Image by Freepik

Avukata Sor Hizmeti Nedir?

Avukata sor insanların karşılaştıkları hukuki konularda destek almak için tercih edebilecekleri hukuk bürosu hizmetlerini kapsıyor. Bu hizmet sayesinde kişiler karşılaştıkları hukuksal konuların leyh ve aleyhlerine olan sonuçlarını öğrenebiliyorlar.

Bunun dışında hizmet kişilere izleyebilecekleri yollar hakkında bilgiler veriyor. Ücret karşılığında alınan bu hizmet sayesinde kişilerin hukuki konuların sorun teşkil etmesi durumundan kurtulmalarını sağlıyor.

Avukata Sor Hizmeti Nasıl Alınır?

Hukuki danışmanlık kapsamında incelenebilen avukata sor hizmeti tüzel kişiler ve bireyler tarafından tercih edilebiliyor. Bu hizmet genel olarak online görüşme şeklinde yapılıyor. Online görüşme şekli ise tercihe göre görüntülü veya sesli olarak tercih edilebiliyor.

Bu görüşmelerde kişilerin avukatlara istedikleri soruları iletmeleri sağlanıyor. Farklı hukuki alanlarda uzman olan avukatlar ise sorulan sorulara net ve doğru cevapları veriyor.

Avukata sor hizmeti forum üzerinden soru sorma şeklinde de alınabiliyor. Bunun için kişilerin istenen bilgileri girerek sorularını eklemeleri ve formu göndermeleri gerekiyor. Sorulan hukuki konulardaki sorulara doğru cevap zaman geçmeden kişilere verilerek merakın giderilmesi sağlanıyor.

Avukata Sor Hizmeti Hangi Alanlar İçin Geçerlidir?
Image by Racool_studio on Freepik

Avukata Sor Hizmeti Hangi Alanlar İçin Geçerlidir?

Hukuk bürolarının verdiği avukata sor hizmetinde alanlar belirlenmiş olarak bulunuyor. Böylelikle hukuki danışmanlığa ihtiyaçları olan kişilerin hangi alanlarda soru iletebileceklerini öğrenmeleri ve buna göre hareket etmeleri sağlanıyor.

Avukata sor hizmeti alınabilecek alanları ise şunlar oluşturuyor;

 • Ceza hukuku alanı
 • Aile hukuku alanı
 • İş hukuku alanı
 • Gayrimenkul hukuku alanı
 • İcra hukuku alanı
 • Vergi hukuku alanı
 • Sağlık hukuku alanı
 • İdare hukuku alanı
 • Şirketler hukuku alanı
 • Tazminat hukuku alanı

Bu alanlarda merak edilen tüm sorular avukatlar tarafından cevaplandırılıyor. Kıdem tazminatı nedir? Öğrenmek isteyenler tazminat hukuku üzerine çalışan avukatlardan gerekli hukuki danışmanlığı alarak tazminat konularında bilgi sahibi oluyorlar.

Online Görüşmeler Hangi Uygulamalar Üzerinden Yapılır?

Avukata sor hizmetlerinden yararlanmak isteyenler avukatlarla online görüşme imkanına kavuşuyor. Online görüşmeler istenirse görüntülü olarak istenirse de sesli şekilde gerçekleşiyor. Böylelikle birebir muhatap olunarak sorular soruluyor ve cevapları alınabiliyor. Yapılan online görüşmelerin tamamında gizlilik ilkesi benimseniyor.

Online görüşme genel olarak whatsapp uygulaması üzerinden yapılıyor. Hukuk bürosuna ait olan numara aranarak görüşmeler yapılıyor. Yapılan görüşme büro avukatları tarafından kayda alınıyor. Böylelikle gerekli durumlarda görüşme kayıtlarının kullanılması mümkün oluyor.

Whatsapp üzerinden online görüşme yapılmak istendiğinde cep telefonları ve tabletler kullanılıyor. Bu cihazların dışında kişilerin tercihine bağlı olarak dizüstü bilgisayarlar veya masaüstü bilgisayarlar da online görüşmeler için tercih edilebiliyor.

Bilgisayarlarda görüşme yapılabilmesi için whatsapp veya diğer online görüşme uygulamalarının edinilmiş olması gerekiyor. Böylelikle avukatların uygunluk durumuna bağlı olarak görüşme yapılıyor.

Online Danışmanlık Hizmeti Ücreti Nasıl Hesaplanır?
Image by wirestock on Freepik

Online Danışmanlık Hizmeti Ücreti Nasıl Hesaplanır?

Hukuk alanında online danışmanlık ücretli olarak sunulan hizmetler arasında bulunuyor. Bu nedenle denetimli serbestlik nedir gibi konularda soruları olan kişilerin danışmanlık hizmeti almaları karşılığında ücret ödemeleri gerekiyor. Danışmanlık ücreti baro aracılığıyla belirlenen bir ücret oluyor. Bu ücret günümüz şartları, hukuk piyasası ve danışmanlık hizmetinin detayı değerlendirilerek belirleniyor.

Kısa soru cevap şeklinde sunulan danışmanlıkta ücret düşük veya ücretsiz şekilde verilirken kapsamlı hizmetlerde fiyatın yüksek olması kaçınılmaz oluyor. Ancak fiyatlar avukata sor randevusu esnasında kişilere bildirildiğinden danışmanlık almak isteyenlerin fiyat sürpriziyle karşılaşmaları mümkün olmuyor.

Online danışmanlık hizmetini sürekli alan veya ücreti yüksek bulan kişilerin avukatlarla görüşme yaparak fiyat konusunda yeni bir belirleme yapmaları da mümkün oluyor. Bu belirleme ise avukatların inisiyatifine bağlı oluyor.

Sonuç

Günümüzde her insanın avukata sor hizmetine ihtiyacı olabiliyor. Bunun nedeni hukuki hakların bilinmek ve hakların korunmak istenmesi oluyor. Haklarını bilen kişiler bu hakların kazanımlarının peşine düşebiliyorlar. Danışmanlık kapsamında kendilerine avukatlar tarafından detaylı bilgi verildiği için mağdur olmadan kazanım elde edebiliyorlar.

Sinaneroglu.av.tr online danışmanlık sayesinde iş hukukundan aile hukukuna, vergi hukukundan idare hukukuna ve ceza hukukuna kadar olan konulardaki sorulara cevap alınmasını sağlıyor.

Açılan davanın hukuki sonuçları üzerine danışmanlık istenirse de sonucun değişmesi için yapılabilecekleri kişilere bildiriyor. Böylelikle haksız karar durumlarında kişilerin leyhlerine davalarda sonuç almalarına yardımcı oluyor.

Deneyimli avukatlara sormak istediğiniz sorularınız ve online danışmanlık arayışındaysanız sinaneroglu.av.tr sizlere bu imkanı sunuyor. Hizmetten yararlanmak için iletişim kurmanız ve randevu oluşturmanız yeterli oluyor.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın