Ogznet.com
YouTube’dan video nasıl indirilir 2022 Paylaş:

YouTube’dan video nasıl indirilir 2022

YouTube’dan video nasıl indirilir 2022
Icon pack photo created by natanaelginting - www.freepik.com

YouTube ve diğer video izleme sitelerinden video indirmek oldukça kolaydır ve bunu ücretsiz yapabilirsiniz. Nasıl olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

Bu yazının içeriği: Kapat

YouTube'dan video indirmek, internet bağlantısı olmadan videoları izleyebileceğiniz anlamına gelir. Bu sayede, internete girmeden uçaklarda, trenlerde ve seyehatlerde dilediğiniz gibi video izleyebilirsiniz.

Sınırlı internet kotasına sahip bir mobil hattınız varsa, videoları daha önce indirmek de iyi olur. Evinizdeki Wi-Fi'yi kullanarak videoları telefonunuza indirebilir ve mobil intnernet kotasını harcama riski olmadan hareket halindeyken bu videoları izleyebilirsiniz.

YouTube videolarını indirmek yasal mıdır?

YouTube videolarını indirmek, telif hakkı sahibinden izin almadıkça veya videonun sahibi olmadığınız sürece sizi potansiyel telif hakkı ihlaline götürür.

Bununla birlikte, YouTube, web hizmeti ve kendi uygulamaları aracılığıyla video indirmek için bazı yollar sunuyor. Bu kılavuzda, bunun nasıl yapılacağını açıklayacağız ve iPhone, Android, Mac ve PC için mevcut diğer seçenekleri göstereceğiz.

YouTube videoları bir bilgisayara nasıl indirilir?

4K Video Downloader, kullanımı çok kolay olan ücretsiz bir YouTube video indiricisidir

4K Video Downloader programı ile video indirin

YouTube videolarını bir Windows PC'ye indirmek için, 4K Video indiricisini indirip yükleyerek başlayın. Bu çok yönlü yazılım tamamen ücretsizdir ve tüm oynatma listelerinin yanı sıra 360 derece ve 3D videoları da indirebilirsiniz.

Web tarayıcınızı açın, YouTube'dan indirmek istediğiniz videoyu bulun ve URL'sini adres çubuğundan kopyalayın. Ardından 4K Video Downloader'a dönün ve sol üstteki 'Bağlantıyı Yapıştır' düğmesini tıklayın.

Program video hakkında bilgi alacak ve size bir dizi kalite seçeneği sunacaktır. Bunlar orijinal videonun kalitesine bağlı olarak değişecektir, ancak yazılım YouTube videolarını mevcutsa 4K'da indirebilir.

İndirme seçenekleri YouTube'daki orijinal video kalitesine göre değişecektir

4K Video Downloader, tüm YouTube videolarını indirmenizi veya yalnızca sesi çıkarmanızı sağlar. Tercihinizi kullanarak seçiminizi seçin.
Soldaki menüden sonra sağdaki menüyü kullanarak bir format seçin. MP4'ü videoları indirmek için tercih edebilirsiniz, çünkü iyi bir kalite ve dosya boyutu dengesi sağlıyor ve temel olarak her cihazda oynatılır.

Daha sonra kaliteyi seçin. TV'nizde veya PC'nizde video oynatmak için en yüksek çözünürlüğü seçmenizi öneririz ama bunun daha uzun süreceğini ve daha fazla yer kaplayacağını aklınızda bulundurun.

İndirilen videonun nereye kaydedileceğini alt kısımda 'Gözat' butonu kullanılarak da seçebilirsiniz. Hazır olduğunuzda, 'İndir'i tıklayın.
Tek bir video indirdiğinizde, 4K Video Downloader size tüm kanalı indirme seçeneği sunar.

İçerik oluşturucunun kanalında başka videolar varsa, 4K Video İndirme Aracı bunları da indirmek isteyip istemediğinizi soracaktır.
Bir kerede en fazla 24 video indirebilirsiniz.

Video indirmeyi bitirdikten sonra dosyayı hedef klasörde bulabilir veya 4K Video Downloader'da sağ tıklayıp 'Oynat'ı seçebilirsiniz. Ayarları değiştirmedikçe, videoyu kaldırmayı seçene kadar (bu yazılımı kapatıp yeniden başlatsanız bile) bu listede kalır.

Akıllı Mod ile YouTube Videolarını tek tıklamayla indirebilirsiniz. Ayarlarınızı kaydeder, böylece her seferinde tekrar girmek zorunda kalmazsınız

Videoları aynı formatta sıklıkla indiriyorsanız, Akıllı Mod'a bakın. Bu, indirme tercihlerinizi kaydeder ve otomatik olarak yükler.
Sağ üstteki ampul simgesini tıklayın ve bir sonraki URL'yi 4K Video İndirici'ye yapıştırdığınızda, kullandığınız son ayarlarla anında indirilecektir.

Videoları YouTube Premium ile indirin

YouTube Premium aboneliğiniz varsa, üçüncü taraf yazılımlar olmadan çevrimdışı izlemek için video indirme olanağı dahil olmak üzere çeşitli avantajlardan faydalanacaksınız. Bunu, YouTube, YouTube Müzik ve YouTube oyun uygulamalarını kullanarak yapabilirsiniz. İndirilen videoları yalnızca uygulamayı kullanarak izleyebileceğinizi unutmayın. Video dosyasını farklı bir cihaza taşıyamazsınız.

Bir video izlemeye başlayın, ardından oynatıcının altındaki ‘İndir’ düğmesine (gri ok) dokunun ve bir kalite ayarı seçin. Video, YouTube'dan başarıyla indirildikten sonra, Kitaplık veya Hesap sekmenizde bulabilirsiniz.

İndirilen videoları izlemek için hesabınızda oturum açmış olmanız gerekir. Videolarınızı çevrimdışı izlerken yorumları veya beğenileri olan videolara yanıt veremezsiniz.

TubeMate ile YouTube videoları nasıl indirilir

TubeMate, YouTube videolarını Android akıllı telefonlarda indirmenin en iyi yollarından biridir ve iyi bir nedene sahiptir: Kullanımı gerçekten çok kolaydır ve ihtiyacınız olmayan özelliklere sahip değildir.

TubeMate'i Google Play Store'dan indiremezsiniz, bu yüzden APK'yı indirmeniz gerekecek

1. TubeMate'i yükleyin

TubeMate video indiricisi Google Play Store'da mevcut değildir (Google, YouTube indiricilerine yer vermez), bu nedenle her şeyden önce Android cihazınızın farklı kaynaklardan indirilen uygulamaları yüklemesine ve çalıştırmasına izin vermeniz gerekir. Bu ayarı açtığınızda dikkatli olun, sadece güvenli olduğunu bildiğiniz uygulamaları indirdiğinizden emin olmalısınız.

'Ayarlar'ı açın ve 'Güvenlik ' bölümüne gidin. Aşağı kaydırın ve "Bilinmeyen kaynaklar" ifadesinin yanında, bu ayarı açmak için geçiş düğmesine dokunun. Şimdi, Android cihazınızda TubeMate YouTube Downloader web sitesini ziyaret edin ve indirmek için doğrulanmış sitelerden birini seçin. TubeMate resmi YouTube uygulamasına çok benziyor. İstediğiniz videoyu arayın ve izlemeye başlayın

2. İndirilecek videoyu seçin

APK dosyalarının indirilmesiyle ilgili bir uyarı mesajı görebilirsiniz, bu yüzden izin vermek için 'Tamam'ı tıklayın. TubeMate indirildikten sonra, dosyayı çalıştırın ve 'Yükle'ye dokunun, ardından' Aç'a dokunun.

Daha sonra video indiricinin hangi izinleri çalıştırması gerektiğine dair bilgilendirileceksiniz. Devam etmekte kararlıysanız, devam edelim ve uygulama başlayacak.

Bir video arayın ve oynatmaya başlayın, ardından sağ altta görünen kırmızı 'İndir' düğmesine dokunun. Bir video seçtiyseniz, kırmızı düğmeye dokunun, ayarlarınızı seçin ve başlamak için hazırsınız.

3. Videoyu indirin

Göreceğiniz sonraki şey, bir biçim listesidir. Her biri için video ve ses biçimlerini ve farklı kalite ve çözünürlük seçeneklerini göreceksiniz. İleri teknoloji bir cihazınız varsa, mümkün olan en yüksek kalitede sürümleri indirin.

Ancak, çözünürlük ne kadar yüksekse dosyanın daha büyük olduğunu unutmayın: telefonunuz veya tabletinizde fazla boş alan yoksa YouTube videoları yakında dolduracak.

Bittiğinde, kırmızı 'Download' düğmesine tekrar dokunun. Video arka planda indirilecek, bu yüzden telefonunuzu normal şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Daha sonra indirmek için YouTube videolarını bir sıraya da ekleyebilirsiniz. Eğer şu anda mobil veri kullanıyorsanız ve herhangi bir büyük dosyayı indirmeden önce Wi-Fi olana kadar beklemek istiyorsanız bu kullanışlı olabilir.

YouTube videoları iPhone'a nasıl indirilir?

YouTube videolarını indirme işlemi, Apple işletim sistemine bağlı olarak biraz farklıdır. iPhone'u, iPad'i veya iPod touch'ı kullanarak iOS kullanıyorsanız, ilk yönteme ihtiyacımız olacak..

iOS'ta, bunun için Documents adı verilen akıllı bir uygulama yüklemek gerekir. Bu bir dosya yöneticisidir, aynı zamanda YouTube videolarını da indirebiliyor. Süreç biraz zorlu ama yine de basittir.

Her şeyden önce, iOS veya Safari için YouTube uygulamasında indirmek istediğiniz videoyu bulun. Bulduktan sonra, 'Paylaş' simgesine ve ardından 'Bağlantıyı Kopyala'ya dokunun.

Bir YouTube videosunu iPhone'a indirmek için bağlantıyı YouTube uygulamasından kopyalayın, ardından cihazınıza kaydetmek için savefrom.net ve Documents'i kullanın.

Documents uygulamasını açın ve ekranın sağ altındaki küçük pusula olan web tarayıcısı simgesini arayın. Buna dokunun ve savefrom.net adresine gidin. YouTube'da video adresini büyük giriş kutusuna yapıştırın, tercih ettiğiniz kalite seçeneklerini seçin ve dosya indirilmeye başlayacaktır.

Mac için MacX YouTube İndirici

YouTube videolarını MacX YouTube Downloader ile bir Mac'e indirebilirsiniz.

YouTube videoları bir Mac’e nasıl indirilir?

Bir Mac'de seçenekler çoktur, ancak en basitlerinden biri MacX YouTube Downloader (Windows için de mevcut). Yapmanız gereken tek şey bağlantıyı eklemek ve kalite seçeneklerini seçmek ve ayrıca aynı anda birden fazla video indirebilirsin.

YouTube videolarını indirirken video formatları ve kalite ayarları hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

YouTube videolarını hangi biçimlerde indirebilirim?

Video indirme uygulamaları genellikle size çeşitli dosya formatları sunar. En yaygın MP4, 3GP, AVI ve MOV; biçim ve kalite ayarları, videonuzu neleri izleyebileceğinizi ve videonun ne kadar iyi olacağını etkileyecektir.

Video kalitesi hakkında fazla endişelenmiyorsanız, 3GP sizin için uygun dosya formatıdır. Küçük ekranlı cep telefonları için mükemmel ve diğer her şeyden çok kötü, ancak dosyalar çok küçük. Bu, genellikle çok fazla depolama alanı veya bellek genişletme kabiliyeti olmadığı için eski cep telefonlarında çok önemlidir.

Diğer cihazlar için MOV, Apple'ın video formatıdır ve her Mac'te çalışır.

AVI, Microsoft tarafından geliştirilmiş ve bilgisayarlarda iyi bir şekilde çalışıyor ve MP4, MP3'ün video eşdeğeri ve hemen hemen her şeyde çalışıyor. Maksimum uyumluluk için MP4 dosya formatını seçebilirsiniz.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz