu görünür. Seçmeniz için üç olası format önerilmektedir, Johnny Depp'in profilini örnek alalım. Şu şekilde arama yapabilirsiniz: johnnydepp, @johnnydepp, https://www.instagram.com/johnnydepp/. Bu formatlardan herhangi birini yazın ve enter tuşuna basın. Yayın sayısı, takipçi sayısı, takip edilenler, hikayeler ve IGTV dahil olmak üzere tüm profil ayrıntılarını gösteren yeni bir pencere https://storiesig.me/en/johnnydepp/ açılacaktır.

Bir sonraki adım, belirli bir hikayeyi, yayınları, IGTV'yi veya gönderiyi görüntülemek ve indirmek olacaktır. Bu öğeye tıkladığınızda ekranınızda yeni bir pencere açılacaktır. Bu sayfanın üst kısmında bir 'İndir' düğmesi göreceksiniz. Şimdi tek yapmanız gereken bu düğmeye tıklamak ve öğe otomatik olarak bilgisayarınıza veya cep telefonunuza indirilecek ve buradan anında izleyebileceksiniz.

Son sözler:

Instagram hikayelerini bir uygulama olmadan indirmek istiyorsanız, bunu yapmak iyi bir seçenek değildir. PC/Android/iOS için en iyi Insta Stories Anonim fotoğraf indiricilerinden biri olan StoriesIG.me şeklinde hızlı ve kolay bir çözüme ihtiyacınız olmalı. Onu ilgi odağı haline getiren en dikkat çekici özellik, anonimliğidir ve Instagram hesabı olmayan herkesin IG hikayelerini birkaç dakika içinde görüntülemesini ve indirmesini kolaylaştırır.

Bu yazıda çalışmayan/kırık link varsa, buraya tıklayarak bize bildirebilirsiniz!

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz