Ogznet.com
Web Sitenizde Yaptığınız 5 Yanlış SEO Uygulaması Paylaş:
Resim mohamed Hassan tarafından Pixabay'a yüklendi

Web Sitenizde Yaptığınız 5 Yanlış SEO Uygulaması

SEO yani arama motoru optimizasyonu oldukça teknik bir alan olması ve pratik çabalar gerektirmesi nedeniyle bazı hatalar alınabilir. Mevcut SEO kurallarından ve kabul edilebilir taktiklerden habersizseniz, muhtemelen bu kalitesiz seo tekniklerini kullanıyorsunuzdur.

Web yöneticileri daha fazla ziyaretçi çekebilmek için bilgisizce bazı kötü SEO teknikleri uyguluyorlar. Bu yanlış SEO teknikleri pratikte sitelerini daha kötü durumlara sokmakta ve arama motoru sıralamalarını sabote etmektedir. Muhtemelen mevcut SEO kurallarından ve kabul edilebilir taktiklerden habersizseniz, bu yanlış seo tekniklerini kullanıyorsunuzdur.

Arama Motoru Optimizasyonu karmaşık bir süreçtir. Başarılı olmak için, özellikle SEO'nun her yıl değişmeye devam ettiğini göz önünde bulundurarak, kendinizi doğru ve güncel bilgilerle donatmanız gerekir. Bu makalede yanlış SEO uygulamalarından bazılarını göstermek istedik.

Ayrıca, bu hatalı SEO tekniklerini nasıl düzelteceğinize dari fikirleri de bulacaksınız.

1. Anahtar Keli̇meler ve Bağlantıları Gi̇zleme

Bazı web yöneticileri hala arama motorlarını kandırmak için sayfalarında anahtar kelimeleri gizliyorlar. Bir sayfanın veya blog gönderisinin sonuna, insanların göremeyeceği ancak arama motoru örümcekleri tarafından algılanan, sayfa arka planıyla aynı renkte bir grup anahtar kelime yerleştirirler. Bu yanlış bir SEO uygulamasıdır.

Bunu uygulayanlar ayrıca çok küçük bir yazı tipi boyutu kullanırlar. Böylece ekranda kalan boşluk çok şüpheli görünmez.

Google bu durum için şöyle diyor: Web sitenizdeki anahtar kelimeleri ve bağlantıları gizlemeyi nasıl seçerseniz seçin, Google'ın son derece akıllı algılama motorları, böyle SEO saçmalıklarını çözebilir. Bu gibi durumlarda cezalar kaçınılmazdır.

Metin ve bağlantıları gizleyerek sitenizin ceza alma riski ile karşı karşıya kalmasına göz yummayın. Çünkü, web sitenizdeki herhangi bir sayfadaki anahtar kelimeleri gizlemeyi seçerseniz, arama motorları bunu anahtar kelime doldurma olarak görür ve sitenizi cezalandırır.

Anahtar kelimeleri nasıl kullanacağınıza ilişkin Google'ın bağlantı oluşturma yönergelerine uyulması çok önemlidir.

2. İçeriğinizdeki Anahtar Kelime Yoğunluğu

Yukarıdaki yanlış seo tekniğini uygulamadığınızı varsayalım. Ancak şimdide içeriğinize istediğiniz kadar anahtar kelime ekleyebileceğinizi düşünüyoruz. Başlık, açıklama etiketleri, meta etiketler ve evet, içerik gövdesi bunun için en ideal alanlardır. Bilginiz olsun, buna "anahtar kelime doldurma" denir ve yanlış ve modası geçmiş bir SEO uygulamasıdır.

Bunu denerseniz, yalnızca çevrimiçi itibarınız ve otoriteniz yok olmaz ayrıca, ziyaretçiler web sitenizden kaçınacak ve Google gibi arama motorları, sıralamanızı düşürerek veya web sayfalarınızın tamamını kaldırarak sizi ağır bir şekilde cezalandıracaktır.

İçeriğinize yalnızca doğal olarak anahtar kelimeler ekleyin (yani, organik olarak görünmelerine izin verin). Onlarca kez aynı kelimeyi içeriğinizin her yerine koymanıza gerek yoktur. Sistemi manipüle etmeye gerek yok. Bir anahtar kelimeyi çok fazla kullanmak yerine, o kelimenin eş anlamlılarını kullanmayı deneyebilirsiniz.

3. Yeni İçerikler Yayınlamamak

Google'ın yeni içerikleri sevdiğini hepimiz biliyoruz.

Bu yüzden SEO açısından da taze içerik büyük bir ihtiyaçtır. Yayınlamanızda tutarlı olmak sizi rekabete sokar ve Google'ın sitenizi sevmesini sağlar. Çünkü onlara her zaman arama yapanlara gösterilecek bir şey sunarsınız.

Ancak maalesef, çoğu web yöneticisi bunu yapmıyor.

Arama motorlarının temel amacı, arama sorgularına göre arama yapanlara en alakalı bilgileri sağlamaktır. Ne kadar çok içerik yayınlarsanız kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılar ve web siteniz o kadar çok otoriteye sahip olur ve sıralamalarınız o kadar iyi olur.

Web'deki en iyi blog yazarlarına bakarsanız, aynı tekniği uygularlar. Bunun nedeni, başarılı bir web sitesi için yeni içeriğin çok önemli olduğunu anlamalarıdır. Sende aynısını yapmalısın!

Ayrıca, "yeni içerik" in içeriğinizin yayınlanma zamanını değiştirmekten ibaret olmadığının unutmayın. Yani, eski içeriğinizi yalnızca tarihleri yenileyerek tekrar yayına sokmayın, içeriğini de güncelle güncellemelisiniz.

Bu nedenle, eski içeriklerin tarihlerini ​​yeni görünmeleri için değiştirerek Google'ı kandırmaya çalışmayın. Gerçekten eski içeriği güncellemeniz gerekiyorsa, yeni bir şey eklediğinizden emin olun.

4. Gizleme Pratiği

Bu, SEO için ziyaretçilere ve arama motorlarına farklı sayfaların gösterildiği bir arama motoru optimizasyonu uygulamasıdır.

Sayfa, görüntülemek isteyen kullanıcı veya arama motorunun IP adreslerine göre farklı türde sunabildiğinden içerik gizleme mümkündür. Bu eskiden yaygın bir pratikti ama artık değil. Şimdi böyle bir tekniği kullanmak aslında çok yanlış bir seo uygulamasıdır. Kısacası, cezalandırılabilir bir SEO tekniği olarak geçer.

Doğru olan şey, bir web sayfasının hem arama motoru hem de kullanıcılar için yalnızca bir sürümünü göstermektir. Ayrıca, kullanıcıların web sitesi içeriği ile reklamlar arasında bir ayrım yapabildiğinden emin olun.

5. Diğer Sitelerden İçerik Almak

Başka sitelerin içeriğini kopyalayıp web sitenize yapıştırmak Google için cezalandırma nedenidir. Bu yüzden diğer web sitelerinden içerik almayın. Kendi içeriğinizi sıfırdan oluşturun ve içeriğinizin orijinal olduğundan emin olmak için intihal denetleyicisi kullanabilirsiniz.

Google, orijinal, kaliteli içeriğin, web sitenizi arama sonuçlarının zirvesine taşıyabilecek en önemli faktörler arasında olduğunu belirtti. Diğer önemli bir faktör ise kaliteli Backlink'ler

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz