Image by Tymon Oziemblewski from Pixabay

En Popüler 10 Yabancı YouTube Kanalı

En popüler yabancı YouTube kanallarını hiç merak ettiniz mi? Yerli Youtube yıldızları belli, bakalım dünya üzerinde kimler en çok izleniyormuş. Bu yazıda YouTube’da en çok abone olunan kanalları göstereceğiz.

YouTube, milyonlarca kanala yayılmış milyarlarca videoya ev sahipliği yapıyor, ancak çoğu herhangi bir popülerlik düzeyine sahip değil. Sonuç olarak, kimin zirvede olduğunu merak etmek doğaldır; Çoğu insan muhtemelen en büyük YouTuber'ların kim olduğunu merak etmiştir.

YouTube'da en çok abone olunan kanalları sıralıyoruz. Her birinin kaç abonesi olduğuna bir göz atacağız ve onlara da abone olup olmayacağınıza karar verebilmeniz için videolarının bir özetini sunacağız.

Not: Bu abone sayıları yazım sırasında doğruydu, ancak zamanla değişim olabilir.

10. Vlad and Niki

 • Abone sayısı: 70,8 milyon | Görüntüleme: 52.223 milyar | Tür: Çocuklar/Aile
 

Vlad ve Niki, sırasıyla Şubat 2013 ve Haziran 2015'te doğan isimsiz çocukları merkeze alan bir aile kanalıdır. Diğer aile odaklı kanallar gibi, evde oynayan, çeşitli çocuk etkinliklerine giden, el işi yapan ve havalı oyuncaklar gösteren kardeşlerin etrafında döner.

Kanal, Vlad ve annesi oyuncakların kutu açma videolarını yaptığında başladı. Daha sonra, ürün kapsamını genişletmek ve yeni tür videolar yapmak için bir lisans ajansıyla anlaşma imzaladıktan sonra çok daha fazla büyüdü.

Birincil kanal İngilizce'dir, ancak aynı videoları İspanyolca, Arapça ve diğer birçok dilde yükleyen diğer kanalları çalıştırırlar.

Abone olmalı mısın? Bu kanal kesinlikle küçük çocuklara yöneliktir. Ebeveynseniz, çocuklarınız muhtemelen bundan zevk alacaktır, ancak yetişkinler için ilgi çekici içerik yoktur.

9. 5-Minute Crafts

 • Abone sayısı: 73,2 milyon | Görüntüleme: 20.702 milyar | Tür: Aile/Kendin Yap
 

Bu kanal, günlük hayatta kullanmanız için hızlı çözümler veya püf noktaları sunan bir kanaldır. Bunların yanı sıra kanalda el sanatları, ebeveynlik ipuçları ve benzerleri yer alıyor.

Bazı yaşam tüyoları gerçekten faydalı olsa da, birçoğu çocukların yapması için aldatıcı ve hatta tehlikelidir. Burada biraz eğlence var, ancak videoların çoğu şüpheli değeri olan ipuçları içeriyor. Ayrıca, tıklama tuzağı tarzı küçük resimlere de dayanır.

Abone olmalı mısın? Basit yaşam tüyolarını deneyerek biraz eğlenebilirsiniz, özellikle de alışılmışın dışında düşünmek isteyen bir ebeveynseniz, bu kanal kesinlikle genç izleyiciler için uygundur. Muhtemelen daha önce sosyal medyada dolaşan bunun gibi videoları görmüşsünüzdür.

8. Zee Music Company

 • Abone sayısı: 75,8 milyon | Görüntüleme: 39.866 milyar | Tür: Müzik
 

Zee, filmler, TV ve diğer çevrimiçi içerik üreten daha büyük Zee Entertainment'ın bir parçası olan Hintli bir müzik şirketidir. Sonuç olarak, bu kanal, şirketteki sanatçılar için müzik ve ilişkili videolara ev sahipliği yapıyor.

Kanal öncelikle Hintçedir ve çoğu videoda İngilizce veya diğer dillerde altyazı yoktur.

Abone olmalı mısın? Hint müziği hayranıysanız veya yeni şarkılar arıyorsanız, burada sunulanlardan keyif alacaksınız. Aksi takdirde, abone olmak için fazla bir neden yoktur.

7. Like Nastya

 • Abone sayısı: 76,1 milyon | Görüntüleme: 60.770 milyar | Tür: Çocuklar/Aile
 

Like Nastya, 7 yaşındaki Anastasia Radzinskaya ve Rus olan ve şu anda Florida'da yaşayan ebeveynleri tarafından yönetilen birkaç YouTube kanalından biridir. Vlad ve Niki gibi bu da çocuklar için bir kanaldır. Videoları, arkadaşlara hediyeler yapmak, havalı yerlerde oynamak ve temel öğrenim gibi çeşitli eğlenceli etkinliklere odaklanır.

Like Nastya, en iyi abone listesinde olmasının yanı sıra, bir kişiye (şirkete değil) ait bir kanal için en çok video görüntüleme rekorunu da elinde tutuyor.

Abone olmalı mısın? Küçük çocukların ebeveyniyseniz, muhtemelen burada sunulanlardan keyif alacaklardır. İlkokul çağından daha büyük olan herkes bunu çok çocukça bulacaktır.

6. WWE

 • Abone sayısı: 80,2 milyon | Görüntüleme: 61.289 milyar | Tür: Spor
 

WWE veya World Wrestling Entertainment, ABD'deki en büyük profesyonel güreş kuruluşu olan bir medya şirketidir. YouTube kanalı en iyi 10 liste, kamera arkası videoları ve hatta tam eşleşme klipleriyle dolu. Her gün birçok video yükler, bu nedenle her zaman izlenecek bir şey vardır.

Abone olmalı mısın? Bu açıkça her güreş hayranının takip etmesi gereken bir YouTube kanalı. Sahte dövüşleri izlemekten hoşlanmıyorsanız, muhtemelen burada fikrinizi değiştirecek pek bir şey bulamayacaksınız.

5. Kids Diana Show

 • Abone sayısı: 82,1 milyon | Görüntüleme: 60.748 milyar | Tür: Çocuklar/Aile
 

Ukraynalı genç bir kızın yer aldığı bu kanal Like Nastya'ya oldukça benziyor. Diğer ilgili kanallarla birlikte, Diana ve erkek kardeşi, çocuklarla ilgili her türlü aktivitenin tadını çıkarıyor. Onları rol yaparken, havalı oyuncaklar denerken ve maceralara atılırken bulacaksınız. Videoların bazıları anlatımdan çok yüz ifadelerine dayanıyor.

Abone olmalı mısın? Yine, bu sadece çocuklara yöneliktir. Hedef yaş aralığındaki çocuklara ebeveynlik yapmadıkça, bu kanaldan pek birşey beklemeyin.

4. PewDiePie

 • Abone sayısı: 110 milyon | Görüntüleme: 27.679 milyar | Tür: Komedi/Oyun
 

PewDiePie olarak bilinen Felix Kjellberg, bir zamanlar YouTube'da en çok abonesi olan kanala sahip olan üretken bir YouTuber'dı. 2018'in ikinci yarısından 2019'un başlarına kadar, PewDiePie ve Hintli plak şirketi T-Series arasında bir hesaplaşma ortaya çıktı ve ikincisi hizmetteki en fazla aboneye yaklaşmaya başladı.

Ağustos 2013'ten bu yana YouTube'da en çok aboneye sahip olan PewDiePie, 27 Mart 2019'da T-Serisi tarafından geride bırakıldı. T-Serisi o yılın 14 Nisan'da savaşın açık galibi olmadan önce birkaç kez daha el değiştirdi.

PewDiePie, 2.050 günle en uzun süre 1. sırada olma rekorunu elinde tutuyor. Bu yazı itibariyle, T-Serisi 850 gündür 1 numarada.

Kanalın kendisine gelince, PewDiePie başlangıçta popülaritesini Let's Play tarzı oyun videoları ile oluşturdu, ancak şimdi vlog'lar, tepki videoları ve diğer yorum tarzı içerikler yükleme eğiliminde. Oyun endüstrisinde önemli bir etkiye sahip ve birçok insanın kanalında yer alan bağımsız oyunlara göz atmasını sağladı.

Abone olmalı mısın? Tepki videoları ve saçma yorumlardan hoşlanıyorsanız veya sadece PewDiePie'yi bu kadar popüler yapan şeyi görmek istiyorsanız kesinlikle abone olmalısınız.

3. SET India

 • Abone sayısı: 111 milyon | Görüntüleme: 94.495 milyar | Tür: Eğlence
 

SET veya Sony Entertainment Television, Hindistan'da bir TV kalanıdır. Adından da anlaşılacağı gibi, Sony şirketinin Hindistan bölümüne aittir. SET'in kanalı, Indian Idol ve Super Dancer gibi kanaldaki şovların tam bölümlerini içeriyor. Tüm bölümlerin yanı sıra önemli anları ve özetleri bulacaksınız.

Videolar Hintçedir ve altyazı yoktur.

Abone olmalı mısın? Hintçe konuşmuyorsanız veya Hint televizyonuna ilgi duymuyorsanız, bu kanal muhtemelen sizin için pek bir şey ifade etmiyor.

2. Cocomelon

 • Abone sayısı: 116 milyon | Görüntüleme: 107.531 milyar | Tür: Çocuklar
 

Cocomelon, çocuklar için başka bir kanaldır. Bir İngiliz şirketi olan Moonbug Entertainment'a aittir ve Amerika Birleşik Devletleri'nde en çok izlenen kanaldır.

Yukarıdaki çocuklara yönelik kanalların aksine, Cocomelon animasyonlu videolarda uzmanlaşmıştır. Birçoğu geleneksel tekerlemelerdir, ancak kanalda orijinal şarkılar da vardır. Her birinin ekranın altında şarkı söylemeye uyacak şekilde renklendirilmiş şarkı sözleri vardır.

Abone olmalı mısın? Bu kanal, çocukları yatmadan önce sakinleştirmenin veya onları biraz meşgul etmenin iyi bir yoludur. Ama diğer çocuk kanalları gibi yetişkinlerin de buna ilgisi olmayacaktır.

1. T-Series

 • Abone sayısı: 190 milyon | Görüntüleme: 162.258 milyar | Tür: Müzik
 

T-Series, çoğunlukla Bollywood film müzikleri ve Hint popu ile tanınan bir Hintli plak şirketidir. Hindistan'daki diğer kanallar gibi videoları da Hintçedir ve herhangi bir İngilizce veya başka altyazı içermez. Yukarıda anlatıldığı gibi, PewDiePie'yi geçtiğinden beri en çok aboneye sahip YouTube kanalı oldu.

Şirketin sektörü göz önüne alındığında, bu kanalın öncelikle müzik videoları ve resmi ses yüklemesi yapması şaşırtıcı değil, ancak çeşitli şovlardan klipler de göreceksiniz. T-Series çok sayıda video yükler ve çoğu da yüksek miktarda görüntüleme alır. Hatta T-Serisi kanalı en çok aboneye sahip olmanın yanı sıra YouTube'da da en çok izlenmeye sahip kanaldır. Başka bir kilometre taşıda, 100 milyon aboneye ulaşan ilk kanal oldu.

Abone olmalı mısın? Hindistan'a, filmlerine veya kendine özgü müziğine ilgi duyuyorsanız, T-Series'e bir göz atın. Hintçe konuşmasanız bile müziğin keyfini çıkarabilirsiniz, ancak çoğu kişi çok ilgilenmeyecektir.

0
0
0
1
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın