Ogznet.com

Açık kaynak kodlu mobil uygulamalar

İşinize yarayacak, ilginç ve açık kaynak kodlu Android uygulamalarının bir listesini burada bulacaksınız.

1. F-Droid - Ücretsiz ve açık kaynak Android uygulama marketi

F-Droid, Android platformu için FOSS (Free and Open Source Software - Ücretsiz ve Açık Kaynaklı Yazılım) uygulamalarının yüklenebilir bir platformudur. İstemci; uygulamaları taramayı, kurmayı ve güncellemeleri cihazınızdan kontrol etmeyi kolaylaştırır.

Bu sitede, bir FOSS uygulamaları deposunun yanı sıra kurulum ve güncellemeleri gerçekleştirmek için bir Android istemcisi, haberler, incelemeler ve Android ve yazılım özgürlüğü ile ilgili her şeyi kapsayan diğer özellikleri de bulacaksınız.

F-Droid kar amacı gütmeyen bir gönüllü projesidir. Depodaki her şeyin kurulumunun güvenli olmasını sağlamak için her türlü çaba gösterilse de, kullanmanız durumunda RİSK SİZE AİTTİR. Mümkün olan her durumda, depodaki uygulamalar kaynak kodlarından oluşturulur ve bu kaynak kodları olası güvenlik veya gizlilik sorunları açısından denetlenir. Bu denetim kapsamlı olmaktan uzaktır ve hiçbir garantisi yoktur.

2. YalpStore - Google Play Store'dan apk indirin

Yalp Store, Google Play Store'dan apk dosyaları olarak uygulama indirmenize izin verir. Yüklü uygulamaların güncellemelerini arayabilir ve diğer uygulamaları aramanıza izin verir. Yalp, indirilen apk'ları varsayılan indirme klasörünüze kaydeder. Diğer özellikler arasında kategorilere göz atma, incelemeleri görüntüleme ve yorum bırakma, güncellemeler için uygulamaları kara/beyaz listeye alma, uygulamaları ücretsiz/ücretli ve reklam içeren/içermeyen olarak filtreleme yer alır.

Yalp Store, Google Play ile ilgili özellikleri desteklemek için sıradan paket yöneticisi özelliklerine sahiptir: yerel uygulamaları listeleme, çalıştırma, yükleme ve kaldırma.

Root varsa, Yalp Store uygulamalarınızı arka planda güncelleyebilir, sistem uygulamalarını yükleyebilir ve kaldırabilir.

Yalp Store, arka plan paketi kurulum izni almak için bir sistem uygulaması olarak kurulabilir. Bu durumda "Bilinmeyen kaynaklar" ayarı devre dışı bırakılabilir. Yalp Store'un bir sistem uygulaması olarak kendi kendine yüklenmesine izin verebilir veya sürümler sayfasından OTA zip dosyasını alabilirsiniz.

Neden kullanayım?

Google Play Store uygulamasından memnunsanız bu uygulamaya ihtiyacınız olmayacaktır.

Yalp Store'un amacı küçük ve Google Services Framework'ten bağımsız olmaktır. Zaman geçtikçe, Google Services Framework ve Google Play Store uygulamalarının boyutları büyüdü ve bu da onları eski telefonlar için neredeyse çok büyük hale getirdi. Yalp Store'u kullanmanın bir başka nedeni de deneysel ROM'ları sık sık flashlamanızdır. Bu durumda Yalp size yardımcı olacaktır.

Nasıl çalışır?

Yalp Store, Android Play Store uygulamasının kullandığı aynı (protobuf) API'yi kullanır. Apk'leri doğrudan Google sunucularından indirir.

Varsayılan olarak Yalp Store, yerleşik bir hesap kullanarak Google hizmetlerine bağlanır, bu nedenle kullanmak için bir Google hesabına sahip olmanız gerekmez. Gerçek bir Google hesabı kullanmanın tek nedeni, sahip olduğunuz ücretli uygulamalara erişmektir.

Her oturum açtığınızda, cihaz parametreleriniz kullanılarak yeni bir Google Services Framework kimliği (cihaz kimliği olarak da bilinir) oluşturulur. Google'ın bunun için ihtiyaç duyduğu parametrelerin listesi oldukça uzundur. Sunucu tarafında uygulama filtreleme ve uyumluluk kontrolleri için kullanılırlar. Farklı bir cihazı taklit etmek mümkündür. Yalp Store ayarlarında, paketlenmiş cihaz tanımlarının bir listesini bulacaksınız. Hiçbir kişisel bilginin ifşa edilmediğini, yalnızca cihazınızla ilgili teknik bilgilerin ifşa edildiğini unutmayın.

GSF kimliği hazır olduğunda, bir yetkilendirme jetonu oluşturmak için e-postanız ve şifreniz kullanılır. Yetkilendirme belirteci, tüm Play Store API isteklerini imzalamak için kullanılır. Şifreniz sadece bir kez kullanılır ve saklanmaz, jeton tüm istekler için yeterlidir.

3. Aptoide - En iyi Android uygulamalarını ve oyunlarını indir, bul ve paylaş

Aptoide, Android işletim sisteminde çalışan mobil uygulamalar için uygulama marketidir. Aptoide'de, varsayılan Google Play Store'un aksine merkezi bir mağaza yoktur, her kullanıcı kendi mağazasını yönetir.

Aptoide, ezber bozan bir Android uygulama mağazasıdır. 300 milyonun üzerinde kullanıcısı, 7 milyar indirme sayısı ve 1 milyon uygulamasıyla, Aptoide coğrafi kısıtlamalar olmadan ve piyasadaki en iyi kötü amaçlı yazılım saptama sistemlerinden biriyle, uygulama ve oyun keşfetmeye bir alternatif sağlıyor. Aptoide uç kullanıcılara odaklanmanın yanı sıra OEM ve telekomlara da API veya eş marka çözümüne dayalı olarak kendi uygulama mağazalarına sahip olma fırsatı sunuyor.

Kullanıcılar tarafından oluşturulan bir platform olarak, Aptoide'de herkes kendi uygulama mağazasına sahip olabilir. Uygulama geliştiricileri de alternatif bir dağıtım kanalı oluşturabilirler.

4. KISS Launcher - Android için inanılmaz hızlı başlatıcı

KISS Launcher, Android kullanıcılarının ana ekranlarını basitleştirmelerine, ekranlarını temizlemelerine ve ihtiyaç duydukları işlevlere mümkün olduğunca hızlı ve basit bir şekilde erişmelerine olanak tanır.

KISS Android Launcher, kullanıcıların en çok kullanılan özellikleri bulmasına yardımcı olur.

Uygulamalarınıza, kişilerinize ve ayarlarınıza hızlı şekilde ulaşın. Başlatmak istediğiniz uygulamayı bulmakla uğraşmayın: birkaç karakter girin ve enter tuşuna basın. Birisini araman mı gerekiyor? Çağrı günlüğüyle uğraşmayın, adının üç harfini verin ve "telefon" düğmesine basın.

5. OpenLauncher - Android için özelleştirilebilir ve açık kaynak başlatıcı

Bu, tamamen sıfırdan oluşturulmuş Android cihazlar için açık kaynaklı bir başlatıcı projesidir. Bu başlatıcının temel amacı, kişiselleştirme ve basitlik arasında sağlıklı bir denge bulmaktır. Bu noktada, tipik bir başlatıcıda gerekli olan çoğu özelliği barındırır.

Bu proje şu anda aktif olarak geliştirilmemektedir, çünkü tüm ana katkıda bulunanlar ya başka projeler üzerinde çalışmaya başlamıştır ya da başlatıcının mevcut durumunu günlük kullanım için yeterli bulmaktadır. Bir değişiklik görmek istiyorsanız, birileri işlevselliği yazmaya karar vermedikçe hiç eklenemeyebileceğini lütfen unutmayın.

İşiniz gizlilik ise, Signal bunu kolaylaştırır. Signal'ı kullanarak, SMS ücretlerinden kaçınırken anında iletişim kurabilir, gruplar oluşturabilirsiniz; böylece aynı anda tüm arkadaşlarınızla gerçek zamanlı olarak sohbet edebilir ve medyayı veya ekleri tümüyle gizlilikle paylaşabilirsiniz. Sunucu, hiçbir zaman iletişiminize erişemez ve asla verilerinizden hiçbirini saklamaz.

Silence (eski adıyla SMSSecure), varsayılan metin mesajlaşma uygulamasının yerini alır: tüm mesajlar yerel olarak şifrelenir ve diğer Silence kullanıcılarına gönderilen mesajlar kablosuz olarak şifrelenir.

Silence, arkadaşlarınızla iletişim halindeyken gizliliğinizi korumanıza izin veren bir SMS / MMS uygulamasıdır. SMS mesajları gönderebilir ve medya veya ekleri eksiksiz bir gizlilikle paylaşabilirsiniz. Signal benzeri bir uygulamadır. Silence, ücretsiz ve açık kaynaktır, herkesin kodu denetleyerek güvenliğini doğrulamasını sağlar.

8. Wire - Güvenli işbirliği platformu

Wire, telefonlar, tabletler ve masaüstü bilgisayarlar için güvenli ve özel bir mesajlaşma uygulamasıdır. Kristal berraklığında sesli ve görüntülü görüşmeler yapmanızı, özel grup sohbetleri, dosya paylaşımı, sesli ve görüntülü mesajlar göndermenizi sağlar ve her şey uçtan uca şifrelidir. Wire, Android, iOS, Windows, MacOS, Linux ve herhangi bir modern web tarayıcısı üzerinde çalışır.

 • Wire'daki tüm mesajlaşmalar uçtan uca şifreleme (E2EE) kullanır ve kullanıcılara güçlü bir gizlilik ve güvenlik derecesi sağlar.
 • Wire, GitHub'da bulunan, bağımsız olarak denetlenen ve ISO, CCPA, GDPR, SOX uyumlu koduyla %100 açık kaynaktır.
 • Wire, Wire's Cloud'a, bulut sunucunuza veya kendi şirket içi sunucunuza dağıtılabilir ve tüm özellikler web, mobil ve PC arasında kullanılabilir.

Telegram, hız ve güvenlik odaklı bir mesajlaşma uygulamasıdır. Süper hızlı, basit, güvenli ve özgürdür.

Telegram, tüm cihazlarınızda sorunsuz bir şekilde eşlenir ve masaüstlerinde, tabletlerde ve telefonlarda aynı şekilde kullanılabilir. Sınırsız miktarda mesaj, fotoğraf, video ve herhangi bir türde (.doc, .zip, .pdf, vb.) dosya gönderebilirsiniz. Telegram grupları 5000 kişiye kadar ulaşabilir ve sınırsız sayıda abone için mesaj yayınlamak için kanallar oluşturabilirsiniz.

Telegram'ın sunucu tarafının açık kaynak olmadığı konusunda bir söz söylemek gerekir. Ancak bu, güvenlik nedeniyle önemli değil, çünkü istemci tarafı son kullanıcılar arasındaki uçtan uca şifreleme test edilmekte ve sunucudaki yazılım Telegram'da sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır.

10. Conversations - Anlık mesajlaşma uygulaması

Conversations, benzersiz bir mobil deneyim sağlamak üzere optimize edilmiş Android 5.0+ akıllı telefonlar için bir Jabber/XMPP istemcisidir. Kullanımı kolay, güvenilir, batarya dostudur. Dahili görüntü desteği, grup sohbetleri ve e2e şifreleme sunar.

11. Kontalk - Topluluk odaklı anında mesajlaşma ağı

Kontalk, diğer Kontalk kullanıcılarına tamamen ücretsiz olarak metin, resim ve ses mesajları gönderip almanıza izin veren güvenli bir anında mesajlaşma aracısıdır.

Kontalk ağında kullanılan hem sunucu hem de istemci yazılımın her biti tamamen açık kaynak kodludur. Github tarafından barındırılmaktadır.

12. Antox - Eşler arası güvenli Mmesajlaşma

Antox, Mark Winter tarafından oluşturulan Android 4+ için bir Tox istemcisidir. Halen yoğun geliştirme aşamasında olmasına rağmen, Tox'un sunduğu tam multimedya desteğini cihazınıza getirmeyi amaçlıyor. Antox şu anda Google Play ve F-Droid'de alfa testi için kullanılabilir.

13. Jitsi - Web ve mobil için ücretsiz video konferans yazılımı

Jitsi, güvenli video konferans çözümlerini kolayca oluşturmanıza ve dağıtmanıza olanak tanıyan bir dizi açık kaynaklı projedir. En çok Jitsi Meet video konferans platformu, topluluğun tamamen ücretsiz video konferanslar için kullanabileceği bir Jitsi Meet örneğine ev sahipliği yaptığı Meet.jit.si ve tüm çok taraflı video yeteneklerini destekleyen Jitsi Videobridge ile tanınır.

Jitsi %100 açık kaynaktır ve ücretsiz olarak kullanılabilir ve geliştirilebilir. Ayrıca Meet.jit.si'yi ücretsiz bir hizmet olarak barındırır ve çalıştırır.

14. K-9 Mail - Android için açık kaynak mail uygulaması

K-9 Mail, Android için açık kaynaklı bir e-posta istemcisidir. Özellikleri;

 • Birden fazla hesabı destekler
 • Birleşik Gelen Kutusu
 • Gizlilik dostu (hiçbir şekilde izleme yok, yalnızca e-posta sağlayıcınıza bağlanır)
 • Otomatik arka plan senkronizasyonu veya push bildirimleri
 • Yerel ve sunucu tarafı arama
 • OpenPGP e-posta şifrelemesi (PGP/MIME)

15. Tutanot - Ücretsiz şifreli e-posta

Tutanota, gizliliğe odaklanan, ücretsiz ve açık kaynaklı bir e-posta istemcisidir. Tüm veriler şifrelenerek saklanır ve bulunamaz, diğer bir deyişle ticari kullanım içindir. Basit, kolay uçtan uca şifreleme sunar.

Uçtan uca şifreleme ve 2FA ile e-postalarınız güvende olur. Yerleşik şifreleme, posta kutunuzun size ait olduğunu garanti eder: Hiç kimse verilerinizin şifresini çözemez veya okuyamaz.

Tutanota açık kaynak olduğundan güvenlik uzmanları e-postalarınızı koruyan kodu doğrulayabilir. Android uygulaması Google servislerini içermez ve Tutanota'yı en iyi açık kaynak kodlu e-posta hizmeti yapar.

16. Lightning Browser - Modern navigasyona sahip hafif bir Android tarayıcı

Lightning Browser, tasarım, güvenlik, verimlilik ve web sitelerine odaklanan basit, hızlı bir web tarayıcısıdır. Materyal tasarımı kullanır, sizi takip etmez, gizliliğinizi korumak için birçok seçenek sunar ve 2MB'ın altındadır.

Aşağıdaki özelliklere sahip hafif web tarayıcısıdır:

 • Hızlı açılış
 • Silmek için bir sekmeye uzun basın
 • Tarayıcıdan çıkmak için geri düğmesine uzun basın
 • Reklam engelleyici

17. Firefox Focus - Gizlilik tarayıcısı

Firefox Focus, gizliliğinizi her şeyden önce önemseyen Mozilla yapımı bir tarayıcıdır. Firefox Focus, otomatik izlenme koruması ve reklam engelleme özelliğine sahip, gizlilik yanlısı bir tarayıcı. Focus ile sayfalarınız daha hızlı yüklenir ve verileriniz gizli kalır. Varsayılan olarak, reklam izleyicileri engeller, şifreler ve çerezler de dahil olmak üzere göz atma geçmişinizi silmenin kolay yollarını sağlayarak işleri güvenli hale getirmeye yardımcı olur.

18. Orbot - Tor ile proxy

Orbot, diğer uygulamaların interneti daha güvenli kullanmasını sağlayan ücretsiz bir proxy uygulamasıdır. Orbot, internet trafiğinizi şifrelemek için Tor'u kullanır ve ardından dünyadaki bir dizi bilgisayar arasında yol alarak onu gizler. Tor, kişisel özgürlük ve mahremiyeti, gizli ticari faaliyetleri ve ilişkileri ve trafik analizi olarak bilinen devlet güvenliğini tehdit eden bir tür ağ gözetimine karşı savunmanıza yardımcı olan ücretsiz bir yazılım ve açık bir ağdır.

Orbot, gerçekten özel bir internet bağlantısı oluşturan tek uygulamadır. New York Times'ın yazdığı gibi, "Tor'dan bir ileti geldiğinde, nereden ve kimden geldiğini asla bilemezsiniz."

19. Orfox

Orfox, varsayılan olarak Tor ile çalışacak şekilde yapılandırılmış, Mozilla Firefox'u temel alan Android için gizlilik açısından geliştirilmiş yeni bir web tarayıcıdır. Orfox, Tor Browser (Firefox üzerine kurulu) ile aynı kaynak kodundan inşa edilmiştir, ancak gizliliğe yönelik birkaç küçük değişiklikle, Android için Firefox ve Android işletim sistemi ile uyumlu hale getirmek için geliştirilmiş özellikler barındırır. Orfox, Android için Tor ağına bağlanmak için yukarıdaki Orbot uygulamasını gerektiriyor.

20. Twidere - Kendi Twitter uygulamanız

Twidere, Twitter özellikli (hatta daha iyi) Android için güçlü bir Twitter uygulamasıdır.

21. Slide for Reddit - Android için açık kaynaklı, reklamsız bir Reddit tarayıcısı

Slide for Reddit, kullanımı kolay bir kullanıcı arayüzü ve bir çok özelleştirme ile Reddit için sağlam bir materyal ile tasarlanmış resmi olmayan tarayıcıdır. Slide, reklamsız, açık kaynaktır ve pek çok benzersiz özellik ile doludur.

RedReader, Reddit için gayri resmi bir istemcidir.

Özellikleri:

 • Ücretsiz ve açık kaynaklı yazılım - reklam/izleme yok
 • Hafif ve hızlı
 • Olumlu oy/olumsuz oy veya kaydet/gizle gibi özelleştirilebilir eylemleri gerçekleştirmek için gönderileri sola ve sağa kaydırın
 • Gelişmiş önbellek yönetimi - gönderilerin ve yorumların geçmiş sürümlerini otomatik olarak depolar
 • Birden fazla hesap için destek
 • İki sütunlu tablet modu (telefonunuz yeterince büyükse kullanılabilir)
 • Görüntü ve yorum önbelleğe alma (isteğe bağlı: her zaman, hiçbir zaman veya yalnızca Wi-Fi)
 • Yerleşik resim görüntüleyici ve GIF/video oynatıcı
 • AMOLED ekranlar için gece modu ve ultra siyah dahil olmak üzere çoklu temalar

23. NewPipe - Ücretsiz bir YouTube istemcisi

YouTube'da video izlemeyi seviyor ancak bunun için sezgisel, zengin özelliklere sahip ve gizlilik dostu bir uygulama mı istiyorsunuz? NewPipe, akıllı telefonunuzda can sıkıcı reklamlar ve şüpheli izinler olmadan orijinal YouTube deneyimini elde etmek amacıyla oluşturulmuştur.

NewPipe, Android için hafif bir YouTube uygulamasıdır. NewPipe yalnızca YouTube web sitesini ihtiyaç duyduğu bilgileri elde etmek için ayrıştırdığı için YouTube API'sına veya herhangi bir Google Play Hizmetine ihtiyaç duymaz.

Open Camera, Android telefonlar ve tabletler için tam özellikli ve tamamen ücretsiz bir kamera uygulamasıdır.

 • Fotoğraflarınızın ne olursa olsun mükemmel düzeyde olması için otomatik seviyelendirme seçeneği.
 • Kameranızın işlevselliğini ortaya çıkarın: sahne modları, renk efektleri, beyaz dengesi, ISO, poz telafisi/kilit, "ekran flaşlı" selfie, HD video ve daha fazlası için destek.
 • Kullanışlı uzaktan kumandalar: zamanlayıcı (opsiyonel sesli geri sayım ile), otomatik tekrar modu (yapılandırılabilir gecikme ile).
 • Ses ile uzaktan fotoğraf çekme seçeneği.
 • Yapılandırılabilir ses tuşları ve kullanıcı arayüzü.
 • Fotoğraf ve videoların isteğe bağlı GPS konum etiketlemesi (coğrafi etiketleme).
 • Fotoğraflara tarih ve zaman damgası, konum koordinatları ve özel metin uygulayın; tarih/saat ve konumu video altyazıları (.SRT) olarak saklayın.
 • Panorama, ön kamera dahil.
 • HDR (otomatik hizalama ve hayalet kaldırma ile) ve Pozlama Braketleme desteği.
 • Camera2 API desteği: manuel kontroller (isteğe bağlı odak yardımı ile); patlama modu; RAW (DNG) dosyaları; ağır çekim videosu; profil videosu kaydetme.
 • Gürültü azaltma (düşük ışıklı gece modu dahil) ve Dinamik aralık optimizasyon modları.
 • Odak basamaklama modu.
 • Tamamen ücretsiz ve uygulamada reklam yok. Açık kaynak.

25. AntennaPod - Podcast oynatıcı

AntennaPod tamamen açık bir podcast oynatıcıdır. Uygulama açık kaynaklıdır ve herhangi bir RSS beslemesine abone olabilirsiniz. AntennaPod, ticari çıkarları olmayan gönüllüler tarafından oluşturulmuştur, bu nedenle size tam kontrol verirken gizliliğinize saygı duyar.

AntennaPod uygulamasının kendisi reklam içermez. Bir yayıncı medya dosyalarına reklam eklemeyi seçerse, gelirin %100'ünü alır. AntennaPod ile bölümleri indirebilir ve her yerde dinleyebilirsiniz. Otomatik olarak indirilmesi gereken podcast'leri bile seçebilirsiniz.

Writeily, Android için minimalist bir Markdown editörüdür. Basitçe ve şık bir şekilde markdown veya düz metinlerle notlar oluşturun. Klasörlerle organize edin, dosyaları harici depolama biriminden kaydedin ve bunlara erişin ve bir PIN kilidiyle erişimi kısıtlayın.

27. Omni-Notes - Android için açık kaynaklı not alma uygulaması

Omni-Notes hem basit bir arayüze sahip olmayı hem de akıllı davranışı korumayı amaçlayan açık kaynaklı uygulama not alma uygulamasıdır.
Proje, eski telefonlar ve Android'in eski sürümleri ile uyumlu olan bu tür uygulamaların bulunmaması nedeniyle oluşturuldu, ancak çekici bir görünüm ve Google işletim sisteminin en son tasarımıyla uyumludur.

Simplenote, notları, listeleri, fikirleri ve daha pek çok şeyi kaydetmenin kolay bir yoludur. İnternette, mobil cihazınızda ve bilgisayarınızda not tutun. Anında arama ve basit etiketlerle notlarınızı hızlı bir şekilde bulun. Bir liste paylaşın, talimatlar gönderin veya düşüncelerinizi yayınlayın.

29. Standard Notes - Uçtan uca şifreli notlar uygulaması

Standard Notes, not alınırken yalnızca gereken temel bilgileri sunan basit bir not uygulamasıdır. Hızlıdır, notlarınızı hemen hemen her cihazda senkronize eder, güçlü şifreleme sunar ve gizliliği destekler. Markdown ve Dropbox Sync gibi özel uzantıları destekler. Notlarınızı, dosyalarınızı ve hayatınızın tüm çalışmalarını tek bir güvenli yerde saklayın.

30. Mirakel - profesyoneller için kolay görev yönetimi

Mirakel, Android Telefonunuz veya Tabletiniz için kullanımı kolay hafif bir uygulamadır.

 • basit ve güçlü bir araçla görevlerinizi yönetin
 • verilerinizi kontrol altında tutun
 • sonsuza kadar ücretsiz

Tasks, Astrid ile aynı kodu temel alan, ücretsiz ve açık kaynaklı bir görev yönetim yazılımıdır. Görevler, kullanımı kolay, özelliklerle dolu, esnek ve özelleştirilebilirdir ve çeşitli hizmetlerle senkronize edilir. Hepsinden iyisi, reklam içermez ve gizliliğinize saygı duyar!

Syncthing, sürekli bir dosya senkronizasyon programıdır. Dosyaları iki veya daha fazla bilgisayar arasında gerçek zamanlı olarak senkronize eder, meraklı gözlerden güvenli bir şekilde korunur. Verileriniz yalnızca sizin verilerinizdir ve nerede saklanacağını, bazı üçüncü taraflarla paylaşılıp paylaşılmayacağını ve internet üzerinden nasıl iletileceğini seçme hakkınız vardır.

33. Seafile - Açık kaynak dosya senkronizasyonu ve paylaşım

Seafile, yüksek güvenilirlik, performans ve üretkenlik için tasarlanmış açık kaynaklı bir dosya senkronizasyon ve paylaşım çözümüdür. Cihazlar ve ekipler arasında senkronize edin, paylaşın ve işbirliği yapın. Seafile'ın yerleşik Wiki özelliğiyle ekibinizin bilgi tabanını oluşturun.

34. wallabag - web sayfalarını kaydet

Wallabag, web sayfalarını kaydetmek için kullanılan bir uygulamadır. Diğer servislerin aksine, Wallabag ücretsizdir ve açık kaynaktır. Bu uygulamayı kullanmak için barındırılan bir Wallabag örneğine ihtiyacınız var. Wallabag'ı sunucu / web alanınıza yükleyebilir veya wallabag.it veya framabag.org adresine kayıt yapabilirsiniz.

35. Amaze File Manager - Android için materyal tasarım dosya yöneticisi

Amaze File Manager, hem ücretsiz, hem de reklamsız Android için sezgisel, açık kaynaklı bir dosya yöneticisidir (yükseltme teklifi yok, açılır pencere yok, hiç reklam yok). Materyal Tasarımı yönergelerine dayanır, bu nedenle Google'ın stok Android deneyiminin yanında çok iyi durur ve açık kaynaktır, gizlilik ve güvenlikle ilgili sıkıntıları yoktur.

 • Açık Kaynak, hafif ve pürüzsüz
 • Materyal Tasarımı yönergelerine dayalı
 • Kes, kopyala, sil, sıkıştır, çıkar vb. temel özelliklere kolayca erişilebilir
 • Aynı anda birden fazla sekmede çalışın
 • Harika simgelerle birden fazla tema
 • Hızlı gezinme için gezinme çekmecesi
 • Herhangi bir uygulamayı açmak, yedeklemek veya doğrudan kaldırmak için Uygulama Yöneticisi
 • Geçmişe hızla erişin, yer imlerine erişin veya herhangi bir dosyayı arayın
 • İleri düzey kullanıcılar için root gezgini
 • Güvenlik için dosyaların AES Şifrelenmesi ve Şifresinin Çözülmesi (Jellybean v4.3+)
 • Bulut hizmetleri desteği (Jellybean v4.3+ / ek eklenti gerektirir)
 • Dahili Veritabanı Okuyucu, Zip/Rar Okuyucu, Apk Okuyucu, Metin Okuyucu
 • Reklam veya uygulama içi satın alma yok

Ghost Commander, Android platformu için iki panelli bir dosya yöneticisidir. Geliştirilmesi için ünlü Norton / Midnight Commander masaüstü uygulamalarından esinlenilmiştir, bu nedenle bu harika programlara aşina iseniz, Ghost Commander'ı tanıdık ve çok uygun bir ortam olarak bulacaksınız. Yukarıda belirtildiği gibi, her ikisi de farklı konumlardan dosyaları gösterebilen iki ayrı panele sahiptir. Örneğin, bir klasörden diğerine dosya kopyalamanız gerektiğinde, bir paneldeki dosyaları, diğerindeki hedefi seçin, ardından '5' tuşuna basın (fiziksel klavyede veya araç çubuğunda). Bu kadar. Dosyaları panoya kopyalamak, kopyalanmasını istediğiniz yere gitmek, yapıştırmak ve sonra geri gitmek gibi sıkıcı adımlara gerek yok.

Bu uygulamadaki tüm ana dosya işlemleri, iyi bilinen prototip uygulamalardakiyle aynı sayılara sahip sayısal tuşlara bağlıdır (örneğin: "F5 kopyası" yalnızca "5", "F6 hareketi" ise "6"dır). Cihazınız fiziksel bir klavyeye sahip değilse sorun değil, Ghost Commander sık ​​kullanılan tüm komutların tek bir yerde toplandığı özelleştirilebilir bir araç çubuğuna sahiptir.

37. Etar - Android için açık kaynak takvim uygulaması

Etar, ASOP takvimine dayanan, materyal olarak tasarlanmış bir takvimdir.

 • Ay görünümü.
 • Hafta, gün ve gündem görünümü.
 • Android takvim senkronizasyonunu kullanır. Google Takvim, Exchange vb. ile çalışır.
 • Çevrimdışı takvimi destekler.
 • Gündem widget'ı.
 • Çok dilli kullanıcı arayüzü.

KDE Connect, tüm cihazlarınız ile iletişim kurmayı amaçlayan bir projedir. Örneğin, KDE Connect ile telefon bildirimlerini bilgisayarınızdan alabilir veya telefonunuzu masaüstünüz için uzaktan kumanda olarak kullanabilirsiniz. Bunu başarmak için KDE Connect, ağ üzerinde güvenli bir iletişim protokolü uygular ve herhangi bir geliştiricinin üzerine eklentileri oluşturmasına izin verir.

OsmAnd, tercih edilen yolları ve araç boyutlarını dikkate alarak gezinmenizi sağlayan OpenStreetMap (OSM) tabanlı çevrimdışı bir dünya haritası uygulamasıdır. OpenStreetMap (OSM) verilerini kullanır. Tüm harita verileri çevrimdışı kullanım için cihazınızın hafıza kartında saklanabilir. Cihazınızın GPS'ini kullanarak OsmAnd, araç, bisiklet ve yaya için sesli yönlendirme olanağı sunar. Tüm temel işlevler hem çevrimiçi hem de çevrimdışı çalışıyor (internet gerekmiyor).

Transportr, dünyanın dört bir yanındaki insanlar tarafından toplu taşımayı olabildiğince kolay hale getirmek için geliştirilmiş, kar amacı gütmeyen bir uygulamadır. Şu anda, Avrupa'da en iyi şekilde çalışıyor ancak aynı zamanda dünya çapında pek çok yeri destekliyor. Desteklenmeyen bir bölgede yaşıyorsanız, Transportr'a eklemeyi düşünün. Bulunduğunuz yerden, bulunduğunuz konumundan veya belirli bir istasyondan istediğiniz yere gidilecek yer tariflerini bulur. Ayrıca tüm gezileri favori olarak kaydedebilir ve tek bir tıklamayla sonraki gezileri bulabilirsiniz. Yakındaki istasyonları keşfedin ve gecikmeler de dahil olmak üzere yaklaşan kalkış saatlerini görün (varsa).

41. AFWall+ - Android için iptables tabanlı güvenlik duvarı

Android güvenlik duvarı AFWall+, Android için gelişmiş bir iptables düzenleyicisidir (GUI). Hangi Android uygulamalarının ağa erişmesine izin verildiğiyle ilgili hassas kontrolü sağlar. Orijinal kod tabanı, Rodrigo Rosauro tarafından DroidWall'dan türetildi. DroidWall Aralık 2011'de AVAST'a satıldı ve artık aktif olarak sürdürülmemektedir.

AdAway, hosts dosyasını kullanan bir reklam engelleyicidir. Hosts dosyası, alan adları ile IP adresleri arasındaki eşlemelerin bir listesini içerir. Bir uygulama bir reklam istediğinde, bu istek hiçbir şey yapmayan 127.0.0.1'e yönlendirilir.

Spectre, bir şifre yöneticisi değildir. Bu uygulama, tüm parolalarınızı, ana parolanızdan üretilen güçlü parolalarla oluşturur; şifreler hiçbir yerde depolanmaz ve senkronizasyon, bulut veya yedekleme gerektirmez. Bu uygulama, kimsenin oturum açması veya izlemesi mümkün olmayan herhangi bir amaç için güvenli ve benzersiz şifreler oluşturacaktır. Daha iyisi,
şifreyi kaybederseniz bile, tüm şifrelerinizi zahmetsizce yeniden oluşturabilirsiniz.

44. Bitwarden - Açık kaynak şifre yöneticisi

Bitwarden %100 açık kaynaklı bir yazılımdır. Bitwiseen'in kaynak kodu GitHub'da barındırılıyor ve herkes Bitwarden kod tabanını gözden geçirmek, denetlemek ve katkıda bulunuyor. Tüm parolalarınızı ve hassas bilgilerinizi korumanın en kolay yolu olan Bitwarden ile işbirliğini artırın, üretkenliği artırın ve açık kaynağın gücünü deneyimleyin.

OpenKeychain, daha özel ve güvenli bir şekilde iletişim kurmanıza yardımcı olur. Mesajlarınızın yalnızca gönderdiğiniz kişiler tarafından okunabilmesini, başkalarının size yalnızca sizin okuyabileceğiniz mesajları gönderebilmesini ve bu mesajların dijital olarak imzalanabilmesini sağlamak için şifreleme kullanır, böylece onları alan kişiler onları kimin gönderdiğinden emin olur. OpenKeychain, şifrelemeyi cihazlarınız ve sistemleriniz arasında uyumlu hale getiren iyi kurulmuş OpenPGP standardını temel alır.

FreeOTP, tek kullanımlık parola protokollerini kullanan sistemler için iki faktörlü bir kimlik doğrulama uygulamasıdır. Belirteçler, bir QR kodu taranarak kolayca eklenebilir. FreeOTP, açık standartları uygular: HOTP ve TOTP. Bu, hiçbir özel sunucu tarafı bileşeninin gerekli olmadığı anlamına gelir.

Termux, Android'e güçlü terminal erişimi sağlayan bir terminal emülatörü ve Linux ortamıdır. Termux, root veya kurulum gerektirmeden doğrudan çalışan bir Android terminal emülatörü ve Linux ortamı uygulamasıdır. Minimum temel sistem otomatik olarak kurulur. APT paket yöneticisi kullanılarak ek paketler mevcuttur.

Bu yazıda çalışmayan/kırık link varsa, buraya tıklayarak bize bildirebilirsiniz!

Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz