Ogznet.com
Image by bs_k1d on Freepik

Kutu açma temalı en çok izlenen yabancı YouTube kanalları

Kutu açma videoları yeni bir teknoloji ürününü tanıtma konusunda çok popüler hale geldi. Bir şey almayı düşünüyorsanız ve alacağınız ürünün kutusundan tam olarak ne çıkacağını merak ediyorsanız oldukça faydalıdırlar.

"Birinin kutudan bir şey çıkarmasıyla insanlar neden ilgilensin ki?" diyebilirsiniz. Ancak kutu açma videoları ciddi anlamda popüler bir tür.

Kutudan çıkarma videoları, YouTube'da şaşırtıcı derecede kazançlı bir tür haline geldi. Aynı zamanda geniş bir ürün yelpazesini de kapsamaktadır. Bununla birlikte, YouTube kutudan çıkarma videolarının en popüler iki türü, oyuncakların yer aldığı videolar ile yeni elektronik cihazlara odaklananlardır.

Daha yaratıcı video türleri ile karşılaştırıldığında, kutudan çıkarma videoları yapmak kolaydır. Genellikle kutuların içindekiler, film yapımcısının ekipmanlarından daha karmaşık olacaktır.

Yalnızca Apple veya Samsung'un en yeni telefonları için değil, birçok farklı elektronik ürün türü için kutudan çıkarma videoları bulacaksınız. Tabi kutu açma videoları sadece teknolojik ürünleri kapsamaz. Daha farklı ürünler içinde kutu açma videoları yapılıyor. Kahve makineleri gibi çok çeşitli öğeler için çevrimiçi olarak kutudan çıkarma videoları bile bulacaksınız.

Bazı kutu açma videoları eğiticidir. YouTube'da makyaj setlerini açan ve içindekileri nasıl kullanacağınızı gösteren videolar bulabilirsiniz.

Oyuncakların kutu açılımı videoları özellikle popülerdir. Çocukken hangi oyuncağı istediğinize karar vermek zor olabilir, özellikle de ebeveynleriniz sadece bir oyuncağı seçmenizi istiyorsa. Kutudan çıkarma videoları, çocuklara hangi oyuncağı birinci önceliği olarak istediklerine karar verme şansı verir.

 

UrAvgConsumer's kanalı, her gün kullandığınız tüm teknoloji ürünlerini kapsamaktadır. Telefonlar ve bilgisayarlar, oyun konsolları için aksesuarlar ve çok daha fazlasını bulacaksınız.

UrAvgConsumer bir çok ürünü bir kerede kutusundan çıkardığı mega videolar yayınlayan bir kanaldır. Yukarıdaki video gibi. Belirli ürünler aramıyorsanız ve bilinmeyenleri açmanın heyecanını yaşamak istiyorsanız bu kanalı seveceksiniz.

Kanalda popüler ve tekil ürün kutu açılış videoları da bolca bulunmaktadır.

 

Daha çok akıllı telefon kutu açılışları yapan teknoloji odaklı bir YouTube kanalı. Videolarını çoğunlukla gösterimlerden, özetlerden, incelemelerden ve benzer ürünlerden oluşur. Bu amaçla, Tim Schofield düzenli olarak en son çıkan telefonların kutu açıılış videolarını yükler.

Telefonlar dışındaki teknolojilerle de ilgileniyorsanız, Schofield ayrıca dizüstü bilgisayarlar projektörler ve benzer ürünlerin kutu açılışını yapar. Yukarıdaki video, Samsung Galaxy S23 Ultra kutu açılışı ve incelemesini içeriyor.

Uyumlu bir cihazınız varsa, videoları 4K çözünürlükte izleyebilirsiniz.

 

En tanınmış ve en çok abonesi bulunan teknoloji kanallarından biri Unbox Therapy. Bu kanal 2011'den bu yana kutu açma videosu yayınlıyor.

Bu kanalda gezegendeki en havalı ürünleri sergileyen çeşitli videolar bulacaksınız. En yeni akıllı telefondan, var olduğunu asla bilmediğiniz şaşırtıcı araçlara ve teknolojiye kadar hepsi Unbox Therapy'de.

 

Bu kutudan çıkarma kanalı İngilizce değil. Bununla birlikte, kutusundaki ürünlerin sayısı çok fazla olduğundan bu listeye dahil edildi. Burada tipik akıllı telefonların ve bilgisayarların ötesinde çok daha geniş bir çeşitlilik bulacaksınız. Tech Unboxing, monitörleri, insansız uçakları, hoparlörleri, ucuz aygıtları ve daha fazlasını açılışını yapan videoları içerir.

Ne söylediğini anlayamayacak olsanız bile, kutunun içinde ne olduğuna bakabilirsiniz.

 

Amerikalı YouTuber, Marques Brownlee, platformda MKBHD olarak da biliniyor. Bu takma ad, baş harflerinin (MKB) ve High Definition (HD) bir karışımıdır. Teknoloji incelemeyi çok seviyor ve bir zamanlar Google'ın Kıdemli Başkan Yardımcılarından biri (Vic Gundotra) tarafından "şu anda gezegendeki en iyi teknoloji incelemecisi" olarak tanımlanmıştı.

Brownlee, YouTube'a Mart 2008'de katılmasına rağmen, teknoloji ürünlerini incelemeye ancak ertesi yıl başladı.

İncelemelerinin tümü olmasa da bazıları kutudan çıkarma videolarıdır.

Hedef kitlesinin istediği ürünlerle ilgili incelemeleri, teknoloji şirketleri tarafından kendisine gönderilen ürünlerle ilgili raporlarla birleştiriyor. Bununla birlikte, yalnızca teknoloji meraklılarından oluşan kitlesinde ilgi uyandıran ürünleri incelediğini söylüyor.

İnsanlar onu, genellikle piyasaya çıktıktan sonraki bir gün içinde, beklenen yeni ürünler hakkında zamanında incelemeler yaptığı için tanıyor.

 

Dope or Nope, eleştirmenin belirli bir öğenin iyi veya kötü olduğunu beyan ettiği bir komedi kutu açma inceleme kanalıdır. YouTuber (ve eleştirmen) Matthias Fredrick'tir.

Matthias, film yapımcılığı sanatına karşı bir tutku geliştirmesine yol açan, film yapımcısı bir aileden geliyor. En az on bir kısa film, iki reklam filmi ve bir uzun metrajlı film çekti. Yıllar içinde düzenli olarak YouTube videolarının türünü değiştirdi, ancak şu anda komedi kutu açma videolarına odaklanıyor.

"Amazon'daki Garip Şeyler" ve "Paranızı Çöpe Atacak Teknolojik Aletler!" gibi oynatma listelerine videolar yüklüyor. Ayrıca “Beklenmedik Özelliklere Sahip 10 iPhone Aksesuarı!” gibi pek bilinmeyen konularda videolar çekiyor.

 

iJustine'in sunucusu, Amerikalı bir YouTube kişiliği, sunucu, oyuncu ve model olan Justine Ezarik'tir. Kutudan çıkarma videoları, kanalının önemli bir parçası olsa da, "şovunun" yalnızca bir parçası. Kendini bir can simidi olarak görüyor. Bu, Justine'in teknik inceleme / kutudan çıkarma videolarının yanı sıra Rosanna Pansino ile yemek pişirme, vlog'lar ve eğlenceli videolar da çektiği anlamına gelir.

Kutudan çıkarma videolarını, adına rağmen "Salı günleri nadiren yüklenen" "Teknik Salı" adlı bir oynatma listesine yerleştiriyor. Gerçekten de şu anda bu, sitesinin en aktif kısmı gibi görünüyor ve şu anda her hafta birkaç kez teknik/kutudan çıkarma videoları yüklüyor.

 

Austin Evans, YouTube kanalına oyun bilgisayarı yapıları, En İyi 5'ler, cep telefonları ve en yeni video oyunlarını içeren videolar yüklüyor. Bunlardan bazıları, hayranlarına belirli teknoloji ürünleriyle paranızın karşılığında ne aldığınızı gösterdiği için kutudan çıkarma videolarıdır.

Yeni bir aygıtın buna değip değmeyeceğini görmek istiyorsanız Austin'in kanalı gidilecek yerdir.

 

Jonathan Morrison bir teknoloji gurusu. Düzenli olarak farklı türlerde teknik incelemeler, kutudan çıkarmalar ve eşantiyonlar içeren videolar yüklüyor. YouTube kanalını, bugün daha çok Jonathon Morrison adıyla bilinmesine rağmen, 2010 yılının Mart ayında “tldtoday” adıyla açtı. Kanalını "Teknoloji + estetiği harmanlayan, en yeni ürünleri ve gadget'ları sergileyen yüksek kaliteli videolar" olarak tanımlıyor.

 

Adından da anlaşılacağı gibi ToyBoxCollectibles, kutu açma türünün oyuncak tarafında yer alır ve aile dostudur. Bir karı koca, çeşitli çocuk oyuncaklarını incelemek için birlikte çalışır. Karşılaşabileceğiniz daha sıra dışı oyuncaklardan bazıları için "Let’s Get Weird" adlı bir bölümleri bile var.

 

Dom Esposito'nun odak noktası epik teknoloji videoları yapmaktır. Akıllı telefon incelemelerinden Mac/PC'lere ve daha fazlasına kadar en iyi teknolojiye bakıyor. Dom, takipçilerinin hangi ürünleri alacaklarına ve hangilerini almayacaklarına karar vermelerine yardımcı olmak için en iyi teknoloji üzerine kutu açılımı ve inceleme videoları hazırlıyor.

 

Mrwhosetheboss olarak da bilinen Arun Rupesh Maini, 2011'den beri var olan çok başarılı bir YouTube kanalını yönetiyor. Kanal, en son teknoloji ve cihazları inceliyor ve bunların nasıl kullanılacağına dair eğitimler veriyor. Videolar genellikle kısadır ve her biri bir ürüne odaklanır.

Mrwhosetheboss'un videoları yalnızca konusu nedeniyle değil, aynı zamanda izlemesi eğlenceli olduğu için de ilgi çekicidir. Eski bir arkadaşın yapmayı sevdiği bir şey hakkında konuşmasını izliyormuşsunuz gibi hissettiren rahat bir tarzı var.

Bonus: Tabi bu yabancı kanalların yanında olmazsa olmaz çok popüler Türkçe kutu açma videolarının yapıldığı kanallar var ve bunları atlamak olmazdı. İşte bunlardan ikisi;

 

Daha çok akıllı telefon kutu açılışlarının yapıldığı bir teknoloji kanalı. Aslında çok fazla tanıtıma ihtiyacı yok.

Teknolojiye ilginiz varsa daha önce büyük ihtimalle bu kanalın videoları ile karşılaşmışsınızdır. Yukarıdaki video kanalın son kutu açılışı videosudur. Bu videoda Lenovo Z5 Pro GT akıllı telefonun kutu açılışı yapılmaktadır.

 

Bu kanal kutu açma videosu kategorisine girer mi bilmiyorum ama çok enteresan ürünlerin tanıtımının yapıldığı bir kanal.

Genelde Çin menşeyli ürünlerin bir karışımının tanıtıldığı en az 10 dakikalık videolardan oluşan bir kanal. Samimi bir dil ile "at yada öp" mottosuyla değişik Çin malı ürünler tanıtılıyor.

Vakit geçirebileceğiniz eğlenceli videolar için bu kanala bakabilirsiniz.

 

Yinde ilginç ürünlerin tanıtıldığı bir YouTube kanalı. Çin'den sipariş edilen birçok ürünün kutu açılışını izleyebilirsiniz.

Bu yazıda çalışmayan/kırık link varsa, buraya tıklayarak bize bildirebilirsiniz!

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz