Ogznet.com

En iyi torrent siteleri 2023

En iyi torrent siteleri 2023 listemizde, çalışan ve birçok seçenek bulabileceğiniz en iyi torrent sitelerini derledik. Torrent sitelerini görmek için okumaya devam edin.

Bu yazının içeriği: Kapat

  Basit bir Google araması, en iyi torrent sitelerini bulmanıza pek yardımcı olmaz. Ve elbette, onlarca siteyi gezip test etmek için saatler harcayamazsınız (gizlilik konusunda bilgili bir internet kullanıcısı değilseniz, güvenlik riskleri de vardır.).

  Torrent siteleri, kullanıcıların birçok içeriği ücretsiz olarak indirmesine yardımcı olurken, genellikle dünya çapında engellerle karşı karşıya kalırlar. Bunun nedeni, indirilen dosyaların genellikle yalnızca kötü amaçlı yazılım içermesi ve ikincisi, telif hakkını ihlal etmeleridir.

  Bu nedenle birçok ülke torrentleri yasakladı ve P2P siteleri sık sık kapanıyor. Bu durumda, kullanımı güvenli olan popüler torrent siteleri de etkileniyor. Torrent indirmek isteyen kullanıcılar ise hala çalışan ve güvenli olan web sitelerini arar.

  En İyi Torrent Siteleri

  Bu makalede, 2023'de hepinizin kullanabileceği en iyi torrent siteleri var.

  İhtiyacınız olan torrenti bulup indirmek için bu yazıda listelenen bazı en iyi torrent sitelerini kullanabilirsiniz.

  Pirate Bay, uzun zamandır yayında olan torrent arama sitesidir. Müzik, film, dizi, oyun ve uygulamalara kadar her şeyi arayabilirsiniz.

  PırateBay en iyi torrent sitelerinden biridir ve özellikle yazılım ve oyun indirmek için popülerdir. Bu site çoğunlukla müzik, yazılım vb. indirmek için kullanılır.

  Site, acemi bir kullanıcı için bile gezinmesi kolay bir arayüze sahiptir. İstediğiniz içeriği basit bir arama ile bulabileceğiniz için kategorilerle uğraşmanıza gerek yoktur.

  Ayrıca, geniş veritabanı kesinlikle size birden fazla bağlantı sağlayacağından, istediğiniz içeriği bulamama konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

  Ayrıca, magnet bağlantılarını kolayca bulabilir ve istediğiniz dosyaya ulaşmayı kolaylaştırabilirsiniz.

  Bazı kullanıcıların TPB ile karşılaşabileceği tek sorun, kendi ülkelerinde engellenmiş olmasıdır. Bununla birlikte, bir VPN ile bu engeli her zaman atlayabilirsiniz.

  Limetorrents yıllardır yayında olan başka bir torrent arama sitesidir. Others bağlantısına tıklarsanız, mevcut torrent dosyalarını gözden geçirebilirsiniz. Ücretsiz e-kitaplar ve bulunması zor diğer içerikleri burada bulabilirsiniz.

  LimeTorrents, en büyük torrent veritabanlarından biridir. Ayrıca birçok doğrulanmış torrent içerir, bu nedenle yeni kullanıcılar için güvenilir bir site haline gelir.

  Hizmet 2009'da başladı ve o zamandan beri minimum yasaklarla tartışmasız bir platform olarak kaldı. Yüksek torrent indirme hızları ve doğrulanmış medya ile çoğu kullanıcının ihtiyaçlarını karşılar.

  Şu anda, site yalnızca Fransa, İngiltere ve Avustralya'da yasaklanmıştır. Ancak kullanıcılar buna yine de VPN'lerle erişebilir ve daha sonra bu devasa platformda bulunan milyonlarca torrent arasından istedikleri içeriği arayabilirler.

  Doğru torrent dosyasını bulmak da zor değil çünkü içerik kategorilerine doğrudan bağlantılar içeren hoş ve gezilebilir bir arayüze sahiptir. Ayrıca, her torrent dosyası için yükleme tarihini, dosya boyutunu, bağlantı durumu ve diğer gerekli bilgileri açıkça gösterir. Bu nedenle, kullanıcılar hangi dosyayı indireceklerini kolayca seçebilirler.

  RARBG, torrent indirme konusunda favori olmuş bir sayfadır. Torrent arama motorunu kullanmak için Torrents sekmesine tıklayabilir veya ana sayfanın sol tarafındaki bağlantılardan herhangi birini tıklayarak belirli kategorilere göz atabilirsiniz.

  En iyi torrent siteleri listesinin üçüncüsü RARBG'dir. 2008'de kurulan eski bir platformdur.

  Aynı zamanda torrent izleyici gibi çalışan popüler bir torrent platformudur. TorrentFreak'e göre, en çok ziyaret edilen 4. web sitesidir (Nisan 2020'ye kadar olan verilere göre). Bu sıralama yalnızca ana bağlantı için geçerlidir, site birkaç alan adından açılır.

  Yukarıdaki ikisi gibi, RARBG de farklı kategorilerden içeriğe sahiptir ve indirmek istediğiniz her şey için birden fazla bağlantıya sahiptir. Sadece web sitesini ziyaret edin, istediğiniz yazılımı, TV dizisini, filmi veya başka herhangi bir şeyi hızlıca arayın ve muhtemelen bunun için çok sayıda çalışan bağlantı bulacaksınız.

  Belki de RARBG ile karşılaşabileceğiniz tek sorun bu sitenin çoğu yerde engellenmiş olmasıdır. Şu anda çok sayıda ülkede, yani Suudi Arabistan, BAE, Türkiye, Danimarka, Portekiz, Birleşik Krallık, Avustralya, Endonezya, İtalya, Finlandiya ve İrlanda'da yasaklanmıştır. 2019 yılında ise Hindistan ve Yunanistan da bu listeye katıldı.

  RARBG'nin bu tür yasaklarla karşı karşıya kalmasının temel nedeni telif hakkı ihlali ve korsanlıktır.

  Bu ülkelerden birinde yaşıyorsanız, RARBG'ye erişmek için bir VPN kullanmanız gerekebilir.

  Torrentz2 2016'dan beri varlığını sürdürüyor ve orijinal Torrentz sitesi kapatıldığında ortaya çıktı. Birden fazla torrent arama motorundan elde edilen sonuçları gösteriyor.

  Arama sonuçları, indirme boyutunu, kullanıcı derecelendirmesini ve tahmini indirme süresini (paylaşan eş sayısına göre) gösterir.

  2003 yılında Torrentz, çeşitli büyük torrent web sitelerinden içerik sağlayan bağımsız bir torrent arama motoru olarak ortaya çıktı. 2012 yılına kadar site, istenen içeriği indirmek için gidilecek yer olarak kullanıcılar arasında büyük bir popülerlik kazandı.

  Ancak, muhtemelen arka arkaya yasal sorunlar nedeniyle 2016 yılında faaliyetini askıya aldı.

  Bununla birlikte, klonu Torrentz2 ile aynı yıl ortaya çıktı ve hala farklı url adresleri aracılığıyla çalışıyor.

  Torrentz gibi Torrentz2 de en iyi torrent sitelerinden dosyaları indeksleyen bir meta arama motorudur.

  Oyunlardan, filmlerden ve TV dizilerinden çok daha fazlasına kadar, kullanıcılar bu platformdan torrent dosyasında istedikleri içeriği arayabilirler. İhtiyacınız olanı bulmak için farklı P2P sitelerinde gezinmek yerine size zaman kazandırır.

  Herkesin istediği içeriği, reklamlar arasında gezinmeden kolayca arayabileceği düzgün bir arayüze sahiptir.

  AIO Arama torrent dosyaları için başka bir meta arama motorudur. Yani tüm torrent arama sitelerindeki sonuçları gösterir. Bunu özel kılan şey ise dahil etmek istediğiniz belirli torrent arama motorlarını seçebilmenizdir.

  Sonuçlar, gömülü bir web tarayıcısı gibi, bireysel torrent arama motorundan arama sonuçlarını gösteren ayrı bir sekme ile görünür.

  1337X, torrent için en popüler sitelerden biridir. Her en iyi torrent indirme sitesi listesinde öne çıkan bir seçenektir. 1337X, 2007'de kuruldu ve İngiltere, Avustralya, İrlanda ve Avusturya dışında onu yasaklayan birçok ülkede mevcut.

  Site, sorunsuz gezinme için zarif bir arayüze sahiptir. Ayrıca, farklı kategoriler de dahil olmak üzere devasa bir torrent koleksiyonuna ev sahipliği yapıyor. Bu siteden, yazılım, oyun veya film gibi içeriklere ulaşabilirsiniz.

  Ayrıca, bu torrent sitesini kullanırken site engellemeleri konusunda endişelenmenize gerek yok. Çünkü The Pirate Bay gibi, aynı içerik için magnet bağlantıları da dahil olmak üzere birden fazla bağlantıya sahiptir. Siteye neredeyse her saat yeni torrentler ekleniyor. Yani, burada mevcut olan çeşitliliğin kapsamını hayal edebilirsiniz.

  7. YTS

  Film severler için YTS, tüm film torrent sitelerinin en iyisidir. Bu aynı zamanda birden fazla alan adıyla çalışır ve torrent kullanıcıları arasında büyük popülerliğe sahiptir.

  YTS, temelde YIFY grubunun halefidir ve The Pirate Bay'den sonra en çok ziyaret edilen web siteleri arasında ikinci sırada yer almaktadır.

  2011'de başlatılan, yalnızca filmlerin yer aldığı niş tabanlı bir torrent sitesidir. En yeni filmlerden en eski, klasik, bulunması zor filmlere kadar istediğiniz filmi burada bulacaksınız.

  Düzgün bir arayüze sahip olduğu için web sitesini kullanmak da zor değildir.

  Popüler olmasına rağmen üst sıralarda yer almamasının nedeni yakın zamanda keşfedildiği gibi YTS, dolaylı olarak, kullanıcıların verilerini hukuk firmalarına devrettiği korsanlıkla mücadele planının bir parçası haline geldi.

  Film severler için en iyi sitelerden biri olmasına rağmen YTS'ye erişmeden önce güçlü bir VPN kullanmak iyi bir fikir olabilir.

  8. EZTV

  EZTV, TV dizilerini indirmeyi seven herkes için en ideal çözümü sunar.

  Bu özel bir TV torrent sitesidir, bu nedenle burada müzik, film, e-kitap veya başka bir şey bulamazsınız. Bunun yerine, temel olarak tüm nadir ve bilinen TV dizileri için doğrudan ve magnet bağlantıları olarak torrent bağlantıları sağlar.

  İlk olarak 2005'te başlayan site, reklamsız bir platformdu. Ancak, 2015'te çalışmayı durdurdu ve yeniden açıldığına reklam gösterimleri vardı.

  Yine de, göz atarken, reklamları engellemek için reklam engelleyiciler kullanmak mantıklı olabilir. Bu siteyi, en sevdiğiniz programları veya ihtiyacınız olan herhangi bir şeyi indirmek için kullanabilirsiniz.

  Bu, 16 milyondan fazla torrentten oluşan devasa bir veritabanı da dahil olmak üzere en iyi torrent siteleri içinde başka bir değerdir. Bu nedenle, muhtemelen istediğiniz filmi, TV dizisini, e-kitabı veya yazılımı çok kolay bulacaksınız.

  2007 yılında kurulan web sitesi, düşük bir profili koruyarak güvenilir bir konumu korumuştur. Hatta sitenin çoğu yasaktan kurtulmasına yardımcı oldu; bu nedenle, dünyanın her yerinden kullanıcılar kolayca erişebilir.

  • Diğer adresleri: torrentdownloads.me ; torrentdownloads.net

  KickassTorrents, en eski torrent platformlarından biridir. Site ilk olarak 2008'de başladı ve The Pirate Bay'den bile daha büyük, torrentler için en popüler platformdu. 2016 yılına kadar farklı alan adları üzerinden sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam etti. Ancak, sahibinin tutuklanmasının ardından site ciddi sorunlarla karşılaştı ve sonunda kapatıldı.

  Bununla birlikte, KickAss Torrents'in arkasındaki ekip 2016'nın ortalarında onu bir kez daha canlandırdı. Ve bir kez daha site, farklı içerik kategorilerinden milyonlarca P2P dosyası içeren mirror bağlantılarıyla çalışıyor.

  Sitede bazı kötü amaçlı torrent dosyaları olabileceğinden, kullanıcıların mirror bağlantılarını kullanırken dikkatli olmaları gerekir. Güvenlik için bir torrent indirmeden önce her zaman küçük bir arama yapabilirsiniz. Veya bu listedeki diğer iyi torrent sitelerine geçebilirsiniz.

  Çok sayıda BitTorrent platformunun varlığına rağmen, Torrends de büyük bir başarıya sahiptir. Muazzam trafiğini, diğer popüler sitelerden torrent dosyası sonuçları çeken sağlam arama motoruna borçludur. Bu, doğrudan dosya bağlantılarının yanı sıra magnet bağlantılarını da içerir.

  Üzerinde arama yaptığınızda, yalnızca en üst sıralarda yer alan torrent sitelerinden ilgili dosya bağlantılarını almakla kalmaz, aynı zamanda yükleyici adları, yükleme tarihi, dosya boyutu, seeds ve bağlantı sağlığı gibi diğer ayrıntıları da öğrenirsiniz. Böylece hangi torrent dosyasını indireceğinize kolayca karar verebilirsiniz.

  Kapsamlı bir meta arama motoru olduğundan, herhangi bir şeyi indirmek için kullanabilirsiniz. Örneğin, müzik için en iyi torrent sitelerini ziyaret etmenize gerek yok. Bunun yerine, en sevdiğiniz müziği burada arayabilir ve doğrudan uygun bağlantıya ulaşabilirsiniz.

  Web sitesi yakın zamanda torrents.io olan alan adını torrends.to olarak değiştirdi.

  • Diğer adresleri: torrends.info | torrents.me | torrents.to

  İşte size torrent sitelerinde gezinme zahmetinden kurtaran bir torrent arama motoru daha. Tüm güvenilir kaynaklardan dizinlenmiş torrentlere sahip tipik bir meta arama motorudur. Yani, aradığınız içeriği muhtemelen burada bulacaksınız.

  Sitenin basit, biraz çekici olmayan bir arayüzü var. Ancak torrent aramak için yeterlidir.

  Ancak Google, Güvenli Tarama Özelliği sitelerin kötü amaçlı yazılımla bağlantılı bölümlerini bildirdiği için bir zamanlar bu siteyi şüpheli olarak işaretlemişti. Ancak, şu anda bu siteyi güvenli olarak etiketliyor.

  Bu nedenle, bu siteyi kullanmaya çalışan herkesin cihazına güçlü bir VPN ve kötü amaçlı yazılımdan koruma yazılımı yüklemesini tavsiye ediyoruz.

  13. iDope

  iDope, BitTorrent dünyasında nispeten yeni bir oyuncudur. 2016 yılında kullanıma sunulan site, güvenli torrentlere doğrudan magnet bağlantılarına sahip mükemmel bir torrent arama motorudur.

  Logosunda açıkça belirtildiği gibi site, KickAss Torrents'ın kapanmasının ardından açıldı. KickAss Torrents de bir şekilde yayında olsa da, iDope amaçlandığı gibi çalışmaya devam ediyor.

  Bununla birlikte, iDope'ta, kullanıcılar burada kapsamlı bir P2P dosyaları veritabanı bulamayabilir. Ancak, ilgili dosyaların hızlı bir şekilde indirilmesi için en iyi sonucu verir. Ayrıca, veritabanı neredeyse her saat güncellenir. Yani, en yeni filmleri veya TV dizilerini arıyorsanız, onları gerçekten burada bulabilirsiniz.

  • Diğer adresleri: idope.pw

  Bu listedeki bir diğer çok amaçlı torrent platformu TorrentsGalaxy'dir.

  Adından da anlaşılacağı gibi, gerçekten tüm ana kategorilerden içerik sağlayan geniş bir torrent galaksisine sahiptir. Filmlerden, TV dizilerinden, müzikten, oyunlardan, uygulamalardan, yazılımlardan, e-kitaplardan ve hatta çevrimiçi beceri geliştirme kurslarına kadar tüm alanlarda TorrentsGalaxy torrent bağlantısını size getirecektir.

  Web sitesi basit, gezilebilir ve ilginç bir düzene sahiptir. İstediğiniz içeriğin hızlı bir şekilde aranması, arama sonuçlarında yükleyici adı ve durumu, dosya boyutu, yükleme tarihi ve saati ve bir seeder/leecher oranıyla birlikte torrent bağlantılarını döndürür. Bu ayrıntılar, acemi bir kullanıcının bile doğru bağlantıyı bulmasını kolaylaştırır.

  • Diğer adresleri: torrentgalaxy.mx | torrentgalaxy.su

  Adından farklı olarak, DirtyTorrents aslında hoş ve gezilebilir bir arayüze sahip oldukça temiz bir platformdur.

  Web sitesi kendi başına bir veritabanı değildir. Bunun yerine, açıkça belirtildiği gibi, tıpkı Google'ın torrentler için bir arama motoru olarak hizmet vermesi gibi, kullanıcıları çeşitli torrent sitelerinde gezinmekten kurtarıyor.

  Böylece, bu platform aracılığıyla, ister film, ister TV dizisi, müzik, hatta yazılım veya uygulama olsun, istediğiniz içeriği kolayca alabilirsiniz.

  • Diğer adresleri: kirlitorrents.proxybit.monster | kirlitorrents.nocensor.space | kirlitorrents.123unblock.work

  ExtraTorrent, torrent için başka bir platformdur.

  İlk olarak 2006'da piyasaya sürüldü. 2017'de gönüllü olarak kapatılana kadar sorunsuz çalışmaya devam etti. Ancak, bariz sona ermesinden kısa bir süre sonra, kullanılabilir ve çalışır durumda kalan ayna bağlantıları çevrimiçi göründü.

  Diğer en iyi P2P web siteleri gibi, ExtraTorrent de çeşitli içerik türleri de dahil olmak üzere çok çeşitli torrent koleksiyonları içerir. Düzgün ve basit bir arayüz ile sitede gezinmek ve istediğiniz içeriği bulmak kolaydır.

  Uyarı:

  Her şeyden önce, lütfen telif hakkıyla korunan materyalleri indirmeyin. Bu tür eylemleri desteklemiyor ve önermiyoruz.

  İkincisi, en saygın torrent istemcileri ve siteleri bile bazı doğal tehlikelerle birlikte gelir. Torrentlere hem erişim hem de indirme, internet gizliliği ve güvenlik riskleri içerir. Hukuki cezalar ve telif hakkı ihlali bildirimleri bunların başında geliyor. Diğerleri arasında virüsler, reklamlar, virüsler ve kötü amaçlı yazılımlar bulunur. Bu yüzden kaliteli bir VPN kullanmanızı öneririz.

  Ogznet.com olarak, telif hakkıyla korunan içeriği indirmek için hiçbir web sitesinin kullanılmasını desteklemiyor ve önermiyoruz.

  Sık Sorulan Sorular

  Torrent, birden çok kaynaktan daha büyük bir dosyanın nasıl indirileceği hakkında bilgiler içeren bir dosyadır.

  Bir web sitesinden dosya indirmenin aksine, bir dosyanın küçük parçalarını birden çok kaynaktan indirirsiniz. İndirme hızı, internet hızı, VPN güvenilirliği vb. faktörlere bağlı olacaktır. Torrent indirirken veya torrent sitelerini ziyaret ederken bir VPN'e ihtiyacınız olduğunu unutmayın.

  1

  Farklı türde torrent siteleri vardır. Bazı popüler örnekler şunları içerir:

  Özel torrent siteleri

  Bu siteler üyelik gerektirir ve genellikle paylaşılmasına izin verilen içerikle ilgili daha katı kurallara sahiptir. Daha az sayıda kullanılabilir dosyaya sahip olabilirler, ancak indirmelerin kalitesi ve güvenilirliği genellikle daha yüksektir.

  Herkese açık torrent siteleri

  Bu siteler herkese açıktır ve üyelik gerektirmez. Genellikle daha geniş bir dosya yelpazesine sahiptirler, ancak indirmelerin kalitesi ve güvenilirliği daha düşük olabilir.

  1

  Torrent, istemcilerin eşler arası dosya paylaşım makinelerini bulmasına olanak tanır. Ne yazık ki süreç, seeders ve leechers olmak üzere iki tarafı içeriyor.

  Seeders, indirmek istediğiniz dosyayı yüklerken leechers indirir. Bu nedenle, daha fazla Seeder daha hızlı indirme anlamına gelir.

  Öncelikle, uTorrent veya qBittorrent gibi bir torrent istemcisi indirip kurmalısınız. Ardından, indirmek istediğiniz dosya için bir .torrent dosyası bulmanız gerekir. Bu dosyaları genellikle torrent izleyici adı verilen web sitelerinde bulabilir veya bir arama motoru kullanabilirsiniz.

  İndirme işlemi ilerledikçe, torrent istemcisi aynı dosyayı indiren diğer kullanıcılarla iletişim kuracak ve onlardan dosyanın parçalarını isteyecektir.

  Torrent istemcisi dosyanın parçalarını farklı kaynaklardan aldığında, bunları bilgisayarınızda tek bir dosyada birleştirir.

  1

  Çalışmalarınız için uygun bir e-kitap indiriyor olmanıza veya yalnızca önceden yayınlanmış bir film indirmenize bakılmaksızın, ülkenizde torrent yasal değilse ağır cezalarla karşılaşacaksınız.

  Bunun nedeni, yetkililerin torrent yoluyla ne tür şeyler indirdiğinizi asla düşünmemeleridir. Tek gördükleri, izin vermedikleri torrentleri kullandığınızdır.

  Aynı şekilde, ülkeniz torrenti yasaklamasa da okulunuz veya işyeriniz buna izin vermiyorsa dikkatli olmalısınız.

  Her iki durumda da, bir torrent web sitesine erişmeden önce internet etkinliklerinizi gizleyen sağlam bir VPN kullandığınızdan emin olun.

  Türkiye'de Torrent kullanmak yasaldır. Burada dikkat edilmesi gereken en önmeli olan konu, indirmek istediğiniz dosyanın içeriğidir. Telif hakkı içeren müzik, video veya programlara ait dosyaları Torrent yoluyla indirmek yasal değildir. Yani sistemi yasal veya gayri yasal amaçla kullanmak tamamen sizin insiyatifinizdedir.

  1

  İndirmeden önce torrentin güvenliğini iki kez daha kontrol edin. Kötü amaçlı yazılım sisteminize ulaştığında, ondan kurtulmanız kolay olmayacaktır. Ve bu bir fidye yazılımıysa, kurtulmaz kolay olmayacaktır.

  Bu nedenle, yalnızca daha büyük seeder/leecher oranına sahip torrentleri bulmaya çalışın. Ayrıca, sahte olmaları muhtemel olduğundan asla son sıralardaki torrentleri tercih etmeyin.

  Torrentleri indirmeniz gerekiyorsa, yalnızca güvenilir kaynaklardan (adlarının yanında yeşil veya pembe işaretli olanlardan) indirdiğinizden emin olun.

  1
  Bu yazıda çalışmayan/kırık link varsa, buraya tıklayarak bize bildirebilirsiniz!

  Yorumlar

   Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
  Yorum Yaz