Image by brgfx on Freepik

En iyi mobil çiftlik oyunları 2023

Çiftlik oyunlarını seviyor musun? Cevabınız evet ise, bu makale tam size göre. Burada, her oyun meraklısının beğeneceğine emin olduğumuz mobil çiftlik oyunlarını paylaştık.

En iyi çiftlik oyunları iOS ve Android

Çiftçilik oyunları, en rahatlatıcı zaman geçirme oyunlarından bazılarıdır. Gerçek hayat deneyimlerinden çiftçilik faaliyetlerinde ustalaşmaya kadar, bu oyunlar herkes için bir şeyler sunuyor. Seçiminizi yapın ve oynamaya başlayın!

1. Hay Day

 

Belki de bu listedeki en popüler oyun olan Hay Day, ekinleri büyütmenizi, stok kontrolü yapmanızı ve maden çıkarmanızı sağlar. Seviyeniz yükseldikçe yeni hayvan ve bitki türlerinin kilidini açacaksınız. Çiftliğinizi istediğiniz gibi özelleştirebilir, uygulama içi mağazada ürünlerinizi pazarlayabilir ve hatta isterseniz bir şehir inşa edebilirsiniz. Hay Day, 3D görünümlü nesnelerle mükemmel grafiklere sahiptir.

Oyun, kullanıcıların ekinleri büyütmesine ve gerçek zamanlı olarak işlenmiş gıda yapmasına ve oyun içi para karşılığında ürünlerini diğer insanlarla takas etmesine olanak tanır.

Ayrıca birbirinizle sohbet edebilir ve diğer çiftçilerin çiftliklerini ziyaret ederek onlara gerçekçi bir deneyim yaşatabilirsiniz. Hay Day'in akıllı telefonlarda en çok oynanan oyunlardan biri olmasına şaşmamalı.

2. FarmVille 2: Köy Kaçamağı

 

FarmVille 2, boş zamanlarınızda eğlenmek için harika bir oyundur. Sadece eğlence için oynayabileceğiniz sıradan bir çiftlik oyunu gibidir. Önceden, oyun yalnızca Facebook'ta mevcuttu, ancak şimdi akıllı telefonlarda da oynanabilir. Bu oyundaki grafikler ve görseller oldukça büyüleyici.

Keyfini çıkarabileceğiniz harika bir köy yapma deneyimi de var. Size zenginleştirilmiş bir çiftçilik deneyimi sunar; Bu oyunu tek kişilik modda ve çok oyunculu modda da oynayabilirsiniz. Bu oyunda bulabileceğiniz birçok işlev var. Hasat, mal yapımı ve daha pek çok şeyi içerir. Kullanıcılar ayrıca kademeli gelişimi kendi çiftliklerinde satabilirler.

3. Farm Story 2

 

Boş zamanlarınızda keyifle oynayabileceğiniz popüler bir çiftçilik oyunudur. Keşfedilecek onlarca ilginç şey var. Adından da anlaşılacağı gibi size bir hikaye ve yolculuk sunuyor. Ancak çiftçilik ana meslek olacaktır. Bu oyunda, ekin ve sığır yetiştirmelisiniz. Mahsul yetiştirmeye başlamak için birkaç ideal ülkeyi keşfedebilirsiniz.

Bunun dışında sizi şaşırtacak onlarca sürpriz de var. Bu oyunda oynayacağınız ve bunun için ödüller kazanabileceğiniz birçok mini oyun var. Farm Story 2'de komik balık tutma oyunu da oldukça keyifli. Birkaç çeşit ürün üretmeniz gerekecek ve bunları ürettikten sonra pazarda takas edebiliyorsunuz.

4. Farmville: Tropic Escape

 

Zynga tarafından yapılmış bir başka simülasyon uygulaması olan Farmville'in diğer versiyonu. Bu oyunda, macera, gizem ve eğlenceli yeni mini oyunlarla dolu bir adaya kaçış var. Eğlenceli bir kaçış gibi görünse de, kullanıcılar yönetici olarak hareket etmek, egzotik meyveler yetiştirmek, rehberli görevler yapmak ve komşu bir ada ile ticaret yapmak zorunda. Ayrıca ziyaretçileriniz için barlar, atölyeler ve oteller dahil daha büyük olanaklar düzenlemelisiniz. Oyunda ilerledikçe, gizli hazineleri ve nadir ürünleri açığa çıkaracaksınız.

5. Township

 

Township, sizi saatlerce eğlendirecek benzersiz, eğlenceli bir çiftçilik deneyimi sunuyor. Grafik entegrasyonu ve özelleştirilebilir şehir kurma özellikleri ile oyuncular kendi sanal çiftliklerini ve kasabalarını kurabilirler. İhtiyacınız olan kaynakları almanıza yardımcı olacak ticaret olanakları da mevcuttur.

Oyun ayrıca oyuncuların keşfetmesi için egzotik bir ülke konumu sağlar. Ayrıca, sosyal medya entegrasyonu ile kullanıcılar Facebook ve Twitter'da arkadaşlarıyla bağlantı kurabilir. Dolayısıyla, zaman geçirmenin veya çiftçilik becerilerini öğrenmenin bir yolunu arıyorsanız, Township mükemmel bir arkadaştır!

6. Bizim Çiftlik Sahil

 

Family Farm Seaside, hayalinizdeki çiftliği inşa etmenize izin veren diğer çiftçilik oyunlarına çok benzer. 200'den fazla çeşitte ürün yetiştirebilir, sevimli hayvanlar besleyebilir, 500'ün üzerinde dekoratif ürün kullanarak çiftliğinizi süsleyebilir, madencilik yapabilir, bir deniz tesisine gidebilir, evcil hayvanlar edinebilir ve sevimli kostümlerle giydirebilir, diğer çiftçilerle rekabet edebilir ve 400'den fazla tarif hazırlayabilirsiniz. Bu oyun İngilizce, Almanca, Türkçe, İspanyolca, Felemenkçe, Fransızca ve Arapça gibi 21 dili destekler.

7. Let's Farm

Let’s Farm, en popüler çiftlik oyunlarından biridir. Bu oyun, çiftliğinizin güzel görünmesini sağlayacak geniş bir dekorasyon yelpazesine sahiptir. Sevimli hayvanları besleyebilir, zorlu görevler üstlenebilir, komşularınızla etkileşime geçebilir, lezzetli yemekler hazırlayabilir ve elbette mahsulleri toplayabilirsiniz.

Oynaması ücretsiz bir oyundur fakat bazı içerikler gerçek para karşılığı satın alınabilir. İnternet bağlantısı gereklidir.

8. Farm Island - Family Journey

 

Farm Island, başka bir çiftlik oyunudur. Hayvanlarınızın iyi beslendiğinden, bitki yetiştirildiğinden ve çiftliğinizi genişlettiğinizden emin olmalısınız. Bunun dışında bir hayvanat bahçesi inşa edebilir, eserler toplayabilir, adada bir havaalanı inşa edebilir ve çiftliğinize ziyaretçi alabilirsiniz.

Aynı isimde olmasına rağmen iOS oyunu farklıdır. İOS versiyonunda, modern teknoloji olmadan ıssız bir adada köy hayatını deneyimlersiniz. Issız bir adada mahsur kalan dört kişilik bir ailenin, sıfırdan yeni bir aile evi başlatmaları için yardımınıza ihtiyaçları var. Bu ailenin gelişen bir kasaba inşa etmesine ve kaybettikleri aileleri ve sevgili kabileleriyle tekrar bağlantı kurmalarına yardımcı olun.

9. Farming Simulator 14

 

Farming Simulator 14, boş zamanlarınızda eğlenmek için harika bir oyundur ve kullanıcılara günlük hayatın koşuşturmacasından uzakta rahatlatıcı bir deneyim sunar. Oyuncular, bu gerçekçi 3D çiftçilik simülatörü oyunu ile kendi hayallerindeki çiftliği yapabilirler.

Farming Simulator 14'teki görseller, oyuncular için sürükleyici bir deneyim sağlayan ayrıntılı grafiklerle oldukça gerçekçidir. Oyunda kullanılan çeşitli tarım ekipmanları inanılmaz derecede gerçekçi görünüyor ve sanal dünyanın gerçeğe daha çok benzemesine yardımcı oluyor. Ek olarak, bilgisayar kontrollü yardım, oyuncuların oyunu hızlı ve kolay bir şekilde nasıl oynayacaklarını öğrenmelerini sağlar.

Oyuncular, eğlenirken tüm çiftçilik hedeflerine ulaşabilecekler. Farming Simulator 14 ile evinizden hiç çıkmadan eşsiz bir tarım deneyiminin tadını çıkarabilirsiniz!

10. Village and Farm

Yeni, benzersiz bir çiftçilik oyunu size saatlerce eğlence vadediyor. Ekin yetiştirmekten çiftlik hayvanlarının bakımına kadar bu oyun, çiftçilik deneyimine gerçekçi bir yaklaşım sunuyor. Zorunlu uygulama içi satın almalara gerek olmadığı için oynamak ve keyfini çıkarmak ücretsizdir.

İster deneyimli bir çiftçi olun, ister sanal çiftçilik dünyasına yeni başlıyor olun, bu oyun, çarpıcı görselleri ve sürükleyici oynanışıyla kesinlikle dikkatinizi çekecek. Çiftçiliğin harika dünyasını keşfederken unutulmaz bir maceraya hazır olun!

11. Harvest Land

 

Çiftlik oyunlarında yeni bir şey keşfetmek istiyorsanız, bu oyun talebinizi karşılayabilir. Aynı zamanda en çok oynanan Android oyunlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu oyunda, sizin için daha büyüleyici ve bağımlılık yapacak birçok özellik var. Çok çeşitli mahsuller yetiştirebilir ve bunları oyun içi para karşılığında takas edebilirsiniz.

Ayrıca beslemek ve onlara bakmak için farklı evcil hayvan türleri vardır. Görseller tatmin edici ve size sürükleyici bir oyun deneyimi sunuyor. Bu çok oyunculu bir oyundur ve çevrimiçi olarak oynamak için arkadaşınızla bağlantı kurabilirsiniz. Ayrıca istilcı orman canavarları da var; çiftliğini korumak için onlara karşı savaşı kazanmalısın.

12. Farmdale: farming games & town

 

Zevk alabileceğiniz başka bir harika çiftçilik oyunu. Sizin için çok bağımlılık yapan en heyecan verici mobil çiftçilik oyunlarından biridir. Yine kullanıcılar, Farmdale'de gerçek hayattaki bir çiftçilik deneyimini yaşayabilirler. Oyuncuların herhangi bir aşamayı başarıyla tamamladıklarında alacakları başarılar ve ödüller de vardır.

Bu oyunda sizi büyüleyecek çok çeşitli özellikler var. Çiftçilik yaparken birçok şeyi keşfedebilirsiniz. Bu oyunun benzersiz özelliği, kendi evinizi bir çiftliğin yakınında inşa edebilmenizdir. Bunun dışında oyunun grafikleri ve görselleri iyidir. Oyunda bakılması ve beslenmesi gereken bir sürü evcil hayvan var.

13. Çiftçilik Oyunu Çevrimdışı

 

Yüksek kaliteli grafiklerle birlikte geldiği için çoğu insan genellikle bu oyunu sever. Bu oyunda keşfedebileceğiniz başka birçok özellik var. Ayrıca internet gerektirmeyen, çevrimdışı oynamayı destekleyen bir oyundur. Android akıllı telefonunuzda herhangi bir gecikme olmadan sorunsuz çalışır. Oyunlardaki çeşitli özelliklerin ve etkinliklerin tadını çıkarabilirsiniz; kullanıcılar mahsul, sebze, meyve ve diğer birçok şeyi yetiştirebilir.

Burada yetiştirebileceğiniz ve tadını çıkarabileceğiniz çeşitli mahsuller var. Bunun dışında eğlenebileceğiniz birkaç küçük aktivite var. Ekinleri sulamayı ve toprağı sürmeyi de içerir. Birkaç zorlukla yüzleşmeniz ve bunları belirli bir süre içinde tamamlamanız gerekir.

14. Golden Farm

 

Bu simülasyon çiftçilik oyunu, bu listedeki diğer oyunlardan farklı değildir. Tüm cihazlarda sorunsuz çalışır. Çiftçiliğinize, çeşitli etkinliklerde bulunan gerçek zamanlı bir çiftçi olarak başlayabilirsiniz.

Ancak bu oyunda harika ve eğlenceli bir şey de var. Buradaki kullanıcılar, tarım arazilerini oluşturabilir ve aynı zamanda özelleştirebilirler. Ekin yetiştirmenin yanı sıra oyuncular Altın çiftliğinde ticaret yapmayı da öğrenebilirler. Elmas madenini keşfetmek bu oyunun maceralı yönlerinden biridir. Çiftliğinizi inşa etme sürecinde, tarım arazinizi daha dekoratif hale getirmek için sebze ve çiçek de yetiştirebilirsiniz.

15. Farming Simulator 20

 

Profesyoneller, oynamaktan zevk alabileceğiniz oldukça farklı bir oyun türü olduğu konusunda sizi temin edebilir. Bu, tarım arazisinde çeşitli makine türlerini simüle etmeniz gereken bir yarışmadır. Traktör sürmek, oyunculara maksimum eğlence sunacaktır. Ayrıca arazide keyifle kullanabileceğiniz kamyonlar, treylerler, pulluklar ve diğer makineler de mevcuttur.

Buradaki tüm araçlar, maksimum keyif sunmak için oldukça gerçekçidir. Bunun dışında hava durumu da oyunda oldukça gerçekçi görünüyor. Uzun süre oynadığınızda oyunun gündüzden geceye değiştiğini görebilirsiniz. Ayrıca grafikler, sizi cezbedecek gelişmiş görsel efektlere sahip tamamen yeni bir nesildir.

16. Çiftlik Oyunları Internetsiz

 

Adından da anlaşılacağı gibi Big Little Farmer Offline Game, eğlence için oynanabilecek başka bir çevrimdışı oyundur. Oyuncular, çekici kullanıcı arayüzü ve özellikleri deneyimlemek için bu oyuna hayran kalacaklar. Aynı zamanda zaman yönetimi becerilerinizi güçlendiren bir oyundur. Bir süre içinde yapmanız gereken bir dizi görevi tamamlamanız gerekiyor.

Oyunda oyuncular, tarım arazilerini kurtarmak için büyük şehirlerden küçük çiftliklere taşınmak zorunda. Oyunda birkaç süt ürünü toplamak için sevimli hayvanlar ve sığırlar var. Oyuncular ekinlerin dışında sebze de yetiştirebilirler. Oyunun bir amacı var, ne kadar çok ürün hasat edilirse, o kadar çok aşamanın kilidini açabilirsiniz.

0
0
0
0
1
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar (1)

  • avatar
    Yasin SÖYLEMEZ

    Merhaba, tanıtım yazısı alıyormusunuz? mailden dönüş yaparmısınız nedensizpostalar5534@gmail.com

    Cevapla
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın