Facebook olmadan Tinder nasıl kullanılır?

Gençler arasında oldukça popüler olan Tinder uygulamasını, Facebook hesabı olmadan kullanabilir misiniz? Özel veya genel sebepler ile bunu isteyebilirsiniz. Bunun için neler yapmanız gerektiğini inceledik.

İşte Tinder'ı Facebook olmadan nasıl kullanacağınız ve daha da önemlisi, Facebook arkadaşlarının haberi olmadan Tinder'ı nasıl kullanacağınız.

Çevrimiçi arkadaş bulma servisleri öylesine büyük popülerliğe sahip olmasına rağmen, yabancılarla internet üzerinden iletişim kurmanın toplumuzda halen örf ve adetlerimize ters düşebilecek bazı unsurları olduğunu unutmamak gerek. Topluluk yine de bir çevrimiçi arkadaşlık uygulaması / sitesinde bir profil sahibi olduğunuzu yargılar ve kimse bu yüzden yargılanmak istemiyor. Muhtemelen de bu yüzden buradasınız. Dahası çoğunuz da kişisel verilerinizin güvenliği konusunda endişelenmiş olabilirsiniz.

Mevcut bir Tinder kullanıcısı olup olmadığınızdan veya yeni katılmak isteyen kullanıcılardan bağımsız olarak, bu makale Tinder'in Facebook ile olan bağlantısıyla ilgili endişelerinizi gidermeye yardımcı olacaktır. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin!

Tinder nedir?

Dürüst olmak gerekirse, Tinder'ın bir tanıtıma gerçekten ihtiyacı yoktur. Ancak internetten arkadaş bulma konusunda yeni iseniz, Tinder, kullanıcıların mükemmel eşleşmeyi bulana kadar kullanıcıların ilgisini çekmeye ve uygulamadan ayrılmadan aramaya devam etmeye teşvik eden en popüler konum tabanlı arkadaş bulma hizmetidir.

Olası eşleşmenizde profiliniz sağa kaydırılırsa bir eşleşme olur ve ardından sohbete başlayabilirsiniz. Tinder'in konsepti ve arayüzü öylesine büyük bir hit oldu ki diğer hizmetler, kendi hizmetlerini inşa etmek için bir bu uygulamayı prototip olarak kullanıyor.

Tinder neden giriş için Facebook kullanıyor?

Daha önce Tinder'i kullandıysanız, oturum açma sayfasında kendinizi kaydettirmek veya bir profil oluşturmak için yalnızca Facebook aracılığıyla bir kayıt seçeneği gösterdiğini bilirsiniz. Neden başka seçenek olmadığını sorabilirsiniz. Ancak, Tinder'ın bunu yapmak için haklı sebepleri var ve bunlardan birkaçını sizin için listeledik:

1. Facebook Kimlik Doğrulama = Daha Az Dolandırıcılık

Daha önce arkadaşlık uygulamaları veya siteleri kullanmayı denediyseniz, muhtemelen neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Facebook, tüm hesap doğrulama süreçleriyle, bir hesap oluşturmaya çalışan kişinin gerçek olduğunu ve kendisi hakkında doğru bilgi girdiğinden emin olur. Facebook'la bağlantı olmaksızın, kullanıcılar internette bir görüntüyü kaldırıp kendi resmiyle kullanabilirler.

2. Facebook Kimlik Doğrulaması = Artan Kolaylık

Tinder, Facebook profilinizden yaş, ilgi alanları, arkadaşlar, sayfalar ve elbette ki fotoğraflar da dahil olmak üzere tüm temel bilgilerinizi alır. Bu, Tinder biyografinizde kendinizle ilgili tüm ayrıntıları elle girme ihtiyacını ortadan kaldırır. Fotoğraflar bile otomatik olarak senkronize edilir. Ayrıca, her oturum açışınızda kullanıcı adınızı veya şifrenizi girmeniz gerekmez. Zamandan tasarruf ederken, üçüncü taraf bir uygulamanın tüm kişisel verilerinizi elde etmesi de ürkütücü olur.

3. Facebook Kimlik Doğrulaması = Uygun Eşlemeler

Yukarıda belirttiğimiz gibi Tinder, Facebook profilinizden, sevdiğiniz şeyleri ve ilgi alanlarınızı öğrenir.
Bu, sizin için uygun gördükleri profilleri çıkarmalarına yardım eder.

Facebook kimlik doğrulama neden bir dezavantajdır?

Tinder'in, Facebook'u oturum açma aracı olarak kullanmasında az önce bahsettiğimiz tüm hususlar kolaylık sağlasa da aynı zamanda mevcut tek yöntem olmamalıdır. Neden:

1. Karşılıklı Arkadaşların Sorunu

Tinder'de potansiyel eşleşmeleri ararken, Facebook arkadaşlarınızın arkadaşlarının da kaydırma ekranında olduğunu göreceksiniz. Bunun iyi olduğunu düşünebilirsiniz, çünkü ortak bağlantılar daha yüksek bir güven faktörü anlamına gelir, öyle değil mi? Belki doğru olabilir.

2. Tinder Sosyal Sorunu

Tinder, kullanıcılara Tinder'den hangi eşleşmeyi yapmak istediğini yalnızca kendisi seçer. Tinder bu arkadaşları nasıl belirliyor? Tabiki Facebook! Bu uygulamayı kullanmaya karar verirseniz, çıkmak istediğiniz birkaç arkadaş seçmeniz istenir. Ardından Tinder Social özelliğini etkinleştiren tüm Facebook arkadaşlarınızı görüntüler. Unutma, bu her iki yönde de geçerli!

3. Facebook Bağlantı Ekranında Kullanılmaksızın Görüntülenen Sorun

Basitçe söylemek gerekirse, Facebook hesabınız üzerinden giriş yaptıktan sonra Tinder, adınızı ortak arkadaşlarınızın altında listeleyecektir. Bu, Tinder profilinizi, ayarlarınızı kullanarak gizleyip gizlemediğinize veya olası eşleşmelerle eşleşip eşleşmediğinize bakılmaksızın olur.

4. Gizlilik ve Güvenlik Riski Sorunu

Bir Tinder hesabı oluşturduğunuzda, sizin adınıza Facebook'ta herhangi bir şey göndermeyeceğini taahhüt eder. Ancak, hâlâ tüm bilgilerinizin açık bir şekilde ortaya çıktığı düşüncesi rahatsız edicidir? Ayrıca, potansiyel eşleşmelerinizin bilinmesini istemeyebileceğiniz bazı sakıncalarınız olabilir.

Facebook olmadan Tinder nasıl kullanılır?

Tinder'ı Facebook olmadan kullanabilir misin? Evet.

Tinder, Facebook yerine telefon numaranıza bağlanan alternatif bir kayıt yöntemi sunar. Hesabınızı ilk oluşturduğunuzda, Telefon numarasıyla oturum aç'ı seçmeniz yeterlidir.

Tinder, telefon numaranızı girmenizi ve size bir doğrulama şifresi göndermenizi isteyecektir. Uygulama, bu doğrulanmış telefon numarasını hesabınıza bağlayacak ve Facebook'u hiç bağlamanıza gerek yoktur.

Numaranız değiştiyse ve mevcut bir hesaba giremiyorsanız, hesabınıza erişmek için E-posta ile giriş seçeneğini seçebilirsiniz.

Tinder'ı kullanabilmek için Facebook hesabınızı herhangi bir şekilde bağlamanız gerekmez. Uygulama başlatıldığında durum böyle değildi, ancak yıllar içinde gizlilik endişeleri, Tinder'ın artık kaydolmak için bu tür bilgilere ihtiyaç duymadığı anlamına geliyor.

Tinder ve Facebook ortak bağlantılar sorunu

Tinder ve Facebook hesabınızı zaten bağladıysanız, umutsuzluğa kapılmayın. İlk olarak, Tinder artık ortak bağlantı özelliğini içermiyor.

Bu özellik, sizin ve başka bir Tinder kullanıcısının Facebook arkadaşlarını paylaşıp paylaşmadığınızı size bildirmek için kullanılır. Bu, eşleşmelerin Facebook profilinizi takip etmesini kolaylaştırdı. Ayrıca, diğer Tinder kullanıcılarının ortak bir arkadaşınıza uygulamada olduğunuzu bildirme riskini de sundu. Ancak, bu özellik artık mevcut değil.

Ayrıca Twitter, Tinder Social'ı da emekli etti. Bu özellik, Tinder kullanan Facebook arkadaşlarınızı bir grup gezisine davet etmenize izin verdi. Bu, uygulamayı kullanan tanıdığınız herkesi belirlediği için iki ucu keskin bir kılıçtı.

Yani, hem ortak bağlantılar hem de Tinder Social kaldırıldığına göre, Facebook arkadaşlarınızın sizi Tinder'da bulmasının başka yolları var mı? Bazı dolaylı yollar vardır ve her birinin riskini nasıl azaltacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Gizliliğinizi korumak için Tinder ayarlarınızı değiştirin

Tinder profilinize gönderi yapmasa ve artık Tinder Social'ı içermese de, Facebook arkadaşlarınızın Tinder kullandığınızı görmelerinin dolaylı yolları vardır. En belirgin yollardan bazıları kaldırıldı. Örneğin, Facebook artık "Tinder kullanan arkadaşlar" aramanıza izin vermiyor. Facebook artık "Başkalarının kullandığı uygulamaları" görüntülemenize de izin vermiyor.

Facebook'ta diğer Tinder kullanıcılarını bulmanın birkaç dolaylı yolu ile uygulamanın profilinizde görünmesini önlemek için ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

Tinder'ı Facebook sayfanızdan gizleyin

Tinder, Facebook sayfanıza gönderi yapmasa ve diğerleri hesabınızda hangi uygulamaların yetkilendirildiğini göremese de, Tinder için uygulama görünürlüğünüzü gizli olarak ayarlamanız gerekir. Bu, Tinder veya Facebook'un uygulama kullanımınızı gösteren özellikleri yeniden sunması durumunda sizi koruyacaktır.

Başkalarının Tinder kullandığınızı görmesini önlemek için Facebook ayarlarınızdaki Uygulamalar ve web siteleri menüsünde ayarlarınızı görüntülediğinizde ve düzenlediğinizde, uygulama görünürlüğünü Yalnızca ben olarak değiştirebilirsiniz.

Bu görünürlüğü ayarlamak, Facebook uygulamalar bölümünde Tinder'ı görüntülemeye geri dönse bile, gizlilik ayarlarınızın bunun size olmasını engelleyeceği anlamına gelir.

Beğenilerinizi gizleyin

Facebook artık oyunlar dışında belirli bir uygulamayı kullanan diğer arkadaşlarla ilgili bilgileri otomatik olarak paylaşmıyor. Dolayısıyla, Tinder'ın Facebook'taki uygulama görünürlüğünü gizlediyseniz, sizi gerçekten ele verebilecek tek bir şey daha vardır: Facebook beğenileriniz.

Teknik olarak, Tinder uygulama sayfasını beğenmek kesinlikle onu kullandığınız anlamına gelmez. Ama meraklı Facebook arkadaşları için bir ipucu olur. Bunun olmasını önlemek için, beğeninizi Tinder sayfasından kaldırın veya beğenilerinizi arkadaşlarınızdan gizlemek için gizlilik ayarlarınızı yapın.

Tinder'da Facebook arkadaşlarından kaçınmanın diğer yolları

Tinder, potansiyel eşleşmeleri göstermek için konum verilerini kullandığından, her zaman bir Facebook arkadaşınızın keşif akışında görünme şansınız vardır. Bunu önlemek için gerçekten yapabileceğiniz pek bir şey yok.

Ancak, profilinizi Facebook tanıdıkları tarafından daha az tanınır hale getirmenin birkaç yolu vardır.

Öncelikle, Tinder hesabınızda Facebook profil resminizi kullanmayın. Bu, çoğu Facebook arkadaşı tarafından anında tanınmanızı sağlayacaktır.

Ayrıca Facebook sayfanızda görünen Instagram gibi platformları birbirine bağlamaktan da kaçınmalısınız. Bir Facebook arkadaşı profil resminizi tanımasa bile, resimlerinizi hem Facebook'ta hem de Tinder'da sık sık paylaşırsanız Instagram kullanıcı adınızı tanıyabilir.

Tinder'de sahte profil kullanırsam ne olur?

Sosyal medya arkadaşlarınızı Tinder profilinizden uzak tutma isteği sizi sahte hesap kullanmaya yöneltebilir. Ancak bu, flört uygulamasından yasaklanmanıza neden olabilecek bir seçenektir.

Sahte ve yinelenen profiller Tinder'da dolandırıcılar tarafından kullanıldığından, Tinder ile sahte bir Facebook hesabı kullanmak olası eşleşmeler için sıkıntı olabilir. Hesabınızın kopya veya sahte olduğu tespit edilirse, Tinder muhtemelen sizi hizmetten men edecektir.

Bunun yerine, sosyal profillerinizi ayrı tutmak istiyorsanız, Tinder profilinizi telefon numaranıza bağlayın. Sosyal medyayı veya herhangi bir sahte hesabı dahil etmeye hiç gerek yok.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın