Internet üzerinden cep telefonu arama uygulamaları

İşte iOS ve Android için ücretsiz arama yapmanızı sağlayan telefon uygulamaları. Hepsi sınırsız arama yapmanızı ve SMS metin mesajları göndermenizi sağlar. Ücretsiz Wifi arama uygulamaları, çevrimiçi sesli veya görüntülü arama yapmanızı sağlar. Yalnızca ücretsiz arama uygulamalarını kullandığınızda veri ücretleri için ödeme yapmanız gerekir.

En iyi ücretsiz WiFi üzerinden arama yapma uygulamaları

Ücretsiz arama yapmanızı sağlayan telefon uygulamalarının bazıları, sabit hat ve cep telefonu görüşmeleri yapmanızı da sağlar. Daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

1. WhatsApp

Ücretsiz arama yapmak için WhatsApp kullanmanın bazı sınırlamaları vardır. Sabit hatları veya cep telefonlarını arayamazsınız; uygulama yalnızca WhatsApp'ın yüklü olduğu diğer kişilere çağrı yapabilir. Bununla birlikte, hala en yaygın kullanılan ücretsiz arama uygulamalarından biridir.

TextNow ve Text Free gibi internet üzerinden sabit hatları arayan uygulamalardan farklı olarak WhatsApp, görüntülü aramaları ve grup aramayı da destekler.

Bununla birlikte, WhatsApp ile ilgili en iyi bölüm, kullanıcı tabanıdır. Dünyadaki en popüler mesajlaşma uygulamasıdır, yani iletişim kurmak istediğiniz kişinin de bir hesabı olma ihtimali çok yüksektir.

WhatsApp'ı Android ve iOS'ta kullanılabilirsiniz, ancak hizmetin web uygulaması aracılığıyla arama yapamazsınız.

2. Google Meet

Google Meet, başka bir Wi-Fi arama yapma uygulamasıdır. Hem Android hem de iOS işletim sistemlerinde diğer kullanıcılara ücretsiz Wi-Fi aramaları yapmanızı sağlar.

Diğer önemli özellikler arasında 32 kişiye kadar grup sohbeti desteği, arama sırasında fotoğraf özelliği, yalnızca sesli aramalar ve düşük ışık modu yer alır. Google Meet, görüntülü aramalarda karalama yapmanıza ve ekrandaki kişiliğinizi maskeler, çıkartmalar ve daha fazlasıyla dönüştürmenize olanak tanır.

Google Meet, ücretsiz yüksek kaliteli görüntülü görüşme yapmanızı sağlar. Uygulama ücretsizdir ve neredeyse tüm cihaz ve platformlarda çalışır.

Google Meet, ücretsiz olarak arama yapmanızı ve kısa mesaj göndermenizi sağlayan en iyi mesajlaşma ve yazılı görüntülü uygulamalarından biridir. Ancak uygulama, yüksek kaliteli görüntülü aramalar nedeniyle dakikada 8 MB'a kadar yüksek bir bant genişliği gerektirir.

3. Dingtone: WiFi Telefon Araması

Dingtone, en iyi ücretsiz mesajlaşma ve arama uygulamalarından biridir. Diğer numaralara (hem yerel hem de uluslararası) sınırsız ücretsiz kısa mesaj gönderebilir ve Wi-Fi aracılığıyla sabit hatları ücretsiz arayabilirsiniz.

 

Uygulama, arayan kimliği, çağrı yönlendirme ve çağrıları engelleme gibi gelişmiş özellikleri destekler. Ayrıca ücretsiz uygulama, 8 kişiye kadar grup konferans görüşmelerini ve 100'den fazla kişiyle grup mesajlaşmasını destekler. Anında bas-konuş işlevi için Walkie Talkie modunu da destekler.

Dingtone, ücretsiz olarak sınırsız arama yapmak için harika bir uygulamadır. Uygulama, arayan kimliği, çağrı yönlendirme ve çağrıları engelleme gibi gelişmiş özellikleri destekler. Ayrıca ücretsiz uygulama, 8 kişiye kadar grup konferans görüşmelerini ve 100'den fazla kişiyle grup mesajlaşmasını destekler. Anında bas-konuş işlevi için Walkie Talkie modunu da destekler.

Özellikler:

 • Ücretsiz uluslararası numara.
 • 230'dan fazla ülkede herhangi bir cep telefonu veya sabit hat numarasını arayın ve mesaj gönderin.
 • Sınırsız uluslararası arama.
 • Arayan Kimliği, Çağrı Engelleme ve yönlendirme.
 • Telsiz modu.

Uygulama, özellikle iş için ikinci bir numaraya ihtiyacınız varsa veya arkadaşlarınızın sahip olduğundan farklı bir özel numaraya ihtiyacınız varsa kullanışlıdır. İkinci numarayı arkadaşlarınıza şaka yapmak için bile kullanabilirsiniz. Reklamsız bir sürüm için aylık abonelik ücreti ödemeniz gerekecek.

4. Skype

Skype, dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi birini ücretsiz olarak aramanıza ve kısa mesaj göndermenize izin veren, Microsoft'a ait bir mesajlaşma uygulamasıdır. Skype Messenger'ı kullanarak sınırsız ücretsiz görüntülü görüşme yapabilir ve ücretsiz metin mesajları gönderebilirsiniz.

Özellikler:

 • Herhangi bir yeri arayın.
 • Windows, macOS, iOS, Xbox ve Web'de kullanılabilir.

Skype kullanıcılarına yapılan aramalar ücretsizdir. Sabit hatları ve cep telefonlarını aramak istiyorsanız, Skype'ın ödeme planlarından birine kaydolmanız gerekir. Her biri farklı sayıda dakika ve desteklenen ülkeler sunan çok sayıda plan mevcuttur.

Skype, herhangi biriyle çevrimiçi olarak görüntülü arama yapmak ve mesajlaşmak için ücretsiz bir uygulamadır. Ayrıca bir Skype kredisi satın alarak doğrudan telefon numaralarına düşük maliyetli aramalar yapabilirsiniz.

Ve bir Office 365 abonesiyseniz, her ay herhangi bir global numarayı 60 dakika ücretsiz olarak arayacağınızı unutmayın. Maalesef kullanılmayan dakikalar bir sonraki aya devretmiyor.

5. Viber

Viber, Japonya'da kaynaklı, Rakuten'e ait ücretsiz ve güvenli bir uygulamadır. Uygulama, güçlü gizlilik özellikleri nedeniyle tercih edilmektedir. Viber sunucularında saklanan kişisel veriler üzerinde kontrol sahibi olmanızı sağlar. Uygulamanın en iyi özelliği, metni, notları ve resimleri kaydetmenize olanak tanıyan Notlarım bölümüdür.

Özellikler:

 • Metinleri, fotoğrafları ve videoları paylaşın.
 • Sesli ve görüntülü mesajları kaydedin.
 • Notları kaydedin (bağlantılar, dosyalar ve metin).

Viber, hükümetin kontrolü dışında olan ücretli mesajlaşma uygulamalarından biridir. WhatsApp, iMessenger ve Facebook messenger gibi diğer bazı popüler mesajlaşma uygulamalarının aksine, Viber sohbet geçmişine devlet kurumları tarafından erişilemez.

6. Messenger

Facebook Messenger, Meta'ya ait ücretsiz bir internet mesajlaşma uygulamasıdır. Uygulama, aile üyeleriniz, arkadaşlarınız ve akrabalarınızla bağlantı kurmanıza olanak tanır. Ayrıca, çevrimiçi fırsatlar bulmak veya rezervasyon yapmak için işletmelerle bağlantı kurmanıza olanak tanır.

Özellikler

 • Instagram, Facebook, Portal ve Oculus ile bağlanır.
 • Bire bir ve grup görüşmeleri.
 • Emojiler ve AR mesaj efektleri.
 • Yüz veya parmak izi kimliği.

Facebook Messenger, başkalarıyla sohbet etmeyi eğlenceli ve basit hale getiriyor. İşletmeler, uygulamayı ücretsiz olarak 7/24 müşteri hizmetleri sunmak için kullanabilir. Ancak uygulamayı kullanmak için bir Facebook hesabınızın olması gerekir. Ayrıca, sesli aramalar ve metin mesajları kişiselleştirilmiş reklamlar sağlamak için kaydedildiğinden, uygulamanın gizlilik sorunları vardır.

Sık Sorulan Sorular

Ücretsiz arama yapabilmek için internet bağlantınızın olması gerekir. Ücretsiz WiFi arama uygulamaları, Internet Üzerinden Ses Protokolü'nü (VoIP) kullanarak başkalarını aramanıza ve mesaj göndermenize olanak tanır.

1

Güvenli bir arama yapma uygulaması kullanıyorsanız güvenlidir. Güvenli bir bağlantı sağlamak için uçtan uca şifrelemeye sahip bir telefon görüşmesi uygulaması seçmelisiniz.

1
0
0
0
0
0
1
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın