Ogznet.com
Image by Kevin Phillips from Pixabay

YouTube’da müzik dinlemek için eklentiler

YouTube, en popüler müzik dinleme hizmetlerinden biridir. YouTube’u müzik dinlemek için kullanıyorsanız, doğru uzantılar veya web uygulamaları ile deneyiminiz çok daha iyi olabilir.

Bu tarayıcı uzantıları her video için şarkı sözünü gösteriyor, bazı uygulamalar ve uzantılar ise video olmadan yalnızca sesleri oynatarak internet kotanızı harcamanızı engeller.

Sonuç olarak, YouTube'u müzik dinlemek için kullanan herkesin bu harika araçlara göz atması gerekiyor.

1. Audio Only Youtube (Chrome)

Audio Only Youtube - Youtube'daki video akışlarını devre dışı bırakmanıza ve müzikleri dinlemenize olanak tanır

Youtube'daki video görüntülerini devre dışı bırakmanıza ve sadece sesleri dinlemenize olanak tanır. "Audio only youtube" chrome uzantısı, YouTube'da şarkı dinlemek istediğinizde, internet kullanımında %50'den fazla tasarruf sağlar. YouTube'da yalnızca videoyu devre dışı bırakmanıza olanak tanır.

Not: Youtube Canlı Videoları desteklemez.

Uzantı çubuğunda gösterilen simgeye tıklayarak etkinleştirebilir / devre dışı bırakabilirsiniz. YouTube ve gömülü YouTube videoları olan tüm sitelerde otomatik olarak çalışır. Ekranda sadece videonun küçük resmi gösterilirken müzik bilgisayarınızda oynatılır.

Firefox için Youtube Audio olarak adlandırılan benzer bir eklenti mevcuttur. Elbette, artık Firefox’ta Chrome uzantıları yüklenebilir, böylece orijinal Chrome eklentisini de deneyebilirsiniz.

2. Lyrics Here by Rob W (Chrome)

Lyrics Here - anında şarkı sözleri sağlar

Lyrics Here (eski adıyla YouTube Lyrics) YouTube, Spotify Web Player, Jango, AccuRadio, Deezer, 8tracks, Google Music, iHeartRadio, Superplayer.fm, Last.fm, Yandex Music, Qobuz, SoundCloud, Saavn, Pandora için anında şarkı sözleri sağlar. Bandcamp, esnek bir panelde görüntülenir. Kaynağa bir bağlantı ve başka bir kaynaktan şarkı sözlerine bakma seçeneği ile birlikte (görüntülenen şarkı sözlerinin yanlış olması durumunda). Bir arama formu, farklı şarkılar için bile manuel aramaya izin verir. Şarkının sözleri kaynakların hiçbirinde bulunamadığında, bunun yerine Google'a bir bağlantı gösterilecektir.

Bir YouTube müzik videosu açtığınızda Şarkı Sözleri paneli görünecektir. Bazı YouTube videoları, şarkının adı ve sanatçısı hakkında doğru bilgiler sağlar. Bu veriler mevcut olduğunda, doğrudan kaynaklardan birinden şarkı sözlerini talep etmek için kullanılacaktır. Aksi takdirde, video başlığına göre bir arama yapılır.

Genellikle sözler Lyricsmania veya en popüler şarkı sözleri sitelerinden alınmıştır. Şarkı sözleri biraz karışık görünüyorsa, farklı bir kaynaktan tekrar arama yapmayı seçebilirsiniz. Onları dinlerken şarkı sözlerini vurgulayabilir, ileri geri gitmek için klavyeyi kullanabilir ve hatta belirli bir metin için sözler kutusunu arayabilirsiniz.

Spotify, Jango, AccuRadio, Deezer, 8tracks, Google Music, iHeartRadio, Superplayer.fm, Yandex Music, Qobuz, SoundCloud, Saavn, Pandora ve Bandcamp'ta sözler aranır ve yeni bir şarkı çalındığında görüntülenir.

(Anında) şarkı sözleri istemiyorsanız, tercihler bölümüne gidin ve panelin otomatik görüntülenmesini devre dışı bırakın.

Aşağıdan kullandığınız web tarayıcıya uygun uzantıyı indirebilirsiniz.

3. Vimutv (Web)

Vimutv - Vimutv'de dünya müzisyenlerinin ve gruplarının müzik videoları. Türe göre yeni müzik keşfedin

YouTube, geniş bir ücretsiz müzik kaynağıdır, ancak bu site Apple Müzik veya Spotify'da olduğu gibi hazır oynatma listelerini barındırmaz. Genellikle kendiniz yapmak zorunda kalırsınız, ki bu biraz zordur. VimuTV, YouTube oynatma listeleri merkezidir.

Site, Billboard, Shazam gibi yerlerden yıllar boyunca müzik hit listelerini izliyor. MTV vb. buna dayanarak, 80’li, 90’lı, 2000’li ve 2010’ların pop, rock, R’n’B, hip-hop, caz, metal, Latin, klasik, müzik gibi farklı zevklere göre çalma listeleri oluşturur. Herhangi birini tıklayın ve VimuTV oynatma listesini yükleyecektir.

Temel olarak gömülü bir YouTube oynatma listesidir. Bu nedenle, YouTube'daki oynatma listesini bile açabilirsiniz. Bu, Lyrics Here ve Audio Only YouTube gibi diğer uzantıları da kullanmanıza olanak tanır.

Bu yazıda çalışmayan/kırık link varsa, buraya tıklayarak bize bildirebilirsiniz!

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz