Ogznet.com
Android

Android otomatik cevaplama uygulamaları

19 Ekim 2022 ogz 2854 0
Okunma süresi: 2 dk, 2 sn
Android otomatik cevaplama uygulamaları
Image by Shabaz khan from Pixabay

Akıllı telefonunuz her yeni mesaj ve bildirimde haberdar olmanızı sağlar. Ancak, bu bildirimlere her zaman anında yanıt veremezsiniz. Bu uzun bir toplantı, bir uçuş ya da sadece meşgul olduğunuz bir an olabilir. Neyse ki, doğru uygulamalarla, telefonunuzun gelen bildirim akışına otomatik olarak yanıt vermesi mümkün oluyor. İşte Android’de aramalar, metinler ve e-postalara otomatik cevap vermek için gereken her uygulamalar.

IM Auto Reply, anlık mesajlaşma servislerinin çoğu için otomatik cevaplama yapmanıza olanak tanır. Bu WhatsApp, Facebook Messenger, Telegram ve daha fazlasını içerir. Uygulama, gelen bildirimlerinizi okuyarak ve hızlı cevap özelliğini kullanarak bunu yapar.

 

Bunu, tüm uygulamalar için veya yalnızca telefondan uzaktayken cevaplama gönderme istediğiniz uygulamalar için etkinleştirebilirsiniz. İsterseniz, herkese cevap vermek istemiyorsanız, yalnızca belirli kişiler için de etkinleştirebilirsiniz.

Özel bir yanıt kaydetmenize izin vermenin yanı sıra, IM Auto Reply, ayrıca bir kişiyi veya bir kişi grubunu temel alan farklı mesajlarla cevap verme özelliğine de sahiptir. Hatta bir kişiye bir kez mi, yoksa her defasında mı otomatik cevap atmak isteyip istemediğinizi de belirleyebilirsiniz. Ayrıca, otomatik cevap için bir seçenek de var. Bunlar, diğerinin ne gönderdiğine bağlı olarak kişiselleştirilmiş yanıtlar ayarlamanızı sağlar.

IM Auto Reply, cevapsız aramaları veya SMS mesajlarını desteklemez. Bunlar için SMS Auto Reply'i deneyin.

SMS Auto Reply, SMS mesajlarına veya telefon görüşmelerine cevap vermek için tasarlanmıştır. Yapmanız gereken tek şey, iletişim kurmaya çalıştıklarında cevap göndermek istediğiniz kişilerin listesini ayarlamak, bir yanıt eklemek ve kaydetmek.

Ayrıca SMS Auto Reply'i aktif olması için zamanlayabilirsiniz. Belirli bir ayarı yapılandırmak istiyorsanız, bir dizi kişiselleştirme seçeneği sunar. Ayrıca spor salonunda veya iş toplantısındayken, birden fazla senaryoda otomatik yanıtları yapılandırmak için birden çok profil ayarlayabilirsiniz.

3. E-postalar için Otomatik Yanıtlayıcı

E-postalarda, otomatik yanıtları kullanmak için üçüncü taraf bir uygulamaya ihtiyacınız yoktur. Gmail ve Outlook gibi e-posta platformlarının tümü, yerleşik otomatik yanıtlayıcılar sunar. Bunları e-posta hesabınızı kullanamayacağınız herhangi bir zaman diliminden önce ayarlayabilirsiniz.

Gmail’de etkinleştirmek için Android uygulamasını açın. Sağa doğru kaydırarak veya menü simgesine dokunarak sol navigasyon çekmecesini açın. Şimdi Ayarlar'a gidin ve otomatik yanıtları açmak istediğiniz e-posta hesabını seçin.

Otomatik yanıtlayıcıyı bulana kadar aşağı kaydırın. Buna dokunun, ardından kaydetmek için süreyi, konuyu ve mesajını ayarlayın. İsterseniz yalnızca kişilerinizdeki e-posta adreslerine yanıt göndermeyi de seçebilirsiniz.


Editör

ogz

Ogz

Her türlü görüş, öneri ve bildirimleriniz ile reklam yada tanıtım amaçlı makaleleriniz için Reklam sayfası aracılığıyla bilgi alabilir ve mesaj gönderebilirsiniz.
Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum yaz