Ogznet.com
En iyi PDF Düzenleme Programları Paylaş:

En iyi PDF Düzenleme Programları

Yalnızca metin düzenlemenize ve eklemenize değil, aynı zamanda görüntüleri değiştirmenize, kendi grafiklerinizi eklemenize, PDF dosyasını imzalamanıza, formları doldurmanıza vb. izin veren gerçekten ücretsiz bir PDF düzenleme programı bulmak zordur. Ancak aşağıda, tüm bu işler için kullanabileceğiniz en iyi PDF düzenleme programlarını listeliyoruz.

Bilgisayar başında iş yapıyorsanız muhtemelen haftada bir, hatta her gün PDF dosyaları ile karşılaşıyorsunuzdur. Genellikle bu dosyalar ile yapabileceğiniz bazı işlemler vardır:

 • PDF'yi düzenleme,
 • PDF formu veya belge oluşturma,
 • PDF ek açıklama ekleme veya başkalarının görebileceği notlar ekleme,
 • PDF dosyası bölme,
 • Birden çok PDF dosyasını birleştirme,
 • Şifre korumalı bir PDF dosyasının kilidini açmak gibi.

Çok daha fazlası var, ama bunlar en çok kullanılan işlevlerdir.

İlginizi
çekebilir

PDF Üzerinde Değişiklik Yapma Programları Ücretsiz

Bu PDF düzenleme programlarında bazıları, doğrudan web tarayıcınızda çalışan online PDF düzenleyicilerdir. Bu sitelerde yapmanız gereken tek şey PDF dosyanızı web sitesine yüklemek, istediğiniz değişiklikleri yapmak ve ardından bilgisayarınıza indirmektir. Ancak online PDF düzenleyicilerinin, bir PDF düzenleme programı kadar özelliklere sahip olmadığını unutmayın.

Bu ücretsiz PDF düzenleme programlarının tümü aynı özellikleri desteklemediğinden, aynı PDF dosyasını birden fazla programda düzenleyebilirsiniz.

Jotform PDF Düzenleyici, topladığınız form yanıtlarını iş arkadaşlarınızla ve müşterilerinizle paylaşabileceğiniz, profesyonel ve güvenli PDF belgelerine dönüştürür. Özel PDF dosyalarını online olarak kolayca oluşturun.

Bir sözleşme hazırlamak, ödemeleriniz için fatura oluşturmak, etkinliğinize katılacak kişilere ait kayıt bilgilerini bir belgede toplamak veya denetim raporu hazırlamak istiyorsanız Jotform PDF Düzenleyici, PDF dosyalarınızı düzenlemenize ve topladığınız verileri otomatik olarak şık PDF belgelerine dönüştürmenize yardımcı olur.

Çalışmak istediğiniz formu bulduktan sonra, Jotform düzenleyicide açın. Artık formun herhangi bir bölümünü, ister metin isterse kutuların ve alanların hizalanması veya başka herhangi bir şeyi düzenleyebilirsiniz. Kaldıramayacağınız tek şey, premium plan gerektiren Jotform filigranıdır.

Sejda PDF Editor, filigran eklemeden PDF'deki yazıyı düzenlemenize izin veren çok az sayıdaki PDF düzenleme araçlarından biridir. Çoğu editör, yalnızca kendi eklediğiniz metni düzenlemenize izin verir veya metin düzenlemeyi destekler, ancak daha sonra her yere filigran atar.

Ayrıca, bu araç tamamen web tarayıcınızda çalışabilir, bu nedenle herhangi bir program indirmek zorunda kalmadan çalışmaya başlamak kolaydır. İsterseniz masaüstü sürümünü de kullanabilirsiniz.

Çevrimiçi ve masaüstü sürümleri arasında bilmeniz gereken bazı farklılıklar vardır. Örneğin, masaüstü sürümü daha fazla yazı tipi türünü destekler ve çevrimiçi düzenleyicinin yaptığı gibi (Dropbox, OneDrive ve Google Drive'ı destekler) URL'ye göre veya çevrimiçi depolama hizmetlerinden PDF eklemenize izin vermez.

Bir başka güzel özellik de, PDF yayıncılarının, kullanıcılarına dosyayı bu çevrimiçi PDF düzenleyicide otomatik olarak açmak için tıklayabilecekleri bir bağlantı sağlamalarına izin veren web entegrasyon aracıdır.

Yüklenen tüm dosyalar iki saat sonra Sejda'dan otomatik olarak silinir.

Bu çevrimiçi PDF düzenleyici, hangi işletim sistemini kullanırsanız kullanın çalışır. Sejda PDF Desktop, Windows, macOS ve Linux üzerinde çalışır.

Shrink PDF pdf dosya boyutunu sıkıştırmak için online bir PDF düzenleme aracıdır.

PDF dosyaları genellikle bir yazı belgesinden daha büyük boyutta olur. Ve bir PDF göndermeniz gereken pek çok site dosya boyutunu kısıtlar. Herhangi bir kayıp olmadan PDF dosya boyutunu sıkıştırmak için (özellikle çok sayıda dosyanız varsa) Shrink'e yönlendirin.

PDF'yi küçültmek için aynı anda en fazla 20 PDF dosyası yükleyebilirsiniz. Herhangi bir ayarı değiştiremezsiniz, uygulamanın boyutu azaltmak için kendi yöntemleri vardır. Sıkıştırma tamamlandığında, dosya boyutunu yüzde olarak azalttığını göreceksiniz. Tüm bu dosyaları tek tek indirebilir veya tümünü bir Zip arşivi olarak indirebilirsiniz.

Web uygulamaları da dahil olmak üzere bir PDF dosyasının boyutunu sıkıştırmanın ve azaltmanın başka yolları da vardır, ancak Shrink PDF'in basit yaklaşımını seviyoruz.

PDFescape'in oldukça fazla özelliği var. PDF düzenleme, 100 sayfayı veya 10 MB'ı geçmediği sürece ücretsizdir.

Bu düzenleyiciyi kullanarak metni gerçekten değiştiremez veya resimleri düzenleyemezsiniz, ancak kendi metninizi, resimlerinizi, bağlantılarınızı, form alanlarınızı vb. ekleyebilirsiniz. Metin aracı çok özelleştirilebilir, böylece kendi boyutunuzu, yazı tipinizi, renginizi, hizalamayı seçebilir ve kalın, altı çizili ve italik gibi efektler uygulayabilirsiniz.

Ayrıca PDF üzerine çizim yapabilir, yapışkan notlar ekleyebilir, üstü çizili metin ekleyebilir, kaybetmek istediğiniz her şeyin üzerine beyaz boşluk koyabilir ve çizgiler, onay işaretleri, oklar, ovaller, daireler, dikdörtgenler ve yorumlar ekleyebilirsiniz.

PDFescape, PDF'den sayfaları tek tek silmenize, sayfaları döndürmenize, sayfanın bölümlerini kırpmanıza, sayfaların sırasını yeniden düzenlemenize ve diğer PDF'lerden daha fazla sayfa eklemenize olanak tanır. Kendi PDF dosyanızı yükleyebilir ve sıfırdan kendi PDF'nizi oluşturabilirsiniz.

Düzenlemeyi bitirdiğinizde, bir kullanıcı hesabı oluşturmanıza gerek kalmadan PDF'yi bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

PDFescape'in çevrimiçi sürümü tüm işletim sistemlerinde çalışır. Ayrıca PDFescape Desktop adlı çevrimdışı bir PDF düzenleyici de vardır, ancak ücretsiz değildir ve Windows 10, 8 ve 7'de çalışır.

Bu araçla bir PDF dosyasını kolayca düzenleyemezsiniz, ancak başkalarının görmesi için notlar ve ek açıklamalar ekleyebilirsiniz. Aslında, Microsoft Edge, Google Chrome veya macOS Önizleme'deki yerleşik araçlarla bir PDF dosyasına ek açıklama ekleyebilirsiniz. Sumnotes bu notları toplar ve dışa aktarır.

Sumnotes'a bir PDF yükleyin ve birkaç saniye içinde size bu dosyadaki tüm ek açıklamaları gösterecektir. Bunları bir listeden görmek, birinden diğerine hızlıca geçebildiğiniz için aslında oldukça yararlıdır. Herhangi bir notu kopyalayıp yapıştırabilir veya tüm ek açıklamaları bir DOC veya TXT dosyasında dışa aktarabilirsiniz. Ve tabii ki, istemediğiniz herhangi bir açıklamayı silebilirsiniz.

Bir başkasının yaptığı herhangi bir notu kaçırmamanızı sağlayan basit, kullanışlı bir araçtır.

Bir PDF'ye resim, metin, şekil veya imza eklemenin en hızlı yollarından biri Smallpdf'dir. Bu web sitesi, bir kullanıcı hesabı oluşturmanıza veya herhangi bir filigran önleme özelliği için ödeme yapmanıza gerek kalmadan bir PDF yüklemenize, üzerinde değişiklikler yapmanıza ve ardından bilgisayarınıza geri kaydetmenize olanak tanır.

Dosyaları bilgisayarınızdan veya Dropbox veya Google Drive hesabınızdan açabilirsiniz. Dikdörtgen, kare, daire, ok veya çizgi istiyorsanız şekilleri içe aktarmak mümkündür. Nesnenin ana rengini ve çizgi rengini ve ayrıca kenarının kalınlığını değiştirebilirsiniz. Metin boyutu küçük, normal, orta, büyük veya çok büyük olabilir, ancak yazı tipini değiştiremezsiniz, yalnızca rengi değiştirebilirsiniz.

PDF'yi düzenlemeyi bitirdiğinizde, cihazınıza veya Dropbox hesabınıza kaydedebilirsiniz. Ayrıca herkesin PDF'yi indirmek için kullanabileceği bir paylaşım bağlantısı da oluşturabilirsiniz.

Bir gün içinde iki PDF'yi düzenlerseniz, siteyi kullanmaya devam etmek veya yükseltme/ödeme yapmak için ertesi güne kadar beklemeniz gerekir.

Bu site, modern bir web tarayıcısını destekleyen tüm işletim sistemleriyle çalışır.

PDF Candy, ücretsiz bir pdf düzenleme araçları paketinin bir bütünüdür. Çalışmanızı kaydetmek için birkaç ücretsiz çevrimiçi PDF aracı vardır, ancak PDF Candy bunları tek bir yerde yapıyor. En yaygın PDF düzenleme görevlerini toplayan harika bir web uygulamasıdır.

İşte, PDF Candy'de neler yapabileceğinizin kısa bir listesi:

 • PDF'yi Word, JPG, DOCX, RTF, TIFF, BMP, PNG'ye dönüştürün
 • Word, JPG, DOCX, HTML, EPUB, MOBI, FB2, PNG, TIFF, BMP, RTF, ODT, XLS, PDF'ye PPT dönüştürme
 • PDF'yi Döndür
 • Sayfaları yeniden boyutlandır
 • PDF'yi Kırp
 • PDF sıkıştır
 • Birden çok PDF'yi birleştir
 • PDF'yi ayrı sayfalara ayır
 • Sayfaları sil
 • Sayfaları yeniden düzenle
 • PDF kilidini veya şifre korumasını kaldırın
 • Filigran ekle
 • Resimleri veya metni ayıkla
 • Sayfa numarası ekle
 • Meta verileri düzenle

Tüm bu işlevler tamamen ücretsizdir ve PDF Candy'ye giriş yapmanız bile gerekmez.

SwifDoo PDF, PDF belgeleri oluşturmanıza, dönüştürmenize, birleştirmenize, sıkıştırmanıza ve imzalamanıza olanak tanır.

SwifDoo PDF'nin sezgisel tasarımı ve kullanışlı düzenleme araçları, PDF belgelerinde değişiklik yapma sürecini basitleştirir ve PDF'leri yaygın olarak kullanılan Microsoft Office biçimlerine dönüştürmeye yardımcı olur.

PDF'lerinizde herhangi bir değişiklik yapmanız gerektiğinde, yazım hatalarını düzeltmekten sayfa, bağlantı veya resim eklemekten içeriği kaldırmaya ve sayfaları kırpmaya kadar, SwifDoo PDF her zaman sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sunar.

Kullanıcılar yazı tipi boyutunu, stilini ve rengini değiştirebilir, metin için üst simge ve alt simge oluşturabilir. Ayrıca, güçlü OCR özelliği, aranamayan taranmış PDF'lerdeki metni tanımlamanıza olanak tanır.

PDF-XChange Editor bazı PDF düzenleme araçları sunar, ancak hepsinin kullanımı ücretsiz değildir. Ücretsiz olmayan bir özellik kullanırsanız, PDF sayfalarına filigran eklenir.

Bununla birlikte, yalnızca ücretsiz özellikleri kullanırsanız, dosyada bazı düzenlemeler yapabilir ve bilgisayarınıza geri kaydedebilirsiniz.

PDF'leri bilgisayarınızdan, bir URL'den, SharePoint, Google Drive ve Dropbox'tan yükleyebilirsiniz. Düzenlenen PDF'yi bilgisayarınıza veya bulut depolama hizmetlerinden herhangi birine kaydedebilirsiniz.

Güzel bir özellik, tüm form alanlarını vurgulayarak, doldurmanız gereken yeri kolayca bulabilmenizdir. Bu, çok sayıda form içeren bir PDF'yi düzenliyorsanız gerçekten yararlıdır.

Özelliklerin çoğu ücretsizdir (metni düzenlemek gibi), ancak bazıları değildir. Ücretsiz sürüm kapsamında olmayan bir özellik kullanırsanız (kullandığınızda hangi özelliklerin ücretsiz olmadığı size söylenir), kaydedilen PDF dosyasının her sayfanın köşesine bir filigran eklenir.

Windows 11, 10, 8 ve 7 kullanıcıları PDF-XChange Editor'ı yükleyebilir. Bir flash sürücüde veya normal bir yükleyici olarak kullanmak için taşınabilir modda indirebilirsiniz.

LibreOffice Draw, LibreOffice'in akış şeması ve diyagram programıdır, ancak aynı zamanda PDF'leri açıp düzenlemenizi sağlar. Düzenlemek istediğiniz PDF'yi seçmek için Dosya > Aç menüsünü kullanın ve ardından istediğinizi seçip değiştirmek için metne yakınlaştırın.

PDF'leri LibreOffice Draw ile düzenlemenin en güzel yanlarından biri, programın nesneler oluşturmak ve işlemek için yapılmış olmasıdır, böylece resimler, başlıklar, renkler vb. gibi metin olmayan şeyleri de kolayca düzenleyebilirsiniz.

Kaydetmeye hazır olduğunuzda tipik kaydetme seçeneğini kullanmayın; PDF seçeneğini bulmak için bunun yerine Dosya > Farklı Dışa Aktar'a gidin.

LibreOffice, Windows, Mac ve Linux üzerinde çalışır.

11. PDF BOB

PDF BOB, kullanıcı hesabı gerektirmeyen ücretsiz bir çevrimiçi PDF düzenleyicisidir. Sadece PDF'nizi yükleyin, ihtiyacınız olan değişiklikleri yapın ve ardından kaydetmek için tekrar PDF'ye aktarın.

Burada, PDF'nizi düzenlemek için özel bir renk ve yazı tipi seçmenize izin veren bir metin aracı, bir görüntü seçici, bir alt çizgi, renkli bir kurşun kalem/işaretçi ve birkaç şekil aracı gibi çeşitli araçlar vardır.

PDF'den sayfaları silmek ve ona yenilerini eklemek için PDF BOB'u da kullanabilirsiniz. Bir PDF dosyasına kaydettiğinizde, belgeyi güvenceye almak için bir şifre seçeneği bile vardır.

PDF'yi düzenlemeyi tamamladığınızda, PDF biçimine veya oturum açarsanız JPG ve PNG'ye dışa aktarabilirsiniz. Dosyalar bilgisayarınıza geri kaydedilebilir veya doğrudan Google Drive veya Dropbox'a aktarılabilir.

PDFelement, adından da anlaşılacağı gibi ücretsizdir ancak önemli bir sınırlaması vardır: PDF'nin her sayfasına bir filigran yerleştirir. Bununla birlikte, filigran her şeyin arkasındadır, böylece içeriğin görünmesini engellemez.

Ücretsiz sürüm, PDF'nin her bir sayfasına bir filigran eklemeseydi, bu program gerçekten ücretsiz bir PDF editörü olurdu. Bununla birlikte, PDF'yi ne için kullanacağınıza bağlı olarak, desteklediği özellikler filigranlarla kaydetmeyi düşünmeniz için yeterli olabilir.

Düzenlemeyi tamamladığınızda, PDF'ye veya Word ve diğer MS Office biçimleri de dahil olmak üzere desteklenen diğer çeşitli biçimlerden herhangi birine geri kaydedebilirsiniz. Dışa aktarmak veya kaydetmek için bir Wondershare hesabınızın olması gerekir.

Windows, macOS, Android ve iOS desteklenir.

Yorumlar

 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz