Ücretsiz Antivirüs Programı Avast

Ücretsiz Antivirüs Programı Avast

Ücretsiz bir virüsten koruma programı olan Avast, özelliklerle donatılmıştır. Gerçek zamanlı virüs tarama yeteneklerinin yanı sıra, web ve e-posta koruması ile sizi riskli bağlantılardan uzak tutan bir tarayıcı eklentisi sunar.

Avast, dünyada en çok güvenilen güvenlik ve antivirüs programlarındandır. Birçok insan kişisel bilgisayarlarında bu ücretsiz antivirüs programını kullanıyor. Temel bir bilgisayar güvenliği için bu programı kullanabilirsiniz.

Her ücretsiz programda olduğu gibi Avast Free Antivirus programında da hem güçlü ve hem de zayıf yönler vardır. İşte öne çıkan başlıca avantajları ve dezavantajları.

Avantajları:

  • Çeşitli kötü amaçlı yazılım türlerine karşı güçlü ve güvenilir koruma
  • Ücretsiz şifre yöneticisi ve ücretsiz web tarayıcı
  • Ev ağı tarama özelliği
  • Mobil güvenlik özelliği
  • Rahatsız Etmeyin modu oyun sırasında bildirimlerin askıya alınmasına izin verir
  • Antivirüs hafiftir ve bir bilgisayarı gözle görülür biçimde yavaşlatmaz
  • Premium versiyona geçiş kolaydır

Dezavantajları:

  • Bilgisayara bağlı yeni sürücülerin otomatik taranması yok
  • Önyükleme taraması çok yavaş
  • Ücretsiz pakette güvenlik duvarı yok

Avast Free Antivirus, bağımsız bir güvenlik tarayıcısı içerir, ancak bu bir bankacılık sitesini ziyaret ettiğinizde otomatik olarak açılmaz. Bununla birlikte, YouTube'dan ve benzer video izleme sitelerinden videoları indirmek için kullanışlı bir video indiricisi içerir.

İlginizi
çekebilir
2018'in En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları

Avast Free Antivirus, Windows, Android ve Mac için tüm temel antivirüs gereksinimlerini sağlayan yetenekli bir programdır. Gerçek zamanlı virüs algılama ile bilinen tehditleri anında algılar, web filtrelemesi tehlikeli bağlantılara erişimi engeller ve bilinmeyen dosyalar en son kötü amaçlı yazılımları bulmak için bulutta analiz edilir.

Bir virüsten koruma yazılımını değerlendirmenin kritik faktörlerinden biri, kötü amaçlı yazılım saldırılarına karşı korumasıdır. Ve hiç şüphesiz Avast, cihazınızı en gelişmiş kötü amaçlı yazılımlara karşı korumak için mükemmel bir araçtır. Yazılım, zararlı programları yalnızca birkaç saniye içinde algılamak ve durdurmak için 6 katmanlı derin koruma kullanır. Avast, kötü amaçlı yazılımları temizlemede de etkilidir.

Avast, kötü niyetli programlara karşı farklı koruma seviyeleri sunar. Ayrıca, kullanıcılarının makinelerini fidye yazılımlardan koruyabilir. Ücretsiz paketi bile yüksek düzeyde güvenlik sağlayacaktır.

Hiç şüphe yok ki, phishing tehditlerini tespit etmedeki etkinliği, insanların bir virüsten koruma yazılımı seçmesinin en önemli kriterleri arasında. Avast, kimlik avı sitelerini tespit etmek için AI (yapay zeka) kullandığını söylüyor.

İlginizi
çekebilir
Bilgisayar Güvenliği için En İyi Antivirüs ve Araçlar

Ogznet.com